אורן חזן  גד אלבז  גפני  הפגנה
שבדיה: רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה על בית הכנסתשבדיה: רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה על בית הכנסתכיכר השבת7
21 רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה אל בית כנסת בעיר גטבורג שבשבדיה, בעת שבמקום נערכה פעילות של תנועת נוער. לא היו נפגעים • "אמא אני מפחדת", כתב אחת מהן לאמה (חדשות בעולם)
תערוכה מרשימה בישיבת חכמי לובלין בפוליןתערוכה מרשימה בישיבת חכמי לובלין בפוליןישראל כהן1
בתוך המבנה ההיסטורי בו שכנה בפולין ישיבתו של הגאון רבי מאיר שפירא זצ"ל, "ישיבת חכמי לובלין", נפתחה לאחרונה תערוכה מרתקת אודות הרב המפורסם ומפעליו הרבים (בעולם)
טראמפ הוגה את השם המסובך - ומחמיא לעצמו - מדוע טראמפ 'שבר שיניים' במסיבת חנוכה?מדוע טראמפ 'שבר שיניים' במסיבת חנוכה?ישראל כהן3
רב בית הכנסת הפורטוגזי העתיק במנהטן ומקורבם של בני משפחת טראמפ: מיהו הרב סולובייצ'יק שאת שמו הלא קל להיגוי אמריקני התעקש הנשיא טראמפ להגות כראוי? (בעולם)
הלהבות האדירות - 439 מבנים נשרפו ומאות אלפים פונו מביתם439 מבנים נשרפו ומאות אלפים פונו מביתםכיכר השבת1
גל השריפות בקליפורניה ממשיך להשתולל ומאות בתים נהרסו מהלהבות האדירות. מאות אלפים פונו מבתיהם בהתרעה של דקות. עד עתה אין נפגעים בנפש, 3 כבאים נפצעו (בעולם)
התקרית המפחידה - המוסלמי ניפץ את המסעדה היהודית • צפוהמוסלמי ניפץ את המסעדה היהודית • צפואלי רוטמן18
בגלל טראמפ? תקרית חמורה באמסטרדם בירת הולנד: מוסלמי ניפץ את חלונותיה של מסעדה יהודית בבעלות ישראלי, באמצעות מוט ברזל, תוך קריאות "אללה אכבר" • צפו (בעולם)
תיעוד מדהים - שריפת ענק משתוללת בלוס אנג'לס  • צפושריפת ענק משתוללת בלוס אנג'לס • צפואלי רוטמן3
אלפי בתים פונו מיושביהם, יותר מ-11 אלף דונמים הוחרבו ושכונת היוקרה באל.איי נפגעה, כתוצאה משרשרת שריפות ענקיות שבינתיים לא גבו חיי אדם • צפו (אקטואליה, בעולם)
פיגועי מגדלי התאומים - תערוכה: המחבל מה-11.9 - "קדוש מעונה"תערוכה: המחבל מה-11.9 - "קדוש מעונה"אלי רוטמן1
זעזוע בינלאומי מתערוכה בה מוצגים רבי-מחבלים, מהפיגוע במגדלי התאומים ומהפיגוע במוזיאון הבטקלאן בצפרת, כ"קדושים מעונים", לצד מרתין לותר קינג ואחרים (אקטואליה)
סוכן ביון. אילוסטרציה - טראמפ שוקל להקים סוכנות מודיעין 'פרטית'טראמפ שוקל להקים סוכנות מודיעין 'פרטית'אלי רוטמן1
בעוד הקרע בין ראשי סוכנויות הביון בארה"ב לבין טראמפ הולך ומעמיק, על רקע פרשת 'רוסיה גייט', שוקל הנשיא הקמת גוף מודיעין חדש שידווח לו ישירות ויעקוף את כל השאר (חדשות)
ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי - נעצרו חשודים שתכננו להתנקש בתרזה מיינעצרו חשודים שתכננו להתנקש בתרזה מיידניאל הרץ1
סוכנות המודיעין הבריטי דיווחה כי עצרה שני חשודים המשתייכים לארגון הטרור הקיצוני דאעש שתכננו להתנקש בחייה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, בביתה (בעולם)
עוף דורס התנגש במטוס נוסעים רוסי וגרם לנזק אדירעוף דורס התנגש במטוס נוסעים רוסי וגרם לנזק אדירכיכר השבת1
הטיסה המשיכה אל היעד, שם גילו הטייסים את גודל הנזק שהשאיר אחריו העוף שככל הנראה לא נשאר חי לאחר המפגש המסוכן הזה. "זה נחשב למקרה משמעותי מאוד שצריך להיבדק" (חדשות)
אילוסטרציה - "אהרוג יהודי": תקף קשישים בבית אבות"אהרוג יהודי": תקף קשישים בבית אבותאלי רוטמן4
אדם שחדר לבית אבות בניו יורק באמתלה שהוא זקוק לשירותים, תוך שהוא מכה באכזריות את הקשישים היהודים, צרח "אני יהרוג אותך יהודי". יואשם ב"פשע שנאה" (בעולם)
הנשיא המודח של קטלוניה קרלוס פוג'דימון - בוטל צו המאסר נגד נשיא קטלוניה פוג'דימוןבוטל צו המאסר נגד נשיא קטלוניה פוג'דימוןדניאל הרץ
ספרד ביטלה את צו המעצר הבינלאומי שהוצא לנשיא קטלוניה הגולה קרלוס פוג'דימון, שנמצא מאז בבריסל, אליה נמלט לאחר הכרזת העצמאות הכושלת של קטלוניה (חדשות בעולם)
נשק הלייזר האמריקני - נשק המיקרוגל: כך ינוטרלו טילי צפון קוריאהנשק המיקרוגל: כך ינוטרלו טילי צפון קוריאהאלי רוטמן7
התשובה האמריקנית לאיום הטילים הבליסטים ארוכי הטווח של צפון קוריאה? גורמים יודעי דבר "בסביבת הבית הלבן" מגלים את התכנית לשימוש ב"נשק המיקרוגל" החדשני (עולם)
העליון אישר את צו המוסלמים של טראמפהעליון אישר את צו המוסלמים של טראמפדניאל הרץ1
בית המשפט העליון בארה"ב אישר את צו המוסלמים החדש של הנשיא טראמפ האוסר על אזרחים משש מדינות מוסלמיות להיכנס לארה"ב. זו הגרסה השלישית שהציע הנשיא (בעולם)
נעליים של נספים בשואה. ארכיון - יומן נדיר שתיעד את זוועות השואה נמצא ופוענחיומן נדיר שתיעד את זוועות השואה נמצא ופוענחכיכר השבת4
במהלך שיפוצים במחנה ההשמדה מצא סטודנט כלי זכוכית ובתוכו דפים דהויים, בעבודה מאומצת שכללה כלים טכנולוגיים חדשניים הצליחו חוקרים לפענח את הכתב שחשף פעם נוספת את הזוועה שהתחוללה שם
המונים צופים בהרשעת הקצינים האכזריים, מחוץ לבית המשפט - הורשעו זורקי השמאלנים ממטוס - אל מותםהורשעו זורקי השמאלנים ממטוס - אל מותםאלי רוטמן7
45 קציני החונטה הצבאית בארגנטינה, שרצחה בעבר אלפי בני אדם, הורשעו בפשעים נגד האנושות, כולל רצח מחריד של פעילי שמאל. מבוקש בגין פשעים אלה גר בחיפה (אקטואליה)
הנסיך לורן - הנסיך מאיים: "אתבע בבי"ד לזכויות אדם"הנסיך מאיים: "אתבע בבי"ד לזכויות אדם"דניאל הרץ
אחיו של מלך בלגיה, הנסיך לורן, ביצע פגישות דיפלומטיות ללא אישור ונקנס בתקציבו השנתי. בתגובה הוא שלח מכתב בו איים לתבוע את בלגיה על ה"בידוד חברתי" שייגרם לו (בעולם)
שיגור טיל בליסטי - הטיל שזעזע את העולם: התפרק בדרך חזרההטיל שזעזע את העולם: התפרק בדרך חזרהאלי רוטמן
'הטיל טס גבוה יותר מכל שיגור שצפון קוריאה ביצעה; הוא יכול להגיע לכל מקום בעולם' - כך תיאר בשבוע שעבר שר ההגנה את השיגור. מתברר, כי הוא היה פחות מוצלח (חדשות, בעולם)
אבטחה מפני פיגועים נגד יהודים. ארכיון - סוכל פיגוע נגד יהודי תוניס; ביהכנ"ס במצורסוכל פיגוע נגד יהודי תוניס; ביהכנ"ס במצוראלי רוטמן1
הרחוב הראשי המוביל אל בית הכנסת המרכזי בבירה תוניס נסגר בערב שבת האחרון, בעקבות מעצר חשודים בתכנון פיגוע נגד יהודי הקהילה. העצורים - אזרחי המדינה (חדשות)
רבה של פולין: "אלפי יהודים חיים פה כגויים"רבה של פולין: "אלפי יהודים חיים פה כגויים"ישי כהן, מונקו6
רבה הראשי של פולין הרה"ג מיכאל שודריך מספר בראיון ל"כיכר השבת" כי עיקר עבודתו היא לאתר יהודים שהוריהם התבוללו בשואה ולא סיפרו על יהדותם. צפו בראיון (בעולם)
הנשיא טראמפ - הנשיא טראמפ יכיר בירושלים כבירת  ישראלהנשיא טראמפ יכיר בירושלים כבירת ישראלקובי רוזן4
דיווח בארצות הברית: הנשיא דונלד טראמפ צפוי להכריז במהלך נאום ביום רביעי הקרוב כי ירושלים היא בירת מדינת ישראל. גורם פלסטיני הגיב כי מדובר ב"משחק באש" (בעולם)
אילוסטרציה - הופסקו החיפושים אחר הצוללת האבודההופסקו החיפושים אחר הצוללת האבודהדניאל הרץ
חיל הים הארגנטינאי הודיע במסיבת עיתונאים כי הוא נאלץ להפסיק את החיפושים אחר הצוללת האבודה "ארה סואן חואן" ו-44 אנשי צוותה בשל הסיכויים האפסיים כי יימצאו (בעולם)
זירת האירוע - אירוע חריג: שלף שני רימונים בבית המשפטאירוע חריג: שלף שני רימונים בבית המשפטכיכר השבת
אב לבן שנרצח פוצץ שני רימונים בבית המשפט במהלך הדיון לרוצחי בנו. האב נהרג ויחד איתו נהרג אחד מהנאשמים ועוד שבעה נוספים נפצעו. למקום נגרם הרס רב (חדשות בעולם)
טראמפ וטילרסון בימים שמחים יותר - דיווחים: טראמפ יחליף את המזכיר טילרסוןדיווחים: טראמפ יחליף את המזכיר טילרסוןדניאל הרץ1
גורמים בבית הלבן סיפרו לניו יורק טיימס כי מזכיר המדינה, רקס טילרסון, צפוי להיות מוחלף בקרוב ויפוטר מתפקידו לטובת ראש ה-CIA, מייק פומפיאו. הדיווחים לא אושרו סופית (בעולם)
נושאת המטוסים האמריקנית - חדש בנושאת המטוסים של צבא ארה"ב: ספר תורהחדש בנושאת המטוסים של צבא ארה"ב: ספר תורהכיכר השבת
חיילים יהודים שמוצבים על גבי נושאת המטוסים האמריקנית מסדרת ג'רלד ר. פורד, יוכלו מעכשיו לקיים תפילות וקריאה בתורה כהלכתה - בזכות ספר תורה שהוכנס לספינת הענק (בעולם)
שיגור הטיל והחגיגה של קים ג'ונג און - ארה"ב: 'קים ג'ונג און מקרב אותנו למלחמה'ארה"ב: 'קים ג'ונג און מקרב אותנו למלחמה'כיכר השבת11
שגרירת ארה"ב ניקי היילי איימה כי "צעדי צפון קוריאה מקרבים אותנו למלחמה" והבהירה כי ארה"ב תשמיד את המשטר • צפון קוריאה פרסמה תיעוד משיגור הטיל וחגיגת השליט (חדשות)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1