העיתונים ופטירת הרב יעקב יוסף
(צילום: כיכר השבת)
אאא

בצעד ראוי לציון הקדישו הבוקר (ראשון) העיתוניים היומיים החרדים כותרות נרחבות להסתלקותו של הגאון רבי יעקב יוסף זצ"ל בנו של מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף.

עיתון 'המודיע' המייצג את תנועת אגודת ישראל החסידית, הקדיש כתבה נרחבת מלווה בתמונה בעמודו הראשון כשהוא מסקר את הלווית הענק ומדגיש כי "רבים ביטאו את הכאב על תלמיד חכם שהתייגע בתורה ועמל ללמדה לרבים ונפטר במיטב שנותיו ואת ההשתתפות העמוקה בכאב של אביו הנערץ עטרת תפארתה של יהדות ספרד".

'המודיע' מוסיף ומציין מציין את מה שציווה הרב זצ"ל לפרסם בשמו בהלוויתו.

גם עיתון 'המבשר', שופרו של הציבור החסידי, הקדיש כתבה מלווה בתמונה וכותב כי "קהל רבבות בראשות הראשון לציון מרן הגאון רבי עובדיה יוסף שליט"א השתתפו בהלוויתו של הגאון רבי יעקב יוסף זצ"ל ר"י חזון יעקב"ץ העיתון מסקר בהרחבה את שנות הרבצת התורה שהיו מנת חלקו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בטאון תנועת דגל התורה הליטאית, 'יתד נאמן' מציין הפנייה בעמוד השער לכתבה פנימית על דמותו הגדולה של הרב זצ"ל כאשר ביתד נאמן מודגש בדברי צוואתו כי מאחר ומקהל שומעי לקחו אנשים מחוגי המתנחלים הוא מגלה דעתו בצורה ברורה כי קיים איסור חמור של שירות לאומי לבנות.

בעיתון 'הפלס' מתייסים לפטירתו של הגאון זצ"ל בכתבה בעמוד 2 מלווה בתמונה בה מתואר הקשר העמוק שהיה לו עם מרן פוסק הדור הגרש"ז אויערבך זצ"ל בשנות לימודיו בישיבת קול תורה ועל יגיעתו הרבה בתורה.

יצויין גם העיתונים הכלליים הקדישו התייחסות לפטירה. העיתונים 'מעריב' ו'ישראל היום' נתנו הפנייה בעמוד השער לידיעה פנימית בעיתון. ב'מעריב' הדיווח על הפטירה מתפרס על פני שני עמודים לצד טור של הפרשן שלום ירושלמי. ב'ישראל היום' הדיווח מתפרס על חצי עמוד.

'ידיעות אחרונות' מסקר גם הוא את הפטירה על פני קצת יותר מרבע עמוד. ובהארץ הידיעה היא על-פני חצי עמוד.

יתד נאמן
יתד נאמן
המודיע
המודיע
המבשר
המבשר
הפלס
הפלס