מלך..  ויזניץ  גפני  תחפושות
אינטל רוצה לייצר את השבבים לאייפון הבאאינטל רוצה לייצר את השבבים לאייפון הבאכיכר השבת
אינטל הקצתה 1,000 עובדים על מנת לספק שבבים חדשים לחברת אפל, שישמשו את הדור הבא של האייפון - אייפון 7. לפי הדיווח, אפל מתכוננת לשכור את שירותיה של אינטל לשבבי עיבוד (דיגיטל)
זהירות: ה-USB שיכול לחסל כל מחשב בשניותזהירות: ה-USB שיכול לחסל כל מחשב בשניותבני סולומון8
האקרים רוסים הציגו חיבור USB קטלני במיוחד שיכול להשבית לצמיתות תוך שניות ספורות כל מכשיר אליו הוא מתחבר. לדבריהם, הם לא מתכוונים להפיץ את החיבור בשלב זה (טכנולוגיה, אינטרנט)
בקרוב בפייסבוק: הטמעת קטלוגים צרכנייםבקרוב בפייסבוק: הטמעת קטלוגים צרכנייםבני סולומון
פייסבוק תתחיל בפיילוט במהלכו תטמיע קטלוגים צרכניים בפייסבוק, דרכם יוכלו המשתמשים לרכוש את המוצרים ישירות מהמוכרים, כשהם גם יעשו שימוש במסלקת הכספים של פייסבוק (אינטרנט)
בזק: "לא היה סימן מוקדם". האמנם?בזק: "לא היה סימן מוקדם". האמנם?מישאל לוי62
בזק שהעסיקה את המחבל עלאא אבו ג'מאל טענה כי "לא היה סימן מוקדם" להיותו מחבל וכי שירותי הביטחון בדקו אותו. אלא שחיפוש פשוט בגוגל מעלה את דבריו בעבר בעד הטובחים מהר נוף (דיגיטל)
חדש בפייסבוק: כועס, עצוב ושמח לצד ה'לייק'חדש בפייסבוק: כועס, עצוב ושמח לצד ה'לייק'בני סולומון
שבועות לאחר שצוקרברג הצהיר כי הוא בוחן כפתור חדש לצד הלייק המוכר, החלה החברה להפעיל באירלנד ובספרד את סדרת האמוג'י החדשה שלה שמאפשרת להביע רגשות בתגובה לפוסט (מהרשת)
לווין ישראלי יספק אינטרנט חינמי לכל העולםלווין ישראלי יספק אינטרנט חינמי לכל העולםבני סולומון10
פרויקט Internet.org של פייסבוק, שמתיימר להביא אינטרנט חינמי בסיסי גם למקומות נידחים בעולם באמצעות לווין, יעשה שימוש בלווין הישראלי "עמוס 6", כך פורסם היום. איך התכנית תעבוד? (דיגיטל)
האיש שרכש את הדומיין של גוגל ב-12 דולריםהאיש שרכש את הדומיין של גוגל ב-12 דולריםבני סולומון1
במהלך חיפוש שמות מתחם פנויים, הכניס עובד לשעבר של גוגל את הדומיין הפופולרי ביותר בעולם לתיבת החיפוש, השרת סימן לו כי הדומיין פנוי לרכישה תמורת ב-12 דולרים, והוא כמובן רכש (דיגיטל)
המשטרה מקימה מוקד 111 נגד סייברהמשטרה מקימה מוקד 111 נגד סייברבני סולומון
בעקבות התרבות מקרי הפשיעה באינטרנט, משטרת ישראל החליטה על הקמת מוקד חדש במספר 111, שיאויש באנשי סייבר, שיתנו מענה לאזרחים והורים מודאגים במקרי תקיפה (דיגיטל)
הדור הרביעי: ישראל רק במקום ה-32הדור הרביעי: ישראל רק במקום ה-32כיכר השבת
מחקר של חברת Open Signal מגלה כי מהירות האינטרנט הסלולרי בדור הרביעי בישראל נמוכה. ניתן למצוא כיום בישראל מהירויות הורדה גבוהות משמעותית באזורים מסוימים (אינטרנט)
לכמה דקות: הרשת החברתית פייסבוק קרסהלכמה דקות: הרשת החברתית פייסבוק קרסהבני סולומון
סמוך לשעה 19:30 דיווחו משתמשים רבים מרחבי העולם על קריסה מוחלטת בשרתי פייסבוק. התקלה גרמה לניתוק של כמה דקות של המשתמשים מהרשת החברתית הנחשבת לגדולה בעולם (אינטרנט)
לוגו avg - כשהאנטי וירוס הופך למוכר מידעכשהאנטי וירוס הופך למוכר מידעחיים אבני
חברת אבטחת המידע AVG, שאחראית לתוכנת האנטי וירוס הפופולרית בעלת אותו שם, הודיעה למשתמשים כי מעתה היא יכולה למכור את המידע האישי שלהם למפרסמים (חדשות, אינטרנט)
מארק צוקרברג - ייצוגית נגד פייסבוק: זיהוי הפנים מפר פרטיותייצוגית נגד פייסבוק: זיהוי הפנים מפר פרטיותבני סולומון3
על פי התביעה, מנגנון זיהוי הפנים של החברה המתייג באופן אוטומטי גם אנשים שמעולם לא עשו שימוש ברשת החברתית באמצעות זיהוי ביומטרי מתקדם - פוגע בחוק באילינוי (חדשות)
לוגו גוגל. ברקע: עצרת אנטישמית בברלין באוגוסט 1935 - גוגל הסירה תשובה אנטישמית ממנוע החיפושגוגל הסירה תשובה אנטישמית ממנוע החיפושמישאל לוי3
לשאלת גולשים מי שולט בהוליווד? השיב האלגוריתם של גוגל בצורה אוטומטית "יהודים" וקישר לכתבה אנטישמית בנושא. כעת, בעקבות תלונות גולשים, הוסרה התשובה האנטישמית (חדשות האינטרנט)
פרסום ראשון: מורשע השיימינג הראשון בישראלפרסום ראשון: מורשע השיימינג הראשון בישראלחיים אבני5
זוג ישראלי שהוכפש על ידי שכנם בסרטונים שהעלה ליוטיוב, תבע אותו בקובלנה פלילית פרטית, הליך נדיר בישראל. השכן הורשע בפסק דין תקדימי וייחודי. עורכי דינו של המורשע: נערער (אינטרנט)
ספאם, ספאם בכל מקום - התעניינת במוצר? לא תוכל לתבוע על ספאםהתעניינת במוצר? לא תוכל לתבוע על ספאםבני סולומון
שופט המליץ לתובע על הודעת ספאם לחזור בו מתביעתו בעקבות העובדה כי התקשר למספר ממנו נשלחה ההודעה וביקש פרטים על המבצע. תקדים שייטיב עם שולחי הספאם? (אינטרנט, חדשות)
הכירו: כך נראה הלוגו החדש של גוגלהכירו: כך נראה הלוגו החדש של גוגלבני סולומון
חודש אחרי שהודיעה על שינוי ארגוני, גוגל מודיעה על שינוי נוסף - והפעם בלוגו ששימש את החברה במשך 17 שנה. "משפחת זהות שמראה לכם מתי הקסם של גוגל עובד בשבילכם" (אינטרנט)
גפילטע פיש - במיילים של קלינטון: "מה עם הגפילטע פיש?"במיילים של קלינטון: "מה עם הגפילטע פיש?"מישאל לוי5
כתבים שעברו על אלפי האימיילים של הילרי קלינטון שהותרו אתמול לפרסום, גילו מייל שכותרתו: "גפילטע פיש" ונכתב בו "איפה אנחנו עומדים עם זה?". שם קוד למשבר ביטחוני חריג? ממש לא (חדשות)
פייסבוק בנייד - השיא של פייסבוק: מיליארד גולשים ביום אחדהשיא של פייסבוק: מיליארד גולשים ביום אחדמישאל לוי
פייסבוק שברה שיא במספר המשתמשים המחוברים לרשת ביום אחד. בפוסט שפרסם מארק צוקרברג, איך לא - בפייסבוק, הוא כתב "זאת רק ההתחלה בדרך לחבר את כל העולם" (אינטרנט)
מיכאל גולן - גולן טלקום "בודקת אופציות למכירה או מיזוג"גולן טלקום "בודקת אופציות למכירה או מיזוג"בני סלומון3
3 שנים אחרי שחברת הסלולר "גולן טלקום" החלה את פעילותה בישראל, ולאחר שהייתה שותפה בהורדת מחירי הסלולר, הודיעה החברה כי היא בוחנת את האפשרות למכירה או למיזוג (דיגיטל)
לידיעת העמותות: פייסבוק מוסיפה לחצן 'תרום'לידיעת העמותות: פייסבוק מוסיפה לחצן 'תרום'כיכר השבת
פייסבוק החליטה להוסיף כפתור ייעודי לתרומות בו יוכלו לעשות שימוש רק עמותות וארגונים ללא מטרת רווח - בתנאי שעברו את הליך האימות של פייסבוק. איגוד ה-LAS כבר משתמש בו (דיגיטל)
הסמארטפון האבוד הפתיע את בעליו בפייסבוקהסמארטפון האבוד הפתיע את בעליו בפייסבוקמישאל לוי7
ניית'ן איבד את הסמארטפון שלו בנהר, התייאש ורכש מכשיר חדש. אבל אז הוא גילה כי הסמארטפון החל "לפרסם" תמונות בפייסבוק. מי עמד מאחורי מתיחת הפייסבוק החביבה הזאת? (אינטרנט)
מחקר: גברים מעדיפים טוויטר, נשים פייסבוקמחקר: גברים מעדיפים טוויטר, נשים פייסבוקמישאל לוי3
מחקר שערכה חברת "Pew Research" והוצג בביזנס אינסיידר בסוף השבוע האחרון מעלה כי נשים אמריקאיות משתמשות יותר ברשת פיסבוק, ואילו גברים מעדיפים את טוויטר ולינקדאין (חדשות)
בגלל העומס: קשיים באקטיבציה של ווינדוס 10בגלל העומס: קשיים באקטיבציה של ווינדוס 10מישאל לוי6
מלבד התקלות במערכת העדכונים של "ווינדוס 10", ל'כיכר השבת' נודע כי חלק מלקוחות "מיקרוסופט" מתקשים לבצע אקטיבציה למערכת ההפעלה בעקבות עומס על השרתים (דיגיטל)
אילוסטרציה - סוכלה מתקפת סייבר על מחשבי צה"לסוכלה מתקפת סייבר על מחשבי צה"למישאל לוי
אנשי משרד הביטחון הצליחו לסכל מתקפת סייבר על מחשבי משרד הביטחון. מדובר במייל נגוע בקבצים זדוניים שנשלח לאנשי המשרד והיה יכול לאפשר מעקב מרחוק אחר מחשבי המשרד (דיגיטל)
דיווח: רוסיה ביצעה מתקפת סייבר נגד הפנטגוןדיווח: רוסיה ביצעה מתקפת סייבר נגד הפנטגוןיוני גבאי1
רשת NBC דיווחה מפי גורמים אמריקניים כי רוסיה ביצעה מתקפת סייבר מורכבת במיוחד נגד מחשבי הפנטגון ומשרד ההגנה האמריקני. בעקבות המתקפה, הרשת שותקה לכשבוע וחצי (דיגיטל)
יוטיוב - הסוף ל-301+ צפיות ביוטיובהסוף ל-301+ צפיות ביוטיובכיכר השבת1
ציוץ בחשבון הטוויטר הרשמי של מפתחי יוטיוב בישר לעולם כי ענקית האינטרנט גוגל תיפטר ממספר הצפיות 301+ שליווה ביום הראשון לפרסומו כל סרטון ביוטיוב שזכה למאות צפיות ומעלה (אינטרנט)

אינטרנט ומחשבים

מדריכים, וחדשות עדכניות באופן שוטף על אינטרנט מחשבים בקדמת הטכנולוגיה. כנסו עכשיו לכיכר השבת וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים במדור דיגיטל.

כיכר facebook
נצחון הניו מדיה
שושי הלר
נצחון הניו מדיה
י"ב בניסן תשעה1
הנקראים
המדוברים