בית שמש: קיצוני תקף אישה דתייה
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולמים אין קשר לכתבה)
אאא

אישה דתייה בת 25 טוענת כי הותקפה אתמול (ד') בשכונת רמת בית שמש ב' על ידי בעל חזות חרדית שטען כי אופן לבושה אינו צנוע. האישה המתינה יחד עם בתה בת ה-3 בתחנת האוטובוס, כאשר אדם חרדי כבן 30 החל לצעוק לעברה כינויי גנאי, דחף אותה וגנב ממנה את מכשיר הסמארטפון שלה.

בשיחה עם "ישראל היום", סיפרה הדתייה: "לקחתי את הילדה שלי מהמעון. הייתי באמצע שיחת טלפון ופתאום חרדי צעק לי 'פרוצה'. נבהלתי ממנו וצעקתי. מיד חייגתי למשטרה. הוא ראה את זה ורץ לעברי, הוא הטיח בי מכות קשות ומשך לי בשיער. יש לי סימנים כחולים בירך ובגב מהתקיפה". 

האישה תארה כיצד החרדי ניסה לקחת ממנה את הטלפון, תוך כדי הפעלת אלימות נגדה. "הרגשתי פחד מוות. הוא חטף לי את הטלפון מהיד ורץ אתו ונכנס לסמטאות של בית שמש החרדית" אמרה. עוד הוסיפה האישה כי למרות שהתקרית החמורה ארעה בצהרי יום הומה אדם, אף אחד לא ניגש לסייע לה. "צעקתי שיעזרו לי אבל אף אחד לא עזר. ביקשתי בבכי שיתקשרו למשטרה כי פחדתי שהוא יחזור וירצח אותי. כל הזמן הזה הילדה שלי, שנבהלה מאוד, צרחה ובכתה. אחרי רבע שעה הגיעה המשטרה. הם התחילו לעשות סריקות ולא הצליחו לאתר אותו". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני אישה דתייה עם כיסוי ראש חלקי וחצאית. לא הצלחתי לישון כל הלילה אחרי האירוע הזה. הילדה שלי עוברת טיפול בעקבות המקרה, זו תחושה נוראית. אני והבת שלי בחרדה גדולה. הילדה שלי במעון בשכונה הזו ואני מפחדת לחזור לשם" אמרה האישה.

מחקירת המשטרה בעקבות העדות שמסרה האישה, עולה כי בתחילה ניגש אליה התוקף והעיר לה על הופעתה החיצונית, "זה עושה יצר הרע" אמר. האישה השיבה לו שהוא חצוף ושלפה את הטלפון הנייד שלה בכוונה להתקשר למשטרה. בתגובה, התנפל עליה האיש, קרא לעבר מילות גנאי ואף דחף אותה תוך שהוא חוטף מידה את הטלפון ונמלט מהמקום.

אנשים נוספים שנכחו במקום הזעיקו את המשטרה שפתחה בסריקות, אך לא הצליחה לאתר את התוקף. מעדות האישה ועדים נוספים לאירוע, השיגה המשטרה תיאור מהימן של החרדי, שדומה לאדם המוכר מעבירות אלימות קודמות.

אך בטרם שהגיעה המשטרה לביתו, הוא התייצב מיוזמתו בתחנת המשטרה כדי להסגיר את עצמו ומסר את הטלפון הסלולרי של האישה. בחקירה, הוא הודה במעשה ומחר הוא יובא להארכת מעצר בבית המשפט השלום בירושלים.