חני הורביץ  בישיץ  הורביץ  בני פרידמן
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבליןגיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז | 27.06.17
על רקע גילויי האלימות נגד חיילים חרדים, קיים נשיא המדינה ראובן ריבלין סיור צבאי בחטמ"ר בנימין, שם ביקר את חיילי גדוד 'נצח יהודה', גדוד הנח"ל החרדי • הנאום המלא (צבא, בארץ)
נשות הכותל. אילוסטרציה - תאגיד 'כאן' - אותם השדרנים, אותה ההסתה / דעהתאגיד 'כאן' - אותם השדרנים, אותה ההסתה / דעההרב ישראל גליס17
אם היו מי שתלו תקוות בהקמת 'התאגיד', מתברר כי בענייני דת ומדינה דוגמת 'מתווה הכותל', ההסתה ממשיכה כתמיד - וזה עוד לפני הפארסה של מחיקת תוכנית 'מלווה מלכה' (טור)
גרפיטי בבית שמש - בית שמש, העיר שאלימותה אומנותה / דעהבית שמש, העיר שאלימותה אומנותה / דעהעו"ד דב הלברטל84
אומרים לנו שאלה קיצונים. שייכים למקום גיאוגרפי מסוים שם. התירוץ הדלוח הזה לא מעניין אף אחד. הוא לא משנה את התוצאה. בית שמש היא עיר ששמה האלים הולך לפניה (טור)
עו"ד אלקנה בישיץ ז"ל - הבישיץ שלי // איציק סודריהבישיץ שלי // איציק סודריאיציק סודרי16
הוא היה עו"ד קשוח ומקצוען ויחד עם זאת איש חסד בנשמתו, אוהב ואהוב על הבריות • איציק סודרי בטור הספד על חברו עו"ד אלקנה בישיץ ז"ל שנהרג השבוע בתאונה קשה (אנשים)
תנו לי לבכות בשקט // רחל לויטןתנו לי לבכות בשקט // רחל לויטןרחל לויטן
תנו לי להתאבל בלי קולות צורמים ברקע. על חברה אצילת נפש, ברה וזכה, מודל וחיקוי בשביל כולנו לנועם הליכות, לצניעות למופת וליראת שמיים מהי (מאמע)
נתניהו בחגיגת שבע ברכות - משהו ישן וטוב // שלמה קוקמשהו ישן וטוב // שלמה קוקשלמה קוק3
"ראביי", אומר לו הקיסר בסוף השבע-ברכות, "אנו מתגעגעים ליצחק-יענק'ל הישן והטוב. נוותר לך על המצנפת, נוותר לך על הכול, רק תהיה מה שאתה, אל תהיה בשר מבשרנו" (סיפור)
צבי יחזקאלי - קורח, מרגלים והחופש הגדול / צבי יחזקאליקורח, מרגלים והחופש הגדול / צבי יחזקאליצבי יחזקאלי7
כל אחד מפרשן את המציאות דרך עיניו. איך אדע אם הפרשנות שלי היא קרובה לאמת? איך אני אדע מה נכון? צבי יחזקאלי על קורח, והחוט שמקשר בינו למרגלים ו...החופש הגדול (טורים)
למה, טאטע, למה?! // אריה ארליךלמה, טאטע, למה?! // אריה ארליךאריה ארליך40
מתוך כיליון המילים ואילמוּת הדיבורים ודממת המחשבות וערפל החושים מתמלטת ממעמקי לבך הזעקה - - - • אריה ארליך, סגן עורך משפחה, נפרד מהעורכת גב' חני הורוביץ ע"ה (טור)
שלמה קוק עם הגר"מ אליהו זצ"ל - הקריטריון 'להיות מקובל' // שלמה קוקהקריטריון 'להיות מקובל' // שלמה קוקשלמה קוק9
סדר היום של גפני מדאיג לא פחות מ'נאום האינטליגנטים' • הראיון האחרון עם הראשל"צ הגר"מ אליהו זצ"ל • ומי ראוי לתואר 'עם הספר'? • טורו של עורך 'בקהילה' שלמה קוק (טור)
עו"ד הלברטל לצד ארליך - לייט, הרס חינוכי // הלברטל נגד הספר על דפנה מאירלייט, הרס חינוכי // הלברטל נגד הספר על דפנה מאירעו"ד דב הלברטל77
לא היה ראוי לתת לעיתונאית יפעת ארליך להרצות בפני חיילות דתיות על דפנה מאיר. אבל הרבה מעבר לזה, אסור גם היה לספר שלה להיכתב. יש ספרים שיכולים להרוס עשרות שנות חינוך והשקעה (דעות)
ח"כ משה גפני - שיפודי השבוע - גפני // הרב ישראל גליסשיפודי השבוע - גפני // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס22
בסוף השבוע, כתבי העת שיפדו את חבר הכנסת גפני. אפשר להעיר אבל לא ברשעות ובציניות. גפני מחוסן. • אולי נדע עם מי סגן השר פרוש מתייעץ לפני שהוא מתקיף את גפני? (דעות)
עו"ד רועי קורץ - ענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשעו"ד רועי קורץ11
ראוי היה שהמחוקק יקבע בחוק העונשין הוראת חוק ייעודית ומחמירה אשר מתייחדת לסרבנות גט מתמשכת ואשר נועדה למגר לחלוטין את התופעה הפסולה מן השורש (טור דעה)
יוצאים לחופש // הרב ישראל גליסיוצאים לחופש // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס6
הכל דנים ודשים מה נעשה בחופש המתקרב אלינו. ומה מציעים בעיתונות החרדית? סלובקיה, קרואטיה, ברצלונה, ועוד עשרות אלפי דולרים. מאיפה יש לכם כסף, השלפארס? (דעות)
התקשורת החרדית היא היום המבוגר האחראיהתקשורת החרדית היא היום המבוגר האחראידוד רוזנטל7
בימים אלה, כאשר ברי לכל שיש הרבה מה לתקן, חשוב עד מאד מעמדם של כלי התקשורת הרשמיים באינטרנט ובפרינט. התקשורת החרדית איננה מאובנת, למרות שהיא שונה מהתקשורת הכללית. היא מושקעת, היא אחראית, והיא מהווה תשתית לכל אפשרות של שינויים חברתיים (חרדים, דעות)
בצלאל כהן - על ההבדלים בין האתרים החרדים לעיתונות המפלגתיתעל ההבדלים בין האתרים החרדים לעיתונות המפלגתיתבצלאל כהן11
בדומה לאמירה המפורסמת שהתקשורת הכללית מדווחת מה קרה והתקשורת החרדית מדווחת מה שהיה צריך לקרות, האתרים החרדים מבטאים את מה שהציבור החרדי חושב בעוד שהעיתונות המפלגתית מבטאת את מה שהוא צריך לחשוב (דעות)
כותב השורות - די לקטל בשוליים // אשר מדינהדי לקטל בשוליים // אשר מדינהאשר מדינה60
אם מישהו יוציא עט ודף ויערוך רשימה של חללי היוצאים בשאלה בשנים האחרונות עלול ללקות בהלם. זה שלנו. זה אצלנו. בחצר האחורית שלנו. אלו הבנים שלנו • זעקה (דעות)
מיהו חרדי? והאם יש לכך משמעות? / דעהמיהו חרדי? והאם יש לכך משמעות? / דעהיעל קליגר28
בימים האחרונים הציבור החרדי, זה הסוציולוגי, סיפק ועדיין מספק (וימשיך לספק) כמה סיפורים ופרשיות שגרמו לי לפחות, לצביטה עמוקה בלב. 'הכתובת הייתה על הקיר?' (דעות)
מני צור - "זה לא הם, זה החינוך". איגרת לחייל החרדי"זה לא הם, זה החינוך". איגרת לחייל החרדימני צור25
אלימות, פחים, טיטולים, סיגריות ענוגות על קצותן של הרבה מדי שפתים נוטפות ריר וחיוך רחב למראה האלימות ה"ימי ביינים"-פרימיטיבית הזו, בין אחים, זה לא מוגדר אחרת (דעות)
נוער נושר, לצד כינוס התעמולה של 'הפלג' בלייקווד - את תופעת הנשירה באמריקה כבר פתרתם?את תופעת הנשירה באמריקה כבר פתרתם?הרב נחמיה היילברון40
מהתערבותם של כמה מהמנהיגים בארה"ב בנושא הגיוס, ניתן להבין כי הבעיות אצלם תמו - ולא היא. אצלנו, בישראל, דווקא נעזרים בחוק הגיוס כדי למזער את תופעת הנשירה (טור דעה)
אשה חרדית, אילוסטרציה - הלברטל: הפאות משתלטות על הרחוב הספרדיהלברטל: הפאות משתלטות על הרחוב הספרדיעו"ד דב הלברטל244
ככל שיחלפו השנים מפטירתו של הרב עובדיה יוסף, יתפשט יותר עידן הפאות בקרב בנות עדות המזרח, ופחדו יסור מבנות העדה. כיום, הדור הצעיר של הנשים המזרחיות כבר לא עומדות בפני העניין. הטור השבועי של דב הלברטל (דעות)
אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבה - רבותינו (הספרדים) דקרו // הרב משה שפיררבותינו (הספרדים) דקרו // הרב משה שפירהרב משה שפיר, יום ליום23
אין לומד תורה שהתייצב במועד - שיושב במעצר! • ההמצאה כאילו יש ראשי ישיבות ואדמו"רים שכביכול קנאים יותר ודואגים יותר לבני התורה הספרדיים - גובל בעזות וחוצפה! (מאמרים)
תופעת ה'בומרנג' -  'אות חיים' // חיים ולדרתופעת ה'בומרנג' - 'אות חיים' // חיים ולדרהרב חיים ולדר22
כל מאבק שאינו מאבק של אמת, ושמטרתו לפגוע ולא להועיל, ושנעשה בדרכי רמייה ולא בדרך האמת, סופו גם להיכשל וגם להעצים את הצד שכנגד. או במילה אחת: בומרנג (חרדים)
גזירת גיוס הכספים // אברהם דוב גרינבויםגזירת גיוס הכספים // אברהם דוב גרינבויםאברהם דוב גרינבוים16
גזירת הגיוס תובעת את שלה ומוציאה 'חיילים' לרחובה של עיר ללחום בחרד"ק המסכן ובצבא הציונים • ומתי גייסו בסאטמר כספים למדינה הציונית? טורו של אברהם דוב גרינבוים (דעות)
הפגנה נגד "גזירת הגיוס", בחודש שעבר - כך "גזירת הגיוס" הפיקטיבית משחקת לידי לפידכך "גזירת הגיוס" הפיקטיבית משחקת לידי לפידדוד רוזנטל20
מבחינת יוצרי "משברי הגיוס", אם אין גזירה - יש לעשות הכל כדי שאכן תהיה גזירה. הם עושים זאת בכל מחיר ומשחקים לידיו של רודף החרדים הכי אינטנסיבי בזירה הפוליטית. טורו של דוד רוזנטל (חרדים)
עו"ד שרונה תגר. - שני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומישני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומיעו"ד שרונה תגר2
כאחת שלא חוששת לבקר את המערכת ולהצביע על הכשלים הקיימים בה לעתים, אני רואה חובה לשתף גם בסיפורים משמחים: להאיר את הדרך הנכונה לזכות בקצבת ביטוח לאומי שיכולה להיות משנה חיים (חוק ומשפט)
עו"ד נלי בן דרור - האם נמצא הפתרון למצוקת הדיור? / דעההאם נמצא הפתרון למצוקת הדיור? / דעהנלי בן דרור3
מצוקת הדיור בציבור החרדי גדולה יותר אף מזו של הציבור הכללי הן בשל הצרכים הרבים והן בשל היכולת הכלכלית. הפתרון החדש שמציע שר השיכון יכול לסייע בפתרון (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הנקראים
    המדוברים