שבאבניקים  מלך..  פורים  סקר
מיוחד: כל הלכות 'זכר למחצית השקל'מיוחד: כל הלכות 'זכר למחצית השקל'הרב יוסף חיים אוהב ציון
נצטוינו בתורה הקדושה על מצוות מחצית השקל ובימינו הנהיגו החכמים לעשות "זכר למחצית השקל" לפני שבת זכור. הרב יוסף חיים אוהב ציון עם כל ההלכות של המצווה (יהדות)
אילוסטרציה - מחצית השקל לשנת תשע"ז: 23 שקל לנפשמחצית השקל לשנת תשע"ז: 23 שקל לנפשישי כהן2
הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף התייחס לסוגיית 'זכר למחצית השקל' וקבע כי שיעור מחצית השקל לשנת תשע"ז הוא 23 שקלים לנפש (יהדות, אקטואלי)
צבי יחזקאלי - איך 'מרבים בשמחה'? שאלו את הילד שבכםאיך 'מרבים בשמחה'? שאלו את הילד שבכםצבי יחזקאלי5
צבי יחזקאלי החליט לטפל באופן רציני בפרויקט השמחה שלו. רק בכדי להודות שיש לו צורך בזה, הוא היה צריך את חודש אדר שהנה מגיע. קחו דף ועט, קראו ותנסו גם אתם (טור)
מרן הגר"ח קנייבסקי - מרן שר התורה: כך תשמחו בראש חודש אדרמרן שר התורה: כך תשמחו בראש חודש אדרישראל כהן3
'משנכנס אדר מרבים בשמחה', אומר הגר"ח קנייבסקי, כי צריך לשתות יין בראש חודש - כדי לשמוח. ומה תעשה אישה שלא רגילה לשתות? וגם, איזו מסכץת מסיימים בלילה אחד? (יהדות)
רבני בוכרה בארה"ב וקנדה התכנסו לדיון והחלטותרבני בוכרה בארה"ב וקנדה התכנסו לדיון והחלטותקובי רוזן12
הרבנים התכנסו בעיקר כדי לפתור את בעיית הצעירים והצעירות שחוברים לגויים ומבקשים לגייר אותם. הכינוס ננעל בשורה של החלטות חיוניות להעמדת הדת על תילה (יהדות)
אילוסטרציה - מה זה 'סעודת יתרו', ולמה מציינים זאת?מה זה 'סעודת יתרו', ולמה מציינים זאת?הרב יוסף חיים אוהב ציון2
בקרב יהודי תוניס נהגו ביום חמישי של פרשת 'יתרו' - מחר, לערוך סעודה לכל הילדים עם כלים קטנים ומאכלים קטנים וכן לאכול יונים וקוראים לה "סעודת יתרו". בפנים: הטעמים (ידגות)
למצולמים אין קשר לנאמר בידיעה - הרב מוצפי: לבקש ברכה מהכלה זו טיפשותהרב מוצפי: לבקש ברכה מהכלה זו טיפשותישי כהן40
הגאון רבי בן ציון מוצפי יוצא נגד המנהג לבקש ברכה מהכלה שעה לפני החופה: "נשים טיפשות ממלאות עשרות שמות. מפריעים את ריכוז הכלה ברגעים שלפני חופתה" (יהדות)
רבי יצחק זילברשטיין - דיברו באמצע התפילה ונפטרו בתוך השנהדיברו באמצע התפילה ונפטרו בתוך השנהישראל כהן11
חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין הביא מעשה נורא שהתרחש בבית הכנסת 'זכרון משה' - שלושה צעירים שדיברו בתפילה - לא השלימו את שנתם (יהדות)
שולחן ט"ו בשבט. ארכיון - הסגולות הרוחניות והגשמיות של ט"ו בשבטהסגולות הרוחניות והגשמיות של ט"ו בשבטהרב יוסף חיים אוהב ציון1
בשבת יחול ט"ו בשבט. יום זה רבו סגולותיו ומעלותיו. מיוחד ל"כיכר השבת" - הרב יוסף חיים אוהב ציון ליקט בקצרה את כל הסגולות הרוחניות והגשמיות שיש ביום מיוחד זה (יהדות)
פרשת המן - למה הליטאים אומרים 'פרשת המן'?למה הליטאים אומרים 'פרשת המן'?יהשוע פפר3
למרות שהליטאים מלאים בסגולות, דווקא פרשת המן מקורה בחסידות - אבל כשמדובר בפרנסה, אם לא יועיל לא יזיק. כל המקורות לסגולת פרשת המן (יהדות)
הרב יהושע פפר - הרהורי עמונה: הפגישה המסוכנת של דת ופוליטיקההרהורי עמונה: הפגישה המסוכנת של דת ופוליטיקההרב יהושע פפר15
פינוי עמונה מזכיר לנו את הסכנה הכפולה של המיזוג בין דת ופוליטיקה: הדתה של הפוליטיקה מחד, ופוליטיזציה של הדת מאידך. ממה עלינו להיזהר? - הרב יהושע פפר מסביר (יהדות)
הגאון רבי בן ציון מוצפי - "בימינו, בחזרה בתשובה - המוח והלב נשארים מעוותים""בימינו, בחזרה בתשובה - המוח והלב נשארים מעוותים"כיכר השבת79
הגאון הרב בן ציון מוצפי מתייחס לרצח המזעזע במגדל ואומר כי הרוצח הוא "פושע פי מיליון", מתייחס לתופעת החזרה בתשובה בימינו - "עיקרה בחיצוניות" ומאשים את עוונות הדור ברצח (יהדות, בארץ)
אילוסטרציה - בית הדין חשף: ה'רב' המחתן התגלה כשקרןבית הדין חשף: ה'רב' המחתן התגלה כשקרןישי כהן6
בני הזוג נישאו בצורה פיראטית על ידי מסדר קידושין - "רב" - שהתגלה כסופר סת"ם, הבעל הכחיש את הנישואין והמקדש נשבר בחקירה בבית הדין, פרץ בבכי והודה כי שיקר (אקטואלי)
צבי יחזקאלי - צבי יחזקאלי עדיין שומע את אבחת השוטצבי יחזקאלי עדיין שומע את אבחת השוטצבי יחזקאלי34
"גם אני - באמצע הכתיבה! - מתפנה לצעוק "אני במצרים". 'מצרים' לפעמים זה כאן ועכשיו. פנימה, בתוך הנפש. פרעה השתכלל עם השנים". הפרשן לענייני ערבים בטור חדש (דעה)
מרן רבי חיים קנייבסקי - מתחתנים פעם שנייה? כך תנצלו מעין הרעמתחתנים פעם שנייה? כך תנצלו מעין הרעישראל כהן13
יהודי מדרום הארץ, שמתחתן בפעם השנייה, הגיע אל מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ובפיו התלבטות - האם להביא את ילדיו לחתונתו או להימנע מכך. זה מה שהשיב הגר"ח (יהדות)
הגאון רבי יצחק זילברשטיין - הרב זילברשטיין הרגיע את הנערה: החולצה חוסכת לך צערהרב זילברשטיין הרגיע את הנערה: החולצה חוסכת לך צערישראל כהן25
נערה שהתחזקה ולבשה חולצת צווארון, חששה כי ידרגו אותה כ"מיושנת וחניוקית" ותיפגע בתקופת השידוכים • רבי יצחק זילברשטיין הרגיע אותה: "אדרבה, החולצה חוסכת צער ועוגמת נפש" (יהדות)
נדיר: הרב יצחק קוליץ על עשרה בטבתנדיר: הרב יצחק קוליץ על עשרה בטבתכיכר השבת
הקלטה נדירה של הרב יצחק קוליץ זצ"ל, רבה של ירושלים, על עשרה בטבת. מדובר בראיון של הרב ישראל גליס שראיין את הרב לערוץ 7, שיעור שלא שודר בגלל סערה בים (יהדות)
הגר"מ שפירא זצ"ל בשיעור לעשרה בטבתהגר"מ שפירא זצ"ל בשיעור לעשרה בטבתכיכר השבת1
הגר"מ שפירא זצ"ל הלך לעולמו אתמול בגיל 82 לאחר מחלה קשה. הרב היה ידוע בשיעוריו הנפלאים שרבים האזינו להם עשרות בשנים. האזינו לשיעורו על עשרה בטבת (יהדות)
למה צמים בעשרה בטבת? וזמני צאת הצוםלמה צמים בעשרה בטבת? וזמני צאת הצוםכיכר השבת3
צום עשרה בטבת הוא צום המציין אירועים בחורבן בית המקדש, והוא נקבע בשל המצור על ירושלים שהחל היום, אך אנו מציינים עוד שני אירועים • וגם: זמני צאת הצום (יהדות)
ההלכות וההנהגות לצום עשרה בטבת • מיוחדההלכות וההנהגות לצום עשרה בטבת • מיוחדהרב יוסף חיים אוהב ציון
היום, יום ראשון, חל צום עשרה בטבת, בו מציין עם ישראל את המצור על ירושלים בתקופת הבית הראשון שנמשך שלוש שנים • הרב יוסף חיים אוהב ציון עם כל ההלכות וההנהגות ליום זה (יהדות)
חיילים יכולים להתפלל בשידור חי באינטרנטחיילים יכולים להתפלל בשידור חי באינטרנטישי כהן17
הראשון לציון הגר"י יוסף פוסק כי בדיעבד, חיילים, חולים ואנוסים - יכולים לצפות בתפילה בשידור חי באינטרנט, לענות אמן וקדושה וייחשב כ"תפילה בציבור" • פרסום ראשון (יהדות)
הגאון רבי מאיר מזוז - הרב מזוז: "אובמה גנב; פוטין שונא ישראל"הרב מזוז: "אובמה גנב; פוטין שונא ישראל"ישי כהן24
הגאון רבי מאיר מזוז אומר כי נשיא ארה"ב היוצא ברק אובמה גנב ויקבל מכה מלמעלה. לדבריו: המטוס הרוסי התרסק רק בגלל ההצבעה של רוסיה באו"ם - נגד ישראל (חדשות, בארץ)
נשיא המועצת סיפר על נס הצלתו • צפונשיא המועצת סיפר על נס הצלתו • צפוישי כהן27
נשיא המועצת, ראש הישיבה, הגאון חכם שלום כהן, התייחס באורח נדיר לנס ההצלה האישי שחווה, לפני מספר שנים, כאשר ניצל בנס מתאונת דרכים קשה • צפו בווידאו (חרדים)
הרב הראשי רבי דוד לאו - הדיינים התירו לאישה לעבור דירה עם ילדיההדיינים התירו לאישה לעבור דירה עם ילדיהישי כהן13
הרכב בית הדין הרבני הגדול לערעורים בראשותו של הגאון רבי דוד לאו קיבל את ערעורה של אם גרושה-משמורנית והתיר לה לעבור דירה עם ילדיה ולהתגורר בצפון הארץ (יהדות, אקטואלי)
השלט באנגלית? יש להימנע מלקנות בחנותהשלט באנגלית? יש להימנע מלקנות בחנותישראל כהן104
חבר 'המועצת', הגאון רבי יצחק זילברשטיין, פסק לאחרונה כי יש להימנע מלקנות בחנות שבה השלט בשפה האנגלית ומציין כי מדובר במוכר "נחיתי", וקורא למחות בו כדי לבער את התופעה הזו (יהדות)
הקס קורא בספר האורית (התורה) - צום וסעודה: חג הסיגד של העדה האתיופיתצום וסעודה: חג הסיגד של העדה האתיופיתנתנאל לייפר12
מידי שנה חוגגים בני העדה האתיופית את חג הסיגד, 50 יום אחרי יום הכיפורים, ובו עוסקים בתשובה ובתפילה לבניין ירושלים וגאולה השלמה. כל הפרטים על החג המסקרן (יהדות)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים