חנן בן ארי  הרב מוצפי  גרוס  ויזניץ
ליברמן: להיות אגרסיבים כנגד תוקפי חייליםליברמן: להיות יותר אגרסיבים כנגד תוקפי החיילים החרדים
י"ט בטבת תשעז | 17.01.17
שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר בגדוד נצח יהודה, וקרא למערכות השונות "להיות יותר אגרסיביות" כלפי תוקפי חיילים חרדים. על העלייה בבקשות לפטור ממדים: "זו מגמה לא טובה". תיעוד (חדשות)
שר הביטחון ליברמן. ארכיון - ליברמן גיבה את המח"ט ששוחח עם הוריו של אזריהליברמן גיבה את המח"ט ששוחח עם הוריו של אזריהכיכר השבת1
שר הביטחון אביגדור ליברמן גיבה את מח"ט כפיר אל"מ גיא חזות שהוקלט מנסה לשכנע את אביו של אזריה לפטר את עורכי דינו. "אל תתרגש מרעשי הרקע" (חדשות, בארץ)
אילוסטרציה - "רוכב שמים" צה"לי נפל בידי החיזבאללה"רוכב שמים" צה"לי נפל בידי החיזבאללהאלי רוטמן2
המטוס הזעיר ללא טייס השייך לחיל התותחנים בצה"ל ומיועד למשימות טקטיות, נפל אתמול בשל תקלה טכנית. היום הוא אותר בשטח דרום לבנון על ידי פעילי חיזבאללה (צבא וביטחון)
מעצרים וחיפוש ממוקד אחר נשק בשועפאטמעצרים וחיפוש ממוקד אחר נשק בשועפאטדניאל הרץ
9 חשודים נעצרו, בוצעו 14 חיפושים ממוקדים, אקדח אוויר, סכינים ואמצעי תקיפה, שכפ"צ ואמצעים נוספים נתפסו במסגרת 'מבצע 700' שביצעה המשטרה בשועפאט (ביטחון)
טיפול בחייל בזירת התאונה - תאונה קשה: חייל נהרג בעת טיפול בנגמ"שתאונה קשה: חייל נהרג בעת טיפול בנגמ"שיואב זיתון, ynet3
חייל צה"ל נהרג כתוצאה מתאונה בזמן טיפול שגרתי בכלי רכב מסוג נמ"ר בבסיס אל פורן, כך עדכן דובר צה"ל. החייל פונה באופן מוסק לבית החולים רמב"ם ושם נקבע מותו (חדשות)
צה"ל יחקור: איך נהרג פלסטיני ליד תקוע?צה"ל יחקור: איך נהרג פלסטיני ליד תקוע?אלי רוטמן9
הסרטון מזירת האירוע מתעד חייל כשהוא יורה - ככל הנראה כדור גומי - לכיוון המפגינים בזמן שהם רצים, והפורע הפלסטיני נפגע ונופל. צה"ל פתח בחקירת האירוע (חדשות)
הרמטכ"ל. ארכיון - הרמטכ"ל יאושפז ויעבור הליך רפואי דחוףהרמטכ"ל יאושפז ויעבור הליך רפואי דחוףאלי רוטמן7
לפני כחודשיים התגלתה אצל רב אלוף גדי איזנקוט בעיה רפואית, וכעת הוחלט לאשפזו לשם ביצוע "הליך רפואי דחוף". את מקומו ימלא סגנו, אלוף יאיר גולן (חדשות, צבא וביטחון)
הבלון הנסחף - בלון תצפית של צה"ל נסחף ברוח ונעלםבלון תצפית של צה"ל נסחף ברוח ונעלםדניאל הרץ
בצה"ל מנסים לאתר את בלון התצפית שממוקם בדרך כלל בכביש 443. הבלון נסחף ככל הנראה ברוח ונפל. בצה"ל מנסים לאתר אותו בשל הציוד הרגיש שנמצא עליו (ביטחון)
אילוסטרציה - נעצרו פעילי חמאס שניסו למוטט את הרשותנעצרו פעילי חמאס שניסו למוטט את הרשותאלי רוטמן1
חבר המועצה המחוקקת הפלסטינית ביו"ש, חבר חמאס, ועוד 13 מפעילי ארגון הטרור, נעצרו הלילה על ידי כוחות הביטחון. התשתית גם ניסתה למוטט את הרשות הפלסטינית (ביטחון)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה - חייל חרדי חשוד בתקיפה אכזרית של חיילתחייל חרדי חשוד בתקיפה אכזרית של חיילתב. ניסני48
חייל חרדי, תושב בית שמש שהתגייס לצה"ל במסלול 'נצח יהודה' ושירת בחיל האוויר, נעצר בחשד לתקיפה אכזרית וחמורה של חיילת בצבא, כך נודע ל"כיכר השבת" (אקטואליה)
טנק, בגבול עם עזה. ארכיון - בתגובה לירי: צה"ל ירה על עמדת חמאסבתגובה לירי: צה"ל ירה על עמדת חמאסב. ניסני2
כוח צה"ל תקף והשמיד הבוקר, באמצעות ירי טנק, עמדה של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, זאת כתגובה לירי מוקדם יותר לעבר כוח צה"ל שפעל בסמוך לגדר (צבא וביטחון)
תיעוד הירי - הסדר טיעון בפרשת הירי בפלסטיני בביתוניההסדר טיעון בפרשת הירי בפלסטיני בביתוניהכיכר השבת2
בן דרי, המג"בניק שהורשע בירי למוות בפלשתיני בביתוניה, יחתום עם הפרקליטות על הסדר טיעון. הפרשה החלה לאחר שרשת CNN פרסמה סרטון בו נראה הירי בפלשתיני (בארץ)
המדים והנשק שנתפסו - מדי צה"ל ונשק נתפסו אצל ערבי ישראלימדי צה"ל ונשק נתפסו אצל ערבי ישראליכיכר השבת
כוחות המשטרה איתרו בבית בישוב ערבי בצפון הארץ, מדי צה"ל, כלי נשק ותחמושת. צעיר ערבי בן 20 נעצר בחשד למעורבות בפרשה, והיום הוארך מעצרו ב-4 ימים (צבא)
מעבר ארז - ישראל תרחיב את הכנסת חומרי הבניין לעזהישראל תרחיב את הכנסת חומרי הבניין לעזהכיכר השבת2
ישראל מרחיבה את אפשריות העברת הסיוע לרצועת עזה לאור השקט לאחרונה: מדובר בהחלטה להקים, לראשונה, מסוע להעברת דלקים וחומרי בנייה במחסום ארז (צבא וביטחון)
לוחמים קרביים - רק 41 אחוז מהחיילים סבורים שיקבלו גיבוי ממפקדיהםרק 41 אחוז מהחיילים סבורים שיקבלו גיבוי ממפקדיהםכיכר השבת2
מחקר פנימי שנערך בצה"ל מצביע על נתונים מדאיגים על אמון החיילים במערכת הצבאית: 41 אחוז מהחיילים סבורים שיקבלו גיבוי ממפקדיהם במקרה של טעות (צבא וביטחון)
צפו: צה"ל אטם את מפעל הנשק הגדול באיו"שצפו: צה"ל אטם את מפעל הנשק הגדול באיו"שב. ניסני5
במהלך מבצע לילי תפסו כוחות צה"ל 2 מחרטות ופעלו על מנת לסגור את בית המלאכה לייצור נשק הגדול ביותר שנתפס בכל מרחב יהודה ושומרון בשנה האחרונה | תיעוד (חדשות)
אילוסטרציה - העונש על האבנים: אין כניסה לביתר עיליתהעונש על האבנים: אין כניסה לביתר עיליתכיכר השבת4
עיריית ביתר עילית מענישה את תושבי הכפר הפלסטיני חוסאן ממנו יודו אבנים לעבר הכביש המוביל לעיר, ולא תאפשר במהלך יום חמישי כניסת פועלים ערבים מהכפר לעיר (חדשות)
אלאור אזריה ואביו. ארכיון - זו העסקה שהוצעה לאביו של אלאור אזריה?זו העסקה שהוצעה לאביו של אלאור אזריה?כיכר השבת9
ערוץ 2 פרסם את פרטי השיחה שקיים מח"ט כפיר עם אביו של החייל היורה אלאור אזריה: "היום בלילה, יש לך יכולת? אני מפגיש אותך עם הכי חשובים שיש" דחק המח"ט באב (בארץ)
תמונת הפרופיל של אחת הדמויות הפיקטיביות - חמאס הצליח להשתלט על מכשירי החייליםחמאס הצליח להשתלט על מכשירי החייליםאלי רוטמן3
האויב מתוחכם: עשרות דמויות בדויות ניהלו לאחרונה שיחות ממושכות עם חיילים ודלו מהם מידע ביטחוני. החמאס העומד מאחורי זה, שתל ווירוסים מזיקים בסמארטפונים (צבא ביטחון)
הכוחות הלילה בפעולה - בפעילות צה"ל הלילה - נעצרו 11 חשודיםבפעילות צה"ל הלילה - נעצרו 11 חשודיםכיכר השבת1
כוחות הביטחון עצרו הלילה 11 חשודים בהשלכת אבנים ובקבוקי תבערה, חלקם נתפסו 'על חם' על ידי תצפית צה"לית שזיהתה אותם במהלך התארגנותם (חדשות, צבא ביטחון)
מחירי הנשק הבלתי חוקי זינקו משמעותיתמחירי הנשק הבלתי חוקי זינקו משמעותיתדניאל הרץ
בשנה האחרונה מנהלים כוחות הביטחון מלחמת חורמה נגד המפעלים הפלסטיניים שבהם מיוצר נשק בלתי חוקי. התוצאה: עלייה תלולה במחירים של כלי הנשק הבלתי חוקיים (ביטחון)
נפילת גראד בלב ישראל, ארכיון - ה'צבע אדום' בחודש שעבר: ירי שני גראדיםה'צבע אדום' בחודש שעבר: ירי שני גראדיםאלי רוטמן
דובר צה"ל מיהר להרגיע לאחר האזעקה בנגב בשבוע שעבר, כי זהו אירוע פנימי בגזרת סיני שבמצרים. היום נודע, כי מערכת ה'צבע אדום' הופעלה בשל ירי גראדים לעבר ישראל (צבא)
בידוק ביטחוני בשכונה המזרח ירושלמית. ארכיון - גורמי דאע"ש ו'סלפים' מתבססים במזרח י-םגורמי דאע"ש ו'סלפים' מתבססים במזרח י-םאלי רוטמן1
פיגוע "משאית המוות" שיצא מג'בל מוכבר, חושף את חששותיהם של גורמי הביטחון כבר תקופה ארוכה מפני היטמעותה של אידאולוגיית דאע"ש במזרח ירושלים (ביטחון)
הסכין שהחזיק המחבל - מחבל ניסה לדקור לוחמי דובדבן, נורה ומתמחבל ניסה לדקור לוחמי דובדבן, נורה ומתב. ניסני4
מחבל ערבי נסה לדקור הלילה (שלישי) לוחמים של יחידת דובדבן במחנה הפליטים פרעה שבבקעה, בעת שאלו עסקו במעצר מבוקשים, אך הכוח ירה לעברו והוא מת (אקטואליה)
שני המבריחים שנעצרו - הבריחו טיסנים וציוד צילום לעזה במקרריםהבריחו טיסנים וציוד צילום לעזה במקרריםכיכר השבת2
שני סוחרים נעצרו וכתב אישום הוגש נגדם בחשד שהבריחו לידי חמאס טיסנים וציוד צילום בתוך מקררים ומוצרי חשמל אחרים. הוגשה בקשה למעצרם עד תום הההליכים (ביטחון)
כוחות צה"ל מבצעים סריקות לאחר הפיגוע. ארכיון - 2 מאסרי עולם למחבל שמשכורתו מהרשות2 מאסרי עולם למחבל שמשכורתו מהרשותאלי רוטמן3
דני גונן נרצח בפיגוע ירי בערב שבת ליד דולב לפני כשנה וחצי, ועוד מטייל נפצע בינוני. היום שופטי בית הדין הצבאי גזרו את דינו לחומרה, וייאלץ לשלם גם סכום עתק כפיצוי (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו13
אלי שפירא
אלי שפירא
הירי במחבל - טיפשי ומיותר
י"ח באדר ב' תשעו88
רון בן ישי,  ynet
רון בן ישי, ynet
למה חוסל עכשיו סמיר קונטאר? / פרשנות
ח' בטבת תשעו5
הנקראים
המדוברים