אאא

הידיעה הקשה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לתמוך בהטלת סנקציות פליליות על בני הישיבות שתורתם אומנותם ולהשליך לכלא את לומדי התורה הקדושה, ממשיכה לעורר זעם רב בקרב גדולי רבני הציבור החרדי.

חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' מחד, וחבר מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס מאידך, מגיבים הבוקר בחריפות לצעד החמור בו נקט ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הידיעה על הטלת הסנקציות הפלילות, תפסה את חבר מועצת גדולי התורה של תנועת "דגל התורה", ראשי ישיבת "עטרת ישראל", הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי כשהוא בארצות הברית במסגרת מסע גיוס כספים לטובת מוסדותיו.

לדברי מקורביו, ראש הישיבה נשנק מבכי והגיב על כך בקול סדוק ואמר: "אוי לנו שהגענו למצב הזה שיש אפילו קצה קצהו של סיכוי קל שבקלים שבני הישיבות יושלכו חלילה לכלא ב'עוון' כביכול לימוד תורה".

"בני הישיבות המסולאים בפז הם נשמת האומה היהודית ועליהם תפארתנו", הוסיף הגרב"מ אזרחי, "מי מעז להרים עליהם יד ולנסות לגדוע את הענף עליו כולנו יושבים. בזכותם אנחנו קיימים וחיים פה".

ראש הישיבה הוסיף ואמר כי "עלינו לעשות תשובה על מה ולמה הגענו לחרפה הזאת שבני תורה הופכים חלילה למרמס. אולם לא מפיהם אנחנו חיים, לא מהממשלה ולא מכל רודפי הדת. התורה ולומדיה ימשיכו לשגשג ולפרוח על אף כל הקשיים שמנסים להערים בדרכם. בני התורה הם הקיום האמיתי של עם ישראל".

כאמור, המקורבים מדגישים כי רק בשעת ליל מאוחרת (שעון לוס אנג'לס) שמע הגרב"מ על הדבר וכי בשעות הבוקר הוא צפוי לשוחח בעניין עם ראשי ישיבה נוספים ולשמוע את דעתם של גדולי ומנהיגי הדור.

במקביל, חבר מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, ראש מוסדות 'יחווה דעת', הגאון רבי דוד יוסף, התבטא בחריפות במהלך שיעור שמסר ואמר כי "הטלת סנקציות פליליות על עולם התורה מוטלת אישית על אחריותו של ראש הממשלה מר נתניהו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"במעשה זה", מבהיר הגר"ד יוסף," הוא קורע את עצמו ללא תקנה מעל ציבור יראי השם והנאמנים לתורתנו הקדושה. מר נתניהו לא יוכל לרחוץ בניקיון כפיו ולתלות מעשה נפשע זה באחרים בתואנה שבלעדיהם אין לו קואליציה, וכי אם היו לפיד וחבריו רוצים להחזיר את ירושלים היה מר נתניהו נכנע להם מחמת שיקולי קואליציה?".

"לכן הדבר ברור שהאחריות למעשה נורא זה מוטלת על כתפיו של מר נתניהו. לא נשכח לו מעשה זה, 'זכור תזכור את אשר עשה לך נתניהו!'", הוסיף הגר"ד יוסף.

במהלך דבריו, הזכיר הגר"ד יוסף כי "כבר הביע בפניו אבי מורי מרן שר התורה זצוק"ל את כאבו הגדול מכניעתו לשונאי התורה, ומר נתניהו ענה לו בגסות רוח בדברים שאין מקום לחזור עליהם".

"כמובן שציבור הנאמנים לתורתינו הקדושה יתחזק ביתר שאת בלימוד התורה, ועל ידי כך לא תקום עצתם, והקב"ה יפר עצתם וישיב להם גמולם בראשם ויצילנו מידם", הוסיף הרב דוד יוסף לסיום.