אברהם פריד  דרעי  עוזיה צדוק  זילברשלג
חמאס, ארכיון - "מה שירינו לת"א ב-51 יום, נירה ב-51 דקות""מה שירינו לת"א ב-51 יום, נירה ב-51 דקות"ב. ניסני11
על רקע הסכם הפיוס הפלסטיני, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר מצהיר כי ארגונו לא יוותר על הנשק שברשותו. לדבריו, מצב הזרוע הצבאי של חמאס השתפר מאז צוק איתן (חדשות)
נחתם מזכר הבנות עם גרמניה לרכש  צוללותנחתם מזכר הבנות עם גרמניה לרכש צוללותדניאל הרץ
ישראל וגרמניה חתמו היום על מזכר הבנות לרכישת שלוש צוללות חדשות. על פי ההסכם הצוללות יסופקו רק לאחר סיום החקירה בישראל בנוגע לחשדות למתן שוחד (צבא וביטחון)
תא"ל מרדכי כהנא - המפקד שהחזיק נשק מוחרם - הושעההמפקד שהחזיק נשק מוחרם - הושעהדניאל הרץ3
מפקד זרוע היבשה האלוף קובי ברק השעה באישור הרמטכ"ל לשבועיים את מפקד מערך הגנת הגבולות וקצין האיסוף הקרבי הראשי, תא"ל מרדכי כהנא בשל התנהלות בעייתית (צבא)
אחת הרקטות שנפלה בשטח ישראל - בכירים בצה"ל: "לא יודעים מי ירה אל הגולן"בכירים בצה"ל: "לא יודעים מי ירה אל הגולן"דניאל הרץ
הבכירים אמרו את הדברים בניגוד לעמדת שר הביטחון שטען כי מדובר בירי מכוון של חיזבאללה ואמרו כי אין לכך הוכחות מלבד הבנתו ושיפוטו האישיים של ליברמן (צבא וביטחון)
אילוסטרציה - קצין בכיר החביא אמצעי לחימה בתוך מכולהקצין בכיר החביא אמצעי לחימה בתוך מכולהאלי רוטמן4
מבוכה בצה"ל: קצין בדרגת תת אלוף חשוד כי במשך שנים רבות החזיק ברשותו, שלא כחוק, שלל אמצעי לחימה אותם הקפיד להסתיר בתוך מכולה שלקח עמו מבסיס לבסיס (צבא)
אחת הרקטות שאותרו אתמול בגולן - צה"ל: הירי מסוריה לא "זליגה" - אלא מכווןצה"ל: הירי מסוריה לא "זליגה" - אלא מכווןאלי רוטמן2
הירי הארטילרי מכיוון סוריה לשטח רמת הגולן הפך לאחרונה לריטואל יומי, ובצה"ל מפסיקים להתייחס אליו כ"זליגה" מהקרבות הסוריים, אלא לקרוא לילד בשמו: ירי מכוון (ביטחון)
הפועל שנעצר לשווא - נעצר כי "בוקר טוב" תורגם כ"לפגוע בהם"נעצר כי "בוקר טוב" תורגם כ"לפגוע בהם"דניאל הרץ6
הפועל מביתר עילית שנעצר בשבוע שעבר בחשש שאיים בדף הפייסבוק שלו לבצע פיגוע דריסה באמצעות טרקטור שוחרר מיידית לאחר שהתברר כי התרגום הטעה את המשטרה (ארץ)
כך המחבל יידה אבן על ראש הילד • צפוכך המחבל יידה אבן על ראש הילד • צפודניאל הרץ9
מחבל ערבי יידה אבן גדולה על ראשו של ילד מהיישוב היהודי בחברון במעיין אברהם שבעיר. המחבל נצפה במצלמות האבטחה כשהוא מגיח במהירות מיידה אבן ונמלט • צפו (ארץ)
ילד בן 12 נפצע בחברון מאבן שפגעה בראשוילד בן 12 נפצע בחברון מאבן שפגעה בראשודניאל הרץ10
ילד תושב היישוב היהודי בחברון נפצע בראשו, איבד את הכרתו ונפל לתוך המעיין לידו היה עם חבריו. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם שם הוא מאושפז עם תפרים רבים (ביטחון)
מראות הקרבות בסוריה מתוך גבול ישראל - 5 זליגות ירי במהלך השבת לרמת הגולן; צה"ל תקף בתגובה5 זליגות ירי במהלך השבת לרמת הגולן; צה"ל תקף בתגובהדניאל הרץ1
חמש זליגות ירי לשטח ישראל במהלך השבת כתוצאה ממלחמת האזרחים בסוריה. כולן בשטח פתוח ללא נפגעים וללא נזק. צה"ל תקף בתגובה שלושה תותחי ארטילריה של המשטר הסורי (צבא וביטחון)
הירי בסוריה, ארכיון - רקטה סורית נפלה ברמת הגולן: צה"ל תקף בתגובהרקטה סורית נפלה ברמת הגולן: צה"ל תקף בתגובהדניאל הרץ1
מתיחות בגבול הצפון: הרקטה נפלה ככל הנראה בשטח פתוח ברמת הגולן ללא נפגעים וללא נזק. ככל הנראה מדובר בזליגת ירי מהלחימה בסוריה ולא בירי מכוון לתוך שטח ישראל (ביטחון)
ח"כ מכאל מלכיאלי - מלכיאלי דורש תמרורי אזהרה בשטחיםמלכיאלי דורש תמרורי אזהרה בשטחיםיוני גבאי7
בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" על בני המשפחה החרדית שהמשיכו בטעות בנסיעה לשכם, דורש ח"כ מיכאל מלכיאלי ממשרד הביטחון, הצבת תמרורי אזהרה בולטים בדרך (חדשות)
בידוק במחסום. אילוסטרציה - אישום: קצין מג"ב העביר פלסטינית ללא בידוקאישום: קצין מג"ב העביר פלסטינית ללא בידוקכיכר השבת1
המחלקה לחקירות שוטרים הגישה כתב אישום נגד קצין מג"ב אליצור אטיאס בן 49 בגין מרמה, הפרת אמונים והסעה שלא כדין, לאחר שהעביר פלסטינית במחסומים ללא בדיקה (בארץ)
חייל. ארכיון - חייל צה"ל נפצע קל מפגיעת אבן בדהיישהחייל צה"ל נפצע קל מפגיעת אבן בדהיישהכיכר השבת
במהלך פעילות כוחות צה"ל נגד העברת כספי טרור למשפחות מחבלים הוחרמו עשרות אלפי שקלים ורכבים. חייל צה"ל נפצע באורח קל מפגיעת אבן. בגבול עזה נתפסו שני מסתננים (ארץ)
שני הרמטכלים במסיבת העיתונאים - איראן: לא מתקבל שישראל תתקוף בסוריהאיראן: לא מתקבל שישראל תתקוף בסוריהדניאל הרץ2
הרמטכ"ל האיראני אמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם מקבילו הסורי, יומיים לאחר התקיפה הישראלית כנגד סוללת טילי נ"מ שירתה לעבר מטוס ישראלי (ביטחון)
הפועל בתמונה שהעלה לפייסבוק - הערבי איים מתוך ביתר עילית: "לפגוע בהם"הערבי איים מתוך ביתר עילית: "לפגוע בהם"דניאל הרץ4
כוחות הביטחון עצרו פועל ערבי העובד בביתר עילית לאחר שפרסם בדף הפייסבוק שלו תמונה בביתר עילית בה הוא ניצב ליד טרקטור עם הכיתוב המדאיג: "לפגוע בהם" (צבא וביטחון)
יש לכם חוש הומור? 'המוסד' מחפש אתכםיש לכם חוש הומור? 'המוסד' מחפש אתכםדניאל הרץ3
מודעה לא שגרתית של המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים - שירות הביון הישראלי, שפורסמה לאחרונה באתר שלו מחפשת מועמד בעל חוש הומור, אופטימיות וספונטניות (צבא וביטחון)
השבעה. אילוסטרציה - הוראה: לא רק הרב הצבאי יקריא פרק תנ"ךהוראה: לא רק הרב הצבאי יקריא פרק תנ"ךב. ניסני
אגף כח אדם בצה"ל יצא בהרואה חדשה לפיה מפקד היחידה יוכל לבחור את זהות האיש שיקריא את פרק התנ"ך במהלך טקס השבעת הטירונים, תפקיד שהיה שמור לרב הצבאי (צבא)
השר אריה דרעי - דרעי מזהיר: 'בתוך דקות הכל יכול להשתנות'דרעי מזהיר: 'בתוך דקות הכל יכול להשתנות'ישי כהן37
חבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר אריה דרעי, נאם בפני בחורי ישיבות והתייחס למתיחות בצפון לאור התקרית בסוריה ואמר: "כמה סייעתא דשמיא אנחנו צריכים, איך אפשר לעמוד מול כל האיומים" (ארץ)
יחידת המסתערבים בפעולה, ארכיון - נמנע פיגוע: כוח מסתערבים לכד מחבלנמנע פיגוע: כוח מסתערבים לכד מחבלדניאל הרץ1
הלילה נעצר חשוד שעל פי החשד בכוונתו הייתה לבצע פיגוע טרור. החשוד נעצר על ידי יחידת המסתערבים של משמר הגבול בפעילות יחד עם לוחמי צה"ל מחטמ"ר בנימין (ביטחון)
אילוסטרציה - סוריה מגיבה לישראל: 'יהיו השלכות רציניות'סוריה מגיבה לישראל: 'יהיו השלכות רציניות'אלי רוטמן3
שעות ספורות לאחר המתקפה החריגה, הרשמית, של חיל האויר הישראלי נגד סוללת טילים בעומק שטח סוריה, מגיב צבא אסד ומבהיר כי הפעם הוא לא ישתוק למה שנעשה (צבא)
ארכיון, אילוסטרציה - חיילת נפצעה בינוני בתאונה בבסיס בדרוםחיילת נפצעה בינוני בתאונה בבסיס בדרוםדניאל הרץ2
שוב תאונה בבסיס צה"ל: רכב צבאי שהתדרדר על חיילת בבסיס בדרום הביאה לפציעתה והיא פונתה לבית החולים סורוקה באמצעות מטוס כשהיא במצב קל-בינוני (צבא וביטחון)
חיל האוויר השמיד סוללת טילי נ"מ בסוריהחיל האוויר השמיד סוללת טילי נ"מ בסוריהדניאל הרץ
מטוסי חיל האוויר השמידו באמצעות שלוש פצצות סוללת טילים נגד מטוסים סורי שירתה הבוקר טיל לעבר מטוסי חיל האוויר שפעלו בלבנון. הסוללה הושמדה כליל (צבא וביטחון)
אקדחים שנמצאו הלילה - יידו אבנים על מטיילים יהודים ונעצרו בכפרםיידו אבנים על מטיילים יהודים ונעצרו בכפרםדניאל הרץ1
כוחות הביטחון עצרו הלילה בכפר כובר שלושה מחבלים שיידו אבנים לעבר מטיילים יהודים לפני כחודשיים. השלושה זוהו ונעצרו בביתם. בנוסף נמצאו נשקים בלתי חוקיים (ביטחון)
הכניסה לבית המשפט הצבאי בשומרון - בכניסה לביהמ"ש: נעצר חשוד עם מטעןבכניסה לביהמ"ש: נעצר חשוד עם מטעןדניאל הרץ
חשוד פלסטיני הגיע לבית המשפט הצבאי שומרון עם מטען צינור במטרה לבצע פיגוע. כוחות הביטחון שזיהו את המטען עצרו את החשוד ולמקום הוזעק חבלן משטרתי (צבא וביטחון)
אישום: הסית  ברשתות החברתיות לטרוראישום: הסית ברשתות החברתיות לטרורדניאל הרץ
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד צעיר ערבי שהסית ברשתות החברתיות לטרור ושיבח את ארגוני הטרור כשהוא קורא להפרות סדר אלימות כנגד כוחות הביטחון (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז16
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44
ישי לפידות
ישי לפידות
מפקד אמיץ - נואם גרוע / ישי לפידות
כ"ז בניסן תשעו14
הנקראים
המדוברים