קרלין  מוטי..  בני פרידמן  חני הורוביץ
מישהו קורא לך, אתה שומע? / חג השבועותמישהו קורא לך, אתה שומע? / חג השבועות
ה' בסיון תשעז | 30.05.17
כאשר אתה מעיין בדברי תורה, אינך קורא טקסט שנכתב אי פעם לפני אלפי שנים, אלא מישהו מדבר אליך באותו הרגע! הדברים שאתה קורא הם דיבור ישיר במיוחד בשבילך (שבועות)
השורש והיסוד לחג שבועות ולקבלת התורההשורש והיסוד לחג שבועות ולקבלת התורההרב אברהם בליקשטיין
חג מתן תורה, זמן יצירתנו ל"עם", והפיכת אוסף עבדים לעם הנבחר, מצוינת ונחגגת - כ"זכר ליציאת מצרים". האם האירוע עצמו אינו מספיק חשוב בכדי שנציינו "בזכות עצמו"? (יהדות)
ארכיון - "היו נכונים ליום השלישי"  - נח טוניק // דעה"היו נכונים ליום השלישי" - נח טוניק // דעהנח טוניק24
בתחילת הלילה, לפני ש"החציו לכם" התחיל להשפיע הרגשתי ממש כמו כולם, עם צידנית מלאה מכל טוב הגעתי לבית המדרש בתחושה שזה הולך להיות לילה לבן מלא אורות (דעה)
אישה מדליקה נרות בהר מירון - זיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתםזיווג, תורה ודירה: סגולות ל"ג בעומר שלא הכרתםמאמע
סגולות הן חלק בלתי נפרד מעם ישראל. ל"ג בעומר, יום הילולת רשב"י והיום בו מסתיימת האבלות על תלמידיו של ר' עקיבא, נחשב כיום שמסוגל לישועות. לקט סגולות לל"ג בעומר מתוך השיעור של הרבנית ימימה מזרחי (מאמע)
העבודה הייחודית של ל"ג בעומרהעבודה הייחודית של ל"ג בעומרהרב אברהם בליקשטיין6
ספירת הזמן היא מהמאפיינים הבולטים ביותר של התרבות האנושית מאז ומעולם, אך כשהתורה מצווה אותנו למנות את ימי העומר אין הציווי לספירה ומניית הימים גרידא (יהדות)
'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש
ימי סליחות'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש

אלפי תלמידים נפרדו השנה מרבם הנערץ, הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, ראש ישיבת "אור אלחנן". צפו בתיעוד נדיר שנחשף ב"כיכר השבת" מתפילת "כל נדרי" בישיבה (יהדות)

צער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונות
ימי סליחותצער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונות

העניין להזיל דמעה על פטירת הצדיקים נדב ואביהוא דווקא ביום הכיפורים, שהרי הבכייה תבוא ע"י התבוננות בגדלותם וצדקותם והכרה במעשיהם של צדיקים אלו (יהדות, יום כיפור)

הושענא רבה, ארכיון - מה מהותו של הושענא רבה? הרב בליקשטיין מסביר
סוכותמה מהותו של הושענא רבה? הרב בליקשטיין מסביר

אחרי כל הבניה של כל הפרטים הקטנים שמהם מורכב האדם השלם הגיע הזמן להרכיב את הכל לעשותו כדבר אחד וכחפצא חדא. הרב אברהם בליקשטיין מסביר מה מהותו של יום הושענא רבה (יהדות)

לימוד תורה בסוכה.. אילוסטרציה - שלום בית ופרנסה: הסגולות לישיבה בסוכה
סוכותשלום בית ופרנסה: הסגולות לישיבה בסוכה

לרגל ימי חג הסוכות, הרב יוסף חיים אוהב ציון, בטור מיוחד ל"כיכר השבת" על כל הסגולות הנפלאות שזוכים על ידי ישיבת הסוכה, בהם: שלום בית, פרנסה וגידול בנים (יהדות, סוכות)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים