מלך..  גד אלבז  גפני  נדב סלע
נתניהו בהודו - נתניהו: שגרירות ארה"ב תועבר -  בתוך שנהנתניהו מעריך: שגרירות ארה"ב תועבר לירושלים - בתוך שנה
א' בשבט תשעח | 17.01.18
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להחלטת ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים ואמר כי להערכתו זה יקרה "הרבה יותר מהר ממה שחושבים, בטווח של שנה" (חדשות)
בניין האו"ם - אונר"א מאיימת: הקיצוץ יפגע בביטחון באזוראונר"א מאיימת: הקיצוץ יפגע בביטחון באזורדניאל הרץ1
לא רק מאיים: הממשל האמריקאי הודיע לסוכנות הפליטים הפלסטינית כי תקבל חצי בלבד מהסכום הקבוע כל שנה. בתגובה הפלסטינים טוענים כי זה יפגע בביטחון האזור (מדיני)
יאיר לפיד - לפיד דורש: לחשוף את ההסכם על השבתלפיד דורש: לחשוף את ההסכם על השבתקובי רוזן3
יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להורות למפלגות החרדיות ולראש הממשלה בנימין נתניהו לחשוף את הסיכום שהושג בנושא השבת (חדשות)
גפני לשטרן: "אתה שקרן; בלי גפני לא היית קיים"גפני לשטרן: "אתה שקרן; בלי גפני לא היית קיים"ישי כהן18
במהלך הדיון בוועדת החוץ והביטחון על תקנות ה'פטור מטעמי דת' לבנות דתיות, פרץ עימות בין ח"כ משה גפני לח"כ אלעזר שטרן, כאשר גפני צעק לעבר שטרן: "אתה שקרן" • צפו (ארץ)
אשדוד - "פתרון גפני": באשדוד מחפשת פקחים גויים"פתרון גפני": באשדוד מחפשת פקחים גוייםאלי רוטמן5
הסיכום בין נתניהו למפלגות החרדיות, כפי שגילה ח"כ גפני בהקלטה שנחשפה ב"כיכר השבת", כבר יצא לדרך בעיר אשדוד, שם כזכור החלה העירייה להגביר את האכיפה נגד חילולי השבת (אקטואליה)
אחמד טיבי ואורן חזן התעמתו בכנסת • צפואחמד טיבי ואורן חזן התעמתו בכנסת • צפומישאל לוי33
עימות קולני פרץ בכנסת בין ח"כ אורן חזן לבין ח"כ אחמד טיבי, בסיומו חזן הורד מהדוכן והוצא מהמליאה, לא לפני שעשה קולות של תרנגולת וטיבי קרא לעברו בערבית • צפו (חדשות)
נתניהו מתקבל בחיבוק חם ממודי - מגעים בין ישראל להודו לטיסות מעל סעודיהמגעים בין ישראל להודו לטיסות מעל סעודיהדניאל הרץ2
נתניהו המבקר בימים אלו בהודו חתם על הסכמי שיתוף פעולה רבים, וכעת ישנם מגעים גם לקיום טיסות ישירות מהודו לישראל על ידי חברת התעופה ההודית באישור סעודיה (מדיני)
השרה איילת שקד - השרים יהיו שותפים בבחירת היועצים המשפטייםהשרים יהיו שותפים בבחירת היועצים המשפטייםישי כהן2
הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שתאפשר לשרים להיות שותפים בבחירת היועצים המשפטיים • שקד: "מי שמכיר את המציאות יודע שהחוק הזה מאוזן" (חדשות)
גליק ודרעי, אמש - יהודה גליק ואריה דרעי - התחבקו בכנסתיהודה גליק ואריה דרעי - התחבקו בכנסתישי כהן28
לאחר סערת 'דרעי - גליק', ולאחר שאריה דרעי התנצל על הניסיון להביא את יהודה גליק להצבעה, שעות לאחר קבורת רעייתו - התחבקו השניים והותירו את הסערה מאחור (פוליטי)
צפו: החרדים שמתפקדים למפלגות חילוניותצפו: החרדים שמתפקדים למפלגות חילוניותכיכר השבת43
בשנים האחרונות, התעצמה תופעת החרדים שמתפקדים למפלגות הליכוד והעבודה. עקיבא וייס מ"כאן" סקר את התופעה בכתבה מיוחדת במהדורה המרכזית. צפו בכתבה (פוליטי)
גפני: "מציאות מעוותת שח"כים מרוויחים יותר משרים" - שכר השרים וראה"מ יעלה בכ-5,000 שקליםשכר השרים וראה"מ יעלה בכ-5,000 שקליםדניאל הרץ4
ברוב של 5 מול 4 אישרה ועדת הכספים את העלאת שכר השרים וראש הממשלה והצמידה אותם לשכר הממוצע במשק, בניגוד להצמדה למדד ששחקה את שכר השרים (פוליטי מדיני)
גפני וחזן במליאת הכנסת - חזן: "גפני, תוריד את הכיפה. תתבייש" • צפוחזן: "גפני, תוריד את הכיפה. תתבייש" • צפוישי כהן42
אורן חזן זעם על יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שלא שמר על כבודו, לאחר שהותקף ע"י מיקי רוזנטל • "תוריד את הכיפה. העיקר יש לך זקן ארוך, אבל אתה נותן להלבין את פניי" (בארץ)
כך התקבל נתניהו בארמון הנשיאות בהודוכך התקבל נתניהו בארמון הנשיאות בהודוישי כהן8
רוה"מ בנימין נתניהו התקבל בארמון הנשיאות בהודו וזכה לכבוד מלכים. עשרות פרשים ליוו את רכבו של נתניהו ומשמר כבוד של מאה חיילים קיבל את פניו בארמון, צפו בוידאו (פוליטי)
שקד בקברו של הרב רזיאל שבח הי"ד - שקד: לאשר את 'חוות גלעד' כבר ביום ראשוןשקד: לאשר את 'חוות גלעד' כבר ביום ראשוןישי כהן2
שרת המשפטים איילת שקד ביקרה בבית האבלים של הרב רזיאל שבח הי"ד שבחוות גלעד ואמרה כי "על הממשלה לאשר כבר ביום ראשון את הסדרת חוות גלעד" (חדשות, פוליטי)
אבו מאזן, הערב - הקללה של אבו מאזן לטראמפ: 'ייח'רב ביתכּ'הקללה של אבו מאזן לטראמפ: 'ייח'רב ביתכּ'כיכר השבת8
בנאום תוקפני במיוחד, גידף אבו מאזן את הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, תוך שהוא משתמש בביטוי 'יחרב ביתכּ'. על י-ם: "היא אחד המקומות הקדושים אחרי מכה ומדינה" (אקטואליה)
עו"ד ינקלביץ, כותבת הטור - חרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלוןחרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלוןעו"ד עומר ינקלביץ16
"'גזירות כחלון'? הציבור החרדי הוא העני ביותר בארץ, ולפיכך, הטבות שר האוצר לשכבות החלשות הביאה לנו תועלת ישירה - הרבה יותר מאשר לכל ציבור אחר בארץ" (פוליטי, טור דעה)
הגר"מ מאזוז ויאיר נתניהו - הנציג של הרב מאזוז גבר על יאיר נתניהוהנציג של הרב מאזוז גבר על יאיר נתניהוישי כהן37
במהלך מדגם הליכודיאדה שנערך בסוף השבוע באילת, גבר נציגו של הרב מאזוז, שלמה קרעי, על יאיר נתניהו בפער של שני אחוזים בהתמודדות על משבצת הצעירים (חדשות, פוליטי)
נתניהו: "צה"ל תקף תשתית טרור מרכזית"נתניהו: "צה"ל תקף תשתית טרור מרכזית"כיכר השבת9
רגע לפני ההמראה לביקור בהודו התייחס ראש הממשלה לתקיפת צה"ל בעזה ואמר כי מדובר בתשתית טרור מרכזית של חמאס. נתניהו התייחס גם להיעדרות בנו מהטיסה (חדשות)
נתניהו וכחלון, בסוף השבוע - כחלון: נתניהו יצטרך להתפטר אם יואשםכחלון: נתניהו יצטרך להתפטר אם יואשםישי כהן4
יו"ר 'כולנו' השר משה כחלון מצהיר הערב כי במידה ויוגש כתב אישום נגד בנימין נתניהו הרי שהוא צריך להתפטר, אך הצהיר שלא יפרק את הממשלה בעקבות המלצות המשטרה (פוליטי)
נותר לבד במערכה. אריה דרעי - נותר לבד: ח"כי ש"ס סירבו להגן על דרעינותר לבד: ח"כי ש"ס סירבו להגן על דרעיישי כהן31
שבוע שלם ספג אריה דרעי ביקורת קשה בכלי התקשורת סביב חוק המכולים, אך מתברר שח"כי ש"ס סירבו להגן עליו • "לא לא ידעו מה לומר, אף אחד לא הסביר להם את החוק" (פוליטי)
גפני, דרעי וליצמן - ש"ס מתייצבת עם 6 מנדטים, יהדו"ת - 7ש"ס מתייצבת עם 6 מנדטים, יהדו"ת - 7ישי כהן34
לאחר תקופה ארוכה בה ש"ס נחלשה בסקרים ונלחמה בקרב הישרדות סביב אחוז החסימה, סקר חדשות 2 הערב מעניק לה 6 מנדטים, מנדט פחות מכוחה הנוכחי • הסקר המלא (פוליטי)
גבאי ונתניהו - אבי גבאי: "נתניהו יותר מדי שנים בשלטון"אבי גבאי: "נתניהו יותר מדי שנים בשלטון"ישי כהן9
יו"ר 'המחנה הציוני' אבי גבאי הגיב להחלטת הממשלה לאשר את תקציב המדינה ואמר: "תקציב המדינה הוא תקציב הישרדות פוליטי", לדבריו: "נתניהו יותר מדי שנים" (פוליטי)
אריה דרעי ואלי ישי - דרעי: 'ישי מרד במועצת'; ישי: 'הוא מתאמץ לרסק את ש"ס'דרעי: 'ישי מרד במועצת'; ישי: 'הוא מתאמץ לרסק את ש"ס'ישי כהן89
השר אריה דרעי תקף את אלי ישי וטען: "הוא יתמודד בליכוד. הוא מרד במועצת - אין על זה מחילה" • ישי הגיב לו: "ש"ס בראשות דרעי צוללת אל מתחת אחוז החסימה, הוא סיים את תפקידו" (חדשות)
אחד שמח, השני פחות. אריה דרעי ויאיר לפיד - סקר 'מעריב': ש"ס - 4 מנדטים, לפיד - 27סקר 'מעריב': ש"ס - 4 מנדטים, לפיד - 27ישי כהן68
סקר "מעריב" צריך להדאיג את ראשי המפלגות החרדיות: על פי הסקר, ש"ס שוב נמצאת על גבול אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים. מהצד השני, לפיד מזנק ל-27 מנדטים (פוליטי מדיני)
משה כחלון ומשה גפני - הישג לחרדים: גזירות כחלון הוסרו מהתקציבהישג לחרדים: גזירות כחלון הוסרו מהתקציבישי כהן7
לאחר לילה ארוך של משא ומתן, ראשי הסיעות החרדיות הצליחו לבטל את גזירות משה כחלון על המגזר החרדי, והבוקר תקציב המדינה אושר בישיבת הממשלה שהחלה אמש (פוליטי)
עדינה בר שלום - עדינה בר שלום הקימה מפלגה חדשהעדינה בר שלום הקימה מפלגה חדשהישי כהן57
עדינה בר שלום, בתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, החליטה להקים מפלגה חדשה - "בשביל ישראל" - שתרוץ בבחירות הקרובות לכנסת. נבחנת ריצה עם אורלי לוי אבוקסיס (חדשות)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד ינקלביץ, כותבת הטור - חרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלון
עו"ד עומר ינקלביץ
חרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלון
כ"ז בטבת תשעח16
אילוסטרציה - חוק המרכולים: מי נגע בשבת שלי? / דעה
חיה יוסוביץ'
חוק המרכולים: מי נגע בשבת שלי? / דעה
כ"ג בטבת תשעח13
הנקראים
המדוברים