גד אלבז  חנן בן ארי  מנחה  ישי ריבו
התקיפה בעזה, היום - בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף בעזהבתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף בעזה
א' באדר תשעז | 27.02.17
הרקטה ששוגרה אמש לישראל היא הרביעית שמתפוצצת בשטחנו בחודש האחרון, אך הראשונה מאז בחירתו של יחיא סינוואר, הנחשב לקיצוני במיוחד, למנהיג חמאס החדש (צבא)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה - בצה"ל מחפשים ראש מנהלת גיוס לא חרדיבצה"ל מחפשים ראש מנהלת גיוס לא חרדימשה פריגן6
מכרז של כוח אדם בצה"ל מנסה לאתר מועמד לתפקיד ראש מנהלת תחום גיוס החרדים. מעיון במכרז עולה כי בצה"ל מתעלמים מהצורך בהשתייכותו למגזר החרדי (חדשות, חרדים)
איוב קרא - איוב קרא: "רובוט יחסל את ראשי חיזבאללה"איוב קרא: "רובוט יחסל את ראשי חיזבאללה"ב. ניסני3
השר ללא תיק איוב קרא דיבר בסוף השבוע על רובוט עתידי שיוכל לחסל את ראשי חמאס וחיזבאללה - מבלי לסכן את חיילי צה"ל בכניסה לשטח האוייב. "אי אפשר לחסל אותו" (חדשות)
יירוט. אילוסטרציה - חמאס שיגר מעזה כלי טיס, חיל האוויר יירטחמאס שיגר מעזה כלי טיס, חיל האוויר יירטאלי רוטמן1
החמאס הטיס כלי טיס בלתי מאויש מרצועת עזה לים התיכון, ככל הנראה בניסיון לחדור לשטח מדינת ישראל. הכטב"מ לא חדר לשטח מדינת ישראל, ונפל לים לאחר היירוט (ביטחון)
פעילות כוחות צה"ל, הלילה - בבלאטה: חייל צה"ל נפצע קל ממטעןבבלאטה: חייל צה"ל נפצע קל ממטעןכיכר השבת
במהלך פעילות מבצעית של כוח צה"ל במחנה הפליטים בלאטה בשכם, נפצע חייל צה"ל, באורח קל, ממטען. 1,200 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף, 3 חשודים נעצרו (חדשות)
המפקדים הבכירים לצד הנשיא - ריבלין: "העם הוא צה"ל וצה"ל הוא העם"ריבלין: "העם הוא צה"ל וצה"ל הוא העם"ב. ניסני2
בעוד הדי הסערה אחרי גזר דינו של אלאור אזריה לא שוככים, מצא לנכון נשיא המדינה ראובן ריבלין לבקר את חיילי גולני ולנתב איתם את השיחה למחוזות אקטואליים (פוליטי מדיני)
הניסוי, שביעות רצון מרובה מתוצאותיו - צפו בכיפת ברזל המשודרגת פוגעת במטרהצפו בכיפת ברזל המשודרגת פוגעת במטרהאלי רוטמן3
הניסויים נערכו לאחרונה בשדה ניסויים בדרום, ובהם נבחנו סדרת יכולות של המערכת ליירט מגוון איומים, בהם טילים ורקטות שמשוגרים במקביל במטחים מטווחים שונים (ביטחון)
הרמטכ"ל איזנקוט בוועדה, היום - בשנה ורבע: צה"ל הרג 171 מחבליםבשנה ורבע: צה"ל הרג 171 מחבליםכיכר השבת1
הרמטכ"ל הופיע בפני ועדת החוץ והביטחון ואמר כי צה"ל אינו מזהה נכונות מצד החמאס והחיזבאללה לפעול נגד ישראל. וציין כי בכל הגזרות הייתה פעילות שרובה נסתרת מהעין (צבא)
יציאת הרקטות מכן השיגור המאולתר - דאעש מודה: כך ירינו רקטות מסיני לישראלדאעש מודה: כך ירינו רקטות מסיני לישראלדניאל הרץ
ארגון המדינה האסלאמית קיבל את האחריות לירי רקטות לעבר שטח ישראל, ירי שנפל בשטח פתוח ללא נפגעים או נזק. לטענת הארגון מדובר בירי תגובה על חיסול של בכיריו (ביטחון)
נתפסה ונסגרה מחרטה לייצור נשק מאולתרנתפסה ונסגרה מחרטה לייצור נשק מאולתרדניאל הרץ1
כוחות הביטחון ממשיכים במאבק נגד ייצור הנשק הבלתי חוקי בקרב הפלסטינים ביהודה ושומרון. הלילה נחשף בית מלאכה וכן נמצאו אמצעי לחימה רבים כולל רובים וסכינים (ביטחון)
אנס חאג' יחיא, מחבל מסוכן - אנס תכנן פיגועים קשים עם גז סארין ונעצראנס תכנן פיגועים קשים עם גז סארין ונעצראלי רוטמן2
בחקירתו של אנס התברר, כי הוא עמד בקשר עם פעילי דאע"ש, ומסר להם ידע צבאי על הכנת חומרי חבלה וכן חומרים לייצור גז סארין מסוכן. היום הוא הואשם (צבא וביטחון)
מל"ט. אילוסטרציה - דאע"ש: 5 נהרגו בתקיפת מל"ט ישראלידאע"ש: 5 נהרגו בתקיפת מל"ט ישראליכיכר השבת1
ארגון הטרור המדינה האסלאמית - דאעש, טוען כי כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר הישראלי תקף בשבת האחרונה מכונית באזור רפיח המצרית, חמישה מאנשיו נהרגו (חדשות)
אילוסטרציה - דיווח בלבנון: כך חיזבאללה נערך לסבב נוסףדיווח בלבנון: כך חיזבאללה נערך לסבב נוסףאלי רוטמן1
מול נהריה ושלומי ובאזורים המשקיפים מלבנון על החוף הישראלי, נערך ארגון הטרור חיזבאללה עם מנהרות תקיפה אותן חפר בשנים האחרונות על אף האדמה הקשה (ביטחון)
מחבל יידה אבנים ולבנים מרכבו ונעצרמחבל יידה אבנים ולבנים מרכבו ונעצרדניאל הרץ1
כוחות הביטחון עצרו מחבל, איש פת"ח, שנהג ליידות באופן קבוע לבנים על רכבים ישראלים חולפים תוך כדי נסיעה. ברכבו נמצאה לבנה נוספת אותה תכנן ליידות על יהודים (ביטחון)
טיל יאחונט בגרסה מוקדמת שלו - נשק מתקדם ומסוכן הגיע לידי חיזבאללהנשק מתקדם ומסוכן הגיע לידי חיזבאללהדניאל הרץ3
על פי הערכות גורמי מודיעין מערביים, חיזבאללה הצליח להעביר לידיו דרך הים כמה טילי יאחונט שיכולים לסכן את חיל הים הישראלי והאמריקאי ואת אסדות הגז של ישראל (ביטחון)
הכוחות בבית המלאכה שנתפס - כוחות הביטחון חשפו ופירקו בית מלאכהכוחות הביטחון חשפו ופירקו בית מלאכהדניאל הרץ
בית המלאכה בכפר ליקיא שנחשף הלילה בידי כוחות הביטחון שימש לייצור נשק בלתי חוקי. הציוד פורק והוחרם כחלק מהמאבק של כוחות הביטחון בייצור הנשק הפלסטיני (ביטחון)
צפו בסיור הקצינים - נושאת המטוסים הרשימה את צה"ל. צפונושאת המטוסים הרשימה את צה"ל. צפואלי רוטמן1
סגן הרמטכ"ל וקצינים נוספים זומנו לסיור על נושאת המטוסים של ארה"ב שעוגנת כעת באזור, כחלק מהידוק השת"פ הביטחוני היעיל בין 2 המדינות: התרשמו מיכולותיה. צפו (צבא)
הרכבים שנתפסו בחוסאן - בחוסאן: צה"ל תפס 12 רכבים בלתי חוקייםבחוסאן: צה"ל תפס 12 רכבים בלתי חוקייםב. ניסני1
במהלך פעילות צה"ל הלילה בכפר חוסאן, ליד ביתר עילית, נתפסו 12 רכבים בלתי חוקיים ונעצרו 2 מבוקשים. כוחות הביטחון עצרו הלילה 20 מבוקשים שהועברו לחקירה (חדשות)
המעצרים הליליים: מיידי מטענים ואבניםהמעצרים הליליים: מיידי מטענים ואבניםב. ניסני
במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ, ומשטרה שבעה מבוקשים. כמו כן נעצרו שני חשודים בזריקת מטענים לעבר מתחם קבר רחל וחשוד בזריקת אבנים ליד בית סאחור (צבא)
יהודי חרדי בכפר חוסאן. ארכיון - השכנים של ביתר עילית זועמים: "הצבא יגרום ליותר טרור"השכנים של ביתר עילית זועמים: "הצבא יגרום ליותר טרור"ישראל שפירא22
מכובדי הכפר חוסאן מאשימים את הצבא שאינו מטפל במיידי האבנים לעבר עוקף חוסאן, "ברשות ובחמאס מסיתים לזרוק האבנים והצבא מחכה שאנו נפעל במקומו נגד הנערים" (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - חייל ירה בנשקו, בהתפרצות זעם על המפקדחייל ירה בנשקו, בהתפרצות זעם על המפקדאלי רוטמן1
כ' התרגז שהמפקד לא ענה לו, לקח מחסנית, הכניס אותה לרובה התבור שלו, דרך את הנשק, התקדם למרחק כמה עשרות מטרים מקבוצה של חיילים וירה כדור אחד (אקטואליה)
מעצר אחד המחבלים - חמישה מחבלים נעצרו בחשד לפיגוע ירי. צפוחמישה מחבלים נעצרו בחשד לפיגוע ירי. צפוב. ניסני
בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ נעצרו חמישה מחבלים תושבי יעבד, 3 מהם בחשד שביצעו ירי בחודש דצמבר, מרכב חולף בסמוך לעמדת צה"ל ליד יעבד | צפו במעצר (חדשות)
יממה לאחר הפיגוע: המחבלים נעצרו. צפויממה לאחר הפיגוע: המחבלים נעצרו. צפוב. ניסני
בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ נעצרו שני מחבלים תושבי רנתיס, יממה לאחר שביצעו פיגוע ירי ופצעו אזרח ישראלי, בחודש דצמבר. הנשק ששימש לפיגוע - הוסגר. צפו (חדשות)
הקלע שנתפס - קטין נתפס "על חם" מיידה אבנים לקבר רחלקטין נתפס "על חם" מיידה אבנים לקבר רחלדניאל הרץ
קטין בן 13 נתפס מיידה אבנים לעבר מתחם קבר רחל כשבידו קלע דוד ורעלה. מעצר זה מתווסף למעצרם של 7 חשודים לפני שבוע, שמעצרם הוארך ויוגשו נגדם כתבי אישום (ביטחון)
ניסתה לדקור וברחה להסתתר בגן • צפוניסתה לדקור וברחה להסתתר בגן • צפודניאל הרץ1
חיילי מג"ב סיכלו הצהריים (שבת) פיגוע דקירה בעיר חברון. המחבלת שניסתה לדקור את החיילים נמלטה לגן ילדים לאחר שזוהתה אך הכוחות במקום לכדו אותה מבלי פגע (ביטחון)
הוחרמו היתרים של משפחת המחבל מפ"תהוחרמו היתרים של משפחת המחבל מפ"תדניאל הרץ1
בפעילות כוחות הביטחון הלילה (ו') הוחרמו ההיתרים של משפחת המפגע מפתח תקווה. כמו כן סוכל פיגוע טרור כאשר רכב פלסטיני ובו נשק ותחמושת ניסה להיכנס לישראל (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו13
אלי שפירא
אלי שפירא
הירי במחבל - טיפשי ומיותר
י"ח באדר ב' תשעו88
רון בן ישי,  ynet
רון בן ישי, ynet
למה חוסל עכשיו סמיר קונטאר? / פרשנות
ח' בטבת תשעו5
הנקראים
המדוברים