חני הורביץ  הורביץ  חנה הורביץ  חני הורוביץ
הקרבות בסוריה - שוב: 2 פצ"מרים מסוריה התפוצצו בישראלשוב זה קורה: שני פצ"מרים מסוריה התפוצצו בשטח ישראל
ב' בתמוז תשעז | 26.06.17
"זליגת הירי" בשטחי ישראל מהמלחמה בסוריה - נמשכת גם הבוקר, זה היום השלישי ברציפות. שני פצמ"רים באחד המטעים באזור עמק קונטרה, לא היו נפגעים (חדשות, ביטחון)
תרגיל צבאי, אילוסטרציה - חייל נרדם בשטח אש: 'נפלו לידו פגזי טנקים'חייל נרדם בשטח אש: 'נפלו לידו פגזי טנקים'כיכר השבת1
מחדל אבטחתי: חייל נרדם בשטח אש, והכוח המשיך בתרגולת מבלי לוודא שאף חייל לא נותר בשטח. החייל התעורר מקול הפיצוצים. "הוא ירה באוויר והתקשר למשטרה" (צבא וביטחון)
הגבול בין ישראל ולבנון - עימות נוסף? ישראל תקים חומה בגבול לבנוןעימות נוסף? ישראל תקים חומה בגבול לבנוןכיכר השבת
בישראל חוששים שחיזבאללה יבחר להסלים את המצב בגבול הצפון עם תחילת בניית חומה בגבול. בין החששות שעלו: צלפים של ארגון הטרור יפגעו בעובדים של מערכת הביטחון (צבא וביטחון)
אזרח ישראלי תכנן להצטרף לדאע"ש ונעצראזרח ישראלי תכנן להצטרף לדאע"ש ונעצרדניאל הרץ
כתב אישום חמור נגד תושב הכפר מנדא שבצפון שנעצר בידי כוחות הביטחון לאחר שביצע הכנות ממשיות לקראת נסיעה לזירת הלחימה הסורית כדי להצטרף לארגון דאע"ש (ביטחון)
אילוסטרציה. בית קברות צבאי - צה"ל יאפשר קבורת חיילים בטקס חילוניצה"ל יאפשר קבורת חיילים בטקס חילוניאלי רוטמן11
בעמותה האנטי דתית מרוצים: בעוד נשמעות טענות על תהליך "הדתה" שמתחולל בצה"ל, מתברר כי הצבא עדכן את ההנחיות בתחום קבורת חללים, לשביעות רצונה (אקטואליה)
בווידאו: התקיפה הישראלית - 10 פצמ"רים זלגו, חיל האוויר השמיד טנקים10 פצמ"רים זלגו, חיל האוויר השמיד טנקיםכיכר השבת2
חיל האוויר השמיד טנקים של צבא סוריה לאחר זליגה של 10 פצמ"רים לגולן. "לא נעבור לסדר היום על הפרת הריבונות", אמר שר הביטחון. סוריה: "התקיפה עזרה לאל קאעידה" (צבא)
אילוסטרציה - הוארך מעצר אם המחבל הרוצח משער שכםהוארך מעצר אם המחבל הרוצח משער שכםדניאל הרץ2
בית המשפט האריך את מעצרה של אמו של המחבל שרצח את השוטרת הדס מלכא הי"ד בפיגוע המשולב בליל שבת שעברה. גם מעצרו של הנהג המסיע הוארך (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - ישראלי חצה את הגבול והסגיר עצמו ללבנוןישראלי חצה את הגבול והסגיר עצמו ללבנוןאלי רוטמן
בשעות הערב זיהתה תצפית של צה"ל אדם החוצה את הגבול בין לבנון לישראל, בעקבות כך נפתחו סריקות בגליל העליון. בהמשך התברר כי הוא חדר ללבנון והסגיר את עצמו (ביטחון)
לוחם פלס"ר שריון באימון צה"לי. אילוסטרציה - הרמטכ"ל: 'אין על מי לסמוך אלא על עצמנו'הרמטכ"ל: 'אין על מי לסמוך אלא על עצמנו'אלי רוטמן9
ערב מלחמת ששת הימים, לפני 50 שנה, התבטא הרמטכ"ל רבין שהפך בהמשך לראש ממשלה ברברבנות מתריסה - מה שלא מנע ממנו להתמוטט בשיא הלוחמה הקשה (ביטחון)
אילוסטרציה - צעיר נעצר בחשד להשתייכות לארגון טרורצעיר נעצר בחשד להשתייכות לארגון טרורדניאל הרץ1
המשטרה עצרה צעיר כבן 21 תושב מזרח ירושלים בגין השתייכות וחברות בארגון טרור ופעילות הסתה לטרור ואלימות. מעצרו הוארך ומחר יוגש כתב אישום כנגדו (צבא וביטחון)
מעיל רוח מורכב על רק"מ - ארה"ב תצייד את הטנקים במעיל רוח ישראלי?ארה"ב תצייד את הטנקים במעיל רוח ישראלי?כיכר השבת
מערכת מעיל הרוח הישראלית, המגנה על כלי רכב ממוגנים וטנקים מפני פגיעה של טילי נ"ט, הוכיחה את יעילותה בצוק איתן, עכשיו גם בארה"ב רוצים להצטייד במערכת (צבא וביטחון)
ליברמן בנאומו בהרצליה - ליברמן: "לא נהסס לפעול צבאית בסוריה"ליברמן: "לא נהסס לפעול צבאית בסוריה"דניאל הרץ1
שר הביטחון נשא דברים הבוקר בכנס הרצליה והתייחס למצב בעזה ולנושא הברחות הנשק מסוריה לחיזבאללה כשהוא מצהיר שהברחות הנשק הן "פצצה מתקתקת" (צבא וביטחון)
יעלון. ארכיון - בוגי יעלון: "אין היום שום איום קיומי על ישראל"בוגי יעלון: "אין היום שום איום קיומי על ישראל"ב. ניסני1
שר הביטחון לשעבר אמר בנאום שנשא בכנס הרצליה כי מראייה מדינית, אין איום קיומי שנשקף על ישראל. "לא של צבאות, לא של רקטות וטרור" (חדשות, ביטחון)
הדס מלכא הי"ד - אם המחבל משער שכם נעצרה בשל הסתהאם המחבל משער שכם נעצרה בשל הסתהדניאל הרץ2
אם המחבל שרצח את הדס מלכא הי"ד בשער שכם נעצרה הבוקר לאחר שהשמיעה דברי הסתה וקריאה לפגע ביהודים. פלסטיני נוסף נעצר בחשד שהסיע את המחבלים (ביטחון)
תרגיל בבסיס שיזפון. אילוסטרציה - עונשי ריתוק ל-46 חיילים ששיקרו שנדבקו בנגיףעונשי ריתוק ל-46 חיילים ששיקרו שנדבקו בנגיףכיכר השבת
עונשי ריתוק נגזרו על חיילים ששיקרו כי נדבקו במחלת עור. ההודעה השקרית גרמה להקפצת חירום של מערך הרפואה בצה"ל. שני לוחמים נוספים הודחו מתפקידם (צבא וביטחון)
עליית מדרגה בשת"פ בין זרועות הים של ישראל וארה"בעליית מדרגה בשת"פ בין זרועות הים של ישראל וארה"בכיכר השבת
מפקד זרוע הים של צה"ל נפגש עם מפקד זרוע הים האמריקאי וחתם על הסכם לפיו יתבצעו חילופי קדטים בין צוערי קורס חובלים בשלב אקדמיה לבין קדטים בצי האמריקאי (חדשות)
הלייזר בפעולה - כך מערכת לייזר חדישה משמידה רחפן • צפוכך מערכת לייזר חדישה משמידה רחפן • צפואלי רוטמן
להשמדת רחפנים 'עוינים', דוגמת אלו שישראל פגשה מספר פעמים בגבולות השונים, לא יידרש עוד שיגור טילים בעלות הון עתק. כך מערכת הלייזר החדשה משמידה אותם - צפו (ביטחון)
אחד השיגורים אמש - גורמים בישראל: הטילים האיראנים - החטיאוגורמים בישראל: הטילים האיראנים - החטיאוכיכר השבת5
לאחר יממה של התפארות ואיומי רהב מצדם של האיראנים חשפו גורמים ישראלים כי רוב הטילים שנורו מטהרן לסוריה החטיאו את יעדם ורק 2 מהם פגעו במטרתם (צבא וביטחון)
תרגיל בבסיס שיזפון - עשרות חיילים שיקרו שלקו בהרעלה בשיזפוןעשרות חיילים שיקרו שלקו בהרעלה בשיזפוןכיכר השבת1
בסוף השבוע שעבר נכנס בסיס שיזפון של חיל השיריון להיסטריה מחשש להרעלה המונית. בדיקות הדם שנלקחו מהחיילים חשפו את האמת כי רבים מהם התחזו לחולים (צבא)
זירת התאונה - ג'יפ האמר נוסף התהפך; חיילים נפגעו קלג'יפ האמר נוסף התהפך; חיילים נפגעו קלאלי רוטמן
רק אתמול גבתה התהפכות ג'יפ האמר את חייו של החייל יובל מנע בן ה-20, היום - בשתי גזרות אחרות - נפצעו שלושה חיילים ואזרח באורח קל במקרי התהפכות נוספים (אקטואליה)
חטמ"ר מנשה - הגזרה - שקטה, הלוחמים דרוכים - צה"ל משקיףהגזרה - שקטה, הלוחמים דרוכים - צה"ל משקיףנתנאל לייפר
גזרת חטיבת מנשה בצפון יו"ש מיושבת רק בכעשרת אלפים יהודים, אך בדרך כלל נשמר בה השקט הביטחוני • כיצד מבצע זאת צה"ל ומה שומר על העמק היפיפה רגוע כל כך (ביטחון)
האמבולנס שהותקף - יצהר: יידוי אבנים ודוקרנים נגד כוחות צה"ליצהר: יידוי אבנים ודוקרנים נגד כוחות צה"לכיכר השבת1
אמבולנס צבאי שהגיע אמש (שבת קודש) לטפל בתושבת יצהר שסבלה מהתייבשות, הותקף באבנים. ביום שיש פוזרו דוקרנים בכניסה ליצהר בכדי למנוע כניסת כוחות הביטחון (אקטואליה)
אילוסטרציה - מתיחות ביטחונית לקראת סוף חודש רמדאןמתיחות ביטחונית לקראת סוף חודש רמדאןדניאל הרץ
לקראת סוף חודש הרמדאן החשש לפיגועים עולה וכוחות הביטחון נערכים כדי להדק את האבטחה אם כי עד עתה לא הוטלו מגבלות ממשיות על הפלסטינים בעקבות כך (חדשות)
אילוסטרציה - חייל צה"ל נהרג בהתהפכות האמר; 3 נפצעוחייל צה"ל נהרג בהתהפכות האמר; 3 נפצעוכיכר השבת
סמל יובל מנע, בן 20 מגבעתיים, לוחם ביחידת הצנחנים נהרג במהלך השבת בהתהפכות האמר בגבול רצועת עזה. שלושה חיילים נוספים נפצעו, אחד במצב בינוני ושניים קל (חדשות)
ירי לעבר הכפרים - ביום ובלילה - כך הקומנדו הצה"לי נערך לחיזבאללה • צפוכך הקומנדו הצה"לי נערך לחיזבאללה • צפואלי רוטמן8
זו לא הפעם הראשונה שחיילי צה"ל מתאמנים מחוץ לשטחי מדינת ישראל, אך לרוב זה נותר חסוי מעין הציבור. יחידת אגוז, הקומנדו המובחר, באימון משותף בקפריסין. צפו (צבא וביטחון)
המוסד מקים קרן להשקעות בסטראט-אפיםהמוסד מקים קרן להשקעות בסטראט-אפיםכיכר השבת
ארגון הביון הישראלי מקים קרן מיוחדת להשקעה בסטרט-אפים חדשניים כשהתגמול עבור הארגון לא יהיה הכסף אלא השימוש במוצרים המתקדמים שיסייעו לעבודת הארגון (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו13
אלי שפירא
אלי שפירא
הירי במחבל - טיפשי ומיותר
י"ח באדר ב' תשעו88
הנקראים
המדוברים