בנות חיל  פדות  גפני  אורן חזן
הגבול עם ירדן - סימני עקבות בגבול ירדן; צה"ל מנהל מצודסימני עקבות בגבול ירדן; צה"ל מנהל מצודדניאל הרץ1
החל מהבוקר נערכים על ידי כוחות הביטחון חיפושים אחר אדם בודד שככל הנראה חצה את הגבול מירדן לתוך ישראל, זאת לאחר שזוהו סימני חדירה. הרקע לאירוע נחקר (ביטחון)
פעילות כוחות צה"ל - כוחות הביטחון עצרו 7 חשודים בכפר קוצראכוחות הביטחון עצרו 7 חשודים בכפר קוצראכיכר השבת
כוחות צה"ל ומשטרה עצרו הלילה בכפר קוצרא שבעה חשודים במעורבות באירוע הלינץ' בילדים בטיול בר מצווה. כמו כן עצרו כוחות צה"ל הלילה 22 מבוקשים שהועברו לחקירה (חדשות)
ארה"ב העניקה לישראל תשעה מטוסים שיצאו משימושארה"ב העניקה לישראל תשעה מטוסים שיצאו משימושכיכר השבת3
בישראל תוכנן בתחילה להשתמש במטוסים עבור חלקי חילוף למטוסים שנמצאים בשימוש, אך בהמשך הוחלט להפוך את המטוסים הישנים לשמישים ולחדש אותם לחלוטין (חדשות)
ראש השב"כ: חמאס מנסה לגרום לפיגועיםראש השב"כ: חמאס מנסה לגרום לפיגועיםדניאל הרץ2
נדב ארגמן הגיע לדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת שם סקר את מצב הטרור וסיפר כי סוכלו בשנה האחרונה מאות פיגועים משמעותיים ועוד יותר מאלף פיגועי בודדים (ביטחון)
זירת הרצח - כך תכננו האחים הבדואים את רצח רון קוקיאכך תכננו האחים הבדואים את רצח רון קוקיאדניאל הרץ
כתב אישום הוגש בבית המשפט בבאר שבע כנגד שני אחים תושבי הפזורה הבדואית כסייפה שהחליטו יחד לרצוח חייל ולחטוף את נשקו. כל הפרטים מתוך כתב האישום (ביטחון)
זירת הרצח - כך רצח המחבל את החייל רון קוקיא הי"דכך רצח המחבל את החייל רון קוקיא הי"דכיכר השבת3
השב"כ הסיר את צו איסור הפרסום על פרטי חקירת פיגוע הדקירה בערד בו נדקר למוות החייל רון קוקיא הי"ד ונשקו נחטף על ידי מחבל שעבד בסרוקה, תושב הנגב (צבא וביטחון)
התיעוד המרתק - "אש, יורה" - והפגז פוגע בעמדת חמאס. צפו"אש, יורה" - והפגז פוגע בעמדת חמאס. צפואלי רוטמן17
לאחר ירי הרקטות לעבר ישראל בשבוע שעבר, יצא טנק של צה"ל למשימה של השמדת עמדת חמאס בתוך רצועת עזה. כעת מתפרסם תיעוד שצילמו החיילים היורים • צפו (ביטחון)
הרמטכ"ל במנהרות - הרמטכ"ל איזנקוט בתוך מנהרות הטרור. צפוהרמטכ"ל איזנקוט בתוך מנהרות הטרור. צפואלי רוטמן4
במהלך ביקור מיוחד אותו ערך היום רא"ל גדי איזנקוט בפיקוד הדרום, שם קיים הערכת מצב עם בכירי מפקדי צה"ל בשטח - ואף נכנס אל תוך מנהרות הטרור שסיכל צה"ל • צפו (ביטחון)
מעצרה של תמימי - בית המשפט האריך את מעצרה של תמימיבית המשפט האריך את מעצרה של תמימידניאל הרץ19
בית המשפט הצבאי האריך את מעצרה של הנערה אעהד תמימי, שהכתה והתעללה בחיילי צה"ל בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות וגרם לסערה רבה בישראל (צבא וביטחון)
נר אחרון בקבר יוסף עם לוחמי גדוד שקד • צפונר אחרון בקבר יוסף עם לוחמי גדוד שקד • צפוכיכר השבת
הלילה נר שמיני ואחרון של חנוכה ולאחר ימים ארוכים של הכנות ואיתור נתיב הכניסה הטוב והמוגן ביותר, כוחות צה"ל ומג"ב אבטחו ואפשרו את הכניסה לקבר יוסף בשכם • צפו (צבא)
אילוסטרציה - 2 השליכו בקבוקי תבערה בירושלים ונעצרו2 השליכו בקבוקי תבערה בירושלים ונעצרודניאל הרץ1
המשטרה עצרה שני קטינים ערבים תושבי מזרח ירושלים שהשליכו בשני מקרים בשבוע שעבר בקבוקי תבערה על בניין בדרום ירושלים. השניים נחקרו ומעצרם הוארך (משטרה)
הסכין - מחבל התקרב לעמדת מג"ב עם סכין ונעצרמחבל התקרב לעמדת מג"ב עם סכין ונעצרדניאל הרץ
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו לפני זמן קצר פלסטיני שהתקרב לאחת מעמדות הבידוק הסמוכות למערת המכפלה שבחברון כשהוא אוחז בידו סכין חדה (צבא וביטחון)
המ"פ מותקף, בשבוע שעבר - המ"פ שהושפל: "מרגיש מצויין, לא מתרגש"המ"פ שהושפל: "מרגיש מצויין, לא מתרגש"ב. ניסני7
קצין הצבא שצולם כשהוא מותקף ומושפל על ידי שתי האחיות ממשפחת תמימי בנבי סלאח מתייחס לסערה שנוצרה סביב האירוע ואומר: "מרגיש מצויין. לא מתרגש מהמהומות" (ביטחון)
מנהרת טרור , ארכיון - בכיר בצבא: תוך שנה לא נשאיר אף מנהרהבכיר בצבא: תוך שנה לא נשאיר אף מנהרהב. ניסני4
גורם בכיר בצה"ל התייחס הבוקר להשמדת מנהרות הטרור מרצועת עזה לעבר ישובי הדרום והתבטא: "תוך חצי שנה עד שנה לא נשאיר מנהרה אחת לארגוני הטרור ברצועה" (ביטחון)
תקיפת החיילים - נעצרה הנערה השניה שהכתה חיילי צה"לנעצרה הנערה השניה שהכתה חיילי צה"לדניאל הרץ3
כוחות הביטחון עצרו גם את הנערה השנייה בת דודתה של עהאד תמימי שנעצרה כבר עם אמה, שהכו והתעללו בחיילי צה"ל בנבי סאלח בסרטון שהופץ ועורר סערה (צבא וביטחון)
ההתפרעויות בסמוך לקבר יוסף, הלילה - מתפרעים ערבים ניסו למנוע כניסת מתפללים לקבר יוסףמתפרעים ערבים ניסו למנוע כניסת מתפללים לקבר יוסףב. ניסני6
מתפרעים ערבים ניסו הלילה למנוע את כניסת מתפללים יהודים לקבר יוסף שבשכם והבעירו צמיגים בכבישים המובילים אל הציון • צה"ל פיזר את המתפרעים, חלקם נפצעו מירי כדורי ספוג (אקטואליה)
ירי מעזה - סוף לרקטות? גורם ביטחוני: "הירי מאחורינו"סוף לרקטות? גורם ביטחוני: "הירי מאחורינו"אלי רוטמן1
כ-30 רקטות ופצמ"רים נורו במהלך השבועיים האחרונים מרצועת עזה לעבר ישראל, שניים מתוכם אף נחתו בתוך ישובים. הערב הביע גורם בכיר את ביטחונו כי זה נגמר (צבא)
תמימי מימין, מכה את החייל - הנערה הפלסטינית שהכתה חיילים נעצרה • צפוהנערה הפלסטינית שהכתה חיילים נעצרה • צפודניאל הרץ50
עהאד תמימי, אחת הנערות שנראתה מכה חיילי צה"ל בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ועורר סערה גדולה, נעצרה הלילה בידי כוחות הביטחון • צפו במעצרה של התוקפת (אקטואליה)
קריקטורה המהללת את הפגין הנכה שנורה למוות - צה"ל יבדוק הריגת פלסטיני נכה בגבול עזהצה"ל יבדוק הריגת פלסטיני נכה בגבול עזהאלי רוטמן11
הריגתו מירי צה"ל של צעיר פלסטיני שרגליו נקטעו מהפצצה ישראלית ב'עופרת יצוקה', זעזעה גורמים בשמאל הקיצוני. כעת מודיע צה"ל על פתיחת בדיקת המקרה החריג (חדשות)
נרות חנוכה בחירבת צור בחלחול • צפונרות חנוכה בחירבת צור בחלחול • צפוכיכר השבת1
אמש הדליקו כ-150 תושבי כרמי צור את נרות החנוכה בחירבת צור שבכפר חלחול בליווי כוחות הביטחון שהשתתפו בהדלקה בחורבות העיר בה נערך הקרב האחרון של החשמונאים (צבא)
נס בביהמ"ש: המחבל נלכד עם 2 מטעני נפץנס בביהמ"ש: המחבל נלכד עם 2 מטעני נפץדניאל הרץ2
המחבל שנלכד בבית המשפט הצבאי בשומרון נשא על גופו שני מטעני חבלה, כך מתברר מחקירת האירוע. אחד המטענים נוטרל והמטען השני נמצא בטיפול חבלני מג"ב (אקטואליה)
ניהל מטווח בערד ורשת בלתי חוקית לסחר אמל"חניהל מטווח בערד ורשת בלתי חוקית לסחר אמל"חדניאל הרץ1
המשטרה והשב"כ עצרו מנהל מטווח בערד שניצל את תפקידו לממכר עשרות אלפי כדורים וכלי נשק ביודעו שיעשה בהם שימוש בלתי חוקי למטרות פשע או גורמים עוינים (משטרה)
רגע חיסול המחבל - המחבל התחזה לעיתונאי ודקר לוחם מג"בהמחבל התחזה לעיתונאי ודקר לוחם מג"בקובי רוזן3
תחקיר הפיגוע: ביום שישי, סמוך לכניסת השבת, מחבל ערבי התחזה לעיתונאי, דקר לוחם מג"ב, נורה וונוטרל. בעת פינוי נחשף מטען חבלה בגופו. החייל נפצע באורח בינוני (חדשות)
ירי מעזה. ארכיון - רקטה נורתה לעבר ישראל והתפוצצה בעזהרקטה נורתה לעבר ישראל והתפוצצה בעזהב. ניסני6
טפטוף הירי לעבר ישראל נמשך: בליל שבת ירו גורמי טרור רקטה לעבר ישראל, אך הרקטה התפוצצה בשטח רצועת עזה. אבי גבאי: מאבדים את ההרתעה מול החמאס בעזה" (חדשות)
סא"ל אלבז ומזכירות הישוב שומריה - צה"ל מקים מקוואות עבור החיילים החרדיםצה"ל מקים מקוואות עבור החיילים החרדיםישראל כהן7
בצה"ל שוקדים על הקמת מקוואות בבסיסי החטיבות בהם יש חיילים חרדים, כך נודע ל"כיכר השבת". בנתיים, חיילי בסיס האימונים החטיבתי של הצנחנים יטבלו ביישוב סמוך (חדשות)
ליברמן: צה"ל מוכן לכל תרחיש אפשרי • צפוליברמן: צה"ל מוכן לכל תרחיש אפשרי • צפוכיכר השבת1
שר הביטחון, אביגדור ליברמן, חנך מבנה חדש במפעל הביטחוני 'אלסק' בשדרות וטען כי הירי מרצועת עזה קשור למאבקים פנימיים אך ציין כי צה"ל ערוך לכל תרחיש (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו14