נתניהו  משפחת גרוס  חיים משה  הרב יצחק..
הלוחמים 'הרואים ואינם נראים' באימון • צפוהלוחמים 'הרואים ואינם נראים' באימון • צפודניאל הרץ
לוחמי החוד של חטיבה 7 המכונים 'הרואים ואינם נראים' בשל היותם מסתתרים לצדי הטנקים בשטח סיימו אימון בהצלחה בשטחי רמת הגולן. צפו בתיעוד של דובר צה"ל (צבא וביטחון)
כפר יטא: כוחות הביטחון תפסו שלל אמצעי לחימהכפר יטא: כוחות הביטחון תפסו שלל אמצעי לחימהכיכר השבת
צה"ל, שב"כ ומשטרה פשטו הלילה (חמישי) על מספר בתים בכפרים שבגזרת חברון, ותפסו שלל אמצעי לחימה, בהם אקדחים, מחסניות ותחמושת. חמישה נעצרו (צבא וביטחון)
זירת הפיצוץ - 7 חיילים נפצעו מהתפוצצות מוקש על רכבם7 חיילים נפצעו מהתפוצצות מוקש על רכבםקובי רוזן2
רכב צבאי עלה בשעות הצהריים על מוקש בצומת הערבה וכתוצאה מהפיצוץ שנגרם נפצעו שבעה חיילים. כוחות הרפואה טיפלו בהם בזירה, ומסוק הבהיל אותם לביה"ח (בארץ)
הכניסה לבית המשפט - 3 פלסטינים נעצרו עם מטענים בביהמ"ש3 פלסטינים נעצרו עם מטענים בביהמ"שדניאל הרץ
שלושה פלסטינים נעצרו בכניסה לבית המשפט הצבאי בשומרון כשהם מנסים להכניס מטעני צינור. חבלני המשטרה הוזעקו מיד למקום כדי לנטרל את המטענים (צבא וביטחון)
ההרוגים אשטו טספו ובר יעקוביאן ז"ל - שני חיילי צה"ל נהרגו בתאונה בכביש 6שני חיילי צה"ל נהרגו בתאונה בכביש 6כיכר השבת14
שני חיילי צה"ל - סמל-ראשון בר יעקוביאן וסמל-ראשון אשטו טספו ז"ל, נהרגו בתאונת דרכים קטלנית בכביש 6. עשרה חיילים נוספים נפצעו, בהם אחד באורח קשה (חדשות, בארץ)
מטוס F-16. אילוסטרציה - פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טורפעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טורהרב דב פוברסקי20
מפקד בסיס כנף 1 שברמת דוד הורה בשבת לצוות המטבח לבשל, לטובת העוסקים במלאכת הקודש של הגנה על עם ישראל. אלו הם חריגות שמתרחשות בכל החיילות ובכל הרמות (טור)
המטען החשוד - שוב מטען צינור בכניסה לביהמ"ש הצבאישוב מטען צינור בכניסה לביהמ"ש הצבאידניאל הרץ1
כוחות הביטחון איתרו שוב מטען צינור בכניסה לבית המשפט הצבאי בשומרון. הפלסטיני שהסתיר אותו בבגדיו נעצר וחבלן משטרתי בדרך למקום כדי לנטרל את המטען (צבא וביטחון)
מעצר. אילוסטרציה - חברון: כוחות צה"ל עצרו פלסטיני חמוש בסכיןחברון: כוחות צה"ל עצרו פלסטיני חמוש בסכיןכיכר השבת
כוחות צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב, משטרת ישראל ושב"כ עצרו במהלך הלילה באיו"ש 13 מבוקשים. בפעילות בחברון עורר פלסטיני את חשד הכוחות והתגלה כי הוא חמוש בסכין (בארץ)
האחים פעילי חיזבאללה ששלחו את האיש - שלחו מעורער בנפשו לחצות את גבול לבנוןשלחו מעורער בנפשו לחצות את גבול לבנוןכיכר השבת2
שני אחים פעילי חיזבאללה שלחו צעיר לבנוני מעורער בנפשו כדי שיחצה את הגבול לישראל במטרה לבדוק את יכולת הכניסה לישראל. הכוחות תפסו אותו סמוך לגבול (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - שוטר פלסטיני נעצר לאחר שיידה אבניםשוטר פלסטיני נעצר לאחר שיידה אבניםדניאל הרץ2
משטרת ישראל עצרה שוטר פלסטיני החשוד ביידוי אבנים באזור קבר רחל לעבר כוחות הביטחון. השוטר המשרת במשטרת בית לחם השתתף בכמה הפרות סדר בעיר (ביטחון)
שנים מהמחבלים שנעצרו - המחבלים חשפו: כך פועל החמאס מטורקיההמחבלים חשפו: כך פועל החמאס מטורקיהאלי רוטמן1
רשת של מחבלי חמאס הכוללים גם ערבים-ישראלים ושמנוהלת בעיקר על ידי פעילי טרור שהשתחררו ב"עסקת שליט", נחשפה לאחרונה בידי גורמי הביטחון (חדשות, בארץ)
זירת נפילת המטוס - תחקיר: הטיל האיראני "ננעל" על עוד מטוסתחקיר: הטיל האיראני "ננעל" על עוד מטוסאלי רוטמן1
בקרב בו הופל שלשום מטוס ה-F-16 הישראלי מטיל איראני, היה מעורב - מתברר - מטוס נוסף, שהצליח לחמוק מהסכנה. בתוך כך, נחשפו 12 יעדי התקיפה של ישראל בסוריה (ביטחון)
הטיס שנפצע, אמש - מפקד חיל האוויר לטייס שנפצע: הצלת את החיים שלכםמפקד חיל האוויר לטייס שנפצע: הצלת את החיים שלכםכיכר השבת4
אלוף עמיקם נורקין ביקר בבית החולים את רס"ן ע', טייס הקרב שנפצע קשה בהתרסקות מטוס ה-F-16 בצפון הארץ. נורקין שיבח אותו על ההחלטה לנטוש את המטוס: "הצלת את חייך ואת חיי הנווט"
bensound.com - כל מה שצריך לדעת על האיום האיראני מעבר לגבולכל מה שצריך לדעת על האיום האיראני מעבר לגבולכיכר השבת1
ישראל הופתעה או שהייתה ערוכה מראש? ולאן הולכת מערכת היחסים עם הרוסים? שאלנו את ד"ר עפר ישראלי, מומחה למדיניות ביטחון בינלאומי והמזרח התיכון. צפו בראיון (חדשות, צבא וביטחון)
טייס ונווט ה-F16 משחזרים: "לא היה לנו זמן"טייס ונווט ה-F16 משחזרים: "לא היה לנו זמן"ב. ניסני9
יממה לאחר הפלת מטוס ה-F16 על ידי טיל נ"מ סורי, הטייס והנווט משחזרים את הרגעים הדרמטיים בתא הטייס והנטישה בגובה 14 אלף רגל. "הנטישה הייתה ממש מיידית" (חדשות)
כוחות צה"ל ברמת הגולן, היום - "המערכה יכולה להפוך למלחמה של ממש""המערכה יכולה להפוך למלחמה של ממש"ב. ניסני7
אלוף פיקוד הצפון התייחס למצב בצפון ואמר כי "המערכה שבין המלחמות יכולה להפוך בן רגע למלחמה". לדבריו, "המעורבות האיראנית באזור היא איום מטריד לעולם" (צבא)
כוחות ליד  מטוס F-16 שהופל - מצבו של הטייס: בהכרה מלאה ומצבו בינונימצבו של הטייס: בהכרה מלאה ומצבו בינוניקובי רוזן
צוות מחלקת טיפול נמרץ ברמב"ם גמל את הטייס שנפצע באורח קשה בהתרסקות המטוס מהנשמה. הוא בהכרה מלאה ומצבו מוגדר עתה בינוני, כך עדכן ד"ר ירון בר לביא (חדשות)
סגן אלוף ל' - הטייס משחזר: 'הוא חצה את הגבול - ויירטנו'הטייס משחזר: 'הוא חצה את הגבול - ויירטנו'ב. ניסני3
סגן אלוף ל', מפקד טייסת 113, שביצע את יירוט המל"ט האיראני, משחזר: "זיהינו שמדובר במל"ט איראני וכשהוא חצה את הגבול הפלנו אותו בשטח מדינת ישראל" (צבא וביטחון)
המתיחות בצפון: טילים מתקדמים בסוריההמתיחות בצפון: טילים מתקדמים בסוריהדניאל הרץ
הטילים שמחזיק אסד מאיימים על מטוסי חיל האוויר אך ברוב מוחלט של המקרים ואל מול כמות הפעילות הישראלית בסוריה, הם לא גרמו עד עתה לנזק. "לא צריך ליפול מהכיסא" (צבא)
צה"ל חשף: זה הבסיס הסורי ממנו איראן פעלה - והותקףצה"ל חשף: זה הבסיס הסורי ממנו איראן פעלה - והותקףב. ניסני12
דובר צה"ל חשף הערב את בסיס 'T4' של חיל האוויר הסורי ששירת את איראן ובין היתר ממנו שוגר המזל"ט שחדר לישראל: "איראן וכוח קודס של משמרות המהפכה פועלים שם תקופה ארוכה" (צבא)
תא"ל תומר בר - "התקיפה הנרחבת  מאז מבצע שלום הגליל""התקיפה הנרחבת מאז מבצע שלום הגליל"ב. ניסני2
ראש מטה חיל האוויר, תא"ל תומר בר, הגיב להסלמה הדרמטית: "לאחר שיגור של עשרות הטילים לעבר מטוסינו בעצם מתבצעת תקיפה הרחבה ביותר מאז שלום הגליל"(צבא)
ארכיון - שיפור במצב טייסי ה - F16: קשה אך יציבשיפור במצב טייסי ה - F16: קשה אך יציבקובי רוזן2
מנהל בית החולים רמב"ם התייחס למצב שני הטייסים שנטשו הבוקר את מטוס ה - F16 לאחר שהופל על ידי טילי נ"מ סוריים. לדבריו, מצבם יציב ואחד מהם ישוחרר מחר (בריאות)
צפו: כך טייסי ה F-16 נטשו את המטוס וניצלוצפו: כך טייסי ה F-16 נטשו את המטוס וניצלוב. ניסני9
טייסי ה F-16 שהותקפו הבוקר מטילי נ"מ סוריים נטשו את המטוס בשל מצב חירום וניצלו בנס. אחד מהטייסים אושפז במצב קשה, השני באורח קל. צפו בצניחה הדרמטית (צבא)
צפו:  הפלת המל"ט האיראני בשטח ישראלצפו: הפלת המל"ט האיראני בשטח ישראלב. ניסני5
מטוס ללא טייס שחדר לשטח ישראל הוא שגרם לכל המהומה בצפון הארץ, כשבמהלכה הופל מטוס ישראלי ושני טייסיו נטשו ונפצעו באורח קשה וקל. צפו ביירוט המל"ט האיראני (צבא)
זירת התרסקות המטוס הישראלי - עימות חריג: מטוס ישראלי הופל, הטייסים צנחו וצה"ל תקףעימות חריג: מטוס ישראלי הופל, הטייסים צנחו וצה"ל תקףב. ניסני12
הסלמה דרמטית בצפון: צבא אסד וכוחות איראניים הפילו לראשונה מטוס חיל האוויר הישראלי, הטייס נפצע קשה, חיל האוויר הגיב בתקיפת מטרות בסוריה, מטרות שחלקן נחשבות איראניות (חדשות)
הסכין אותה החביא המחבל - חברון: מחבל  ניסה להחביא סכין בגרב ונעצרחברון: מחבל ניסה להחביא סכין בגרב ונעצרכיכר השבת3
עירנותם ומקצועיותם של לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הביאו למעצרו של צעיר פלסטיני, שניסה להיכנס עם סכין המוסלקת בגרבו למערת המכפלה שבחברון (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44