עו"ד שרונה תגר. - "הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?"הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?עו"ד שרונה תגר10
תעשייה שלמה של רופאים ויועצים פורחת מאחורי המושג "הייעוץ אינו משפטי" בניסיון לשכנע כי "רק" חוות דעת רפואית היא שתסייע לכם בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. למעשה, הייצוג המשפטי משפיע יותר (משפט)
ארכיון - פושטי היד במגזר החרדי // נח טוניקפושטי היד במגזר החרדי // נח טוניקנח טוניק96
השיטות המתוחכמות, הגיל הצעיר, וריבוי העוסקים במלאכה מעידים כי פשיטת יד בחברה החרדית אינה נובעת מאילוץ אלא מהחלטה מושכלת. לנח טוניק יש מסר מיוחד לפושטי יד (טור)
הכניסה לירושלים - מי יהיה ראש העיר? // הרב ישראל גליסמי יהיה ראש העיר? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס22
שנה לבחירות ברשויות המקומיות ויש כאלו שכבר משנסים מותניים. באופן טבעי, אותי מעניין לאן פני ירושלים. הגיע הזמן לאחדות של החרדים, אין שום אידאולוגיה בלטפל בזבל (דעה)
הגר"ד יפה זצ"ל והשליח הרב דוד ביטון - ה'שליח' החב"די וה'המשגיח' הליטאי // טורה'שליח' החב"די וה'המשגיח' הליטאי // טורהרב דוד ביטון8
הרב דוד ביטון, משלוחי כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע בחולון, מספר על הקירוב שלו זכה כבחור צעיר אצל זקן המשגיחים הגאון הצדיק רבי דב יפה זצ"ל • מיוחד ל'כיכר השבת' (חסידים)
ציון רבי נחמן באומן - הלוואי שעצמות רבי נחמן יעלו לארץ // דעההלוואי שעצמות רבי נחמן יעלו לארץ // דעההרב ישראל פינטו29
אני מאמין שכל חסיד ברסלב שלומד את תורותיו של רבינו מאמין ומתפלל לה' יתברך שהלוואי ונזכה לראות בחיינו שקברו יעלה לירושלים להיות בתוכנו כמו שרצה רבנו הקדוש (טור אישי)
מתפללים בציון מרן זצ"ל - שורפים את יצירת מרן // הרב ישראל גליסשורפים את יצירת מרן // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס93
חברים, אתם מתעסקים ביצירה של מרן הרב עובדיה זצ"ל. זה כמו לקחת את ספריו ולשרוף במרכז העיר. ביקשתי ממרן הבוקר אחרי אמירת תהילים - לנקום את נקמתו (טור אישי)
מרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל - לא נסייע לאנשי מדון // מאמר מערכתלא נסייע לאנשי מדון // מאמר מערכתמערכת כיכר השבת127
כיכר השבת, האתר של הציבור החרדי, ימשיך לרחוש כבוד והערכה לגדולי ישראל ולסקר את שלוחיהם ואנשי אמונם באופן מקצועי והוגן, ולא יסייע בידי אנשי ריב ומדון (מאמר המערכת)
נחמיה שטיינברגר - נפל דבר בישראל: סמינר שווה בגרות // דעהנפל דבר בישראל: סמינר שווה בגרות // דעהנחמיה שטיינברגר18
החלטת משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה להכיר בבחינות 'סאלד' של מורות מוסמך/בכיר - כתעודת בגרות, מציבה בפני הרבנים וחצרות גדולי ישראל מציאות חדשה (טור)
יצחק רבין ז"ל - מהלכים לאומיים גורליים צריך לעשות בהסכמה רחבהמהלכים לאומיים גורליים צריך לעשות בהסכמה רחבהדוד רוזנטל4
כדי לקדם מהלכים גורליים, ובמיוחד כאלה אשר יש בהם סיכונים ביטחוניים, צריך לגבש קונצנזוס לאומי, לא להסתמך על רוב דחוק וקומבינה פוליטית. טור מיוחד (חרדים)
משתתף בתכנית, באמירה ישירה וכנה - חתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טורחתונה ממבט ראשון או "עד שיראנה"? / טורהרב נחמיה היילברון26
באוזניים החרדיות מהדהדת השאלה הקנטרנית על הקמת הבית היהודי: "איך ניתן להתחיל חיים רק אחרי כמה פגישות?". אז זהו, שתוכנית ירודה אחת מוכיחה את הצביעות (טור דעה)
דיוקנו של סימור ואן דר ברג ומצבת קברו בבאר שבע - מדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייטמדהים: קבר החייל נחשף - סמוך ליארצייטהרב ישראל גליס20
רב צבאי שמגיע במיוחד מאוסטרליה להשתתף בטקס צבאי בבית הקברות הבריטי בבאר שבע מגלה כי במקום קבור גם חייל יהודי, שנרצח בקרב על באר שבע ב... י"א בחשון (מאמר)
אריה דרעי, בשבוע שעבר - סקרים ו'עמך' // ישי כהן על מצבה של ש"ססקרים ו'עמך' // ישי כהן על מצבה של ש"סישי כהן115
הסקר של פרופ' קמיל פוקס שהוריד את ש"ס ל-3 מנדטים, עורר שוב תסכול בצמרת ש"ס מהקושי להחזיר את העם שבשדות - למרות הביטחון שש"ס יכולה לשמור על כוחה (טור)
נאור, שקד, ריבלין וחיות - ברוך שפטרנו מהחושך // הרב ישראל גליסברוך שפטרנו מהחושך // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס15
נפטרנו מהעונש של שופטת חשוכה שיורדת לתהום הנשייה יחד עם חבריה שפסקו פסקי דין לרעת האזרח. היי שלום ולא להתראות מרים נאור • הרב ישראל גליס נפרד (חדשות, דעה)
הפגנה בירושלים - העיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניקהעיר שחובלה לה יחדיו // נח טוניקנח טוניק56
הסכמנו על כך שרחמנא ליבא בעי, אם כן מה ההבדל בין אותם מחבלים שנוטלים נשמות טהורות למען אללה - לבין אלו שמחללים את שם השם מתחת לרגלי פרשים ושוטרות? (דעה)
הפגנה בירושלים - לא התבדלות - התפרקות // טור תגובהלא התבדלות - התפרקות // טור תגובההרב ב. זאבי34
הרב ב. זאבי קרא את טורו של הרב אליהו ישראלי על הפגנות 'הפלג' ומיהר לשגר טור תגובה חריף • לא קנאות יש כאן - קנאה יש כאן; לא התבדלות יש כאן - התפרקות יש כאן (דעה)
התגרשתם? הילדים עדיין יוכלו לישון אצלכםהתגרשתם? הילדים עדיין יוכלו לישון אצלכםעו"ד הילית שלומי קדוש2
אבות רבים נאלצו בעבר להשלים עם כך שלא ניתנת להם האפשרות להלין את ילדיהם אצלם, פסק דין חדש של ביהמ"ש משנה את זה. עו"ד הילית שלומי קדוש על זכויות האבות (men)
הפגנת 'הפלג'. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - אוי לארץ שמלכה נער // הרב אליהו ישראליאוי לארץ שמלכה נער // הרב אליהו ישראליהרב אליהו ישראלי55
אינני משתייך לפלג הירושלמי בשום חלק מהשקפתי ובשום צד בנשמתי, אך האמת צריכה להיאמר, למרות שמישהו ממש מרגיז אותנו • ההפגנות, הפלג ותגובות הציבור (דעה, חרדים)
המוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהןהמוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהןאריאל כהן18
אריאל כהן, מנהל מוסיקלי ומנצח‏ ב‏תזמורת פירְקַת אלנוּר למוסיקה קלאסית מזרחית‏, שזכה לנגן בפני מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, בטור מיוחד על המוזיקה והאנושיות של מרן זצ"ל (מגזין)
כותב השורות ואביו במעונו של מרן זצ"ל - מופת לדורות // שלמה קוקמופת לדורות // שלמה קוקשלמה קוק4
מרן, היה איש מופת. בחייו, במותו, ובעיקר בתורתו. זכינו לחיות בדורו של הגאון המופלא. מי יתן לנו תמורתו • שלמה קוק, עורך 'בקהילה', בטור הספד נרגש במלאות ארבע שנים (חרדים)
מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל - התמצית של מרן:  רק תורה // יעקב רייניץהתמצית של מרן: רק תורה // יעקב רייניץיעקב רייניץ, המודיע4
מסביב יהום הסער. הבית שוקק חיים, אנשים נכנסים ויוצאים, בסלון מארגנים את השולחן לקראת מסיבת יום ההולדת – אבל מרן מנותק מהעולם. רק הוא והתורה הקדושה (טור מיוחד)
תלמידי ישיבה בעת הקשבה לשיעורו של מרן הגרי"ג אדלשטיין - שוב נחשפים פניהם האמיתיות של בני התורהשוב נחשפים פניהם האמיתיות של בני התורההרב נחמיה היילברון10
בעוד שברחובות הערים משתוללים חרדים העונים לכינוי "בני תורה" - לפחות לפי רשם המפלגות, תחילת זמן חורף בישיבות מצביעה על זהותם של מי שכן זכאים לתואר מכובד זה (דעה)
עידן חדש בפסיקת מזונות ילדים / טור דעהעידן חדש בפסיקת מזונות ילדים / טור דעהעו״ד רות דיין וולפנר
מירוץ הסמכויות המסורתי עשוי לשנות כיוון – לא עוד ריצת גברים להקדים ולהגיש תביעה לבית הדין הרבני אלא ההפך – כעת דווקא הנשים הן אלו שיעדיפו שבית הדין הרבני יפסוק את מזונות ילדיהם (Men)
דרעי וההקפות השניות בכותל - הקפות שלישיות ודרעי // הרב ישראל גליסהקפות שלישיות ודרעי // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס27
רגע אחרי סיומן של ימי החגים, הרב ישראל גליס קורא בטור מיוחד לעקור את תופעת כלי הזמר בכותל, מוחה על ההקפות שנערכו במקום ומחזק את ידי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי (דעה)
דרעי והלולב. ארכיון - לכבד את השני, בכל מחיר // אריה דרעילכבד את השני, בכל מחיר // אריה דרעיאריה דרעי37
את הערבה, הנחותה והמסכנה, נוהגים להניח במקום הקדוש ביותר מייד לאחר שחובטים אותה ברצפה. לכאורה זה דבר פלא • יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מסביר את הנלמד מכך (טור אישי)
אילוסטרציה - הסוד של רֶבּ יוֹאוּסֶף // אריה ארליךהסוד של רֶבּ יוֹאוּסֶף // אריה ארליךאריה ארליך12
מה שראיתי בשמחת תורה ממרומי כתפיו הצנומות של רבי יוסף לוין האמריקאי: אריה ארליך בסיפור אישי מטלטל לשמחת תורה, מתוך טורו השבועי במגזין ׳משפחה׳ (שמחת תורה)
ג'רי, הערבה שלי // שמעון ברייטקופףג'רי, הערבה שלי // שמעון ברייטקופףשמעון ברייטקופף17
"מגיע לך", חיבקתי את הערבה שלי חיבוק גדול. "אתה הערבה היחידה בעולם שנתעברה בה נשמתם של האתרוג, הלולב וההדס גם יחד" • מבט אחר ומטלטל על... הערבה (חג סוכות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הכי פופולרים
    הכי המדוברים