חנן בן ארי  מנחה  הרב מוצפי  גרוס
נדיר: הרב יצחק קוליץ על עשרה בטבתהקלטה נדירה: הרב יצחק קוליץ על עשרה בטבת
י' בטבת תשעז | 08.01.17
הקלטה נדירה של הרב יצחק קוליץ זצ"ל, רבה של ירושלים, על עשרה בטבת. מדובר בראיון של הרב ישראל גליס שראיין את הרב לערוץ 7, שיעור שלא שודר בגלל סערה בים (יהדות)
הגר"מ שפירא זצ"ל בשיעור לעשרה בטבתהגר"מ שפירא זצ"ל בשיעור לעשרה בטבתכיכר השבת1
הגר"מ שפירא זצ"ל הלך לעולמו אתמול בגיל 82 לאחר מחלה קשה. הרב היה ידוע בשיעוריו הנפלאים שרבים האזינו להם עשרות בשנים. האזינו לשיעורו על עשרה בטבת (יהדות)
למה צמים בעשרה בטבת? וזמני צאת הצוםלמה צמים בעשרה בטבת? וזמני צאת הצוםכיכר השבת3
צום עשרה בטבת הוא צום המציין אירועים בחורבן בית המקדש, והוא נקבע בשל המצור על ירושלים שהחל היום, אך אנו מציינים עוד שני אירועים • וגם: זמני צאת הצום (יהדות)
ההלכות וההנהגות לצום עשרה בטבת • מיוחדההלכות וההנהגות לצום עשרה בטבת • מיוחדהרב יוסף חיים אוהב ציון
היום, יום ראשון, חל צום עשרה בטבת, בו מציין עם ישראל את המצור על ירושלים בתקופת הבית הראשון שנמשך שלוש שנים • הרב יוסף חיים אוהב ציון עם כל ההלכות וההנהגות ליום זה (יהדות)
חיילים יכולים להתפלל בשידור חי באינטרנטחיילים יכולים להתפלל בשידור חי באינטרנטישי כהן17
הראשון לציון הגר"י יוסף פוסק כי בדיעבד, חיילים, חולים ואנוסים - יכולים לצפות בתפילה בשידור חי באינטרנט, לענות אמן וקדושה וייחשב כ"תפילה בציבור" • פרסום ראשון (יהדות)
הגאון רבי מאיר מזוז - הרב מזוז: "אובמה גנב; פוטין שונא ישראל"הרב מזוז: "אובמה גנב; פוטין שונא ישראל"ישי כהן24
הגאון רבי מאיר מזוז אומר כי נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה גנב ויקבל מכה מלמעלה. לדבריו: המטוס הרוסי התרסק רק בגלל ההצבעה של רוסיה באו"ם - נגד ישראל (חדשות, בארץ)
נשיא המועצת סיפר על נס הצלתו • צפונשיא המועצת סיפר על נס הצלתו • צפוישי כהן27
נשיא המועצת, ראש הישיבה, הגאון חכם שלום כהן, התייחס באורח נדיר לנס ההצלה האישי שחווה, לפני מספר שנים, כאשר ניצל בנס מתאונת דרכים קשה • צפו בווידאו (חרדים)
הרב הראשי רבי דוד לאו - הדיינים התירו לאישה לעבור דירה עם ילדיההדיינים התירו לאישה לעבור דירה עם ילדיהישי כהן13
הרכב בית הדין הרבני הגדול לערעורים בראשותו של הגאון רבי דוד לאו קיבל את ערעורה של אם גרושה-משמורנית והתיר לה לעבור דירה עם ילדיה ולהתגורר בצפון הארץ (יהדות, אקטואלי)
השלט באנגלית? יש להימנע מלקנות בחנותהשלט באנגלית? יש להימנע מלקנות בחנותישראל כהן104
חבר 'המועצת', הגאון רבי יצחק זילברשטיין, פסק לאחרונה כי יש להימנע מלקנות בחנות שבה השלט בשפה האנגלית ומציין כי מדובר במוכר "נחיתי", וקורא למחות בו כדי לבער את התופעה הזו (יהדות)
הקס קורא בספר האורית (התורה) - צום וסעודה: חג הסיגד של העדה האתיופיתצום וסעודה: חג הסיגד של העדה האתיופיתנתנאל לייפר12
מידי שנה חוגגים בני העדה האתיופית את חג הסיגד, 50 יום אחרי יום הכיפורים, ובו עוסקים בתשובה ובתפילה לבניין ירושלים וגאולה השלמה. כל הפרטים על החג המסקרן (יהדות)
הרב בארהם יוסף - הגר"א יוסף: להתלונן במשטרה נגד זמרים שמחתנים זוגותהגר"א יוסף: להתלונן במשטרה נגד זמרים שמחתנים זוגותישי כהן37
רבה של חולון הגאון רבי אברהם יוסף הציע בישיבת מועצת הרבנות הראשית להתלונן במשטרה נגד זמרים שעורכים חופות - תופעה שנפוצה לאחרונה בציבור הכללי. הגר"ד לאו הסכים לדברים (יהדות)
הראשל"צ הגר"י יוסף - הרבנים הראשיים: "מותר לזוג לגור יחד"הרבנים הראשיים: "מותר לזוג לגור יחד"ישי כהן17
הרבנים הראשיים, הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו מתייחסים לסערת הכתובות של זוגות שביתם וכתובתם נשרפו ופוסקים כי יש לעשות כתובה חדשה אך בנתיים מותר לגור ביחד (יהדות)
הרב בוארון - הרב בוארון על סערת הכתובות: 'אין לחשוש'הרב בוארון על סערת הכתובות: 'אין לחשוש'ישי כהן19
הגאון רבי ציון בוארון מתייחס לסערת הכתובות של הזוגות שביתם נשרף ונותרו ללא כתובה ופוסק כי אין לחשוש לחיות יחד. "זה לא נורא", אמר וציין כי לאשכנזים יותר קל (אקטואלי)
"זוג שכתובתם נשרפה לא יכולים לחיות יחד""זוג שכתובתם נשרפה לא יכולים לחיות יחד"ישראל כהן42
ראב"ד העדה החרדית מתייחס לבהלת הזוגות שכתובתם נשרפה, ופוסק כי עד לביצוע קניין מחדש "אין לגבר היתר לגור עם אשתו בבית". ומה עם ההעתק שברבנות? (חדשות חרדים)
חתונה. אילוסטרציה - רב מתריע: זוגות שביתם נשרף - חיים באיסוררב מתריע: זוגות שביתם נשרף - חיים באיסוראלי רוטמן87
הבתים נשרפו ואיתם הכתובה: את בני עדות המזרח הציל מרן הגר"ע יוסף עם פסיקה הלכתית מקלה בנושא, אך זוגות אשכנזים רבים עלולים לחיות באיסור ללא כתובה (יהדות,בארץ)
החזון איש בברית בתל אביב - מרגש: כשהחזון איש בחן את הילד הקטןמרגש: כשהחזון איש בחן את הילד הקטןחיים גרילק6
כשהעורך הראשי של עיתון משפחה, משה גרילק, הגיע לארץ כילד עולה חדש הוא נלקח לבחינה בגמרא אצל החזון איש. מפגש עם גדול הדור שלא ישכח לעולם (אקטואלי, יהדות)
הרב בן ציון מוצפי - הרב מוצפי: חשש ליהדות הפרסים? שקר!הרב מוצפי: חשש ליהדות הפרסים? שקר!ישי כהן24
הגאון רבי בן ציון מוצפי, מבכירי הפוסקים הספרדים, מכחיש את השמועה שהופצה ברשתות כי כביכול פסק כי יש "חשש ליהדותם של יוצאי פרס" וכי עליהם לעבור גיור לחומרא (יהדות)
להכיר את החזון איש, 64 שנים אחרי פטירתולהכיר את החזון איש, 64 שנים אחרי פטירתומנחם נאבת15
מנחם נאבת בקווים לדמותו הרוחנית של הרב אברהם ישעיהו קרליץ - "החזון איש" לרגל ט"ו בחשוון יום השנה ה-64 לפטירתו של המנהיג הייחודי והמסתורי מעט (אקטואלי, יהדות)
הרב גולדשמידט בוועידה - רבה של מוסקבה: 'ארה"ב זו חברת אבטחה?'רבה של מוסקבה: 'ארה"ב זו חברת אבטחה?'יוסי נכטיגל8
על רקע הצהרות טראמפ על יחסה החדש של ארה"ב לבעלות בריתה - מתכנסת ועידת רבני אירופה במדינת בלרוס, לדיונים בדרכי חיזוק הקהילות והיחס הראוי במגוון נושאים (אקטואליה)
"אין בעיה לכהנים לטוס מעל בית הקברות""אין בעיה לכהנים לטוס מעל בית הקברות"ישי כהן30
לאחר שפורסם כי אסור לכהנים לטוס בימים אלו מנתב"ג, בשל כך שהטיסות עוברות מעל בית הקברות בחולון, פוסק הראשון לציון אחרת ואומר כי אין לכהנים בעיה. בפנים: הנימוק (יהדות)
מתפללות בעזרת הנשים בכותל. אילוסטרציה - תמונות מציגות: מאז ומעולם הייתה מחיצה בכותלתמונות מציגות: מאז ומעולם הייתה מחיצה בכותלישראל כהן10
מאמרו של מנכ"ל התנועה ל"יהדות מתקדמת", הרבאיי גלעד קריב, שניסה לעוות את ההיסטוריה אודות ההקפדה על גדרי הצניעות בכותל המערבי - מקבל מענה הולם וראוי (יהדות)
הערב מתחילים לבקש "ותן טל ומטר לברכה"הערב מתחילים לבקש "ותן טל ומטר לברכה"כיכר השבת2
בתפילת ערבית היום - יום שני, ליל ז' במר חשון, יש להתחיל באמירת "ברך עלינו" לבני עדות המזרח ובאמירת "ותן טל ומטר לברכה" לבני אשכנז (יהדות)
הרב עידו וובר - יום הבחירות בארה"ב - רמז להשגחה פרטית מופלאהיום הבחירות בארה"ב - רמז להשגחה פרטית מופלאההרב עידו וובר6
בהשגחה פרטית מופלאה חל יום הבחירות בארצות הברית של אמריקה בתחילת השנה העברית שלנו. עניין זה בא להעביר לנו מסר חד וברור: עלינו להתפלל ל-ה' יתברך-שייבחר בארצות הברית הנשיא שיהיה הטוב ביותר בעבור עם ישראל (אקטואלי)
מדוע נקרא שמו "מר חשון"?מדוע נקרא שמו "מר חשון"?הרב יוסף חיים אוהב ציון9
היום ומחר חל ראש חודש חשון, אך שמו של החודש נקרא "מר חשון". הרב יוסף חיים אוהב ציון מסביר בטור מיוחד מדוע זהו שמו של החודש וגם - האם מותר להתחתן בו? (יהדות)
ארבעת המינים - לזרע של קיימא ולהרגיע ים:  סגולות ד' מיניםלזרע של קיימא ולהרגיע ים: סגולות ד' מיניםהרב יוסף חיים אוהב ציון3
להתברך בזרע של קיימא, להשקיט את הים מזעפו, להרגיע חלומות רעים ולהצליח במסחר: 9 דברים שאפשר לעשות עם שיירי ארבעת המינים ועלי הערבה החבוטה. הרשימה (יהדות)
אל תכינו ריבה מהאתרוגים, זו סכנת נפשותאל תכינו ריבה מהאתרוגים, זו סכנת נפשותסרוגים
מגדלי אתרוגים מודים כי בכדי להגיע לפרי מהודר, משתמשים בכמויות עצומות של חומרי הדברה. משרד החקלאות לא רואה באתרוג פרי לאכילה ולכן לא מפקח על הריסוס. היזהרו (בארץ)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook
קישוטים - לא מחג הסוכות. אילוסטרציה - קישוטים בסוכה: חוקות הגויים או מנהג נאה?
הרב נחמיה היילברון
קישוטים בסוכה: חוקות הגויים או מנהג נאה?
י"ד בתשרי תשעז15
הנקראים
המדוברים