מוטי..  רולי דיקמן  ליפא
דבריו המפתיעים של נשיא רוסיה - פוטין: "בתורה, וויתור על שטחים הוא חטא"פוטין: "בתורה, וויתור על שטחים הוא חטא"אלי רוטמן25
נשיא רוסיה פוטין, מהמנהיגים המשפיעים בעולם, הפתיע שורת מומחים ומובילי דעת קהל כשהסתמך על תורת היהודים כנימוק לחשיבות החזקת שטחים גם בימינו • צפו (אקטואליה)
נחום באמצע עם חיליק מגנוס - קירגיזסטן: מדריך תיירים ישראלי נהרג בתאונהקירגיזסטן: מדריך תיירים ישראלי נהרג בתאונהכיכר השבת
במהלך סוף השבוע נהרג בתאונת דרכים בבישקק, בירת קירגיזסטן, דני נחום, בן 60, מדריך תיירים ישראלי. שגרירות ישראל בקזחסטן החלה לדאוג להטסת הגופה לארץ (חדשות)
ארדואן הכריז: "ארה"ב היא לא דמוקרטיה"ארדואן הכריז: "ארה"ב היא לא דמוקרטיה"דניאל הרץ1
מי שמכונה "הסולטן" ארדואן בשל התנהלותו הכוחנית והשתלטותו על כל מוסדות טורקיה ביקר את ארה"ב וכינה אותה "לא דמוקרטית" בשל כתבי אישום נגד מאבטחיו (בעולם)
המאבטח חזוס קמפוס - המאבטח חשף לראשונה: כך בוצע הטבחהמאבטח חשף לראשונה: כך בוצע הטבחכיכר השבת
חזוס קמפוס, המאבטח של מלון "מנדליי ביי" בלאס וגאס, ממנו ביצע סטיבן פאדוק את הטבח, שיחזר לראשונה את גרסתו לאירועים שקדמו לטבח, הדלת, הירי והמחסה (חדשות, בעולם)
דונלד טראמפ - שנה לא קלה: טראמפ צונח בדירוג עשירי ארה"בשנה לא קלה: טראמפ צונח בדירוג עשירי ארה"בכיכר השבת4
הנשיא ה-45 של ארצות הברית, דונלד טראמפ, צונח למקום ה-248 ברשימת עשירי ארה"ב של מגזין פורבס, כך על פי ניתוח חדש שפורסם. בין הסיבות: מסע הבחירות, תביעה יקרה וירידת הערך בנדל"ן שלו (חדשות)
האמיש, אילוסטרציה - צעירי כת האמיש החלו לדבר ולהשתמש בסמארטפוןצעירי כת האמיש החלו לדבר ולהשתמש בסמארטפוןאלי רוטמן7
"שלייקעס החזיקו את מכנסיו", מתאר העיתון ניו יורק טיימס, "והוא משך תשומת לב כי הוציא סמארטפון". מה קורה לאחרונה בקהילת ה'אמיש' המתבדלת מהעולם בחוץ? (מענין)
זירת הירי - נפגעים באירוע ירי בבולטימור; היורה נמלטנפגעים באירוע ירי בבולטימור; היורה נמלטאלי רוטמן
באירוע ירי שהתרחש בעיר בולטימור שבמרילנד, ארצות הברית, נפצעו לפחות חמישה בני אדם. על פי הדיווחים הראשוניים, היורה שזהותו לא פורסמה נמלט מהמקום (בעולם)
אילוסטרציה - טראמפ "ניחם" אלמנת חייל: 'ידע לאן הולך'טראמפ "ניחם" אלמנת חייל: 'ידע לאן הולך'אלי רוטמן6
בארה"ב התפרסם כי הנשיא טראמפ אמר באוזני אלמנתו של חייל שנהרג במהלך פעילות בניז'ר: "ידע לאן הוא נרשם. אבל כשזה קורה, זה עדיין כואב". טראמפ מכחיש (חדשות, בעולם)
בית הכנסת העתיק - גרפיטי ניו נאצי רוסס ליד בית כנסת העתיקגרפיטי ניו נאצי רוסס ליד בית כנסת העתיקכיכר השבת
מודעות ניאו נאציות וגרפיטי רוסס ליד בית הכנסת העתיק ביותר באנגליה בבביס מרקס שבלונדון. שני חשודים נראו במצלמות האבטחה והמשטרה מחפשת אחריהם (בעולם)
ורוניקה גרין פוסיי - 150 ק"ג של רוע מחצו למוות ילדה בת תשע150 ק"ג של רוע מחצו למוות ילדה בת תשעכיכר השבת53
באכזריות בלתי נתפסת מחצה אשה בעלת משקל חורג ילדה בת תשע שבמשך 12 דקות התחננה על נפשה. הרוצחת השתחררה בערבות כספית ושותפיה נשארו במעצר (חדשות)
קים ג'ונג און ליד טיל בליסטי חדש - צפון קוריאה מאיימת: תהיה מלחמה גרעיניתצפון קוריאה מאיימת: תהיה מלחמה גרעיניתדניאל הרץ
במסמך של שגריר צפון קוריאה באו"ם אימה המדינה המבודדת כי צפון קוריאה תפגע גרעינית בכל מדינה שתשתף פעולה עם ארה"ב בפעולה צבאית כנגד צפון קוריאה (חדשות בעולם)
מטוס הדרימליינר "אשדוד" - סדק בחלון קירקע את הדרימליינר של אל-עלסדק בחלון קירקע את הדרימליינר של אל-עלכיכר השבת
המטוס שבו נתגלה הסדק, הוא אחד משני מטוסי הבואינג 787 של אל על, והוא יישאר מקורקע מאחר ובלונדון לא נמצאים לפי שעה חלקי חילוף לדגם המטוס. הנוסעים הורדו (חדשות,עולם)
קורץ עם הרב גולשמידט - הרבנים מברכים על ניצחון קורץ באוסטריההרבנים מברכים על ניצחון קורץ באוסטריהאלי רוטמן1
נשיא ועידת רבני אירופה הגר"פ גולדשמידט: "עדיין מהדהדות באוזנינו מילותיו של סבסטיאן קורץ 'איננו יכולים, לצערנו, למחוק את ההיסטוריה, אבל לא שכחנו - לאוסטריה חוב גדול לעם היהודי'" (בעולם)
הרב הראשי  וסבסטיאן קורץ בביקורו בישראל - הגר"ד לאו: קנצלר אוסטריה קורץ, זכור לטובהגר"ד לאו: קנצלר אוסטריה קורץ, זכור לטובישי כהן5
הגאון הרב דוד לאו שיגר ברכה מיוחדת לקנצלר האוסטרי הצעיר סבסטיאן קורץ שנבחר הלילה לתפקיד ואמר כי לאור היכרותם הקודמת הם מצפה להידוק שיתוף הפעולה (בעולם)
סבסטיאן קורץ, המנהיג הצעיר באירופה - הקנצלר האוסטרי - המנהיג הצעיר באירופההקנצלר האוסטרי - המנהיג הצעיר באירופהכיכר השבת2
מתוצאות המדגמים עולה כי שתי המפלגות הגדולות באוסטריה הן מפלגות העם ומפלגת החירות - שתיהן מתנגדות למהגרים. הקנצלר הנבחר - המנהיג הצעיר ביותר כיום באירופה (בעולם)
אילוסטרציה - האם וילדיה ישנו - ונרמסו למוות בידי הפיליםהאם וילדיה ישנו - ונרמסו למוות בידי הפיליםאלי רוטמן
כשמשפחת אבו בכר סידיקה ישנה באוהלי מחנה הפליטים, שעט לעברה עדר פילים שגר שם בעבר ומחץ אותה למוות. חבריה ניצלו, כששמעו את הפילים מתקרבים - ונמלטו (בעולם)
ההוריקנים בדרך לאירופה? החזאים מזהיריםההוריקנים בדרך לאירופה? החזאים מזהיריםדניאל הרץ2
סופת ההוריקן 'אופליה' תכה באירופה, בעיקר בבריטניה ואירלנד שיספגו רוחות בעוצמות של 185 קמ"ש. החזאים מזהירים: הסופה יכולה לגרום להצפות ולנזק למבנים (בעולם)
ארמון בקינגהאם בלונדון - זעזוע בארמון המלכה: עובדי מטבח התפטרוזעזוע בארמון המלכה: עובדי מטבח התפטרוכיכר השבת2
14 טבחים ועובדי מטבח בארמונות משפחת המלוכה הבריטית התפטרו לאחרונה מתפקידם, כך מדווח הצהובון הבריטי "הסאן". הסיבה: עומס עבודה עליו לא מקבלים כסף (חדשות)
אילוסטרציה - שואפים למדינת הלכה וביצעו "פיצוץ גדול"שואפים למדינת הלכה וביצעו "פיצוץ גדול"אלי רוטמן1
מספר ההרוגים בפיגוע במוגדישו שבסומליה, מטפס כל העת, ועומד נכון לעכשיו על כ-230 איש. עוד עשרות נפצעו בפיגוע שביצע א-שבאב החותר למדינת הלכה אסלאמית (אקטואליה)
האש בקליפורניה - 40 הרוגים בשריפת הענק בקליפורניה40 הרוגים בשריפת הענק בקליפורניהדניאל הרץ
השריפות הגדולות בקליפורניה גבו את חייהם של 40 בני אדם ו-300 נוספים נחשבים עדיין כמנותקי קשר. מדובר ב-14 שריפות מקבילות ששרפו שטחי ענק במהירות אדירה (בעולם)
הנשיא טראמפ - טראמפ הציג את עמדתו; באיראן מגיביםטראמפ הציג את עמדתו; באיראן מגיביםכיכר השבת
נשיא ארה"ב הציג את עמדתו החדשה נגד איראן ואיים לבטל את ההסכם עם 'הדיקטטורה האיראנית' במידה וארה"ב לא תצליח לשפר את ההסכם • רוחאני: 'נאום גדוש קללות' (עולם)
היסטוריה בגרמניה: סוכה מול 'שער הניצחון'היסטוריה בגרמניה: סוכה מול 'שער הניצחון'דניאל הרץ8
רב הקהילה היהודית בברלין ושליח חב"ד, הרב יהודה טייכטל, הפעיל יחד עם צוותו סוכה מיוחדת במרכז העיר ברלין ליד מה שהיה סמל לעליית הנאציזם לשלטון • צפו בתיעוד (בעולם)
דיווחים: ישראל התריעה בפני האמריקאים על פריצה רוסיתדיווחים: ישראל התריעה בפני האמריקאים על פריצה רוסיתדניאל הרץ6
על פי ה'ניו יורק טיימס' הייתה זו ישראל שזיהתה לראשונה את השימוש שעושים הרוסים בתוכנת האנטי וירוס הרוסית קספרסקי שאפשרה להם לפרוץ למיליוני מחשבים (בעולם)
המבוקשים חמייה ושוקר - ארה"ב חושפת: 'חיזבאללה בדרך לפגע פה'ארה"ב חושפת: 'חיזבאללה בדרך לפגע פה'אלי רוטמן1
גורם אמריקני רשמי העוסק בתחום הלוחמה בטרור גילה הערב כי ארגון חיזבאללה נחוש לבצע פיגועים בתוך ארה"ב, והציע הון רב למי שיאתר שני מבוקשים העומדים מאחורי זה (בעולם)
טילרסון וטראמפ - שר החוץ: טראמפ טמבל - הנשיא: נשווה IQשר החוץ: טראמפ טמבל - הנשיא: נשווה IQאלי רוטמן2
כחלק מהמתיחות ההולכת וגוברת בניהם, הגיב טראמפ לידיעה כי שר החוץ שלו הדביק לו את הכינוי "טמבל" - והציע: "בואו נשווה איי קיו, ואני יכול לומר לכם מי הולך לנצח" (אקטואליה)
הרוצח מלאס וגאס ירה קודם הטבח למסדרוןהרוצח מלאס וגאס ירה קודם הטבח למסדרוןדניאל הרץ4
יותר מ-200 כדורים ירה סטיבן פאדוק אל תוך מסדרון המלון כמה דקות לפני הטבח בלאס וגאס. הירי פצע את מאבטח המלון שהגיע כדי לבדוק את קולות הקדיחה שנשמעו (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1