מטס  גור  יום העצמאות  ווקאלי
מפגינים ליד גבול ישראל, ארכיון - עזה: אלפים יצעדו אל הגבול עם ישראלעזה: אלפים יצעדו אל הגבול עם ישראלדניאל הרץ2
לקראת יום האדמה בעוד כשבועיים, וביום הנכבה בעוד כחודשיים, צפויים תושבי עזה בברכת חמאס לצעוד לעבר הגדר עם ישראל כשהם מאיימים להרוס אותה ולחדור (חדשות)
רחפן צה"לי יידה רימונים על פלסטינים • צפורחפן צה"לי יידה רימונים על פלסטינים • צפואלי רוטמן1
מתיעוד המתפרסם ברשת תקשורת ערבית, נראית פעילות שטרם היתה ידועה עד כה: הטלת רימוני גז לפיזור מפגינים פלסטינים בגבול עם עזה - מלמעלה, מרחפן • צפו (אקטואליה)
זירת ההתבצרות - תקף שוטרים וזוג קשישים והתבצר בביתםתקף שוטרים וזוג קשישים והתבצר בביתםכיכר השבת2
גבר מעורער בנפשו תקף שני שוטרים באמצעות מסור ופצע אותם קל. לאחר מכן נמלט, פצע זוג קשישים באורח קשה וקל והתבצר בביתם - עד שהימ"מ הצליח להשתלט עליו (חדשות)
ממ"ד. אילוסטרציה - קצין בכיר: 'אנו לא רוצים מדינה של מקלטים'קצין בכיר: 'אנו לא רוצים מדינה של מקלטים'אלי רוטמן2
בצה"ל מציגים את האיום על העורף, ואת ההתמודדות איתם: הפיכת הממ"ד למרחב נוח לשהייה ממושכת, על ידי הרחבתו וקליטת אינטרנט אלחוטי בו. רק לא עוד מקלטים (אקטואליה)
שוב: שני מטעני צינור בבית המשפט הצבאישוב: שני מטעני צינור בבית המשפט הצבאידניאל הרץ
כוחות משמר הגבול זיהו שוב ניסיון להחדרת מטעני צינור לתוך בית המשפט הצבאי בשומרון. הפעם מדובר בשני מטעני צינור אותם ניסו להכניס שני פלסטינים. חבלן בדרכו למקום (ביטחון)
מעצר שב"חים, בשבוע שעבר - צה"ל עצר 21 שב"חים שהיו דרכם לישראלצה"ל עצר 21 שב"חים שהיו דרכם לישראלכיכר השבת
כוחות צה"ל והמשטרה עצרו הלילה 21 שוהים בלתי חוקיים שהיו בדרכם לישראל. כמו כן נעצרו בסמוך לכביש 90 שלושה פלסטינים שהיו חמושים בבקבוקי תבערה (חדשות, ביטחון)
השליך בקבוק תבערה ונתפס על ידי הרחפןהשליך בקבוק תבערה ונתפס על ידי הרחפןדניאל הרץ5
מחבל בן 17 השליך בקבוק תבערה לעבר הכביש אך נעצר לאחר שתועד באמצעות הרחפן התרמי של צה"ל. למקום הוזנקו חיילים מפלוגת נץ שלכדו את המחבל מיידית (ביטחון)
ההיטמעות בין הסטודנטים - תיעוד מבפנים: המסתערבים נטמעו בכפרתיעוד מבפנים: המסתערבים נטמעו בכפראלי רוטמן6
יממה לאחר מעצרו של יו"ר אגודת הסטודנטים בכפר ביר זית שליד רמאללה, שהיה מבוקש בידי ישראל, חושפת יחידת המסתערבים כיצד הם התחפשו היטב קודם לכן. צפו (ביטחון)
הכלבה איתרה בעיר חברון מחסן נשק שלםהכלבה איתרה בעיר חברון מחסן נשק שלםדניאל הרץ
במהלך פעילות מבצעית בחברון אותרה מחרטה לייצור נשק והכלבן בסיוע הכלבה 'איזה' הצליח לאתר רובה קארל גוסטב, חלקי נשק, מטען צינור, רימון הלם, תחמושת ומחסניות (ביטחון)
הכוחות ביצעו מארבים ו-40 שב"חים נעצרוהכוחות ביצעו מארבים ו-40 שב"חים נעצרודניאל הרץ1
כוחות הביטחון ערכו הלילה מבצע רחב למעצר שב"חים הנכנסים ללא אישורים לשטחי ישראל. 40 נעצרו במארבים מגוונים שנערכו והחשודים הועברו לחקירה (צבא וביטחון)
הגיעה עם סכין ואיימה על החיילים במחסוםהגיעה עם סכין ואיימה על החיילים במחסוםדניאל הרץ4
ערבייה בת 18 תושבת בית לחם הגיעה למעבר רחל שם החלה לאיים על השוטרים והחיילים במקום. היא נעצרה במקום על ידי הכוחות בשטח ובתיקה נמצאה סכין (ביטחון)
חיזבאללה חושף: כך נהרג תא"ל   גרשטיין ז"לחיזבאללה חושף: כך נהרג תא"ל גרשטיין ז"לב. ניסני2
רשת אל-מנאר המזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה שבלבנון פרסמה תיעוד מהפיגוע שבו נרצח תת-אלוף ארז גרשטיין הי"ד, לאחר שנפגע ממטען צד בלבנון ב-28 בפברואר 1999 (בארץ)
הרב אריה שטרן - הגר"א שטרן: "לוחמות פוגעות במבצעיות"הגר"א שטרן: "לוחמות פוגעות במבצעיות"ישי כהן6
רבה של ירושלים הרה"ג אריה שטרן פנה לרמטכ"ל רא"ל גדי איזנוק והציע פתרונות למשבר השירות המשותף בתפקידי לחימה בצה"ל: "לוחמות פוגעות במבצעיות של הצבא" (בארץ)
מבצע מיוחד בכפר נבי צלאח; תשעה נעצרומבצע מיוחד בכפר נבי צלאח; תשעה נעצרוכיכר השבת1
לאור העלייה בהפרות הסדר ובפעילויות הטרור בכפר נבי צלאח, פעלו הלילה כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה בכפר ועצרו תשעה חשודים. בנוסף, נעצרו הלילה 16 מבוקשים (חדשות)
ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, והנווט, רב-סרן א' - תחקיר: הצוות המקצועי במטוס ה-F16 טעהתחקיר: הצוות המקצועי במטוס ה-F16 טעהדניאל הרץ1
היום התפרסמו תוצאות תחקיר חיל האוויר על האירוע בו התרסק מטוס ה-F16 מירי טילים סוריים. על פי התחקיר הצוות טעה ולא התגונן כראוי מפני הטילים אך צדק שנטש (צבא)
התיעוד שהפיצו הפלסטינים - תושב יריחו נהרג בפעילות צה"ל ביריחו. צפותושב יריחו נהרג בפעילות צה"ל ביריחו. צפוכיכר השבת12
הפלסטינים טוענים כי תושב יריחו נהרג לפנות בוקר לאחר שהותקף באלימות בידי חיילי צה"ל • בצה"ל טוענים כי מדובר במחבל שרץ חמוש במוט ברזל וניסה לתקוף את הכוח (צבא)
צה''ל השלים שורת תרגילים בזירה הצפוניתצה''ל השלים שורת תרגילים בזירה הצפוניתכיכר השבת1
השבוע התקיימו שורת תרגילים חטיבתיים בפיקוד הצפון כחלק משיפור המוכנות בזירה הצפונית. "הכוחות זכרו כי אימון זה יכול שיהיה האחרון לפני מצב המבחן האמיתי - שדה הקרב" (צבא)
אילוסטרציה - יחידה 8200 סיכלה פיגוע אווירי של דאע"שיחידה 8200 סיכלה פיגוע אווירי של דאע"שאלי רוטמן6
מחבלי ארגון 'המדינה האסלאמית' כבר היו במוכנות מתקדמת מאוד, לקראת הוצאתו לפועל של פיגוע היסטורי בקטלניותו, בשמי אוסטרליה. ואז הגיע המידע מיחידה 8200 (אקטואליה)
דוד גולבנציץ ז"ל - לוחם שהרג בטעות את מפקדו - לא יואשםלוחם שהרג בטעות את מפקדו - לא יואשםכיכר השבת1
הפרקליטות הצבאית הכריעה: הלוחם שהרג בשוגג את מפקדו דוד גולבנציץ' ז"ל במהלך אימון, לא יואשם והוא ימשיך לשרת בצה"ל אם כי לא בתפקיד קרבי. המשפחה עודכנה (צבא)
הבוקר: מוסדות חינוך מתרגלים מצבי חירוםהבוקר: מוסדות חינוך מתרגלים מצבי חירוםכיכר השבת1
במוסדות החינוך נערך היום תרגיל ענק שידמה מצבי חירום. מסביר פיקוד העורף למגזר החרדי ל"כיכר השבת": "עלינו להתכונן מראש לכל תרחיש כדי שנוכל להציל חיים" (חדשות)
המפה שהציג נתניהו במינכן - ה'ניו יורק טיימס' חשף את התבססות איראןה'ניו יורק טיימס' חשף את התבססות איראןדניאל הרץ
בעיתון האמריקאי חשפו את ההתבססות האיראנית הרחבה באזור סוריה והניסיון שלה לקבוע עובדות בשטח כדי ליצור חזית חדשה מול ישראל כפי שמזהיר נתניהו כל העת (ביטחון)
רב סרן ע' ומפקד חיל האוויר - רב סרן א' חזר לטייסת וטס עם מפקד החיילרב סרן א' חזר לטייסת וטס עם מפקד החיילב. ניסני1
רב סרן א', הנווט שנאלץ לנטוש את מטוס ה-f16 לאחר ירי טילי נ"מ מסוריה, חזר לפעילות בטייסת. את הטיסה הראשונה שלו הוא ערך עם מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין (צבא)
אילוסטרציה, פינוי חיילים לסורוקה - גורמים בצה"ל: "הכוחות בשטח נהגו שלא על פי הנהלים"גורמים בצה"ל: "הכוחות בשטח נהגו שלא על פי הנהלים"דניאל הרץ1
על פי התחקירים שנערכים לאחר הפיגוע הקשה בו נפצעו ארבעה חיילים שניהם מהם באורח קשה, הטיפול של החיילים במקום במטען היה שלא על פי הנהלים מה שגרם לתוצאה הקשה (צבא וביטחון)
חייל פצוע מפונה לסורוקה, ארכיון - מצבו של אחד החיילים מוסיף להיות קשהמצבו של אחד החיילים מוסיף להיות קשהדניאל הרץ2
אחד החיילים שנפצע קשה בתקרית בגבול עזה מוסיף להיות קשה והוא מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה. שני חיילים נוספים מאושפזים עם פציעת עיניים (צבא)
התיעוד המרתק - צפו בתיעוד: הניסוי המוצלח במערכת "חץ 3"צפו בתיעוד: הניסוי המוצלח במערכת "חץ 3"אלי רוטמן
במשרד הביטחון ובסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים מרוצים מתוצאות הניסוי במערכת ה"חץ 3" של התעשייה האווירית, שנועדה ליירט טילים בליסטיים ממרחק • צפו (ארץ)
מתקפת חיל האוויר בעזה - ליברמן: ישראל השמידה מנהרת טרור בעזהליברמן: ישראל השמידה מנהרת טרור בעזהאלי רוטמן3
שר הביטחון חשף כי במהלך מתקפת חיל האוויר אמש בעזה, בתגובה לירי הרקטות, הושמדה עוד מנהרה ששימשה את אחד מארגוני הטרור - השנייה בתוך יומיים בלבד (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44