מוטי..  הפלג  ליפא  רולי דיקמן
הפרלמנט הקזחסטני - הכתב הוחלף בפעם השלישית בתוך 100 שנההכתב הוחלף בפעם השלישית בתוך 100 שנהדניאל הרץ
קזחסטן במהלך חריג הודיעה כי תחליף בהדרגה את הכתב בו היא משתמשת מאותיות קיריליות לאותיות לטיניות, כשהמטרה הפוליטית היא התבדלות מרוסיה והצהרת עצמאות (בעולם)
ארליך עם חבריו - מעשה החסד האחרון של אריאל ארליך הי"דמעשה החסד האחרון של אריאל ארליך הי"דאלי רוטמן
אריאל ארליך, היהודי הארגנטינאי שנרצח אמש בפיגוע הדריסה, הגיע למנהטן לטיול עם חבריו. כמה מהם התקשו לעמוד בהוצאות הנסיעה, ואריאל שילם עליהם מכיסו (בעולם)
ה'שלום עליכם' של הנוצרי מגואטמלה • צפוה'שלום עליכם' של הנוצרי מגואטמלה • צפוכיכר השבת9
משלחת ישראל בטיוואן, הופתעה כאשר אחד מחברי המשלחת מגואטמלה, חשף בפניהם את אהבתם למדינת ישראל והעם היהודי, אותה הוכיח בביצוע ל... "שלום עליכם" • צפו (בעולם)
סייפולו סייפוב. משמאל: בעת ההימלטות - המחבל מניו יורק: סייפולו סייפוב; נשבע אמונים לדאעשהמחבל מניו יורק: סייפולו סייפוב; נשבע אמונים לדאעשכיכר השבת3
סייפולו סייפוב, בן 29 ממוצא אוזבקי, שכר טנדר וכעבור שעה ביצע פיגוע דריסה במנהטן, בו נרצחו שמונה בני אדם - חמישה מהם מארגנטינה • סייפוב נשבע אמונים לארגון הטרור דאעש (חדשות)
תיעוד מהזירה: השניות שאחרי הדריסה והיריתיעוד מהזירה: השניות שאחרי הדריסה והיריכיכר השבת
גופות פזורות על השביל ואזרחים שמנסים להציל את חיי חלק מהנפגעים - כך נראתה זירת אירוע הדריסה והירי סמוך למרכז הסחר העולמי במנהטן שניות לאחר האירוע. תיעוד (מהעולם)
זירת האירוע - שמונה נרצחו בדריסה בלב מנהטן; 'הנהג צרח אללה אכבר'שמונה נרצחו בדריסה בלב מנהטן; 'הנהג צרח אללה אכבר'כיכר השבת2
לפחות שמונה בני אדם נרצחו כשנהג טנדר שעט לעברם סמוך למרכז הסחר העולמי במנהטן. "הנהג צרח אללה אכבר" דווח בפוקס ניוז. כוחות משטרה ירו לעבר הנהג ועצרו אותו. תיעוד מהזירה (בעולם)
הר בצפון קוריאה - הר הניסויים הגרעיניים של צפון קוריאה קרסהר הניסויים הגרעיניים של צפון קוריאה קרסאלי רוטמן9
בצפון קוריאה לא נענו לאזהרות מפני "תסמונת ההר העייף" בהר מנטאפ לאחר הניסויים הגרעיניים שהיא ערכה מתחתיו, ו-200 איש אכן נקברו תחתיו כשהוא קרס עליהם (אקטואליה)
ג'ורג' פפדופולוס - יועץ מצוות הקמפיין של טראמפ יועמד לדיןיועץ מצוות הקמפיין של טראמפ יועמד לדיןדניאל הרץ
לאחר שמוקדם יותר הסתבך מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ, התפרסם כי איש קמפיין נוסף של הנשיא יועמד לדין לאחר ששיקר ל-FBI על טיב היחסים שלו עם הרוסים (בעולם)
אנה פרנק - רכבת על שם "אנה פרנק" מעוררת לסערהרכבת על שם "אנה פרנק" מעוררת לסערהדניאל הרץ2
חברת רכבות גרמנית החליטה להנציח את הילדה היהודיה שנרצחה בשואה ולקרוא לרכבת החדשה על שמה. ההחלטה עוררה סערה בשל הטענות שאין זה מן הראוי (חדשות בעולם)
נשיא קטלוניה המודח, קרלס פוג'דימון - ספרד הדיחה את הקטלונים; הנשיא - בבריסלספרד הדיחה את הקטלונים; הנשיא - בבריסלדניאל הרץ
לאחר ההודעה של מדריד על ביטול האוטונומיה של קטלוניה והדחתם של הפוליטיקאים המקומיים הודיעו היום הנציגים המודחים כי יעבדו כרגיל למרות ההדחתם (חדשות בעולם)
פול מנפורט וטראמפ - מנהל הקמפיין של טראמפ הסגיר את עצמומנהל הקמפיין של טראמפ הסגיר את עצמודניאל הרץ
החקירות סביב הקשר הרוסי לבחירות לנשיאות ארה"ב קיבלו היום תפנית כאשר מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ הסגיר את עצמו לידי ה-FBI יחד עם שותפו לעסקים (חדשות בעולם)
תיעוד הנחיתה המסוכנת - וההמראה - נמנע אסון: מטוס נחת וכמעט התנגש • צפונמנע אסון: מטוס נחת וכמעט התנגש • צפואלי רוטמן10
ברגע האחרון הצליח הטייס להמריא בחזרה עם מטוסו, לאחר שבמהלך ניסיון נחיתה, הוא נטה בחדות לצד ימין והכנף שלו כמעט התנגשה במסלול - בגלל הרוח העזה • צפו (אקטואליה)
אירופה: לא נכיר בעצמאותה של קטלוניהאירופה: לא נכיר בעצמאותה של קטלוניהדניאל הרץ
מדינות רבות באירופה הודיעו כי לא יכירו בהכרזת העצמאות של קטלוניה וכי לעולם לא יאפשרו לה להיפרד מספרד שהודיעה מצדה על הדחת הפרלמנט של קטלוניה (בעולם)
הענקת האות בידי שגריר ישראל בגרמניה - ערבי ראשון קיבל תואר 'חסיד אומות העולם'ערבי ראשון קיבל תואר 'חסיד אומות העולם'כיכר השבת1
מתברר, כי ד"ר מצרי שהתגורר בברלין הציל את חייהם של יהודים בתקופת השואה. בשל כך הוא הוכר לאחרונה כחסיד אומות העולם ובני משפחתו קיבלו בשמו את אות הכבוד (עולם)
רשת BBC הגישה תלונה נגד שלטונות איראןרשת BBC הגישה תלונה נגד שלטונות איראןכיכר השבת
מכתב התלונה עולה כי במשך שמונה שנים חווים עובדי הרשת המתגוררים באיראן פגיעות מצד השלטונות שלאחרונה הגישו נגדם כתב אישום בחשד לקשירת קשר נגד השלטון (חדשות)
טראמפ. ינצח גם ב-2020? - שנה לניצחון טראמפ: אלפים ייצאו "לזעוק לשמיים"שנה לניצחון טראמפ: אלפים ייצאו "לזעוק לשמיים"יוסי נכטיגל10
בשורה של מדינות בארה"ב, יוזמים אזרחים עצרות זעקה לשמיים, כפשוטו, ביום השנה לניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב. אלפים אישרו השתתפות ביוזמה (בעולם)
אילוסטרציה - קראה לבנה "ג'יאהד" ועוררה סערה במדינהקראה לבנה "ג'יאהד" ועוררה סערה במדינהאלי רוטמן4
צרפת, שיותר מ-230 בני אדם נרצחו בשטחה במתקפות טרור שונות בשנים האחרונות, מזועזעת מהחלטת אישה מוסלמית בעיר טולוז לקרוא לבנה שנולד בשם "ג'יאהד" (חדשות בעולם)
התקרית האנטישמית - אנטישמיות במסעדה: "חלאה יהודית, תמות בתנור כמו אבותיך" • צפואנטישמיות במסעדה: "חלאה יהודית, תמות בתנור כמו אבותיך" • צפואלי רוטמן22
גולשים ברשת מזועזעים מהתנהגות בעלי מסעדה בארה"ב, שהתנפלו בנאצות ומכות על צעיר יהודי, כשהבחינו במגן דוד על שרשרת צווארו. אנטישמיות מתועדת • צפו (חדשות, עולם)
התקרית החריגה - זרק דגלים לעבר טראמפ וצעק "בוגד" • צפוזרק דגלים לעבר טראמפ וצעק "בוגד" • צפואלי רוטמן1
במגבעת הקפיטול, מקום מושבם של בתי הנבחרים בארה"ב, אירעה תקרית בטיחותית מפתיעה כשמפגין הצליח להתקרב מאוד אל הנשיא טראמפ להשליך לעברו דגלי רוסיה (בעולם)
אילוסטרציה - היאכטה הישראלית טבעה: הספרדים חילצוהיאכטה הישראלית טבעה: הספרדים חילצודניאל הרץ
יאכטה בבעלות ישראלית טבעה ליד האיים הקנריים. למרות המרחק היחסי כוחות ההצלה של ספרד הצליחו לחלץ ישראלי ושניים נוספים ששהו על היכאטה הטובעת (חדשות בעולם)
ערב הסעודית - עיר המיליארדים החדשה של ערב הסעודיתעיר המיליארדים החדשה של ערב הסעודיתכיכר השבת3
בעלות של 500 מיליארד דולרים, מתכננות ערב הסעודית מצרים וירדן להקים עיר ענקית שתהווה מרכז עולמי לסחר והשקעות, וכנראה שזה יהיה קרוב מאוד אלינו (כלכלה, בעולם)
כך נשיא קבוצת הכדורגל מחה על אנטישמיות אוהדיהכך נשיא קבוצת הכדורגל מחה על אנטישמיות אוהדיהכיכר השבת
בעקבות המעשה של אוהדי קבוצת לאציו האיטלקית, יצאו בכירים מהכדורגל האיטלקי בשורת צעדי מחאה כנגד האוהדים. "יהודים, יש לכם אחים" כתב נשיא המועדון (עולם)
הנשיא שי מתקבל במחיאות כפיים אדירות - שי עושה היסטוריה: הנשיא החזק ביותר בסיןשי עושה היסטוריה: הנשיא החזק ביותר בסיןאלי רוטמן2
הצירים הקומוניסטים נשאלו אם הם מתנגדים לחזון הנשיא שי, השיבו בקול רם "לא" - והפכו אותו למנהיג העוצמתי בהיסטוריית המדינה בת 1.4 מיליארד התושבים (אקטואליה)
הלווית הנרצחים מטולוז - יהודי טולוז ממתינים לצדק במשפט המחבליהודי טולוז ממתינים לצדק במשפט המחבלדניאל הרץ1
בשבוע הבא יפסוק ביהמ"ש הצרפתי את גזר דינו של אח המחבל מהטבח בטולוז ובמשפט נחשפים מחדלי מערכת הביטחון הצרפתית שיכלה למנוע את הטבח הרצחני (בעולם)
B-52 - "חיל האוויר נערך להתחמשות גרעינית""חיל האוויר נערך להתחמשות גרעינית"כיכר השבת
חיל האוויר האמריקני נערך להתחמשות עם נשק גרעיני בכוננות לתגובה מיידית של עד 24 שעות, כך מדווח המגזין הביטחוני 'Defense One', זאת בצל איומי צפון קוריאה (צבא)
אירוע עם בני ערובה במרכז קניות בבריטניהאירוע עם בני ערובה במרכז קניות בבריטניהאלי רוטמן
אדם חמוש נכנס לפני זמן מה למרכז קניות בעיירה שבמחוז ווריקשייר בבריטניה, ולקח עמו בני ערובה. על האזור הוטל עוצר בידי השוטרים שהוזעקו לזירת האירוע החריג (אקטואליה)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1