מלך..  עמירן דביר  בית שמש  מידד טסה
המחבל אחמד ג'ראר - זה המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח וחוסלזה המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח וחוסלב. ניסני34
אחמד ג'ראר, הוא המחבל שחוסל הלילה בחילופי אש בג'נין, שבוע לאחר שהיה חבר בחוליית המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח. אביו נסר ג'ראר חוסל באינתיפאדה השנייה (צבא)
לוחמי ימ"מ. ארכיון - המצוד אחר רוצחי הרב רזיאל שבח הי"ד: מחבל אחד חוסלהמצוד אחר רוצחי הרב רזיאל שבח הי"ד: מחבל אחד חוסלכיכר השבת9
כוחות מיוחדים פשטו על ג'נין כחלק מהמצוד אחר חוליית המחבלים שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד • בקרב יריות עם המחבלים חוסל מחבל אחד • שני לוחמי ימ"מ נפצעו במהלך הפעילות (אקטואליה)
פקודה חדשה בצה"ל: בלי לייקים לפוליטיקהפקודה חדשה בצה"ל: בלי לייקים לפוליטיקהדניאל הרץ
פקודה חדשה שעדיין לא אושרה אך נמצאת בהליכי אישור מתקדמים תאסור על חיילים לעשות לייק לפוסטים של פוליטיקאים כמו גם הגבלות נוספות בהתנהלות ברשת (צבא)
מטען חבלה נגד המתפללים נוטרל בשלוםמטען חבלה נגד המתפללים נוטרל בשלוםכיכר השבת3
כאלף מתפללים נכנסו הלילה לתפילה בקבר יוסף בשכם. במהלך הכניסה, חשפו כוחות הביטחון מטען חבלה שהוטמן בסמטת הקבר. המטען פוצץ על ידי חבלנים (חדשות, בארץ)
ערבים מחברון מתקינים את מצלמות צה"לערבים מחברון מתקינים את מצלמות צה"לדניאל הרץ16
מחדל האבטחה בכבישי יו"ש: ערבים מחברון ללא סיווג ביטחוני נחשפים לפריסת מצלמות האבטחה של צה"ל ברחבי יו"ש דרך החברות בהן הם מועסקים כמתקיני המצלמות (צבא וביטחון)
מעבר כרם שלום - מעבר הסחורות ב'כרם שלום' ייפתח מחדשמעבר הסחורות ב'כרם שלום' ייפתח מחדשדניאל הרץ
צה"ל הודיע על פתיחת מעבר הסחורות בכרם שלום לאחר שהיה סגור מתחילת השבוע בשל סיכול מנהרת הטרור שנמצאה תחת המעבר ובצמוד לצינור הגז (צבא וביטחון)
ליברמן: קודם השבויים ואז חיסול המנהרותליברמן: קודם השבויים ואז חיסול המנהרותדניאל הרץ4
שר הביטחון התייחס בישיבת סיעתו למטרות ישראל בעזה ואמר כי שחרור השבויים הוא המטרה הראשונה ורק לאחריה חיסול המנהרות ופירוז רצועת עזה מנשק ומרקטות (ביטחון)
אלפי פריטי לבוש צבאיים נתפסו בדרך לעזהאלפי פריטי לבוש צבאיים נתפסו בדרך לעזהב. ניסני2
בדרך לחמאס: אלפי פריטי לבוש צבאיים נתפסו לאחר ניסיון הברחה לרצועת עזה. בין היתר נמצאו שם אלפי אפודים צבאיים לנשיאת אמל"ח ואלפי זוגות של נעליים צבאיות (צבא)
תוואי המנהרה שהושמדה - צה"ל: החמאס ינסה גם "פיגועים מהאוויר"צה"ל: החמאס ינסה גם "פיגועים מהאוויר"כיכר השבת3
אל"מ קובי הלר שוחח עם חברי קיבוץ כרם שלום ואמר כי המנהרה לא מהווה עוד איום. לדבריו, חמאס לא הגיב כי יש לנו הרתעה. ובעתיד, חמאס ינסה להוציא פיגועים מהאוויר (צבא)
אילוסטרציה - מושל ג'נין נתפס עם אקדח גנוב - אך שוחררמושל ג'נין נתפס עם אקדח גנוב - אך שוחרראלי רוטמן2
המושל הפלסטיני של העיר ג'נין שבשומרון נעצר על ידי אנשי כוחות הביטחון במחסום פתע ליד הישוב יצהר, וברשותו נמצא אקדח ישראלי גנוב. טרם נמסר מדוע הוא שוחרר לדרכו (בארץ)
זמיר: "המנהרה פוגעת בתושבי עזה" • צפוזמיר: "המנהרה פוגעת בתושבי עזה" • צפוכיכר השבת
מפקד פיקוד הדרום, האלוף אייל זמיר, ביקר במקום חשיפת המנהרה בכרם שלום, ואמר כי "מנהרת הטרור אשר חצתה מתחת לכרם שלום פוגעת בתושבי רצועת עזה" (אקטואליה)
ארכיון - הצטרף לדאע"ש וניסה לארגן מכונית תופתהצטרף לדאע"ש וניסה לארגן מכונית תופתדניאל הרץ
כוחות הביטחון עצרו לאחרונה פעיל מוסלמי שהצטרף לדאעש וניסה לשכנע גורמים שונים לבצע פיגועי תופת בירושלים באמצעות ירי או מכונית תופת. כתב אישום הוגש נגדו (ביטחון)
מנהרת טרור בעזה סוכלה והושמדה • צפומנהרת טרור בעזה סוכלה והושמדה • צפודניאל הרץ3
דובר צה"ל מסר כי הבוקר נחשפה והושמדה מנהרת טרור של החמאס שחדרה לתוך שטח ישראל באזור מעבר כרם שלום. בתגובה צה"ל הודיע על סגירת המעבר כצעד ביטחוני (צבא וביטחון)
מטוס קרב של חיל האוויר - צה"ל: מטוסי קרב תקפו בגבול עזה - מצריםצה"ל: מטוסי קרב תקפו בגבול עזה - מצריםב. ניסני1
דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו תשתית טרור בגבול עזה - מצרים. בצה"ל מדגישים כי "ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש בעזה". מעבר כרם שלום לא יפתח (צבא וביטחון)
חיילי צה"ל בפעילות השבוע בשכם - נמשכים החיפושים אחר חוליית הרוצחיםנמשכים החיפושים אחר חוליית הרוצחיםדניאל הרץ3
כוחות הביטחון המשיכו בחיפושים אחר החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד. יהודים מהיישובים הסמוכים לשכם חסמו כבישים מהעיר בטענה שיש לחסום את העיר לחלוטין (צבא)
אילוסטרציה - המחבלים חופשיים; חיילים הוזהרו מחטיפותהמחבלים חופשיים; חיילים הוזהרו מחטיפותאלי רוטמן6
חוליית הירי הרצחנית שפעלה שלשום באזור השומרון באופן "מקצועי" טרם נלכדה, ובצה"ל קוראים לחיילים להגביר ערנות ולהיזהר מפני פיגועי חטיפה בין השאר בטרמפיאדות (ביטחון)
נמשך המצוד אחר המחבלים באזור שכםנמשך המצוד אחר המחבלים באזור שכםדניאל הרץ
מאז הפיגוע הרצחני ביום שלישי נמשך הכתר על שכם וסביבותיה כשכוחות הביטחון פועלים במטרה לאתר את המפגעים. 18 נעצרו הלילה, 2 כלי נשק נמצאו (צבא וביטחון)
המצוד אחר המחבלים: כתר הוטל על הכפרים באזור שכםהמצוד אחר המחבלים: כתר הוטל על הכפרים באזור שכםכיכר השבת4
בעקבות פיגוע הירי בסמוך לחוות גלעד בו נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד, פועלים כוחות צה"ל וכוחות מיוחדים בניסיון לאתר את המחבלים • כתר הוטל על הכפרים באזור שכם ונערכים סריקות (חדשות)
ראש המוסד יוסי כהן - ראש המוסד: ''יש לנו עיניים ואוזניים באיראן"ראש המוסד: ''יש לנו עיניים ואוזניים באיראן"אלי רוטמן3
יוסי כהן, מי שעומד בראשות "המוסד למודיעין ולשירותים מיוחדים", פרס היום את הערכתו לגבי המגמות המסתמנות במזרח התיכון, והפגין ביטחון באשר ליכולותיו בתוך איראן (ארץ)
קצין המשטרה מתאר - באר שבע: בן 30 דקר ילד בן 9 שהמתין להסעהבאר שבע: בן 30 דקר ילד בן 9 שהמתין להסעהדניאל הרץ4
גבר בן 30 דקר ילד בן 9 שהמתין להסעה לבית הספר ופצע אותו באורח בינוני. המשטרה עצרה את החשוד שהודה במעשה ואף הוביל את השוטרים אל הסכין (חדשות, משטרה)
אחד מהתקיפות הקודמות שיוחסו לישראל, ארכיון - חיל האוויר תקף מחסני נשק של חיזבאללהחיל האוויר תקף מחסני נשק של חיזבאללהדניאל הרץ2
מקורות המזוהים עם המורדים הסוריים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה מחסני נשק בסוריה. בישראל, כנהוג בשנים האחרונות, לא מתייחסים לדיווח הסורי (צבא וביטחון)
בקבוק תבערה שנתפס - פלסטינים תכננו ליידות אבנים ונלכדו על חםפלסטינים תכננו ליידות אבנים ונלכדו על חםכיכר השבת
מספר פלסטינים שתכננו ליידות אבנים בציר 60 זוהו על ידי כוח צה"ל, אחד מהם נעצר ובמקום נמצא בקבוק תבערה. בנוסף, נתפסו רכבים, כלי נשק ו-17 מבוקשים נעצרו (חדשות)
הסכין שנמצאה - פלסטינית נעצרה בפעם השנייה עם סכיןפלסטינית נעצרה בפעם השנייה עם סכיןדניאל הרץ2
פלסטינית שנעצרה בעבר עם סכינים בכניסה למערת המכפלה שבחברון ואף ישבה על כך במעצר כמה חודשים נעצרה היום שוב כשבתיקה נמצאה סכין חדה (צבא וביטחון)
אילוסטרציה, ארכיון - שני פלסטינים יידו אבנים על אוטובוס ונעצרושני פלסטינים יידו אבנים על אוטובוס ונעצרודניאל הרץ
שני צעירים פלסטינים יידו אבנים לעבר אוטובוסים ישראלים בירושלים, אבן אחת פגעה בשמשה וגרמה לנזק. כוחות הביטחון שהגיעו למקום תפסו אותם 'על חם' (צבא וביטחון)
חייל צה"ל - צה"ל מסכם שנה: 35 רקטות; 99 פיגועיםצה"ל מסכם שנה: 35 רקטות; 99 פיגועיםכיכר השבת3
35 רקטות נורו לעבר ישראל ב-2017 ו-99 פיגועים יצאו מיהודה ושומרון • צה"ל תקף 59 מטרות בעזה • ב-2017 נרצחו 20 בני אדם בפיגועים ו-169 נפצעו • הנתונים (חדשות)
הפצצה בעזה - ההפצצה הלילה: כמה טונות נפץ על מנהרהההפצצה הלילה: כמה טונות נפץ על מנהרהאלי רוטמן
ככל שחולף הזמן מהפצצת צה"ל אמש בעזה, ומההודעה שפרסם לאחריה, מתבררת עוצמתה של התגובה הישראלית לירי המתמשך לאזור הדרום, והיעד - מנהרת טרור (אקטואליה)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח18
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44