ישעיהו ויין עם הגר"ש אוירבך - מבוכה: ישעיהו ויין עשה שירות אזרחי
ישעיהו ויין עם הגר"ש אוירבך (צילום ארכיון: כיכר השבת)
אאא

הפילוג הליטאי: סוגיית המאבק הנכון והראוי בחוק הגיוס מעסיקה בתקופה האחרונה רבות את המגזר הליטאי, הנחלק בשיטה ובדרך בה יש לנהל את המאבק.

בעוד שבתנועת "בני תורה" דוגלים בדרך של הפגנות ומחאות ברחובה של עיר תוך שימוש בסיסמה הנחרצת "ללא פשרות וללא ויתורים" מעדיפים ב"מיינסטרים" הליטאי להמשיך בשיטה הוותיקה של שתדלנות ודחיית רוע הגזירה, כאשר תמיד דלת ההפגנות פתוחה בפניהם.

בתוך מאבק זה הפיצו בימים האחרונים גורמים במגזר הליטאי שמועה לפיה ישעיהו וויין מראשי התנועה המשמש כסגן עורך עיתון "הפלס" עשה בעצמו שירות במסגרת המדינה זאת למרות הכחשותיו החד משמעיות בראיונות פומביים.

לידי "כיכר השבת" הגיע מסמך המוכיח כי ויין עשה לכל הפחות שירות אזרחי (חלקי).

במסמך שמופץ תחת הלוגו של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל ומנהלת השירות האזרחי-לאומי נכתב: "לכל מאן דבעי, הנידון ישעיהו וויין (לצד השם מופיע מספר תעודת הזהות של ויין - י.כ.) הנ"ל שירת במסגרת השירות האזרחי בין התאריכים: 1/7/2009 - 1/12/2009, שירת במסלול מלא (40 שעות שבועיות)".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הנ"ל לא סיים את תקופת השירות האזרחי לפי חוק", נכתב במסמך עליו חתום מלכיאל דהן, מנהל תחום פיקוח ובקרה על השירות האזרחי-לאומי.

גורם המקורב לישעיהו ויין אומר בתגובה בשיחה עם "כיכר השבת": "צר לנו שאותם גורמים הזויים מהשוליים של הציבור החרדי ממשיכים בניסיון נואש להשיג כותרות באתרי החדשות תוך מטרה להכפיש את שמם של העוסקים בצרכי ציבור באמונה.

"הרב ישעיהו ויין אינו זקוק לתמיכה ואינו מתייחס להכפשות המטופשות, במיוחד לאחר הגיבוי שקיבל ממורו ורבו מרן ראש הישיבה הגר"ש שליט"א שהגיע במיוחד לחזקו בביתו כנגד אותם אינשי דלא מעלי שכידוע כבר נלחמו בשנים האחרונות גם בבני ביתו של מרן הגרי"”ש זצוקל"ה.

"מיותר לחלוטין לציין כי הרב ויין ימשיך בשליחות הקודש בביטאון עולם התורה הפלס ובעירית ירושלים למורת רוחם של אותם עשבים שוטים שאינם בוחלים בשום אמצעי כולל זיופי מסמכים ונתונים ופגיעה בגדולי ישראל שליט"א, כולנו תפילה שישובו בתשובה במהרה".

המסמך של משרד הכלכלה ומנהל השירות אזרחי-לאומי
המסמך של משרד הכלכלה ומנהל השירות אזרחי-לאומי