מלכי..  וואקלי  טראמפ  נתי גרוסמן
רולי דיקמן - אוי לאותה בושה // רולי דיקמןאוי לאותה בושה // רולי דיקמן
ב' באייר תשעז | 28.04.17
למה הוא לא הלך לשכונות אחרות בבני ברק, ששם זה באמת לא מעניין אף אחד? אההה! כי שם חלקם שמים דגל ואם לא אז אין להם דבר נגד • רולי דיקמן על הפרובוקציה בבני ברק (טור)
עו"ד משה מורגנשטרן - חומרת פרשת הפלס // עו"ד מורגנשטרןחומרת פרשת הפלס // עו"ד מורגנשטרןעו"ד משה מורגנשטרן11
אורך תקופת המעצר של עצורי 'הפלס' ו'הפלג' והעובדה שפעם אחר פעם מאריכים אותו מעידים, כאלף עדים, שיש חשש אמיתי כי שחרור יביא לפגיעה בחקירה ושיבושה (מאמר)
עו"ד ניר יסלוביץ - "מעצר אנשי 'הפלס' פגיעה בלתי מידתית""מעצר אנשי 'הפלס' פגיעה בלתי מידתית"עו"ד ניר יסלוביץ13
עצם השחרור המהיר ממעצר מעלה את השאלה העקרונית האם המעצר של החשודים המעורבים היה מעצר מוצדק או שעסקינן היה במעצר מתוקשר לצורך מניעים זרים (דעות)
בועז נקי עם הגר"ש אוירבך - הקלון הוא שלך // הרב בועז נקיהקלון הוא שלך // הרב בועז נקיהרב בועז נקי49
הרב בועז נקי, מגיב לטורו של הרב דב פוברסקי, שפורסם ב"כיכר השבת", בו פנה לבן דודו שבנו נעצר בפרשת הטרדות 'הפלס' • "אתה מתכבד בקלון בן דודך? הקלון הוא שלך" (טור)
המקובל רבי יעקב עדס - כוחו של צבאנו / המקובל רבי יעקב עדסכוחו של צבאנו / המקובל רבי יעקב עדסישי כהן11
המקובל רבי יעקב עדס בטור מיוחד מפרט את ההתנגדות לשירות בנות בצבא, הן מצד הכישורים שעלולים לסכן חיים והן מאחר והראש עסוק בדברים אחרים (מאמרים)
דוד בן נעים. - 'לא נשכח לא נסלח', באמת?'לא נשכח לא נסלח', באמת?דוד בן נעים4
האם אנחנו זוכרים את אותם ניצולי שואה שלא מספיק שעברו את השואה ובקושי ניצלו ממנה, צריכים להינצל יום יום כדי לשרוד? האם אנחנו מכבדים אותם במהלך השנה, וזוכרים שהם קיימים, או שמספיק לנו להקדיש להם יום בשנה ושיעזבו אותנו לנפשנו? (דעות)
חיים שרגא יברוב בבית המשפט - בן דודי, אבא של חיים שרגא יברוב - מה קרה לכם?בן דודי, אבא של חיים שרגא יברוב - מה קרה לכם?הרב דב פוברסקי47
הרב דב פוברסקי כותב לבן דודו הרב נחום יברוב: בנך חיים שרגא נתון במעצר בחשד לסחיטה באיומים למען 'הפלס' - המורשת המשפחתית שלנו ואצילות נפשך לא מתאימים לכל זה (חרדים)
מחנה אושוויץ-בירקנאו - אחרוני שרידי האש עדיין איתנו, נצלו זאתאחרוני שרידי האש עדיין איתנו, נצלו זאתיעקב רייניץ
חייבים לנצל את הזכייה שניצולי שואה עדיין חיים איתנו ואפשר לספוג מהם תורה ויראת שמים מיהודים שעוד זכו לראות את הדור שלפני המלחמה • יעקב רייניץ בטור מיוחד (יום השואה)
אברהם קרויזר - המכונה הנאצית פספסה את חיים // אברהם קרויזרהמכונה הנאצית פספסה את חיים // אברהם קרויזראברהם קרויזר4
מכונת המוות המקופדת שתכננה הכל ופעלה בדייקנות נוראית, פיספסה את חיים. הנער היהודי בן ה-15, שלוש שנים באושוויץ, ופעם אחר פעם, חיימקה מנצח את הנאצים (חרדים)
חיילים גרמנים שולפים יהודים שהתחבאו בתוך בונקר בגטו וורשה בו אירע המרד - הרבנים לא תמיד שללו את המרד בנאציםהרבנים לא תמיד שללו את המרד בנאציםדידי שור11
העיתונות החרדית עיוותה את ההיסטוריה, כביכול כל הרבנים התנגדו למרד מכל סוג שהוא, כי הוא מסכן חיי יהודים - ואילו התומכים במרד היו כולם חילונים. המציאות מורכבת יותר (טור)
כותב השורות משה פריגן באושוויץ - המשותף בין הלברטל וחמאס // משה פריגןהמשותף בין הלברטל וחמאס // משה פריגןמשה פריגן29
הקול קול יוזף גבלס והידיים ידי דוב הלברטל. מעולם שום אנטישמי לא היה צריך להיות אנטישמי, הוא צריך רק תירוצים, רק שהגרמנים עשו את זה טוב מכולם • משה פריגן מגיב (טור)
מצעד החיים - "מצעד החיים" - מסע שגורם לשנאת יהודים"מצעד החיים" - מסע שגורם לשנאת יהודיםעו"ד דב הלברטל64
המצעד השנתי של נציגי מדינת ישראל וקהל רב ביום השואה, בדרך בה פסעו מיליוני יהודים אל מותם, מזכיר לדב הלברטל את מצעד הדגלים המתגרה ביום ירושלים. טור דעה (בארץ)
כותב השורות - כשהפלס נסגר לטובת המודיע // אברהם דוב גרינבויםכשהפלס נסגר לטובת המודיע // אברהם דוב גרינבויםאברהם דוב גרינבוים12
אברהם דוב גרינבוים מהרהר בקול על האחדות הנדירה של הציבור החרדי, שמצריך אותו להחזיק רק ארבעה יומונים ומחכה בקוצר רוח ליומון החמישי, ל'יום ליום' החדש (מאמרים)
כואב לכם? חובת ההוכחה עליכם // ישי כהןכואב לכם? חובת ההוכחה עליכם // ישי כהןישי כהן10
אם חילול השבת אכן כואב לכם, נסו לקדם את חוק השבת, אבל באמת. נסו גם לקדם את חוק הדגל של ש"ס - חוק הכותל, כדי למנוע את התערבות בג"ץ. נראה אתכם (פרשנות)
קיר במוזיאון השואה בוושינגטון. איך החרדים מתמודדים עם שאלת השואה? - השואה, השאלות, והתשובה החרדית // טורהשואה, השאלות, והתשובה החרדית // טורבצלאל כהן36
השואה היא סימן השאלה הגדול ביותר בתולדות היהודים, ויש ארבע דרכים להתמודד איתו. בצלאל כהן חזר מביקור מפולין, וכותב על הדרך החרדית להתמודדות עם שאלת השואה (טור)
השף יונתן רושפלד ואבי בנטוב - בנטוב לרושפלד: אל תפתח פה לשטןבנטוב לרושפלד: אל תפתח פה לשטןאבי בנטוב41
אתם משתמטים מתשלום מס יותר מאיתנו, אתם נמצאים בבתי הכלא יותר מאיתנו, עלות החזקת חילוני במדינה היא פי 10 מאיתנו, לנו נותנים פירורים • אבי בנטוב בטור תגובה (חרדים)
עו"ד דב הלברטל - יוסי קליין צודק: המתנחלים מסוכנים // דעהיוסי קליין צודק: המתנחלים מסוכנים // דעהעו"ד דב הלברטל231
מי באמת מסוכן, יוסי קליין, או המתנחלים שמהווים היום את טריגר השנאה הגדול ביותר בעולם? העיתונאי, או אנשי תג מחיר ואלו מהציונות הדתית המטיפים לעלות להר הבית? (טור)
כותב השורות (משמאל) בטדי - לפיכך אנחנו חייבים // אשר מדינהלפיכך אנחנו חייבים // אשר מדינהאשר מדינה27
"לפיכך אנחנו חייבים להודות ולהלל". זו חובתנו גם היום, ג' שנים לאחר הסתלקות מרן זיע"א, להכריז שאנו מכירים ומודים בנס שנעשה לאבותינו ולנו וממשיכים בדרכו ובמורשתו (דעות)
עו"ד דב הלברטל - הלברטל: המתנחלים לא מקדשים את החייםהלברטל: המתנחלים לא מקדשים את החייםעו"ד דב הלברטל48
החרדה לפיקוח הנפש של כל יהודי, של כל אדם, מביאה שוב ושוב למסקנה המתבקשת: אסור לנו להתנחל בלב ריכוז של מרצחים. השטחים אינם מקום לאזרחים יהודים (חרדים, דעות)
יאיר לפיד. ארכיון - ליצמן צודק: החרדים צריכים להחרים את לפידליצמן צודק: החרדים צריכים להחרים את לפידדוד רוזנטל14
לפיד הבין שלשנאת חרדים יש פוטנציאל אלקטורלי מוגבל, אז הוא שינה את אופן התבטאותו, אך אין זה שינוי ממדיניותו. אם יש עתיד תחזור לעמדת השפעה, רדיפת החרדים תחזור במלא עוזה. דוד רוזנטל סבור שהשר ליצמן צודק בהחרמתו את יש עתיד והעומד בראשה (דעות)
מפגינים של הפלג הירושלמי - גול עצמי: הפלג פוגע בטיעון החרדי הקלאסיגול עצמי: הפלג פוגע בטיעון החרדי הקלאסיבצלאל כהן35
פעמים רבות נטען שאופיים של תלמידי ישיבות הוא נעים ורך ואיננו מתאים ללוחמים, והנה מסתבר שבחורי ישיבות אלו כוחם יפה למאבקים פיזיים. טורו השבועי של הרב בצלאל כהן (דעות)
יעקב אייכלר על רקע אולפני 'כאן' - בשביל זה קם התאגיד // יעקב אייכלרבשביל זה קם התאגיד // יעקב אייכלריעקב אייכלר7
יעקב אייכלר, פרשן פוליטי בתאגיד השידור הציבורי החדש, שלא נכנס אליו על תקן החרדי שמדבר על חרדים, מספר למה הוא וחבריו החרדים בתאגיד, ימשיכו לעשות אקטואליה (דעות)
הגאון רבי יהודה אריה הרשלר זצ"ל - אבא ומנהיג יקר // הרהורי פרידה וזיכרוןאבא ומנהיג יקר // הרהורי פרידה וזיכרוןיעקב מקלב, תלמיד14
אין לי יותר מי שיקשיב לי, שישמע אותי, שיעטוף אותי בשמיכת צמר עבה של עצה ורעיון • יעקב מקלב, תלמיד 'בית מתתיהו', בהרהורי זיכרון לרבו הגאון רבי יהודה אריה הרשלר זצ"ל (דעות)
אבישי בן חיים - הכה בספרדים / ד"ר אבישי בן חייםהכה בספרדים / ד"ר אבישי בן חייםד"ר אבישי בן חיים34
שוב אנו נתקלים במערכה שבה מנסים לצייר לנו תמונה של רבנות ספרדית-חרדית רעה שחורה ומגעילה, שמולה מתייצבת רבנות ציונית-דתית טובה, לבנה והזכה • טור דעה (חרדים)
תמונת האירוסין של נתן מאיר - למה האירוסין של נתן מאיר הציקו לי? // דב הלברטללמה האירוסין של נתן מאיר הציקו לי? // דב הלברטלעו"ד דב הלברטל294
הוא לא עבר על ההלכה, אבל הוא הפר מוסר. זה כאילו שהנשיאה התהודתית בסבל, הייתה לא ממש אוטנטית. הסמל הפנה עורף למגזר, שחיבק אותו באמפתיה ובאהבה מדהימים. יש כאן לא רק פגיעה בזכרה של דפנה, אלא פגיעה במגזר כולו. טורו של דב הלברטל
עו"ד שרונה תגר - תנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכותתנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכותעו"ד שרונה תגר23
לקראת חג הפסח המתקרב הגיע הזמן לחירות גם לקבוצת הנכים הגדולה שחיה בקרבנו: "יש להצטרף לדרישה מראש הממשלה, משר האוצר משר הרווחה לפעול בדחיפות להעלאת הקצבאות" (חוק ומשפט)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הנקראים
    המדוברים