טראמפ  מכביטס
תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978תרבחו ותסעדו: כך חגגו מימונה במרקש ב-1978
כ"ב בניסן תשעז | 18.04.17
'תרבחו ותסעדו', אלו צמד המילים שליוו את עם ישראל, או לפחות עדת יוצאי מרוקו באסרו חג פסח. צפו: כך נראתה חגיגת המימונה בעיר מרקש במרוקו בשנת 1978 (חדשות, בעולם)
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה בטקס מימונה. מקור החג - בפולחן עתיק נגד מזיקים - לא תאמינו: זה המקור האמיתי של המימונהלא תאמינו: זה המקור האמיתי של המימונהמשה פריגן57
מה הקשר בין שבט גד, הנביא ישעיהו, תשליך, ראש השנה הפרסי, המואזין בילאל אבן רבאח ופולחן למזיקים? על המקורות העתיקים של חג המימונה הנהוג במרוקו במוצאי פסח (יהדות)
הרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחהרב ישראל לוגסי בשיעור מיוחד על קדושת חג הפסחכיכר השבת
הגאון רבי ישראל לוגסי, מגדולי בעלי המוסר בישראל, בשיעור חיזוק מיוחד על חשיבות וקדושת חג הפסח (יהדות, חג הפסח)
שירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןשירה – גאולה // הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
יש הרבה אנשים שיש להם חסימה להשמיע את קולם, ומתביישים לשיר ולנגן, בהתרצות כמו: 'אני לא יודע לשיר', 'אני מזייף', 'אין לי קול יפה'. אבל באמת אין דבר כזה (יהדות, פסח)
שביעי של פסח: הרב עידו וובר עם וורט לחגשביעי של פסח: הרב עידו וובר עם וורט לחגכיכר השבת1
הרב עידו וובר, המגיש תוכניות ייעוץ בתחנות הרדיו ועורך עלון שבועי על פרשת השבוע, עם פינה מיוחדת: פנינים על הפרשה • צפו וקחו איתכם לשולחן החג (שביעי של פסח)
'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש
ימי סליחות'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש

אלפי תלמידים נפרדו השנה מרבם הנערץ, הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, ראש ישיבת "אור אלחנן". צפו בתיעוד נדיר שנחשף ב"כיכר השבת" מתפילת "כל נדרי" בישיבה (יהדות)

צער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונות
ימי סליחותצער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונות

העניין להזיל דמעה על פטירת הצדיקים נדב ואביהוא דווקא ביום הכיפורים, שהרי הבכייה תבוא ע"י התבוננות בגדלותם וצדקותם והכרה במעשיהם של צדיקים אלו (יהדות, יום כיפור)

הושענא רבה, ארכיון - מה מהותו של הושענא רבה? הרב בליקשטיין מסביר
סוכותמה מהותו של הושענא רבה? הרב בליקשטיין מסביר

אחרי כל הבניה של כל הפרטים הקטנים שמהם מורכב האדם השלם הגיע הזמן להרכיב את הכל לעשותו כדבר אחד וכחפצא חדא. הרב אברהם בליקשטיין מסביר מה מהותו של יום הושענא רבה (יהדות)

לימוד תורה בסוכה.. אילוסטרציה - שלום בית ופרנסה: הסגולות לישיבה בסוכה
סוכותשלום בית ופרנסה: הסגולות לישיבה בסוכה

לרגל ימי חג הסוכות, הרב יוסף חיים אוהב ציון, בטור מיוחד ל"כיכר השבת" על כל הסגולות הנפלאות שזוכים על ידי ישיבת הסוכה, בהם: שלום בית, פרנסה וגידול בנים (יהדות, סוכות)

חגי ישראל

חגי ישראל ומועדים בכיכר השבת - כתבות צבע ותוכן בנושאי חגים ומועדים של העם היהודי. הכל על ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, פורים, פסח ושבועות ועוד.

כיכר facebook
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שאלה רֵטוֹרִית
י"ד בניסן תשעו4
הנקראים
המדוברים