הרב שטיינמן  בני פרידמן  הרב ברלנד  גד אלבז
הר הזיתים - מי שולט בהר הזיתים? // הרב ישראל גליסמי שולט בהר הזיתים? // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס12
הדרך להר הזיתים נתונה להפרעות מצד השכנים הערבים, גם בהר עצמו יש וונדליזם, הרס מצבות ועוד • הרב ישראל גליס בטור על הנעשה בהר הזיתים והדרת הציבור החרדי (חדשות)
שלמה קוק עם מרן הגרי"ש אלישיב - רֶבֶּ'ה, רֶבֶּ'ה // שלמה קוקרֶבֶּ'ה, רֶבֶּ'ה // שלמה קוקשלמה קוק6
חמש שנים להסתלקות מרן פוסק הדור הגאון רבי יוסף שלום אלישיב זצוק"ל • עורך 'בקהילה' שלמה קוק בזכרונות אישיים וגעגועים (חרדים)
עו"ד רחלי שמעון - יום חג עבור האבות הגרושים // טור דעהיום חג עבור האבות הגרושים // טור דעהעו"ד רחלי שמעון13
פסק הדין התקדימי של בית המשפט העליון בנושא תשלום מזונות שווה לאבות ולאמהות במשמורת משותפת, הוא רעידת אדמה של ממש ושינוי מהותי של הדין הקיים (חוק ומשפט)
עו"ד שרונה תגר. - תאונה בדרך מבית הכנסת הביתה - תאונת עבודה?תאונה בדרך מבית הכנסת הביתה - תאונת עבודה?עו"ד שרונה תגר1
המחוקק קבע כי הפסקה בדרך לתפילת שחרית לא תחשב לסטייה מהדרך השוללת זכאות, בפס"ד חדש הרחיב ביה"ד את היריעה ופסק כי גם תפילת מנחה, בנסיבות מסוימות, לא תחשב לסטייה מהדרך והזכאות תשמר. בכך נותן ביה"ד משקל וחשיבות לקיום התפילה (חוק ומשפט)
הרב גערליצקי - הַדָתָּה או הִתבּוֹלְלוּתָּה // הרב יוסף ש. גערליצקיהַדָתָּה או הִתבּוֹלְלוּתָּה // הרב יוסף ש. גערליצקיהרב יוסף ש. גערליצקי4
השתייכותם של מיליוני יהודים לעם היהודי עומדת בסכנה קרובה וממשית, בתהליך מהיר וברוטאלי המתגבר מיום ליום. תהליך של "הדתה" לא יספיק כאן, אלא קבלת החלטה (בארץ)
עו"ד שי מויאל - קפיצת הדרך של הרבנות הראשית // עו"ד שי מויאלקפיצת הדרך של הרבנות הראשית // עו"ד שי מויאלעו"ד שי מויאל5
פרשיית הגביר המעגן כפי שנחשפה באתר "כיכר השבת" מעלה על נס את התקדמות הרבנות הראשית והרבנים הראשיים בשנה האחרונה בכל הקשור למסורבות גט (משפט)
מרן הרב אלישיב זצ"ל - "מרן הגרי"ש אחז שמנהלי הסמינרים גנבים""מרן הגרי"ש אחז שמנהלי הסמינרים גנבים"חיים כהן40
לקראת היארצייט של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, חוזר חיים כהן לסערת האפליה העדתית בסמינרים, ועדת הרבנים שהגרי"ש הקים, הטרור שחבריה עברו ופסיקתו הנחרצת • טור (חרדים)
הגבאי שהפך למנהיג // ישראל יוסקוביץהגבאי שהפך למנהיג // ישראל יוסקוביץישראל יוסקוביץ9
העימות והמבוכה בכנס המבקרים • השיחה הקשה בין נתניהו לאנשי משרד החוץ • הפגישה החשאית בין השר הישראלי למנהיג הפלסטיני, בתיווך המליארדר היהודי (מדיני, מאמרים)
רד ותתחתן // הרב עידו וובררד ותתחתן // הרב עידו ווברהרב עידו וובר6
כשמציעים לכם הצעת שידוך, תתמקדו בעיקר (יראת שמים, מידות טובות ומראה חיצוני סביר) ולא בטפל (עדתיות, עשירות, ו"לוק" הכי מיוחד) • הרב עידו וובר בטיפ חשוב לרווקים (יהדות)
חיבוק. אבי גבאי - חיבוק החריימה // איציק סודריחיבוק החריימה // איציק סודריאיציק סודרי18
הניצחון של אבי גבאי מביא איתו בשורה חשובה לחרדים ולכן על המפלגות החרדיות מוטל ורצוי לחבק אותו חזק • איציק סודרי בטור פרשנות על הפריימריז במפלגת העבודה (פוליטי)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - 20 שנה להמצאת "החרדים החדשים": מה הלאה?20 שנה להמצאת "החרדים החדשים": מה הלאה?מתי הורוביץ39
לפני 20 שנה דיבר יאיר שלג על החרדים המודרנים של אותם ימים, שנשארו בשר מבשרה של החרדיות. לעומתם, החדשים של דורינו כל כך "חדשים", כך שהשאלה היא פחות "מי מתבשל בסיר הזה" והתהייה היא יותר "מה בעצם מתבשל שם"? (דעות)
אילוסטרציה. חברי הכנסת בבית מרן הגראי"ל - פריימריז יקלו עם ה'גדולים' // דב הלברטלפריימריז יקלו עם ה'גדולים' // דב הלברטלעו"ד דב הלברטל9
"אין כל מניעה הלכתית לקיום פריימריז", טוען הלברטל: "ידוע לי לפחות על 2 מקרים שגדולי ישראל לא היו מרוצים מנציגים מסוימים, אך נמנעו מלהדיחם מחשש פגיעה קשה בהם" (טור)
אסור לחפות על הקיצונים // דוד רוזנטלאסור לחפות על הקיצונים // דוד רוזנטלדוד רוזנטל8
"עלינו לדרוש מהמשטרה להגן על החיילים החרדים, גם אם אנו לא מסכימים אתם. וכאשר המשטרה תעשה את מלאכתה, גם אם לא באופן מושלם, יש לתת לה את הגיבוי" (דוד רוזנטל)
דרעי אצל מרן הגר"ח קנייבסקי - הדלפה מ'לשכת הגזית' // שלמה קוקהדלפה מ'לשכת הגזית' // שלמה קוקשלמה קוק10
מי הדליף לערוץ 2 את תיעוד ה'סיום' הפרטי של דרעי בחדרו של מרן הגר"ח קניבסקי? מה נאומו של הנשיא ריבלין מלמד על הציונות הדתית החדשה? ומה מפריע לגרי"מ לאו? (חרדים)
צבי יחזקאלי - לכל מילה יש כתובת // צבי יחזקאלילכל מילה יש כתובת // צבי יחזקאליצבי יחזקאלי14
תוך כדי זחילה בפקק, בעודי חושב על עניין המילים והטור שאכתוב, אני מזכיר לעצמי להשתדל להוציא היום מפי עוד קצת עידוד // הטור של צבי יחזקאלי על הפרשה (יהדות,טורים)
משקיף על גדולי ישראל. אילוסטרציה - לאחרונה נחשף: מהי באמת "דעת תורה"לאחרונה נחשף: מהי באמת "דעת תורה"בצלאל כהן26
האם מצבו מצב הפיזי והקוגניטיבי של הגדול בישראל משליך על מתן הכרעותיו בנושאים החמים שעל הפרק? בצלאל כהן מציג שתי גישות בענין המאוד רגיש שצף לאחרונה (טור דעה)
רפורמים. ארכיון - במה אתם יהודים? // אוהד שקד-מנדלבויםבמה אתם יהודים? // אוהד שקד-מנדלבויםאוהד שקד-מנדלבוים11
במה אנחנו יהודים? מה מבדיל את היהודי החרדי מבני ברק, היהודי הדתי-לאומי באיתמר והיהודי החילוני בתל אביב או הרפורמי בארצות-הברית. במה אנחנו יהודים? (מאמרים)
ביהמ"ד תפארת בחורים - הקשר היהודי להודו // הרב ישראל גליסהקשר היהודי להודו // הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס3
ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי מבקר בארץ - "ביקור היסטורי" • הרב ישראל גליס חוזר אל ההיסטוריה של הקשר היהודי למדינת הודו מאות שנים לפני הציונות ומדינת ישראל (דעות)
לנשים בלבד! - הכניסה לנשים בלבד!הכניסה לנשים בלבד!ג. הלוי22
אנחנו כנשים חרדיות, מעניין אותנו מה הקב"ה דורש מאיתנו כנשים תכל'ס, מה עיקר העיקרים מה המהות, לימוד תורה? חסד? תפילה? להתחתן? והנה התשובה: מובא שהקב"ה ברא את האישה מהצלע - עצם מוסתרת כדי שתהא צנועה ועל כל אבר ואבר שהיה בורא בה היה אומר לה: 'תהא אשה צנועה' אשה צנועה חד וחלק! אצל האישה הצניעות היא המהות כמו שאצל גבר לימוד תורה הוא המהות (טור דעה)
סגן השר מאיר פרוש - נתניהו, ממה אתה מפחד? // מאיר פרושנתניהו, ממה אתה מפחד? // מאיר פרושמאיר פרוש10
יש לך מנדט לנהל את המדינה, ויש לך היום קואליציה שבה שותפה גם סיעת יהדות התורה שנותנת גיבוי מלא. כשהם צריכים את העזרה והעמידה האיתנה שלך, אתה נסוג?! (טור)
ה'לב שמחה' | שלושה מאבקים, מנצח אחדה'לב שמחה' | שלושה מאבקים, מנצח אחדאברהם דוב גרינבוים8
חצי יובל להסתלקותו של כ"ק מרן הלב שמחה מגור זצוק"ל, שב אברהם דוב גרינבוים אל המערכות ההיסטוריות בהן לחם שהשפעתן לא כהו וקהו עד עצם היום הזה (חסידים, חרדים)
החוקר, ד"ר פרדו - החוקר גילה את ההיגיון שבתמיכה בחרדיםהחוקר גילה את ההיגיון שבתמיכה בחרדיםד"ר אלדד פרדו8
"ניתן יהיה להציל עמים ותרבויות הניצבים בפני הכחדה, ע"י הפצת ההחלטה של מדינת ישראל לתמוך במפעל 'חברת הלומדים'", כותב החוקר שטען להתעלמות מהספרדים (דעה)
נתן גושן - כי אחים אנחנו // שלמה קוקכי אחים אנחנו // שלמה קוקשלמה קוק6
לבמה עולה זמר ישראלי פופולארי העונה לשם נתן גושן. הוא לא נראה דתי. הוא מבקש לומר כמה מילים. הקול שלו רועד: "תדעו לכם. בלי הקב"ה, אין לי חיים". הוא זוכה לתשואות (טור)
נועה ירון דיין - קולה של האמת המורכבת // נועה ירון דייןקולה של האמת המורכבת // נועה ירון דייןנועה ירון דיין89
את ספרי "מקימי" כתבתי מתוך תקוה שאף חרדי לא יקרא אותו. אם הספרות החרדית לא תצליח לענות על הצרכים של קוראיה היא תפסיד אותם לטובת כותבים שמביאים עומק (דעות)
'אשת הברזל' - הלוחשת למספרים: איילת שקד היא 'Iron Lady'הלוחשת למספרים: איילת שקד היא 'Iron Lady'אלין שלמה24
כבר בשנתיים הקרובות נראה אותה דוחפת קדימה להנהגה גבוהה. אני צופה שאם שקד לא תרוץ לרשות הממשלה בבחירות הקרובות, היא תעשה זאת בענק בבחירות הבאות * אלין שלמה בניתוח נומרולוגי לשרת המשפטים איילת שקד (נומרולוגיה)
עו"ד שרונה תגר. - 33 שנה - הזמן שלקח לביטוח לאומי לטפל בתיק33 שנה - הזמן שלקח לביטוח לאומי לטפל בתיקעו"ד שרונה תגר4
גם אם יועלו קצבאות הנכות ויתוקן עיוות היסטורי של קיפוח הנכים בגובה התשלום עדיין הדרך לקבלת קצבת הנכות קשה מאד. טור משפטי מעו"ד שרונה תגר (חוק ומשפט)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הנקראים
    המדוברים