גד אלבז  נתניהו  ישי ריבו  חיים ישראל
ט"ו באב: פותרים את בעיות הנישואיןט"ו באב: פותרים את בעיות הנישואיןהרב שלום אביחי כהן11
לשמור על רמת מתח מסויימת בנישואין זה טוב, אך מהר מאוד עלולים לגלות שמתח עלול להיות הרסני ביותר. איך מתמודדים? הפסיכותרפיסט הרב שלום אביחי משיב (משפחה, זוגיות)
חוק וסדר: חורבן הבית הפרטיחוק וסדר: חורבן הבית הפרטיעו"ד אברהם אטיאס ועו"ד רבקה שורץ3
בחורבן הבית, לקח אלוקים את הבית לעצמו, עם הבטחה להחזיר אותו כשישראל ישתתפו ב"מימונו". חובת ההוכחה עלינו. אך מה קורה כשמתרחש חורבן בית פרטי בישראל? (טור)
למה קשה לזוגות להשתנות?למה קשה לזוגות להשתנות?הרב שלום אביחי כהן10
הקו המנחה טיפול זוגי, ומציב את הרצון מצד בני הזוג כתנאי מקדים לשיפור הנישואין, נשמע בסיסי ומובן מאליו, אך המציאות דווקא מראה אחרת , אז למה כ"כ קשה להשתנות? (זוגיות)
סירבה לגט ותשלם 250 אלף שקלסירבה לגט ותשלם 250 אלף שקליוני גבאי8
בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן קבע הבוקר (ראשון) כי אישה שסירבה במשך 15 שנה לקבל גט מבעלה תיאלץ לשלם קנס בסך 250 אלף שקל. הכסף יועבר לבעל (משפחה)
רוצים הצלחה בזוגיות? תחשבו אחרתרוצים הצלחה בזוגיות? תחשבו אחרתהרב שלום אביחי כהן35
כמעט כל טיפול זוגי, נפתח בייצוג החשיבה הליניארית, בני הזוג מצביעים האחד על השני ומטיחים טענות כלפיו. רוצים באמת להצליח בזוגיות? נסו את השיטה המערכתית (זוגיות)
רבה עם בעלך? כך תצמצמי את הנזקרבה עם בעלך? כך תצמצמי את הנזקרינה כספי
החום הלוהט ממיס גם את העצבים שלנו. אנחנו נהיים רגזניים וחסרי סבלנות. מכאן קצרה הדרך למריבות בבית. אם אנחנו לא מצליחות למנוע אותן, בואו נלמד איך מסיימים אותן נכון (זוגיות)
האם אני בשלה לנישואין?האם אני בשלה לנישואין?כיכר השבת
מתוך עשרות השאלות שנשלחו אלינו השבוע, בת שבע לפקיבקר פתחה מפה לאם צעירה שרוצה לדעת כיצד לפתח את בניה, ולאישה שרוצה שינוי בחיים לאחר 20 שנים (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - עייפות החומר: כשהזוגיות נשחקתעייפות החומר: כשהזוגיות נשחקתרינה כספי
לא פעם שמענו שסיבת התאונה הייתה "עייפות החומר". גם היחסים שלנו ללא טיפול ביניים מתאים עלולים להגיע למצב הזה של עייפות ושחיקה. איך מאבחנים וכיצד מטפלים? (זוגיות)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - עשרת הדיברות לזוגיות מוצלחתעשרת הדיברות לזוגיות מוצלחתחגית אמאייב3
תשנו את עצמכם במקום את בן הזוג, תחמיאו לעיתים קרובות, הביטו תמיד על הצד החיובי, אל תטיחו ביקורת לא נעימה: חגית אמאייב מגישה את עשרת הדיברות לזוגיות טובה (בית)
אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לנאמר - תפסיק לסתום לי את הפהתפסיק לסתום לי את הפהחגית אמאייב22
נשים לא מחפשות פתרון, הן רוצות שתקשיבו. כשאישה מתלוננת בפני בעלה היא מחפשת תשומת לב. אם תציעו לה פתרון, זה רק יכעיס אותה יותר. על נשים ועל גברים (זוגיות, בבית)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - שומרים על שלמות המשפחהשומרים על שלמות המשפחהכיכר השבת6
30 אלף נושרים, 1,500 זוגות חרדים ודתיים שמתגרשים כל שנה, כל אלו מציבים את החברה החרדית בפני אתגרים קשים ורגישים במיוחד. אך יש מקום אחד שמתמודד (זוגיות)
תופעה חדשה וקשה במגזר החרדי - 1,500 חרדים מתגרשים כל שנה1,500 חרדים מתגרשים כל שנהכיכר השבת27
תופעת הגירושין צוברת תאוצה בציבור החרדי והופכת לכאובה ביותר. במרכז י.נ.ר לקחו על עצמם לשנות את המצב והקימו מרכז מיוחד במינו ללימודי נישואין ומשפחה (משפחה)
דיכאון לאחר לידה: יש דרך פשוטה להתמודד איתו - סיפורו של חיים - דיכאון אחרי לידהסיפורו של חיים - דיכאון אחרי לידהמיכל פינקלשטיין9
רבים מהבעלים שנשותיהם חוו דכדוך, חרדה או דיכאון אחר לידה, דיווחו על חוסר מודעות למה שעוברות הנשים. זהו גם סיפורו של חיים שלמרבה הנס נגמר עם סוף טוב (זוגיות)
רווקה חרדית: "אני לא אשמה"רווקה חרדית: "אני לא אשמה"Mame
רווקה בגיל הבלתי אפשרי -32, כותבת לכן שוב. היא אחת שאתן פוגשות במכולת השכונתית וחוזרות ישירות לטלפון לנסות לשדך לה מישהו. היא מבקשת שתפסיקו להאשים (בבית, זוגיות)
סכנה במרחק הקלקה, אך גם הרבה דברים טובים - סכנה לזוגיות: פריצות!סכנה לזוגיות: פריצות!חגית אמאייב8
פעמים רבות אני מקבלת פניות של זוגות שבורים המצויים במשברים בגלל האינטרנט. האינטרנט מחד הוא התגלמות הטוב, מאידך התגלמות הרוע איך מתמודדים איתו? (משפחה)
mame - מיומנה של רווקה חרדית בת 32מיומנה של רווקה חרדית בת 32Mame
היא אחת שאתן פוגשות במכולת השכונתית וחוזרות הביתה ישירות לטלפון לנסות לשדך לה מישהו. היא זו שאתן לוחצות לה יד בחתונה של מנהלת הסמינר קצת חזק מדי. יומן אישי (טור)
יותר נשים חרדיות מבקשות להתגרשיותר נשים חרדיות מבקשות להתגרשmame
הציבור החרדי כבר לא חסין. מגיפת הגירושין בישראל נמצאת בעלייה מתמדת, גם בקרב נשים חרדיות. מה הופך את היד לקלה כל כך ההדק? על התופעה שצוברת תאוצה (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמת אין קשר לנאמר - נמאס לי, בעלי אף פעם לא מקשיב לינמאס לי, בעלי אף פעם לא מקשיב ליחגית אמאייב4
תפנימו: נשים וגברים שונים בתכלית. גברים טוענים שנשותיהם מתלוננות כל הזמן, בזמן שלגברים זה נשמע כמו תלונה בלתי פוסקת. איך מגשרים על הפערים האלה? (בית, זוגיות)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - זוגיות: אשתי פשוט כפויית טובהזוגיות: אשתי פשוט כפויית טובהחגית אמאייב40
כל אדם שפועל למען האחר ואף למען עצמו, ראוי להכרת הטוב ואל נא תתפתו כעת לנגן בדמיונכם את הפזמון המוכר והידוע של "אבל היא/הוא כפוי טובה". חגית מייעצת (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - טעיתי, בעלי פשוט לא מתאים ליטעיתי, בעלי פשוט לא מתאים ליחגית אמאייב34
"נראה לי שאנחנו בכלל לא מתאימים, הוא לא מבין אותי בכלל ואיננו מסכימים כמעט על שום דבר" - המשפט הזה חוזר על עצמו במערכות יחסים רבות. האם להרים ידיים? (זוגיות, בבית)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - צרות בבית: אין כסף, הזוגיות בקריסהצרות בבית: אין כסף, הזוגיות בקריסהחגית אמאייב6
משברים כלכליים מביאים איתם לרוב גם משברים זוגיים. חגית אמאייב מציעה פתרון: אל תיקחו את קושי האחר כהטחת האשמה בכם אלא נסו להטות אוזן, כדי להקשיב ולסייע (בית)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - האב החרדי הפך לסרוג והפסיד ילדיוהאב החרדי הפך לסרוג והפסיד ילדיוכיכר השבת
סכסוך גירושין בין בני זוג חרדיים הפך למכוער במיוחד, כשהאישה לא מאפשרת לאב שהפך לחובש כיפה סרוגה להתראות עם ילדיו מחשש שיקלקל את הילדים בניגוד להסדר (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - בן הזוג הוא לא ההורה שלכםבן הזוג הוא לא ההורה שלכםחגית אמאייב4
אל תנסו להילחם בשונה מכם אלא תקבלו אותו כפי שהוא, כי לשנות אותו לא תוכלו, המקסימום שתוכלו הוא לנסות ולשנות את עצמכם על ידי התבוננות פנימית. חובה לזוגות (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - כשאבא ואמא רבים אני בוכהכשאבא ואמא רבים אני בוכהחגית אמאייב19
ילד שחש באנרגיה שלילית ובמתחים רבים בביתו, הופך אף הוא לפקעת עצבים אשר מורטת את שאריות השפיות של הוריו. חגית אמאייב על הורים, ילדים ואווירה טובה (זוגיות)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה - משבר זוגי אחרי החגים: כך תשקמומשבר זוגי אחרי החגים: כך תשקמוחגית אמאייב45
דווקא בתקופה זו, מגלים אנו עד כמה אנחנו חסרים וכמה עבודה עוד מצפה לנו מול בן זוגנו, מול ילדינו ובעיקר מול עצמנו. אחרי החגים, זה זמן מצוין לשקם את היחסים. מאמר (משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר - זו לא זוגיות, זה גהינוםזו לא זוגיות, זה גהינוםבת-שבע ברטמן52
מערכת יחסים עם אדם בעל הפרעת אישיות נרקיסיסטית היא משימה קשה וכמעט בלתי אפשרית. איך מתמודדים? בת-שבע ברטמן מספקת עצות לאישה שחשה אבודה (משפחה)

זוגיות

זוגיות בכיכר השבת, עם מבחר מאמרים מרתקים בנושאי טיפול זוגי, אימון זוגי, שלום וחיי משפחה יהודיים. מידע מקצועי מיוחד שיעזור לכם לעבור כל משבר נישואין בשלום.

עדכונים
כיכר facebook
פייני סוקניק - גולדשמידט
פייני סוקניק - גולדשמידט
חומות ודמעות שקופות
י"ג באדר ב' תשעו15
הנקראים
המדוברים