הרב קוק  וואקלי  מכביטס  כיכר tv
משגיח כשרות. אילוסטרציה - כשרות, רבנות, השגחה פרטית והפרטהכשרות, רבנות, השגחה פרטית והפרטהמתי הורוביץ6
אני לא חושב שבכל הנושאים הצדק עם הרבנות, ושאין צדק בשום טענה העולה נגד הרבנות. אבל כדי לקיים דיון אמיתי צריך להבין קצת יותר מהי כשרות ולקיים דיון על השאלות המהותיות. מתי הורוביץ עושה סדר (דעות)
הרב הבר בבית הגר"ח קנייבסקי - אנשי דמים ומרמה // חיים ולדראנשי דמים ומרמה // חיים ולדרהרב חיים ולדר46
ה"אשמה" של "מתנת חיים" רמוזה בשמה. היא הפכה מוצר יקר מאד כמו כליה, ל"מתנה". הרב חיים ולדר בטור נרגש על הרב ישעיהו הבר והחקירות נגד עמותת 'מתנת חיים' (חרדים)
האם אתם יודעים מי יהיה האושפיזין שלכם?האם אתם יודעים מי יהיה האושפיזין שלכם?אברהם רקובסקי4
האם חברה שמאמינה בקדושת הנישואין, יכולה לקבל את הגרושים כשווים בין שווים? חג הסוכות זו הזדמנות נפלאה להזמין את חברכם בני משפחותיכם גם אם הם גרושים (חרדים)
לאן לפנות מבלי להיאבד. אילוסטרציה - מיומנו של 'קרוב-רחוק' של הקדוש ברוך הואמיומנו של 'קרוב-רחוק' של הקדוש ברוך הואנח טוניק9
הרהורים: ישבתי והגיתי בהסברו המופלא של הגאון רבי משה שפירא על כך שאת כתר מלכות הקב"ה יביאו אליו דווקא הרחוקים. "וישמעו רחוקים ויבואו - ויתנו לך כתר מלוכה" (טור)
אילוסטרציה - תבקשו סליחה מאלפי האברכים המתוקיםתבקשו סליחה מאלפי האברכים המתוקיםהרב נחמיה היילברון83
הציבור המושמץ ביותר בישראל, אברכי הכוללים, זכאי לבקשת סליחה כנה בערב יום הכיפורים - גם מצד חרדים רבים הנוהגים לבוז להם בגלוי בשל אורח חייהם. הוא ייחודי, אך גם חיובי (טור)
הרב מזוז, הרב עמאר וחכם שלום - בכינוס - טהרה ושלום בכינוס אחד // חיים אילוזטהרה ושלום בכינוס אחד // חיים אילוזחיים אילוז24
"שלום פוליטי" לא נראה באופק וספק אם הוא בר השגה, אך חשיבותו של הכינוס המשותף - שנועד להרבות טהרה בישראל - היא בעצם קיומו, לאחר שהצליח להפיח רוח של שלום (טור)
דרעי, מלכיאלי, גפני, הרב מלכה, ברייטקופף, הרב כהן ומימרן - אנשי השנה שלי // ישי כהןאנשי השנה שלי // ישי כהןישי כהן9
הרב אופיר מלכה ואריה דרעי, הרב יעקב כהן ומשה גפני, מיכאל מלכיאלי, אבי מימרן ושמעון ברייטקופף • הכתב הפוליטי של "כיכר השבת" ישי כהן בוחר את אנשי השנה שלו (חדשות)
מלחמת הביטקוין -בין חירות לשלטון המדינהמלחמת הביטקוין -בין חירות לשלטון המדינהמתי הורוביץ3
הוא פתח את תשע"ז בשווי של כ-720 דולר למטבע, וזינק עד כ-5,000 דולר למטבע. מה שמשקף תנודה של קרוב ל700%. דבר נדיר בשוק המטבעות. מה עומד מאחורי זה? (כלכלה)
יגאל גואטה - לא הצלחתם לפגוע בי // יגאל גואטהלא הצלחתם לפגוע בי // יגאל גואטהיגאל גואטה63
לאחר שהתפטרותו מהכנסת נכנסה לתוקף, יגאל גואטה מפרסם טור פרידה - מבלי להזכיר את ש"ס או את אריה דרעי - בו מבהיר כי סולח לכל מי שניסה לפגוע בו ללא הצלחה (דעות)
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה - אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק ביתאלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק ביתעו"ד סוזי עוזסיני ארניה2
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה, מי שהייתה פרקליטתו של הנשיא לשעבר קצב, בטור מיוחד ל'כיכר השבת' על אלימות השוטרים בהפגנות • "אנשי שלטון החוק צריכים לגלות איפוק" (טור)
הבכי של שמעון ברייטקופף // טור מטלטלהבכי של שמעון ברייטקופף // טור מטלטלשמעון ברייטקופף, משפחה86
הוא תפס לי לפתע את היד, והסתכל לי בתוך העיניים. "ברייטקופף, אתה תזכור אותי?" שאל. לא הייתי מוכן לשאלה. לא הצלחתי להתאפק ופרצתי בבכי, בכי מר וגדול (ימי סליחות)
עו"ד משה מורגנשטרן - להחליף את העם // עו"ד משה מורגנשטרןלהחליף את העם // עו"ד משה מורגנשטרןעו"ד משה מורגנשטרן25
העם סבור כי חובה לאפשר את לימוד התורה בארץ, מי שמכם שופטי בג"ץ להיות מורמים מעם ולבטלו? ב-1977 בן אהרון רצה להחליף את העם, ב-2017 בג"ץ החליף את העם (טור)
המדינה של בני הישיבות // עמירן דבירהמדינה של בני הישיבות // עמירן דבירעמירן דביר38
הסיבה היחידה שמכל האומות נשארנו רק אנחנו חזקים אשר שום הוריקן שלא חשוב באיזה אות מתחילה שמו לא יכול עלינו, היא רק לימוד התורה. הזמר עמירן דביר בטור דעה (חרדים)
הרב אברהם סנדומירסקי זצ"ל - בעל המחשבה וה'קודים' // ירח טוקרבעל המחשבה וה'קודים' // ירח טוקרירח טוקר9
שכונת הר שמואל בירושלים איבדה יהודי יקר ונדיר, הרב אברהם סנדומירסקי זצ"ל, אשר נפטר בהתקף לב פתאומי • ירח טוקר נפרד בטור חיזוק מיוחד לקראת יום הדין (טור, הספד)
ח"כ אורי מקלב - בג"ץ חזק על חלשים // ח"כ אורי מקלבבג"ץ חזק על חלשים // ח"כ אורי מקלבח"כ אורי מקלב24
לא יעלה על הדעת שרוב של שופטי בג"ץ יגבר על רוב בכנסת. אפשר לפגוע בגופינו אך אי אפשר לשבור את רוחנו ולא ניתן לשנות דרכינו. ערכים לא משנים גם בפסיקות של הבג"ץ (טור)
איתמר בן גביר. ארכיון - מי אשם בפסיקות בג"צ נגד הדת? // דעהמי אשם בפסיקות בג"צ נגד הדת? // דעהעו"ד איתמר בן גביר25
כדי להביא לשינוי אמתי, צריך לשנות את ההרכב, את השיטה, להוסיף עוד ועוד שופטים עם אג'נדה יהודית – גפני שלטעמי אשם בחלק גדול מהתוצאות שמתרחשות היום, יכול עוד לשנות, דווקא חודש אלול זה זמן להחלטות כאלה (דעה)
בסיס קליטה ומיון. אילוסטרציה - כולם אשמים – ואנחנו מה? // הרב דב פוברסקיכולם אשמים – ואנחנו מה? // הרב דב פוברסקיהרב דב פוברסקי11
עכשיו, עם פסיקת בג"ץ, אחוזי הגיוס יירדו פלאות. יש בתוכנו מי שישמחו על כך, ויש שיצרו על מסגרת יצירתית שהולכת לרדת ממדף ההיצע - לנחשלים, למתקשים ללמוד בישיבה (דעה)
בצלאל כהן - חינוך לאינטרנט ולסמארטפון // בצלאל כהןחינוך לאינטרנט ולסמארטפון // בצלאל כהןבצלאל כהן25
הנגישות של הדור החרדי הצעיר לאינטרנט היא גדולה ביותר, וגם בקרב תלמידי הישיבות והכוללים הטובים ביותר מדובר בשכיחות גבוהה מאוד של גישה לאינטרנט. במבחן התוצאה, נראה שככל שמדובר בדור החרדי הצעיר, מדובר במלחמה חסרת סיכוי (חרדים)
דב הלברטאל - אומן ראש השנה? יש שם הכל חוץ מיהדותאומן ראש השנה? יש שם הכל חוץ מיהדותעו"ד דב הלברטל194
באומן אין תיקונים, אלא רק קלקולים. זה נורמלי? זו יהדות? טוב יהיה אם עשרות האלפים ייסעו לבלות את ראש השנה בהרי האלפים, ויתנו לרבי נחמן לנוח בשלום על משכבו (דעות)
היכל ישיבת פוניבז' בבני ברק. אילוסטרציה - אם מחר בבוקר ייעלמו כל הישיבות // דעהאם מחר בבוקר ייעלמו כל הישיבות // דעהמתי הורוביץ34
המהומות השבוע בישיבת פוניבז' והקשר שלהן למאמרו הפרובוקטיבי של פרופ' יובל נח הררי שהקניט את הישיבות וגדולי התורה. אז מה באמת יקרה אם מחר בבוקר "ייעלמו כל הישיבות" (טור)
נתניהו וכדורגל. אילוסטרציה - חילול השבת ההמוני במשחקי הכדורגל ייפסק?חילול השבת ההמוני במשחקי הכדורגל ייפסק?אסף ביננשטוק8
בג"ץ פסק כי משחקי הכדורגל בשבתות מנוגדים לחוק, ועל הממשלה להורות על הפסקתם או "לתקן" את החוק. מאמץ לשכנע את המפלגות החרדיות לא לתת יד להכשרה (חדשות)
במרחבים ירוקים –זכרונות מבית חלקיה וגמזובמרחבים ירוקים –זכרונות מבית חלקיה וגמזורן בר-יושפט3
אולי כל הסיפור היה צריך להתחיל כאן. כאן חוויתי את השבת הראשונה שלי. כלומר: השבת הראשונה שבחרתי לחוות אצל משפחה שתארח אותי ולא בתכנית כלשהי. פרק מספר (דעות)
אילוסטרציה - החרדים חייבים להתעורר // טור מיוחדהחרדים חייבים להתעורר // טור מיוחדאוהד שקד-מנדלבוים9
ראוי שהנציגים החרדים יהפכו עולמות דווקא עכשיו כדי לשנות את החוק ולגרש מכאן את המסתננים, בגלל האג'נדה המסוכנת שמביא לכאן השמאל לשינוי החברה בישראל (דעות)
משה כחלון, ארכיון - הקמפיין של כחלון על חשבון החרדים // דוד רוזנטלהקמפיין של כחלון על חשבון החרדים // דוד רוזנטלדוד רוזנטל21
אברכים קשיי יום, הם שיועלו לקורבן לשלם את מחיר קמפיין הבחירות של כחלון, אולי קמפיין הבחירות היקר ביותר אי פעם בישראל, שמוצג תחת הכותרת "הגרלות מחיר למשתכן" (דעה)
ארי המניק - ההפרדה המגדרית באקדמיה - חובה הכרחיתההפרדה המגדרית באקדמיה - חובה הכרחיתארי המניק33
הסטודנטים החרדים, מגיעים עם עולם ערכים מלא משל עצמם, ואין בכוונתם לנטוש אותו, ולו לא לרגע, בדרך להשגת כל מטרה שהיא. ארי המניק מגיב למיכל צ׳רנוביצקי (חרדים)
מבנה סנהדרין ומבנה הסמינר הישן הסמוך - שילה – סנהדרין // זיכרונות הרב ישראל גליסשילה – סנהדרין // זיכרונות הרב ישראל גליסהרב ישראל גליס5
בתלמוד תורה למדו מהמגוון של ירושלים, אשכנזים לצד ספרדים, בני רבנים לצד בני סוחרים, הרמוניה חברית הייתה בין התלמידים. הרב ישראל גליס על התלמוד תורה בו למד (דעות)

דעות

דעות בכיכר השבת - הבמה המרכזית של הציבור החרדי להבעת דעות בנושאים אקטואליים. כותבים, פובליציסטים והוגים מובילים חולקים עמכם הגיגים, בטורים מרתקים ומסעירים.

עדכונים
    כיכר facebook
    הכי פופולרים
    הכי המדוברים