עברי אנוכי  חברון  ליזענסק  מלך
כסא המלוכה. בנימין נתניהו - צוחק מי ששורד אחרון // יהודה גליקמןצוחק מי ששורד אחרון // יהודה גליקמן
כ"ד באדר תשעז | 22.03.17
בספר הספינים הגדול של בנימין נתניהו, יש פרק אחד גדוש בסימני שאלה וקריאה, המוקדש להישרדות במקרי חירום פוליטיים • יהודה גליקמן על נוהל הבחירות של נתניהו (דעות)
מפגין בירושלים, אמש - רגע, אולי הם צודקים // הרב ישראל גליסרגע, אולי הם צודקים // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס70
רוב הציבור החרדי לא חושב כמוהם, אבל יש פה גדול בתורה שחושב אחרת ומורה לתלמידיו להתנהג בדרך מסוימת, אז צריך לכבד את דעתו ולהבין שתלמידיו צודקים במלחמתם (מאמרים)
אילוסטרציה - את הפגנות 'הפלג' ננצח עם פודלים / דעהאת הפגנות 'הפלג' ננצח עם פודלים / דעהדוד רוזנטל172
מה שלא הצליחו לעשות זרנוקי מים, סוסים ושוטרות, יכולים לעשות כלבים קטנים עד בינוניים, לא יותר מזה. זמומים כחוק ומוחזקים ברצועה, אבל יודעים לעשות את העבודה (חרדים)
אני בעד מחאת הפלג הירושלמי / אבי בנטובאני בעד מחאת הפלג הירושלמי / אבי בנטובאבי בנטוב47
חונכתי לא להיות צד במחלוקת אבל אני שמח בלבבי שאנשי הפלג עושים את המחאה מול השלטונות. בדרכם שלהם הם מחדדים את קצה העיפרון של נושא גיוס בחורי ישיבה (דעות)
זכויותיהם של ילדים קשיי שפה. אילוסטרציה - שאינו יודע לשאול - זכויותיהם של ילדים קשיי שפהשאינו יודע לשאול - זכויותיהם של ילדים קשיי שפהעו"ד שרונה תגר1
כאשר ילד מגיע לגיל שלוש ועדיין לא אומר יותר ממילים ספורות, או מדבר בצורה משובשת מאד - ייתכן שהוא סובל מבעיה בתקשורת המילולית המקנה לו זכאות לקצבה בביטוח הלאומי. עו"ד שרונה תגר על הזכויות של הילדים עם קשיי שפה ותקשורת (חוק ומשפט)
הפגנה חרדית בירושלים. ארכיון - דב הלברטל: להרוס את בתי מפגיני "הפלג"דב הלברטל: להרוס את בתי מפגיני "הפלג"עו"ד דב הלברטל174
חוסמי הכבישים ומושכי זנבות הסוסים מזמן כבר איבדו את צלם בן הישיבה שלהם. הם כבר אבודים. הבעיה היא שהתופעה הולכת ומתרחבת. אבל עדיין אפשר להתמודד איתה (חרדים)
חלק מהמחאה במרתון. חלק שעוד ניתן לצפייה - המחאה במרתון היא 'עקירת הדת' האמיתיתהמחאה במרתון היא 'עקירת הדת' האמיתיתהרב נחמיה היילברון95
מה מרנן הגרא"מ שך והגרי"ש אלישיב היו אומרים על צעירים חרדים שרים או רוקדים מול רצות ורצי מרתון ב"לבוש" אופייני. הגיע הזמן להטיח את האמת בפניכם, אנשי 'הפלג' (דעה)
אריאלה פישר - בואו נחיה על ערכים ולא לפי צבע הכיפהבואו נחיה על ערכים ולא לפי צבע הכיפהאריאלה פישר60
אולי אנחנו גדולים בתורה ובקיאים בכל רבדיה, אך איננו רואים דבר מעבר לארבע אמותינו. העסקנים מפעילים עלינו מניפולציות של הפחדה על מנת שנמשיך במצב הלוקה הזה (דעות)
הפגנת שמאל. ארכיון - מה כל כך מסוכן בשמאלנים? מתי הורוביץ מסבירמה כל כך מסוכן בשמאלנים? מתי הורוביץ מסבירמתי הורוביץ12
חוסר המנוחה השמאלני מוביל לנסות כל פעם משהו חדש, בלי יכולת להפיק לקחים מהכישלונות הקודמים. והכישלונות האלה נערמים זה על זה בכמויות. טורו של מתי הורוביץ (דעות)
אריה דרעי וניר ברקת - המהפכה נמשכת // הרב ישראל גליסהמהפכה נמשכת // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס6
הכעס של משה גפני על היועצים החרדים של ראש העיר ניר ברקת, מובן. הם הובילו מהפכה - ברקת פונה ישירות לרבנים, ולא לנציגים. וזו המשך המהפכה בתוך תנועת ש"ס (מאמרים)
ר' חיים גולובנציץ ז"ל - חיים של תורה // שמעון ברייטקופף נפרדחיים של תורה // שמעון ברייטקופף נפרדשמעון ברייטקופף13
שמעון ברייטקופף בטור דומע נפרד מידידו ר' חיים גולובנציץ ז"ל ונזכר במשפט האחרון שאמר לו: "תשמע מה יהודי חולה אומר לך. תשקיע בדברים החשובים. תשקיע במשפחה" (טור)
מצלמות תקשורת. אילוסטרציה - חובת השעה // הרב ישראל גליסחובת השעה // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס8
העיתונאים החרדים, אם יש כאלו, שיקיימו יום עיון או שבת משותפת עם העיתונאים מהרשתות החילוניות כדי שילמדו אחת ולתמיד על הערכים היהודיים מתוך מגע קרוב (מאמרים)
כותב השורות - איני חושש ממיעוט תורה אלא מן הרדידותאיני חושש ממיעוט תורה אלא מן הרדידותבצלאל כהן17
הדבר המסוכן ביותר עבורנו איננו לא מיעוט תורה ולא חוסר יראת שמים, לא מידות רעות ולא חוסר צניעות וכיוצא בזה, הלוואי שנשכיל לחנך את בנינו לבחון כל דבר לעומקו (דעות)
צבי יחזקאלי מחופש למוסלמי, ארכיון - להסתערב בפורים; טורו של צבי יחזקאלילהסתערב בפורים; טורו של צבי יחזקאליצבי יחזקאלי11
"כשהתחפשתי לפלסטיני ושוטטתי, במסגדים ובפרברי המהגרים באירופה, אף אחד לא ידע מי אני. איך יכול להיות שכלפי דאע"ש יש להם סובלנות וכלפי היהודים לא?" (דעה)
דנה ורון - אם כבר יום האישה, תנו לי להרגיז אתכםאם כבר יום האישה, תנו לי להרגיז אתכםדנה ורון18
"די לפוליטיקלי קורקט שלא רואה את המציאות אף על פי שהיא נורא ברורה", כותבת השדרנית דנה ורון ומוסיפה: "אם כבר יצאתי לרדד בצק לאוזני המן - תנו לי להרגיז אתכם" (טור)
הרב ישראל גליס - ש"ס עומדת לקראת שינוי היסטורי. וזה ממש טובש"ס עומדת לקראת שינוי היסטורי. וזה ממש טובהרב ישראל גליס61
מינויו של חיים כהן לחבר מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס מוביל אותנו לתחילתו של הליך פירוק ש"ס ההיסטורית ובנייתה של ש"ס חדשה. וגליס ממש מברך עליו (דעות, חרדים)
עו"ד שרונה תגר - מתנות לאביונים  גירסת הביטוח הלאומימתנות לאביונים גירסת הביטוח הלאומיעו"ד שרונה תגר4
מדינה שמכירה בעקרון השוויון, מכירה בערך האדם שנברא בצלם ובעקרון כבוד הבריות, לא יתכן שתעניק לנזקקים רק מחצית הסכום שהיא עצמה רואה כסכום המינימלי הדרש לקיום חיים בכבוד (חוק ומשפט)
איתן רגב - בתנועה מתמדת // איתן רגבבתנועה מתמדת // איתן רגבאיתן רגב6
שיעורי התעסוקה של הגברים החרדים עלו ל-51 אחוז ושל הנשים ל-73. שיעורי הילודה חזרו גם הם לרמתם הישנה (6.5 ילדים) אך שינוי נוסף ומפתיע מתרחש באקדמיה (חרדים, טור)
עו"ד דוב הלברטל - דיי לבכיינות: נמאס לשמוע שרק התנכרו לתימניםדיי לבכיינות: נמאס לשמוע שרק התנכרו לתימניםעו"ד דב הלברטל104
את התעשייה, הצבא, התקשורת, התחבורה, בתי החולים הקים השמאל. רוב הרוגי היישוב באותן שנים, היו אנשי השמאל. בכיינותו של הימין, היא התגלמות כפיות הטובה (דעה)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה - זהירות משלוח חורג // טור דעהזהירות משלוח חורג // טור דעהרבקה רוכברגר3
על מלמדים שמגיעים לעבודה עם מזוודה, ועל רכבים שכורים עם תא מטען עמוס לעייפה ועל אבות שנגמר להם המשכורת. איבדנו את ההגיון לפניך, רחם עלינו. לקראת פורים (הורים)
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידליןדו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידליןאלוף במיל' עמוס ידלין44
"השיח הציבורי עוסק בחיפוש אשמים, אני חושב שנכון לעסוק בהפקת לקחים באופן כזה שייושמו נכון בעימות הבא", מסביר ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, ראש אמ"ן לשעבר (ביטחון)
מנהרה בעזה. אילוסטרציה - מנהרת הפרוטוקול // אברהם דוב גרינבויםמנהרת הפרוטוקול // אברהם דוב גרינבויםאברהם דוב גרינבוים2
דוברות ראש הממשלה הזינה את הפרוטוקולים של השנים האחרונות וערכה חיפוש אחר המילים הבאות: מנהור, מנהרה, איום קיומי, מנהרות, מתחת לאדמה, איום אסטרטגי (מאמרים)
שלמה קוק - מה לליטאים מגולחים מחברון ולבית ישראל?מה לליטאים מגולחים מחברון ולבית ישראל?שלמה קוק7
"היום הוא יום קשה", השיב הרבי באנחה, "יום היארצייט של הבנים". הצדיק הירושלמי, כדרכו בקודש, ניסה לומר דברי תנחומים, אך הרבי הרים ידו כאומר: קשה לי לדבר על-כך (טור)
בית כנסת ספרדי. אילוסטרציה - איך דווקא הספרדים שקופחו הפכו לגזעניים?איך דווקא הספרדים שקופחו הפכו לגזעניים?עו"ד דב הלברטל82
דווקא המגזר, שהוא כל כך רגיש לסוג של אפליה ושונות, לא נותן דריסת רגל, אבל מצד שני עומד על כך שבשטיבלך אשכנזי יתנו להם לגשת, אחרת זה גזענות. טורו של הלברטל (דעות)
פירות השיטה הנוכחית. אילוסטרציה - הפוליטיקאים החרדים מחריבים את מדינת הרווחההפוליטיקאים החרדים מחריבים את מדינת הרווחהדוד רוזנטל6
דוד דוזנטל גורס, כי התנהלות המפלגות החרדיות מקרבת את המועד בו יהיה הכרח לשנות פה את השיטה. "זה יועיל יותר מכל לאזרחים החרדים, גם כי תופחת ההתנגשות במדינה" (טור)
סליקא לך מסכת מכות / בן ציון נורדמןסליקא לך מסכת מכות / בן ציון נורדמןבן ציון נורדמן12
אחר מיטתו של איש האלוקים, אוהב הבריות ומקרבן לתורה, מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל. מה רמז הרב בפתק שכתב בשעותיו האחרונות על סיומה של מסכת מכות (חרדים)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הנקראים
    המדוברים