מוטי..  עמאר  עדן הראל
הלוויות היום בעזה - כיצד יגיבו ארגוני הטרור לפעולת ישראל?כיצד יגיבו ארגוני הטרור לפעולת ישראל?דניאל הרץ2
במערכת הביטחון עוקבים בדריכות אחר הצעדים שיעשו ארגוני הטרור שזועמים על פעולת ישראל בפיצוץ מנהרת הטרור שהביאה למות הבכירים. בחמאס מנסים להרגיע (צבא וביטחון)
ריססו כתובות נאצה בעיר העתיקה ונעצרוריססו כתובות נאצה בעיר העתיקה ונעצרוכיכר השבת1
שלושה ערבים, אחד מהם קטין, תושבי העיר העתיקה נעצרו בחשד למעורבותם בריסוס כתובות על רקע לאומני וצלבי קרס בעיר העתיקה. חקירת המשטרה נמשכת (צבא וביטחון)
אילוסטרציה, ארכיון - מחבל ניסה לדרוס חיילים, נורה ונפצע קשהמחבל ניסה לדרוס חיילים, נורה ונפצע קשהכיכר השבת4
מחבל ערבי התקרב עם רכבו לעבר כוח צה"ל סמוך לכפר נבי צאלח באופן חשוד. כוח צה"ל שהיה במקום הגיב בירי לעבר הרכב והחשוד. מותו של המחבל נקבע בביה"ח (אקטואליה)
נשק 'קרלו' שנתפס - התפיסה הלילית: נשק, כסף ו-23 מבוקשיםהתפיסה הלילית: נשק, כסף ו-23 מבוקשיםכיכר השבת
בכפר בית אומר תפסו כוחות הביטחון נשק מסוג "קרלו" • במרחב העיר חברון נתפסו 10,000 שקלים אשר יועדו לכספי טרור • ברחבי איו"ש עצרו הכוחות 23 מבוקשים (חדשות, צבא)
בכירי חמאס וג'יהאד איסלאמי שנהרגו - צה"ל מתנצל: לא התכוונו לפגוע בבכיריםצה"ל מתנצל: לא התכוונו לפגוע בבכיריםדניאל הרץ28
במסרים שהעבירו גורמים בכירים בצה"ל םפיצוץ מנהרת הטרור לא נועד כדי לפגוע בבכירי חמאס וג'יהאד אסלאמי אלא רק כנגד המנהרה. "הבכירים נהרגו בפעולות החילוץ (ביטחוני)
10 פעילי ג'יאהד נהרגו בפיצוץ מנהרת תופת10 פעילי ג'יאהד נהרגו בפיצוץ מנהרת תופתאלי רוטמן7
"נגן על עמנו ועל אדמתנו", הגיבו בארגון הג'יהאד האסלאמי שכ-18 מפעיליו נפגעו בפיצוץ שביצע צה"ל למנהרת הטרור שהיתה קרובה לגבול עם ישראל. סוללת 'כיפת ברזל' נפרסה (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - דו"ח חדש: זהו מערך הלחימה של חיזבאללהדו"ח חדש: זהו מערך הלחימה של חיזבאללהאלי רוטמן4
מטילים מדוייקים במטרים ספורים, עבור דרך מערכות הגנה אוויריות משודרגות ועד יכולות יירוט תקשורת רדיו וקודי פיצוח שידורים מוצפנים של צה"ל. "אם ה' לא ישמור עיר" (ביטחון)
נשק שנתפס בטול כרם - 26 מבוקשים נעצרו; נשק נתפס בטול כרם26 מבוקשים נעצרו; נשק נתפס בטול כרםכיכר השבת
כוחות מהחטיבה המרחבית "מנשה" בשיתוף מג"ב ומשטרת ישראל ביצעו הלילה (שני) סריקות בעיר טול כרם ואיתרו נשק לא חוקי. באיו"ש עצרו כוחות הביטחון 26 מבוקשים (חדשות)
צפו: הפעילות של צה"ל בכפר של המחבליםצפו: הפעילות של צה"ל בכפר של המחבליםכיכר השבת
מעצרים, סריקות ומיפוי של בתי מחבלים, מסירת צו הריסה ופעולות סיכול כנגד חשודים המזוהים עם המחבלים • צפו בפעילות צה"ל בכפר קבטיה ממנו יצאו המחבלים (אקטואליה)
רצח ראובן שמרלינג הי"ד: נקמה של ערביםרצח ראובן שמרלינג הי"ד: נקמה של ערביםדניאל הרץ4
השב"כ הודיע כי פענח את רצח ראובן שמרלינג הי"ד בערב חג הסוכות. שני המחבלים הרוצחים, שב"חים, החליטו לבצע פיגוע על רקע לאומני כנקמה על מות חברם (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - חייל איבד את ראייתו במהלך אימון צבאיחייל איבד את ראייתו במהלך אימון צבאיכיכר השבת4
במהלך אימון פיינטבול שגרתי שנערך אתמול (רביעי) באחד מבסיסי צה"ל נפגע אחד הלוחמים בעינו ואיבד את ראייתו. כעת נבדק האם החייל הוריד את ציוד ההגנה (חדשות, צבא)
הסתכסך עם הוריו ודיווח כי רוצה לבצע פיגועהסתכסך עם הוריו ודיווח כי רוצה לבצע פיגועדניאל הרץ
צעיר בן 18 מערערה התקשר למוקד 100 ומסר שהוא מתכוון לבצע פיגוע בגדרה. כוחות המשטרה מיהרו לעצור אותו אך הוא טען כי עשה זאת בעקבות סכסוך עם הוריו (משטרה)
זירת הרצח - בית אחד מרוצחי ראובן שמרלינג הי"ד ייהרסבית אחד מרוצחי ראובן שמרלינג הי"ד ייהרסדניאל הרץ
כוחות הביטחון הודיעו למשפחת אחד המחבלים שרצחו בערב חג הסוכות את ראובן שמרלינג הי"ד כי ביתם ייהרס ועליהם לפנותו תוך מספר ימים או להגיש ערער על ההחלטה (ביטחון)
חאג' האשם בצד ימין - ישראל חושפת: איש הצללים של חיזבאללהישראל חושפת: איש הצללים של חיזבאללהכיכר השבת
חאג' האשם הוא המפקד הבכיר של חיזבאללה בגולן הסורי. עד עתה שמו היה אנונימי אך בישראל החליטו לחשוף את שמו ופרטיו כדי לאותת ככל הנראה לחיזבאללה כי הוא מסומן (צבא)
חמאס, ארכיון - "מה שירינו לת"א ב-51 יום, נירה ב-51 דקות""מה שירינו לת"א ב-51 יום, נירה ב-51 דקות"ב. ניסני11
על רקע הסכם הפיוס הפלסטיני, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר מצהיר כי ארגונו לא יוותר על הנשק שברשותו. לדבריו, מצב הזרוע הצבאי של חמאס השתפר מאז צוק איתן (חדשות)
נחתם מזכר הבנות עם גרמניה לרכש  צוללותנחתם מזכר הבנות עם גרמניה לרכש צוללותדניאל הרץ
ישראל וגרמניה חתמו היום על מזכר הבנות לרכישת שלוש צוללות חדשות. על פי ההסכם הצוללות יסופקו רק לאחר סיום החקירה בישראל בנוגע לחשדות למתן שוחד (צבא וביטחון)
תא"ל מרדכי כהנא - המפקד שהחזיק נשק מוחרם - הושעההמפקד שהחזיק נשק מוחרם - הושעהדניאל הרץ3
מפקד זרוע היבשה האלוף קובי ברק השעה באישור הרמטכ"ל לשבועיים את מפקד מערך הגנת הגבולות וקצין האיסוף הקרבי הראשי, תא"ל מרדכי כהנא בשל התנהלות בעייתית (צבא)
אחת הרקטות שנפלה בשטח ישראל - בכירים בצה"ל: "לא יודעים מי ירה אל הגולן"בכירים בצה"ל: "לא יודעים מי ירה אל הגולן"דניאל הרץ
הבכירים אמרו את הדברים בניגוד לעמדת שר הביטחון שטען כי מדובר בירי מכוון של חיזבאללה ואמרו כי אין לכך הוכחות מלבד הבנתו ושיפוטו האישיים של ליברמן (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - קצין בכיר החביא אמצעי לחימה בתוך מכולהקצין בכיר החביא אמצעי לחימה בתוך מכולהאלי רוטמן4
מבוכה בצה"ל: קצין בדרגת תת אלוף חשוד כי במשך שנים רבות החזיק ברשותו, שלא כחוק, שלל אמצעי לחימה אותם הקפיד להסתיר בתוך מכולה שלקח עמו מבסיס לבסיס (צבא)
אחת הרקטות שאותרו אתמול בגולן - צה"ל: הירי מסוריה לא "זליגה" - אלא מכווןצה"ל: הירי מסוריה לא "זליגה" - אלא מכווןאלי רוטמן2
הירי הארטילרי מכיוון סוריה לשטח רמת הגולן הפך לאחרונה לריטואל יומי, ובצה"ל מפסיקים להתייחס אליו כ"זליגה" מהקרבות הסוריים, אלא לקרוא לילד בשמו: ירי מכוון (ביטחון)
הפועל שנעצר לשווא - נעצר כי "בוקר טוב" תורגם כ"לפגוע בהם"נעצר כי "בוקר טוב" תורגם כ"לפגוע בהם"דניאל הרץ6
הפועל מביתר עילית שנעצר בשבוע שעבר בחשש שאיים בדף הפייסבוק שלו לבצע פיגוע דריסה באמצעות טרקטור שוחרר מיידית לאחר שהתברר כי התרגום הטעה את המשטרה (ארץ)
כך המחבל יידה אבן על ראש הילד • צפוכך המחבל יידה אבן על ראש הילד • צפודניאל הרץ9
מחבל ערבי יידה אבן גדולה על ראשו של ילד מהיישוב היהודי בחברון במעיין אברהם שבעיר. המחבל נצפה במצלמות האבטחה כשהוא מגיח במהירות מיידה אבן ונמלט • צפו (ארץ)
ילד בן 12 נפצע בחברון מאבן שפגעה בראשוילד בן 12 נפצע בחברון מאבן שפגעה בראשודניאל הרץ10
ילד תושב היישוב היהודי בחברון נפצע בראשו, איבד את הכרתו ונפל לתוך המעיין לידו היה עם חבריו. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם שם הוא מאושפז עם תפרים רבים (ביטחון)
מראות הקרבות בסוריה מתוך גבול ישראל - 5 זליגות ירי במהלך השבת לרמת הגולן; צה"ל תקף בתגובה5 זליגות ירי במהלך השבת לרמת הגולן; צה"ל תקף בתגובהדניאל הרץ1
חמש זליגות ירי לשטח ישראל במהלך השבת כתוצאה ממלחמת האזרחים בסוריה. כולן בשטח פתוח ללא נפגעים וללא נזק. צה"ל תקף בתגובה שלושה תותחי ארטילריה של המשטר הסורי (צבא וביטחון)
הירי בסוריה, ארכיון - רקטה סורית נפלה ברמת הגולן: צה"ל תקף בתגובהרקטה סורית נפלה ברמת הגולן: צה"ל תקף בתגובהדניאל הרץ1
מתיחות בגבול הצפון: הרקטה נפלה ככל הנראה בשטח פתוח ברמת הגולן ללא נפגעים וללא נזק. ככל הנראה מדובר בזליגת ירי מהלחימה בסוריה ולא בירי מכוון לתוך שטח ישראל (ביטחון)
ח"כ מכאל מלכיאלי - מלכיאלי דורש תמרורי אזהרה בשטחיםמלכיאלי דורש תמרורי אזהרה בשטחיםיוני גבאי7
בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" על בני המשפחה החרדית שהמשיכו בטעות בנסיעה לשכם, דורש ח"כ מיכאל מלכיאלי ממשרד הביטחון, הצבת תמרורי אזהרה בולטים בדרך (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז16
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו14