אריה דרעי - דרעי ל'כיכר': ח"כ שקד בגדה בתורה
אריה דרעי (צילום: פלאש 90)
אאא

אישור חוק הגיוס בוועדת שקד: הח"כים החרדים יוצאים למתקפה מאוחדת כנגד יו"ר וועדת שקד ח"כ איילת שקד, ומכנים את תמיכתה בחוק כ"בגידה". בצהריים היה זה ח"כ משה גפני שתקף בחריפות את אישור החוק, אליו מצטרף כעת גם יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי.

ח"כ דרעי אמר הערב ל'כיכר השבת' בעקבות אישורו הסופי של סעיף הסנקציות הפליליות בתמיכת הבית היהודי: "איך לא רעדה ידם של חברי הבית היהודי היום בהצבעה, במשך כל השנים כשהייתה הצבעה בנושא מדיני שמעו את צעקתם בכל מקום. תורת ישראל חשובה פחות מארץ ישראל?" תקף דרעי.

"הבית היהודי בראשות איילת שקד לא בגדו בציבור החרדי, הם בגדו בתורת ישראל" הוסיף ח"כ דרעי.

אישור הסנקציות הפליליות בסיבוב הקודם (צילום: ישי כהן)

כזכור, מוקדם יותר אמר ח"כ משה גפני כי "לא הופתענו מהבגידה של סיעת הבית היהודי ויושבת ראש הוועדה". לדבריו: "יושבת ראש הוועדה התחייבה לחבריי ולי שלא תהיינה סנקציות פליליות כמו גם ראש הממשלה ובסופו של דבר התברר כי 'פיהם דיבר שווא וימינם ימין שקר'",

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ח"כ יעקב אשר, אמר בתגובה לסיום דיוני ועדת שקד כי "הבית היהודי בהנהגתו הרופסת של בנט הפך סופית לסניף של יש עתיד. המכנה המשותף היחיד של ה'חברים הטובים' נתניהו ובנט, הוא ששניהם פחדנים ושניהם שקרנים".

כזכור, הוועדה הצביעה ואישרה הבוקר (רביעי) בפעם השנייה את סעיף הסנקציות הפליליות לאחר שח"כ מוטי יוגב הגיש בסיום ההצבעה הקודמת רוויזיה וביקש הצבעה חוזרת.

בהצבעה הקודמת חברת הכנסת איילת שקד נמנעה מלהצביע ככה"נ בכדי לנסות ולהראות לציבור החרדי כי גם היא מתנגדת לסנקציות הפליליות, חברי הכנסת החרדים טענו אז כי מדובר בצביעות מופגנת, והבוקר התברר כי הם כנראה צדקו.

שקד הצביעה נגד הרוויזיה של מוטי יוגב, כך שבהצבעתה היא תמכה בהטלת הסנקציות הפליליות, זאת למרות הבטחותיה החוזרות ונשנות בפני הציבור החרדי.