לוגו אתר וואלה - מי הפיל את אתר 'וואלה'?
לוגו אתר וואלה (צילום מסך)
אאא

מי הפיל את אתר 'וואלה'? הבוקר (חמישי) פרסם האתר ידיעה מרעישה על-כך שניתנה הוראה לנשות החסידים שלא ללדת בבית החולים 'איכילוב' בתל-אביב בשל מחלות מסתננים.

לפי הדיווח באתר, נשים רבות, מאריתראה וסודן, מגיעות ללידות וטיפולים רפואיים בבית החולים התל-אביבי, והדבר גרם לתקריות בינן לבין נשים אחרות שטענו כי הן מפיצות מחלות ואכן על-פי הפרסומים אף מספר אנשים מצוות בית החולים נדבקו במחלת השחפת.

בעקבות כך ניתנה ההוראה לנשות החסידים שלא ללדת בבית החולים בשל החשש מפני הידבקות מהמחלות של אותן נשים והפצת מחלות בקרב החסידות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצויין כי עבור בית החולים התל-אביבי, במידה וניתנה כזו הוראה הרי שמדובר במכה קשה מאחר ויולדות רבות העדיפו את בית החולים וכעת לאור ההוראה הגורפת הן ייאלצו להיפרד מלא מעט יולדות.

מבית החולים 'איכילוב' נמסר בתגובה לאתר וואלה כי לפני כחודשיים הייתה הוראה כזו, ולאחר בדיקת נציגי האדמו"ר היא בוטלה ומאז הכל מתנהל כרגיל.

לאחר פרסום הידיעה, גורמים בכירים בחסידות טוענים בנחרצות כי הידיעה בשקר יסודה וכי הדבר לא קרה מעולם, ולאחר שעה קלה הורדה הידיעה מהאתר.

האם אתר וואלה שהינו אחד הגדולים בישראל נפל בידיעה לא נכונה? ראש דסק החדשות של 'וואלה', מסר בתגובה ל"כיכר השבת" כי "הידיעה נכונה, אך היא הורדה משיקולי עריכה שגרתיים".