לב לאחים  זילברשלג  שטיינמן  בעלזא
רגע היירוט נקלט במצלמה. צפו - צה"ל שיגר טיל פטריוט ויירט כלי טיס בצפוןצה"ל שיגר טיל פטריוט ויירט כלי טיס שחדר אל שמי ישראל
א' באייר תשעז | 27.04.17
טיל פטריוט שוגר הערב על ידי צה"ל לעבר כלי טיס שהתקרב לשטח ישראל, סמוך לצפת. מדובר במזל"ט שחדר משטח סוריה. מוקדם יותר איימו הסורים להגיב על תקיפת ישראל הלילה (ביטחון)
צה"ל תקף עמדת חמאס בתגובה לירי מעזהצה"ל תקף עמדת חמאס בתגובה לירי מעזהכיכר השבת
טנק של צה"ל ירה והשמיד עמדה של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר לעבר כוח צה"ל שביצע פעילות ביטחון שוטף ליד גדר המערכת (צבא וביטחון)
נתפס ונסגר מפעל לייצור נשק ותחמושתנתפס ונסגר מפעל לייצור נשק ותחמושתדניאל הרץ
כוחות הביטחון פעלו הלילה בכפר אבו דיס שם תפסו וסגרו בית מלאכה שייצר נשק חם וקר ותחמושת רבה. הציוד במקום הוחרם. כמו כן נעצרו הלילה 14 מבוקשי טרור (צבא וביטחון)
מטוסי האדיר החדשים שיסייעו בתקיפות - קצין בכיר: היעד - 100 טילים של החיזבאללהקצין בכיר: היעד - 100 טילים של החיזבאללהכיכר השבת1
הקצין אמר את הדברים בתדרוך לכתבים שם חשף מפרטי התקיפה האחרונה של ישראל בסוריה והתייחס גם לעימות האפשרי בין ארה"ב לצפון קוריאה ולהשלכותיו (צבא וביטחון)
חיילת נפצעה בפיגוע דקירה של מחבלתחיילת נפצעה בפיגוע דקירה של מחבלתקובי רוזן5
מחבלת נשואה ואם לתשעה ילדים, הגיעה הבוקר למעבר קלנדיה, ודקרה חיילת בעמדת הבידוק. החיילת נפצעה באורח קל, המחבלת נוטרלה ונעצרה על ידי כוחות הביטחון (חדשות)
צפו: שלושת מטוסי ה'אדיר' החדשים הגיעו לישראלצפו: שלושת מטוסי ה'אדיר' החדשים הגיעו לישראלכיכר השבת4
שלושה מטוסי ה-F-35, ה'אדיר', נחתו היום אחר הצהריים בבסיס חיל האוויר בנבטים, בתום טיסה ישירה מארצות הברית שם הם יוצרו - ואף מומנו חלקית על ידה. צפו (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - דיווח: ישראל תקפה בסוריה, שלושה נהרגודיווח: ישראל תקפה בסוריה, שלושה נהרגוכיכר השבת1
רשת 'אל-ג'זירה' דיווחה הבוקר כי ישראל תקפה את בסיס 'נבע א-פוואר' של המשטר הסורי בפרברי קוניטרה. ב'אל-מאדין' דווח כי בתקיפה נהרגו שלושה בני אדם ושניים נוספים נפצעו (צבא)
נתפס בית מלאכה גדול בחברון לייצור נשקנתפס בית מלאכה גדול בחברון לייצור נשקדניאל הרץ2
בפעילות מבצעית של כוחות הביטחון נתפס בחברון בית מלאכה גדול ובו שש מחרטות בהן ייצרו נשק וחלקים עבור כלי נשק. הציוד פורק והוחרם ובית המלאכה נסגר (צבא וביטחון)
חיזבאללה ערך לעיתונאים סיור בגבול • צפוחיזבאללה ערך לעיתונאים סיור בגבול • צפוכיכר השבת3
ארגון הטרור השיעי ערך הבוקר סיור לתקשורת המקומית על גבול הצפון שם הסביר על היערכות צה"ל והתנהלותו בגבול תוך הצהרה כי ישראל שינתה את גישתה באזור (צבא וביטחון)
צעירות עזתיות בעת תהלוכת חמאס. אילוסטרציה - שתי אחיות הבריחו חומרי נפץ בשפופרותשתי אחיות הבריחו חומרי נפץ בשפופרותאלי רוטמן5
האחיות העזתיות הצליחו להשיג לעצמן היתר כניסה לישראל בעילה של טיפול רפואי בסרטן, אך ניצלו זאת כדי לבצע שליחות עבור חמאס שהטמין בשפופרות חומר נפץ (ביטחון)
תיעוד: צה"ל משתלט על חנויות ההסתה בחברוןתיעוד: צה"ל משתלט על חנויות ההסתה בחברוןכיכר השבת3
במהלך ערב החג התקיים מבצע משולב של כוחות צה״ל מהחטיבה המרחבית "יהודה", והשב"כ, במסגרתו תפסו וסגרו הכוחות שלושה בתי עסק בחברון אשר שיתפו פעולה עם תאי הסטודנטים של ארגון חמאס. צפו בתיעוד (חדשות)
לוחם ביחידת דובדבן - שכם: כוח המסתערבים נחשף ועוכב לבדיקהשכם: כוח המסתערבים נחשף ועוכב לבדיקהקובי רוזן1
שני לוחמי צה"ל מיחידת המסתערבים "דובדבן", נחשפו בשכם ועוכבו לבדיקה על ידי שוטרים פלסטינים. זמן קצר לאחר מכן, בהתערבות של המנהל האזרחי, הוחזרו לידי צה"ל (צבא, ארץ)
אחמד עטון - נעצר  חבר פרלמנט מטעם חמאס ברמאללהנעצר חבר פרלמנט מטעם חמאס ברמאללהכיכר השבת4
במבצע משותף של צה"ל והשב"כ נעצר חבר פרלמנט מטעם חמאס, אחמד עטון • לפני יומיים עצר צה"ל את מען פוקהא, אחיו של מאזן פוקהא, בכיר חמאס שחוסל בעזה (צבא וביטחון)
אירוע השלכת מטען במתחם קבר רחל. ארכיון - נלכדה חוליית טרור שפגעה בקבר רחלנלכדה חוליית טרור שפגעה בקבר רחלכיכר השבת3
המשטרה עצרה חמישה תושבי שטחים בחשד שפעלו כחולייה לה מיוחסים מספר אירועי ידויי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר קבר רחל. החשודים קשרו עצמם למיוחס להם (צבא)
צה"ל תפס אנדרטה לזכר מחבלת בחברוןצה"ל תפס אנדרטה לזכר מחבלת בחברוןכיכר השבת1
כוחות צה"ל בחברון תפסו הלילה אנדרטה מסיתה לזכרה של מחבלת שביצעה פיגוע. בפעילות נתפסו גם חומרי הסתה. כמו כן נתפס בית מלאכה לייצור נשק ובו 7 מחרטות • צפו (חדשות)
הפינוי המסור - כך קולט צה"ל את הפצועים מסוריה. צפוכך קולט צה"ל את הפצועים מסוריה. צפואלי רוטמן3
על רקע האירועים הדרמטיים האחרונים, חושף היום (ראשון) צה"ל תיעוד מקליטת 7 פצועים מהקרבות בסוריה. אחת מהם, פעוטה כבת שנתיים, פונתה במסוק לבית החולים. צפו (צבא)
צפו: ניסויי השטח של הנגמ"ש הצה"לי העתידיצפו: ניסויי השטח של הנגמ"ש הצה"לי העתידיאלי רוטמן1
מדובר בסדרת ניסויים שמדמה את נסיעת ה'איתן' בתנאי עבירות קשים. הניסויים התקיימו, בין השאר, בשטחי אימונים של צה"ל באזור הדרום וברמת הגולן. צפו (חדשות, ביטחון)
8 עצורים ושלוש מחרטות נתפסו והוחרמו8 עצורים ושלוש מחרטות נתפסו והוחרמודניאל הרץ
כוחות הביטחון ביצעו הלילה (מוצ"ש) מעצרים של שמונה מבוקשים במעורבות בטרור. בנוסף, הוחרמו 3 מחרטות ו-3 כלים כבדים נוספים ששימשו לייצור ותיקון נשק (צבא וביטחון)
זירת הפיגוע - הוגש כתב אישום נגד המחבל שדקר בלודהוגש כתב אישום נגד המחבל שדקר בלודדניאל הרץ1
פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד מאלק סעדה בן ה-19 שדקר את מנהלת בית הספר בלוד לאחר תכנון מראש במטרה להרוג יהודים ונלכד למחרת במזרח ירושלים (בארץ)
כוחות צה"ל מיפו את בית המחבל מעפרהכוחות צה"ל מיפו את בית המחבל מעפרהדניאל הרץ4
הכוחות נכנסו הלילה לכפר סילוואד ממנו הגיע המחבל, מיפו את ביתו במידה ויוחלט שיהרס, החרימו היתרי עבודה של משפחתו וכן סכומי כסף גדולים שיועדו לטרור (צבא וביטחון)
הסכין וספרי הלימוד - הלוחמים חשפו סכין מטבח בין ספרי הלימודהלוחמים חשפו סכין מטבח בין ספרי הלימודכיכר השבת1
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל תפסו הבוקר סכין מטבח בתיקו של נער פלסטיני אשר ניסה לעבור באחת העמדות באזור מערת המכפלה ועורר את חשדם (אקטואליה)
זירת הפיגוע - פיגוע דריסה בצומת עופרה; ישראלי נרצחפיגוע דריסה בצומת עופרה; ישראלי נרצחכיכר השבת17
ישראלי בן 20 נרצח צעיר נוסף נפצע באורח קל בפיגוע דריסה בצומת עופרה בכביש 60. כוחות גדולים של צבא הוזנקו, המחבל הדורס נורה ונתפס על ידי כוח צה"ל (חדשות, בארץ)
שר הביטחון אביגור ליברמן, השבוע - "ההתקפה הכימית - הוראה ישירה של אסד""ההתקפה הכימית - הוראה ישירה של אסד"כיכר השבת1
שתי ההתקפות הכימיות הרצחניות בסוריה - "נעשו בהוראה ישירה ומתוכננת של נשיא סוריה", כך אומר שר הביטחון, שמסביר כי יש כאן אנשים קניבליים ולכן לא שייך שלום (בארץ)
שייטת 13. ארכיון - צפו: כך השתלטו "שייטת 13" והאמריקנים על ספינהצפו: כך השתלטו "שייטת 13" והאמריקנים על ספינהכיכר השבת7
חילות הים של ישראל וארה"ב ביצעו בשבוע שעבר תרגול משותף במהלכו השתלטו על ספינה המדמה ספינת אויב, הלוחמים הוצנחו ממטוסים אל לב ים. צפו בתיעוד (חדשות)
הוקם מתקן לייצור בטון לחומה בגבול עזההוקם מתקן לייצור בטון לחומה בגבול עזהדניאל הרץ4
איום המנהרות בגבול צפון רצועת עזה הביא להקמת פרויקט המכשול הגדול וכבר עתה הוקם סמוך לגבול מפעל לייצור הבטון הרב שיידרש להשלמת המכשול העמוק (צבא וביטחון)
השב"כ: נעצר פעיל חמאס שתכנן פיגועיםהשב"כ: נעצר פעיל חמאס שתכנן פיגועיםדניאל הרץ
שירות הביטחון הכללי חשף כי עצר מחבל שעבר הדרכה על ידי החמאס בטורקיה כדי לבצע פיגועים בתחומי ישראל ולגייס פעילים נוספים לארגון בתוך תחומי ישראל (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו13
אלי שפירא
אלי שפירא
הירי במחבל - טיפשי ומיותר
י"ח באדר ב' תשעו88