קינדרלעך  הרב מאיר..  אברהם פריד  נתן כהן..
הכניסה לקבר יהושע בן נון - כאלף איש נכנסו לתפילה בקבר יהושע בן נוןכאלף איש נכנסו לתפילה בקבר יהושע בן נון
כ"ט באב תשעז | 21.08.17
כוחות צה"ל ומשטרה אבטחו כניסת כאלף מתפללים לקברו של יהושע בן נון בכפר כפל חארת' סמוך לאריאל, התפילה עברה ללא אירועים חריגים. בנוסף, 17 מבוקשים נעצרו הלילה (צבא)
שדה תימן - גניבת הנשק: הדחות, נזיפות ונהלים חדשיםגניבת הנשק: הדחות, נזיפות ונהלים חדשיםדניאל הרץ1
בעקבות גניבת 33 רובי M-16 מהנשקייה בבסיס שדה תימן, פורסמו היום מסקנות ועדת החקירה שהוקמה בנושא שממליצות על שינוי בנהלי העבודה ומסקנות אישיות (צבא)
ארכיון - בן משפחת המחבל מכפר תפוח - נעצרבן משפחת המחבל מכפר תפוח - נעצרדניאל הרץ4
כוחות הביטחון עצרו הלילה בן משפחת המחבל שביצע ניסיון דקירה בצומת תפוח. בנוסף נעצרו חמישה מבוקשים החשודים בטרור והפרות סדר נגד ישראלים וכוחות הביטחון (ביטחון)
השוהה הבלתי חוקי נתפס בתוך תא המטעןהשוהה הבלתי חוקי נתפס בתוך תא המטעןדניאל הרץ
כוחות משמר הגבול שעצרו רכב חשוד לבדיקה שגרתית הופתעו לגלות הפתעה חיה בתוך תא המטען - שוהה בלתי חוקי. הנהג וה"סחורה" נעצרו והרכב הוחרם (צבא וביטחון)
עשרות מתגייסים חדשים לפלוגות החרדיותעשרות מתגייסים חדשים לפלוגות החרדיותניסים פרץ17
עשרות צעירים חרדים עברו היום שרשרת חיול לקראת שילובם בפלוגות החרדיות הקרביות בחטיבת גבעתי ובחטיבת הצנחנים. "עדות בלתי ניתנת לערעור להצלחת המסלולים החרדיים במערך הלוחם" (צבא)
שפכו חומר דליק על רכב המאבטחים והציתושפכו חומר דליק על רכב המאבטחים והציתודניאל הרץ
המשטרה הגישה הצהרת תובע כנגד החשוד המרכזי בתכנון והצתת רכב המאבטחים בסילוואן באמצעות חומר דליק שהוכן מראש. המאבטחים הצליחו בנס להיחלץ מהרכב הבוער (צבא)
רצח הדס מלכא: בית המחבל - נהרס • צפורצח הדס מלכא: בית המחבל - נהרס • צפודניאל הרץ4
כוחות הביטחון הרסו הלילה את ביתו של פעיל בחוליית הטרור אשר ביצעה את הפיגוע המשולב בירושלים בו נרצחה לוחמת משמר הגבול הדס מלכא הי"ד. בנוסף הוחרמו כספים (ביטחון)
טילי פטריוט שוגרו מבסיס באזור המרכז. צפוטילי פטריוט שוגרו מבסיס באזור המרכז. צפוכיכר השבת2
טילי פטריוט שוגרו הלילה מבסיס במרכז הארץ, במסגרת תרגיל חיל האוויר שנועד לבחון את כשירות מערכות ההגנה האווירית מול איומים אוויריים. השיגורים סכומו בהצלחה • צפו (ביטחון)
כוחות צה"ל הרסו את בית המחבל מחלמישכוחות צה"ל הרסו את בית המחבל מחלמישדניאל הרץ8
ביתו של המחבל שביצע את הרצח המחריד בבית משפחת סולומון נהרס הלילה בכפר קובר. במקביל החרימו כוחות הביטחון כספי טרור רבים ועצרו כמידי לילה מבוקשים (ביטחון)
130 אלף ש"ח מכספי טרור הוחרמו הלילה130 אלף ש"ח מכספי טרור הוחרמו הלילהב. ניסני1
מבצע נרחב של כוחות הביטחון והשב"כ הביא להחרמתם של כ-130 אלף ש"ח ורכוש רב בו עשו גורמי הטרור שימוש כדי לתמוך במשפחות המחבלים וחיזוק צירי הטרור (צבא וביטחון)
השייך חוגג עם תומכיו שחרור מהכלא בשנת 2010 - השייח ראאד סאלח נעצר; חשוד בהסתההשייח ראאד סאלח נעצר; חשוד בהסתהדניאל הרץ1
השייח העומד בראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוגדרה כארגון טרור נעצר הלילה שוב בביתו שבאום אל פחם בחשד להסתה ותמיכה בטרור ואלימות (צבא וביטחון)
חיזבאללה  בעברית: זה מה שצריך למלחמהחיזבאללה בעברית: זה מה שצריך למלחמהכיכר השבת29
ארגון הטרור 'חיזבאללה' יצא בקמפיין שנועד להפחיד את אזרחי ישראל ומציע להם מספר דרכים להיערכות לקראת המלחמה הבאה, בהם: פנס, מסכה ונעליים לבריחה (חדשות)
הנשק שנמצא הלילה - במהלך פעילות: חייל נפצע קל מזריקת אבןבמהלך פעילות: חייל נפצע קל מזריקת אבןדניאל הרץ
במהלך פעולת צה"ל בעקבאת ג'בר שליד יריחו יודו אבנים לעבר החיילים במקום, אחד מהם נפצע באורח קל ופונה לטיפול בבית החולים שלאחריו שוחרר וחזר ליחידתו (ביטחון)
הסקירה של ראש המוסד לשרים: "איראן"הסקירה של ראש המוסד לשרים: "איראן"כיכר השבת2
ראש המוסד יוסי כהן מסר סקירה מיוחדת בפני שרי הממשלה במהלכם הדגיש את האיום מפני ההתפשטות האיראנית המבססת את כוחותיה בסוריה, לבנון, עיראק ותימן (אקטואליה)
חטיבת גבעתי בתרגיל מיוחד • צפו בתיעודחטיבת גבעתי בתרגיל מיוחד • צפו בתיעודכיכר השבת2
תרגיל חטיבתי גדול במיוחד התקיים בשבוע שעבר בחטיבת גבעתי בשילוב ירי חי, טנקים, כוחות הנדסה ושת"פ אווירי. צפו בתיעוד מהשטח של התרגיל המורכב מלקחי 'צוק איתן' (צבא)
הנשק שנתפס - שניים ממשפחת המחבל מחלמיש - נעצרושניים ממשפחת המחבל מחלמיש - נעצרודניאל הרץ
כוחות הביטחון עצרו הלילה בכובר שניים ממשפחת המחבל הרוצח מהטבח בבית משפחת סולומון בחשד כי ידעו מראש על כוונתו לבצע את הפיגוע ולא דיווחו על כך (צבא וביטחון)
מסוק אפאצ'י. ארכיון - השיפור נמשך: טייס המסוק שב להכרההשיפור נמשך: טייס המסוק שב להכרהכיכר השבת
שיפור נוסף במצבו הרפואי של טייס המסוק שנפצע באורח קשה מאוד בהתרסקות מסוק האפאצ'י בשבוע שעבר בבסיס רמון, לאחר ששב להכרה וכעת הוא נושם בכוחות עצמו (בארץ)
אילוסטרציה - חיילים חילונים סירבו לישון עם חיילים דתייםחיילים חילונים סירבו לישון עם חיילים דתייםב. ניסני13
חמישה חיילים מחיל התותחנים סירבו לישון באותו חדר עם חיילים דתיים - בוגרי ישיבות. שניים מהם נשפטו לשמונה ימי מחבוש ושלושה למאסר על תנאי - לאחר שהתנצלו (חדשות)
אילוסטרציה - שני אחים תומכי דאע"ש נחשפו ונעצרושני אחים תומכי דאע"ש נחשפו ונעצרודניאל הרץ2
השב"כ והמשטרה עצרו שני אחים תושבי אום אל פאחם שנשבעו אמונים לארגון הטרור הקיצוני ואף ניסו למצוא דרכם כדי להצטרף לפעילות הארגון במלחמה בסוריה (צבא וביטחון)
הטקס הנרגש ודברי הרמטכ"ל על האסון השבוע - מפקד חדש מונה לזרועו הארוכה של צה"למפקד חדש מונה לזרועו הארוכה של צה"לאלי רוטמן
"אתה תצליח, אין לי ספק בכך" - כך התקבל האלוף עמיקם נורקין שנכנס היום לתפקידו כמפקד חיל האוויר. ברקע, העיבה תקרית מסוק האפאצ'י הקשה שאירעה השבוע • צפו (ביטחון)
לוחמי ימ"מ. אילוסטרציה - הימ"מ והשב"כ לכדו חמישה חשודים בטרורהימ"מ והשב"כ לכדו חמישה חשודים בטרורכיכר השבת
במבצע מיוחד של הימ"מ, השב"כ וצה"ל נלכדו היום חמישה פלסטינים מאזור חברון החשודים במעורבות בפעילות טרור. חמשת החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון (אקטואליה)
כך הרסו כוחות צה"ל את בתי המחבלים. צפוכך הרסו כוחות צה"ל את בתי המחבלים. צפוקובי רוזן7
הלילה הרס צה"ל את בתי שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע המשולב בירושלים בו נהרגה לוחמת מג"ב וביתו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בצומת עפרה • צפו (בארץ)
ארכיון - בתי המחבלים מהפיגוע בשער שכם נהרסובתי המחבלים מהפיגוע בשער שכם נהרסודניאל הרץ1
הלילה הרסו כוחות הביטחון את בתיהם של המחבלים שרצחו את השוטרת הדס מלכא הי"ד וכן את בית המחבל שרצח את החייל אלחי טהרלב הי"ד בפיגוע דריסה בצומת עופרה (ביטחון)
האלוף זמיר בגבול רצועת עזה - נחשף: "החומה" שתעצור את מנהרות עזהנחשף: "החומה" שתעצור את מנהרות עזהדניאל הרץ5
צה"ל חושף הבוקר פרטים חדשים על מנהרות חמאס ועל הניצול הציני של האוכלוסייה האזרחית בעזה. בצה"ל חשפו את המידע גם על החומה האימתנית שנבנית בגבול (ביטחון)
הלוחם משחזר את הירי - צל"ש לחייל שנטרל את המחבל בחלמישצל"ש לחייל שנטרל את המחבל בחלמישדניאל הרץ19
לוחם יחידת עוקץ שירה ונטרל את המחבל בבית משפחת סולומון ביישוב חלמיש יקבל צל"ש על מעשיו. אביו יקבל תעודת הערכה על סיועו למלאכת נטרול המחבל (צבא וביטחון)
המלחמה בטרור: נתפסו רובים, בקבוקי תבערה ומדיםהמלחמה בטרור: נתפסו רובים, בקבוקי תבערה ומדיםכיכר השבת
הטרור הפלסטיני מנסה כל העת לאגור נשקים וציוד כדי לפגע בישראלים. כוחות הביטחון תפסו הלילה ציוד רב שמטרתו פיגועי טרור נגד ישראל וכוחות הביטחון • תיעוד (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז16
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו13
הנקראים
המדוברים