גור  אור ישראל  בנות חיל  מלך..
אריה דרעי ויגאל גואטה - גואטה: "חוק המרכולים מתיר חילולי שבת"גואטה: "חוק המרכולים מתיר חילולי שבת"ישי כהן3
לאחר שנמנע מלבקר את יו"ר ש"ס אריה דרעי, יגאל גואטה, שנאלץ להתפטר מהכנסת, תוקף את 'חוק המרכולים' ואומר כי "כל מה שנקרא תרבות ובילוי יהיה מותר בשבת, בחוק" (פוליטי)
פריימריז. ארכיון - מליאת הכנסת אישרה את חוק הפריימריזמליאת הכנסת אישרה את חוק הפריימריזישי כהן
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המפלגות של ח"כ דוד אמסלם. הצעת החוק שדרשה רוב מיוחד של 61 ח"כים זכתה לרוב של 62 תומכים (אקטואליה)
בוקר חורפי ברחבת הכותל - חלוקת ירושלים - ברוב של 80 ח"כים לפחותחלוקת ירושלים - ברוב של 80 ח"כים לפחותישי כהן4
מליאת הכנסת אישרה הלילה את 'חוק ירושלים' הקובע כי ממשלה שתרצה לחלק את ירושלים תצטרך להשיג רוב של לפחות שמונים חברי כנסת. בנט: "החוק מעשי מאוד" (פוליטי)
אין רוב: ההצבעה על חוק המרכולים נדחתה לשבוע הבאאין רוב: ההצבעה על חוק המרכולים נדחתה לשבוע הבאישי כהן12
הקואליציה נאלצה להיכנע לאופוזיציה ולישראל ביתנו ולדחות את ההצבעה על חוק המרכולים לפחות בשבוע, הודות להיעדרותם של ח"כ גליק והשר אזולאי ולמרות ההצהרות הברורות של דרעי (חדשות)
האיראנים מפגינים השבוע ברחובות טהרן - נתניהו: "איראנים אמיצים נוהרים לרחובות"נתניהו: "איראנים אמיצים נוהרים לרחובות"דניאל הרץ8
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב במסר נוקב להאשמות האיראניות המגוחכות לפיהן ישראל היא העומדת מאחורי המפגינים כנגד המשטר והטיל את האחריות על חתאמי (מדיני)
ח"כ דוד ביטן - בגלל חוק המרכולים: נדחתה חקירת ביטןבגלל חוק המרכולים: נדחתה חקירת ביטןדניאל הרץ
המשטרה דחתה את חקירתו של חבר הכנסת דוד ביתן על פי בקשת הקואליציה בשל ההצבעה הצפויה מחר בבוקר לחוק המרכולים והעובדה שלא צפויה התחשבות האופוזיציה (פוליטי)
ח"כ תמר זנדברג - חברי הכנסת סירבו לשדולת 'הפורום החילוני'חברי הכנסת סירבו לשדולת 'הפורום החילוני'אלי רוטמן8
מתברר, כי בישראל של ימינו קשה עד בלתי אפשרי להקים שדולה של ח"כים שתניף בגאווה את "הדגל החילוני". כך לפחות עולה מאי-היענותם ליוזמת 'שדולה נגד הדתה' (פוליטי)
בנט נגד ליברמן: ילדותי, יגרום לבחירות • צפובנט נגד ליברמן: ילדותי, יגרום לבחירות • צפוישי כהן2
יו"ר 'הבית היהודי' שר החינוך נפתלי בנט תקף את יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן וכינה את התנהגותו ילדותית והזהיר כי המשחקים האלו יובילו לבחירות. "זו שגיאה", הוסיף (פוליטי)
משתלח. יאיר לפיד - "דרעי וגפני לא יכפו עליי את השבת שלהם""דרעי וגפני לא יכפו עליי את השבת שלהם"ישי כהן53
לפיד השתלח בחרדים ותקף את הקואליציה ש"נכנעת" לחרדים ומעבירה את 'חוק המרכולים' • אבי גבאי: "חוק המרכולים כל כולו נגד רוב הציבור החילוני והמסורתי" (חדשות)
יהודה ויפה גליק - "אנא אל תהפכו את הלוויית רעייתי למריבה""אנא אל תהפכו את הלוויית רעייתי למריבה"ישי כהן9
על רקע הודעת האופוזיציה שאף ח"כ לא יתקזז איתו, ח"כ יהודה גליק פנה לחברי הכנסת: "מתחנן בכל לשון של בקשה שלוויית רעייתי היקרה לא תהפוך לנושא למריבה" (פוליטי)
שר הפנים דרעי - נתניהו מתקשה להשיג רוב לחוק המרכוליםנתניהו מתקשה להשיג רוב לחוק המרכוליםישי כהן13
הנציגים החרדים מסרבים כעת להצעתו של ראש הממשלה נתניהו לרכך עוד את חוק המרכולים - הצעה שבאה על רקע קשייו להשיג לה רוב - ובשל כך היא כנראה תידחה (אקטואליה)
לפיד וליצמן - יאיר לפיד נגד מינוי ליצמן לסגן שר הבריאותיאיר לפיד נגד מינוי ליצמן לסגן שר הבריאותישי כהן12
לאחר שהצעת החוק להחזרת ליצמן למשרד הבריאות כסגן שר במעמד שר, אומר יאיר לפיד כי זו הוכחה "שכל מה שמעניין את הממשלה הזו והעומד בראשה זה הישרדותם האישית" (פוליטי)
גבאי ונתניהו - נתניהו עקץ את אבי גבאי שהשיב במתקפהנתניהו עקץ את אבי גבאי שהשיב במתקפהישי כהן3
ראש הממשלה נתניהו תקף את אבי גבאי ואמר: "לכל אלה שמצקצקים בתקשורת, ולא הובילו החלטה ביטחונית - אני מציע להירגע". גבאי בתגובה: "איבדנו את ההרתעה" (פוליטי)
כחלון ואשל - נתן אשל על משה כחלון: "הפחדן מאולגה"נתן אשל על משה כחלון: "הפחדן מאולגה"דניאל הרץ4
הודעות וואטסאפ של נתן אשל, הנחשב לאחד ממקורביו הגדולים של בנימין נתניהו, הודלפו לתקשורת ובהן הוא תקף בחריפות את כחלון. אשל בתגובה: השר כחלון שר מצוין (בארץ)
אלי ישי ותורמי המפלגה, שלשום - אלי ישי לתורמים: "עול החובות מאחורינו"אלי ישי לתורמים: "עול החובות מאחורינו"ישי כהן157
יו"ר 'יחד' אלי ישי כינס בסוף השבוע את תורמי המפלגה והכריז: כל החובות מאחורינו. ישי הודיע על יציאה לדרך במאבק על הכנסת נציגים לרשויות המקומיות (חדשות, פוליטי)
נתניהו ויעלון בימים טובים יותר - יעלון: נתניהו מושחת; הליכוד - הוא מקשקשיעלון: נתניהו מושחת; הליכוד - הוא מקשקשישי כהן9
ההתכתשות בין שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון לראש הממשלה בנימין נתניהו נמשכת. יעלון האשים בשבת: "נתניהו איש מושחת". ב'ליכוד' הגיבו: "הוא ממשיך לקשקש" (פוליטי)
אריה דרעי בישיבת הסיעה, השבוע - שוב למטה: ש"ס חוזרת לגבול אחוז החסימהשוב למטה: ש"ס חוזרת לגבול אחוז החסימהכיכר השבת72
סקר חדש של מכון 'מאגר מוחות' עבור 'מקור ראשון' מעלה כי תנועת ש"ס בראשות דרעי נחלשת שוב גבול אחוז החסימה. 'המחנה הציוני' סופגת מכה וצוללת ל - 14 מנדטים (פוליטי)
גנרלים איראנים. אילוסטרציה - סוכם: ישראל וארה"ב יתאמו פעילות אסטרטגית נגד איראןסוכם: ישראל וארה"ב יתאמו פעילות אסטרטגית נגד איראןאלי רוטמן9
שורה של הבנות מעשיות ומרחיקות לכת יתממשו כבר בקרוב, כשיתוף פעולה הדוק עליו סוכם במפגש חשאי וחשוב שנערך לאחרונה בין משלחות מישראל ומארה"ב, כשהמטרה - עצירת האיראנים (מדיני)
פרידמן בפתח שגרירות ארה"ב בתל אביב - פרידמן: "התגובה הפלסטינית - אנטישמית"פרידמן: "התגובה הפלסטינית - אנטישמית"אלי רוטמן3
שגריר ארצות הברית בישראל דייויד פרידמן, לא עוצר בלשונו, ותוקף באופן חריף את העמדה הפלסטינית העיקשת בעקבות הכרת הנשיא טראמפ בירושלים כבירת ישראל (חדשות, בארץ)
נתניהו מודה למעריציו, היום - נתניהו - בין 10 הגברים הנערצים בארה"בנתניהו - בין 10 הגברים הנערצים בארה"באלי רוטמן15
ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו נכלל ברשימת 12 הגברים הנערצים על ידי אזרחי ארה"ב, במקום ה-9, בסקר של מכון גאלופ. נתניהו צילם להם סרטון תודה על כך • צפו (אקטואליה)
נאורו צילום לויין - המתנה שקיבלה נאורו: מתקן לטיהור שפכיםהמתנה שקיבלה נאורו: מתקן לטיהור שפכיםדניאל הרץ
נאורו היא מדינת אי זעיר אי שם באוקינוס השקט אך יש לה אצבע בדיוק כמו כל מדינת ענק אחרת באו"ם. במסגרת היחסים בינה ובין ישראל הוענק לנאורו מתקן במתנה (מדיני)
גואטה: אבי גבאי מתאים יותר מנתניהוגואטה: אבי גבאי מתאים יותר מנתניהוישי כהן35
ח"כ לשעבר יגאל גואטה, שנאלץ לעזוב את ש"ס, אומר כי אבי גבאי ראוי לכהן כראש ממשלה - יותר מבנימין נתניהו • על חקירות רה"מ תהה: "איך אפשר לנהל ככה מדינה?" (חדשות)
מסיבת העיתונאים של שרת החוץ של גואטמלה - גואטמלה: לא לחצו עלינו להעביר השגרירותגואטמלה: לא לחצו עלינו להעביר השגרירותדניאל הרץ1
שרת החוץ של גואטמלה, סנדרה חובל, אמרה במסיבת עיתונאים שכינסה כי ההחלטה נעשתה לאור היחסים הטובים עם ישראל וללא שום לחץ מצד האמריקאים (פוליטי מדיני)
אמסלם בכנסת: לפיד הכי מושחת פה • צפואמסלם בכנסת: לפיד הכי מושחת פה • צפוכיכר השבת19
במהלך הפיליבסטר על 'חוק ההמלצות', תקף ח"כ דוד אמסלם בחריפות את יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד והסביר במשך דקות מדוע לפיד הוא האיש הכי מושחת בכנסת, לטענתו (חדשות)
אמסלם לאחר ההצבעה, הלילה - לאחר 58 שעות דיון: הכנסת אישרה את "חוק ההמלצות"לאחר 58 שעות דיון: הכנסת אישרה את "חוק ההמלצות"ישי כהן5
מליאת הכנסת אישרה הלילה, בתום 58 שעות של דיון, את 'חוק ההמלצות' של ח"כ דוד אמסלם. יאיר לפיד הודיע כי יעתור לבג"ץ. אמסלם: "הבלוף הכי גדול שנתקלתי בו בחיים שלי קורה עכשיו" (פוליטי)
שקד ונתניהו - שרת המשפטים שקד בעד... גב' שרה נתניהושרת המשפטים שקד בעד... גב' שרה נתניהואלי רוטמן2
שקד, שיחסיה איילת עם רעייתו של ראש הממשלה מוכרים כגרועים במיוחד, הורתה למשרדה לטפל ברצינות בתלונה שהוגשה נגד הסכם שמיטיב עם מי שתבע את נתניהו (פוליטי)

פוליטי מדיני

עדכוני פוליטיקה, מדיניות וגם חדשות ועדכונים שוטפים ממשכן הכנסת. סיקור מטובי הכתבים הפוליטיים על, פוליטיקה, חקיקה ומדיניות באתר המוביל כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד ינקלביץ, כותבת הטור - חרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלון
עו"ד עומר ינקלביץ
חרדים, אמרו תודה לשר האוצר משה כחלון
כ"ז בטבת תשעח17
אילוסטרציה - חוק המרכולים: מי נגע בשבת שלי? / דעה
חיה יוסוביץ'
חוק המרכולים: מי נגע בשבת שלי? / דעה
כ"ג בטבת תשעח13
הנקראים
המדוברים