הפלג  רולי דיקמן  גד אלבז  הפגנה
האקדח שנתפס - הלילה: כוחות צה"ל החרימו תחמושת וכסףהלילה: כוחות צה"ל החרימו תחמושת וכסףדניאל הרץ1
בפעילות ביטחונית שנערכה הלילה באיו"ש הוחרמו אקדח ותחמושת בלתי חוקיים כמו גם עשרות אלפי שקלים שהועברו על ידי ארגון הטרור חמאס. 18 מבוקשים נעצרו (צבא וביטחון)
מפגינים נגד גיוס חרדים. ארכיון - הגיוס החרדי: עלייה, אבל היעדים לא הושגוהגיוס החרדי: עלייה, אבל היעדים לא הושגוכיכר השבת11
מנתוני הגיוס המלאים של המגזר החרדי לשנת 2016 שפרסם משרד הביטחון, עולה כי אמנם חלה עלייה במספר המתגייסים - אולם בפועל הצבא עדיין רחוק מיעדי הגיוס שהוגדרו לו (צבא)
רוכב שמים - שני כלי טיס התרסקו; מערך 'רוכב שמים' קורקעשני כלי טיס התרסקו; מערך 'רוכב שמים' קורקעכיכר השבת
שני כלי טיס צה"ליים מסוג 'רכובי שמיים', נפלו היום בשטח חברון ובאזור בית לחם. מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, החליט על קרקוע מערך כלי הטיס "רוכב שמיים" (צבא, בארץ)
נחשפה מעבדה לזיוף תעודות זהות ואישוריםנחשפה מעבדה לזיוף תעודות זהות ואישוריםדניאל הרץ
מעבדה בה זויפו תעודות זהות ואישורי כניסה לישראל נחשפה הלילה על ידי חוקרי ולוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי חטמ"ר יהודה של צה"ל בכפר יטא (צבא וביטחון)
מסוק האפאצ'י התרסק בשל תקלה בהגאיםמסוק האפאצ'י התרסק בשל תקלה בהגאיםדניאל הרץ
חיל האוויר הגיש את מסקנות חקירת התרסקות מסוק האפאצ'י בה נהרג הטייס דודי זהר וחברו נפצע קשה. מתברר כי ההגאים הורכבו לא נכון ולכן נשחקו והתפרקו בתאונה (צבא וביטחון)
רגעי הפיצוץ לכאורה - דיווחים בסוריה: ישראל תקפה בליל שבתדיווחים בסוריה: ישראל תקפה בליל שבתדניאל הרץ
על פי דיווחים בתקשורת הסורית ישראל תקפה בליל שבת מחסן נשק ליד שדה התעופה הבינלאומי של דמשק. על פי הדיווחים מדובר בירי טילים מכלי טייס משטח ישראל (ביטחון)
סילואן. ארכיון - 8 תושבי מזרח י-ם תכננו פיגועים ונעצרו8 תושבי מזרח י-ם תכננו פיגועים ונעצרוכיכר השבת1
השב"כ והמשטרה עצרו שמונה תושבי מזרח ירושלים שתכננו לבצע פיגוע ירי לעבר כלי רכבים ישראליים או בתי יהודים בסילוואן. ראש החוליה היה בקשר גורמים מלבנון ומעזה (צבא)
אילוסטרציה - חיל האוויר שיגר פטריוט ויירט מזל"ט איראניחיל האוויר שיגר פטריוט ויירט מזל"ט איראניאלי רוטמן2
קול פיצוץ עז נשמע היום מעל ישובים רבים בצפון, ובשמים נצפה שובל לבן. בהמשך נודע, כי חיל האוויר שיגר טיל פטריוט ויירט כלי טיס - שחיזבאללה שיגר מדמשק בירת סוריה (ביטחון)
מחבל מיידה אבנים ליד קבר רחל, ארכיון - כתבי אישום נגד 3 מיידי אבנים על קבר רחלכתבי אישום נגד 3 מיידי אבנים על קבר רחלדניאל הרץ
כתבי אישום בגין השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים לעבר מתחם קבר רחל, הוגשו כנגד שלושה מחבלים חשודים תושבי שטחים – מעצרם הוארך עד תום ההליכים (ביטחון)
מסוק נוחת בבית החולים. אילוסטרציה - תקלה במסוק צבאי - במהלך חילוץ מטייליםתקלה במסוק צבאי - במהלך חילוץ מטייליםאלי רוטמן
בעוד מסוקי האפאצ'י מושבתים זה כמה שבועות מאז התאונה הקשה בה נהרג טייס מילואים, אמש נחשפה תקלה במסוק צבאי מסוג יסעור - שרק בנס הצליח לנחות בביה"ח (חדשות)
הנשק שנתפס - תכנן לזרוק רימונים מאולתרים - ונורה ברגלותכנן לזרוק רימונים מאולתרים - ונורה ברגלוכיכר השבת1
כוחות צה"ל זיהו מפר סדר שהתכוון לזרוק רימונים מאולתרים אל אזור קבר רחל. בוצע ירי רוגר והוא נפצע ברגלו • כוחות צה"ל אבטחו אלפי מתפללים במערת המכפלה (אקטואליה)
אילוסטרציה - שיפור דרמטי במצב החייל שנפצע מרימוןשיפור דרמטי במצב החייל שנפצע מרימוןאלי רוטמן3
התפילות עזרו: החייל בן ה-20, בן למשפחה חרדית, שנפצע בערב שבת לפני כשבועיים במהלך אימונים בבסיס בדרום כשרימון התפוצץ וקטע את ידו - שב להכרה מלאה (אקטואליה)
בנט ושקד, ארכיון - בנט ושקד מקדמים: חוק יסוד נגד פסילת חוקים על ידי בג"צבנט ושקד מקדמים: חוק יסוד נגד פסילת חוקים על ידי בג"צכיכר השבת27
השרים נפתלי בנט ואיילת שקד הודיעו על תכנית חוקתית נגד פסילת חוקים על ידי ביהמ"ש העליון - זאת בעקבות שורה של חוקים שנפסלו על ידי השופטים. "נשיב את האיזון בין שלוש הרשויות" (בארץ)
מסוק אפאצ'י - תחקיר התרסקות המסוק: תקלה בהגאיםתחקיר התרסקות המסוק: תקלה בהגאיםדניאל הרץ
דוח הביניים על התרסקות המסוק בה נהרג הטייס דודי זהר מלמד כי ייתכן ותקלה בהגה המסוק היא זו שהביאה להתרסקות. החקירה נמשכת בינתיים עד למסקנות (ביטחון)
פעיל בכיר בארגון 'שבאב אל אקצא' נעצרפעיל בכיר בארגון 'שבאב אל אקצא' נעצרדניאל הרץ
המשטרה עצרה תושב מזרח ירושלים, פעיל בכיר בארגון 'שבאב אל אקצא' שהוצא מחוץ לחוק. היום הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים (ביטחון)
אילוסטרציה - צה"ל משפר את התנאים ללוחמים הקרבייםצה"ל משפר את התנאים ללוחמים הקרבייםדניאל הרץ7
תכנית חדשה של צה"ל שתתחיל כבר בחודשים הקרובים תשפר את תנאי השירות של החיילים ביחידות החוד, אלה שנלחמים בפועל ומסכנים את חייהם במלחמה (צבא וביטחון)
הוחרמו כספים ממשפחת רוצח דפנה מאירהוחרמו כספים ממשפחת רוצח דפנה מאירדניאל הרץ
כוחות הביטחון החרימו הלילה 48 אלף שקל ממשפחת הרוצח של דפנה מאיר הי"ד, כסף שיועד ככל הנראה לבנייתו מחדש של בית המשפחה שנהרס בידי כוחות הביטחון (צבא וביטחון)
טיל השיוט החדש בפעולה - צפו: בסיאול תרגלו את טיל השיוט הגרמניצפו: בסיאול תרגלו את טיל השיוט הגרמניאלי רוטמן2
בעקבות התגברות האיומים מצפון קוריאה, ביצעה היום דרום קוריאה, שכנתה המאוימת, ניסוי בשיגור טיל שיוט חדשני מתוצרת גרמנית - שפגע במטרה בדיוק מקסימלי • צפו (עולם)
כך נערך חיל הים לחדירות חיזבאללה • צפוכך נערך חיל הים לחדירות חיזבאללה • צפואלי רוטמן1
בתרגיל צה"ל הגדול תורגל בין היתר תרחיש שבמסגרתו חוליית רדואן של חיזבאללה חודרת לישוב ישראלי סמוך גבול במטרה לחטוף אזרחים ישראלים ולשהות במבנה בית הכנסת (ביטחון)
הסכין שנמצאה - ניסה לעבור עם סכין בבידוק מערת המכפלהניסה לעבור עם סכין בבידוק מערת המכפלהדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הביאו למעצרו של פלסטיני שניסה לעבור בעמדת בידוק המובילה למערת המכפלה שבחטמ"ר יהודה כשהוא נושא סכין על גופו (ביטחון)
טורקיה - ונשמרתם: תזהרו מביקור בטורקיהונשמרתם: תזהרו מביקור בטורקיהניצן ארליך
לקראת החגים המטה ללוחמה בטרור הוציא שורת אזהרות לטיולים ביעדים שונים בעולם ובהם טורקיה: "נמשך האיום לפיגועים נגד יעדים תיירותיים מערביים ובכללם גם כנגד יעדים ישראליים". והיכן עוד אסור לבקר? (ביטחון)
מצעד של חמאס - השב"כ חושף: חמאס הולך ומשתקע בלבנוןהשב"כ חושף: חמאס הולך ומשתקע בלבנוןאלי רוטמן3
בעוד אזרחי ישראל התרגלו לאיומי חמאס מעזה, חושף היום ראש השב"כ חזית חדשה הצפויה לישראל: לא רק חיזבאללה, גם חמאס הולך ומתבסס בלבנון בעזרת איראן (צבא וביטחון)
זירת האסון - חייל ממשפחה חרדית נפצע באורח קשה מפיצוץ רימוןחייל ממשפחה חרדית נפצע באורח קשה מפיצוץ רימוןב. ניסני11
חייל צה"ל, בן למשפחה חרדית, נפצע באורח קשה כתוצאת מפיצוץ רימון במהלך אימון, החייל פונה לבית החולים סורוקה. מפקד זרוע היבשה האלוף קובי ברק הנחה על הקמת צוות בדיקה (בטחון)
צפו בתרגיל: סיכול חדירת חיזבאללה מהצפוןצפו בתרגיל: סיכול חדירת חיזבאללה מהצפוןדניאל הרץ2
לצד הדיווחים מסוריה על תקיפה ישראלית על מטרות לייצור נשק כימי נערך הלילה והבוקר תרגיל ענק בהשתתפות עשרות אלפי חיילים מיחידות שונות המדמה מלחמה בגבול צפון (צבא)
זירת התקיפה לכאורה - צבא סוריה: "יהיו השלכות חמורות לתקיפה"צבא סוריה: "יהיו השלכות חמורות לתקיפה"ב. ניסני
הסורים מדווחים כי לפחות שני חיילים נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה לפנות בוקר. "זה ניסיון נואש להרים את המורל של ארגון הטרור דאעש. יהיו השלכות חמורות" (חדשות,ביטחון)
נס בחברון: סכין משוננת נתפסה על פלסטינינס בחברון: סכין משוננת נתפסה על פלסטיניאלי רוטמן2
קטין פלסטיני הוציא מול לוחמי מג"ב מספר חפציא שהיו ברשותו, אך דעתם של אלו לא נחה מאחר ומשהו בהתנהגותו עורר את חשדם. בחיפוש נוסף אכן נמצאה סכין קטלנית (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז16
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו14
הנקראים
המדוברים