העיתונים החרדים - אשפוז הגר"ע: רק "המודיע" מדווח
העיתונים החרדים (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אאא

מצבו הבריאותי של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף שאושפז אמש (ראשון) בבית-החולים עורר דאגה רבה בכל שדרות הציבור, למרות המסרים האופטימיים שהגיעו מבית החולים.

רבים הם אשר עקבו בדריכות רבה אחר המסרים שהגיעו מבית החולים אודות מצבו של הרב כשהם מייחלים ומתפללים לרפואתו השלימה והחלמתו המלאה.

תפילות נרגשות נערכו בבתי הכנסיות ובהיכלי עולם התורה לרפואתו השלימה של רבי עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה כשרבים מכל שדרות הציבור החרדי, חסידים לצד ליטאים ובני עדות המזרח קראו פרקי תהילים לזכותו של מרן.

הבוקר מקדישים העיתונים החרדיים הנמנים על "הזרם החסידי" של 'אגודת ישראל' במפלגת 'יהדות התורה' אזכורים בנוגע למצבו של הגר"ע יוסף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עיתון "המודיע" מקדיש לכך כתבה בעמודו הראשון, תחת הכותרת "הגר"ע יוסף שליט"א לא חש בטוב והושאר למעקב בבית החולים". בידיעה נקרא הציבור להתפלל להחלמתו שישוב לאיתנו להרבצת התורה והגייתה.

גם בעיתון "המבשר" נכתבה מודעה בשער העיתון תחת הכותרת "לקיים בנו חכמי ישראל", בה נקרא הציבור לבקש רחמים ולהעתיר בתפילה עבור בריאותו השלימה של מרן הגר"ע יוסף.

במקביל, במפתיע או שלא, דווקא בעיתונים המייצגים את הזרמים הליטאיים נרשמת הבוקר  התעלמות מוחלטת כשגם בעיתון "יתד נאמן" וגם בביטאון "הפלס" לא נרשם אף אזכור בנוגע למצבו של הרב.

בעיתונים סירבו להגיב לפניות "כיכר השבת" ולא ברור ממה נובעת ההעלמות. האם בשל רצונם שלא להדאיג את ציבור קוראי העיתון או שאולי ניתן להניח כי סיבות פוליטיות היו אף הן מעורבות בהחלטה.