אאא

משרד הבינוי והשיכון הכריז היום (שני) על שיווק מיידי של קרקעות לכ-5,000 יחידות דיור בעיר החדשה חריש הממוקמת בין נתניה לחדרה, המיועדת למגזר החרדי.

עם השקת חריש, אמר שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס: "הגדלת היצע הקרקעות מורידה ביקושים ומחירים. מאז כניסתי לתפקיד שווקו קרקעות לקרוב ל-120 אלף יחידות דיור. העיר החריש היא הראשונה בסדר גודל כזה שמשווקת מאז שנת 1994. לאחר שלושה שיווקים שכשלו בקציר-חריש הוכנה תכנית מתאר חדשה ואני בטוח כי התכנון המודרני, המחירים ההגיוניים והקרבה לכביש 6 יביאו אלפי זוגות צעירים לעיר שתצמח ותשגשג".

לצאת התוכנית אל הפועל קדמו עשרות שנים של הכנות. בשנת תשנ"ב, החלו לשווק בחריש כ-300 יחידות דיור, אולם התוכנית נכשלה.

לפני כארבע שנים, החליטה הממשלה על הקמת ישוב עם תכנון המותאם לצביון הדתי, ומשרד הבינוי והשיכון החל לתכנן מתארית את הישוב. שנה לאחר-מכן, הוקמה ועדה מיוחדת מטעם שר הפנים שתפקידה לאשר את התוכניות ברמה מתארית מפורטת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מיקומה של חריש אטורקטיבי: היא ממוקמת בסמוך לכביש 6, במרחק כ-50 דקות מגוש דן וכ-75 דקות מירושלים.

התכנית המתאר של הישוב כ-10,300 יחידות דיור חדשות, כאשר קרוב למחציתן ישווקו כבר כעת במכרז שייפתח בשבוע הבא במתחם הפרסה ובמתחם הצפוני.

בשנת תשס"ו החליטה ממשלה כי העיר תותאם לציבור הדתי ובהתאם לכך, תהיה פריסה רחבה של מוסדות הציבור, מערכת כבישים מותאמת ומעודדת תחבורה ציבורית ונגישות קרובה למסחר ולתעסוקה.

כבר בשכונות הצפונית והפרסה שישווקו ראשונות, יוקצו 74 אלף מ"ר של שטחי מסחר, משרדים ותעסוקה, תוך יצירת מקורות הכנסה ועירוב שימושים של מגורים לצד מסחר ותעסוקה.

המכרזים יוצאים לדרך בימים אלה ויינעלו בעוד פחות משלושה חודשים. המכרזים פתוחים לכולם וישווקו בהם 29 מתחמים בגדלים שונים.

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון מרדכי מרדכי אמר היום "הקמת העיר חריש הינה פרי של מאמץ משולב של גורמים רבים, במשרד ומחוצה לו. המשרד, בהובלת שר הבינוי והשיכון, ריכז מאמץ רב בהסרת חסמים לקראת שיווקה של העיר החדשה. בכל מה שקשור להגדלת ההיצע ולשיווקים בכל רחבי הארץ, מדובר פשוט ב'שר ללא הפסקה'".

מנהל מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן אמר "אני שמח ומברך על כך שהגענו ליום חגיגי זה המבשר על הקמתה של עיר חדשה בישראל. במרחב חיפה מלבד חריש עומד המינהל בפני שיווק של כ-15 אלף יח"ד – בחיפה, בעתלית, בנהריה, בעכו ובקרית ביאליק. שיווקן של יחידות דיור אלו ייתן אותותיו וישפיע גם על ירידת מחירי הדיור".