גפני  שטיסל  הידברות  לחמניות
חברת אפל רומזת: נבנה מכונית אוטונומיתחברת אפל רומזת: נבנה מכונית אוטונומיתכיכר השבת1
ענקית הטכנולוגיה האמריקנית אפל, שמתקשה להוציא חידושים טכנולוגיים פורצי דרך בשנים האחרונות, בדרך לכניסה לשוק המכוניות האוטונומית - כך עולה ממסמך רשמי שפרסמה החברה בימים האחרונים (דיגיטל)
תחנה ללא שילוט. סבל מיותר - מיזם השילוט האלקטרוני בתחנות האוטובוסים לא יורחבמיזם השילוט האלקטרוני בתחנות האוטובוסים לא יורחבאלי רוטמן5
חוסר תקציב - זוהי הסיבה בגינה נתקע מיזם השילוטים האלקטרוניים בתחנות ההסעה הרבות בהן ממתינים הנוסעים הרבים לאוטובוסים המיוחלים שיביאום אל מחוז חפצם (חדשות, תחבורה)
בקרוב: הוזלה בתעריפי ביטוח החובה לרכבבקרוב: הוזלה בתעריפי ביטוח החובה לרכבדניאל הרץ
בעוד פחות מחודש צפויים תעריפי ביטוח החובה לרדת בעיקר לנהגים צעירים, נשים ורכבים עם מערכות בטיחות מצילות חיים. ההפחתות - בשיעור של כ-40% מהמחיר כיום (רכב)
המס על הרכב - הגבוה בעולם המערביהמס על הרכב - הגבוה בעולם המערבידניאל הרץ3
מחיר הרכבים בישראל גבוה במיוחד ולא רק בגלל מחיר הרכב עצמו אלא בגלל המיסים שגורמים להכפלת מחיר הרכב זאת בנוסף למס הגבוה על דלק שהופך את הרכב למוצר יקר (רכב)
אילוסטרציה - לאחר השביתה: תביעה ייצוגית נגד אל עללאחר השביתה: תביעה ייצוגית נגד אל עלאלי רוטמן1
לפי התביעה, במהלך שביתת הטייסים והניסיונות לסיומה שהצליחו לבסוף, התברר כי היתה במשך שנים "עריצות של ממש וזלזול בוטה בזמן היקר של ציבור הצרכנים" (תחבורה)
מחיר הדלק יוזל החל ממחר ב-7 אגורותמחיר הדלק יוזל החל ממחר ב-7 אגורותנתנאל לייפר
מגמת עליית מחירי הדלק נעצרה בינתיים עם ירידת מחירים קטנה בהשוואה להעלאת המחירים בשלושת החודשים האחרונים ב-45 אג'. המחיר לליטר יעמוד על 5.96 ש"ח (רכב)
אופנועים בתל אביב מורשים לנסוע בנתיבי תחבורה ציבוריתאופנועים בתל אביב מורשים לנסוע בנתיבי תחבורה ציבוריתדניאל הרץ1
משרד התחבורה הודיע כי הוא מאשר סופית ומרחיב את האישור לנסיעת אופנועים בנתיבי התח"צ בכל תל אביב על פי השר ישראל כץ בקרוב יורחב האישור גם לערים נוספות (רכב)
אילוסטרציה - לבטל רמזור ירוק להולכי רגל יחד עם הרכביםלבטל רמזור ירוק להולכי רגל יחד עם הרכביםדניאל הרץ4
על פי הצעת החוק החדשה לאור מספר התאונות הקטלניות תבוטל האפשרות לפנות ימינה ברמזור ירוק כשבו בעת יש רמזור ירוק להולכי הרגל כדי למנוע את סיכונם (רכב, חדשות)
נדחתה העתירה נגד השינוי במבחני הנהיגהנדחתה העתירה נגד השינוי במבחני הנהיגהדניאל הרץ3
בג"ץ דחה את עתירתם של מורי הנהיגה כנגד הרפורמה במערך מבחני הנהיגה המעשיים. השר כץ: מדובר בניצחון גדול למאות אלפי צעירים שיוכלו לבצע מבחן תוך 14 יום (רכב)
ארכיון - נהגי המוניות ישבשו את הנסיעה בכביש 1נהגי המוניות ישבשו את הנסיעה בכביש 1נתנאל לייפר4
החל מהשעה 9:30 צפויים לעלות אלפי נהגי מוניות לירושלים כדי להפגין מול משרד ראש הממשלה במחאה על הורדת מחירי המונה. שיבושי תנועה צפויים בכביש 1 ובירושלים (אקטואליה)
אגרות הרכב בישראל  - מהגבוהות בעולםאגרות הרכב בישראל - מהגבוהות בעולםדניאל הרץ5
המדינה דורשת והאזרחים משלמים מחוסר ברירה. מרכז המחקר של הכנסת חשף: אגרות הרכב בישראל מהגבוהות בעולם לעיתים אף פי 30 מארה"ב. האם המחירים ירדו? (רכב)
תאונה קטלנית - הקטל בכבישים גדל: 323 הרוגים ב-2016הקטל בכבישים גדל: 323 הרוגים ב-2016דניאל הרץ3
עליה של 6% במספר ההרוגים בתאונות דרכים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, בשונה משאר מדינות המערב בהן מספר ההרוגים יורד משנה לשנה (תחבורה)
כביש 6 - התנהלות מקוממת בכביש 6 גובה מחיר יקרהתנהלות מקוממת בכביש 6 גובה מחיר יקראלי רוטמן1
מתברר, כי קנס הפיגורים על תשלום מאוחר של נהגים הנוסעים בכביש האגרה החוצה את ישראל, כביש 6, נצבר בכיס הזכיינית לסכום עתק ונגבה שלא כראוי (חדשות תחבורה)
הגלגל החדש - עיריית ירושלים בפתרון מקורי: גלגל חנייהעיריית ירושלים בפתרון מקורי: גלגל חנייהדניאל הרץ7
גלגל חנייה ענק שהוצב ליד שוק מחנה יהודה יאפשר לעשרה רכבים לחנות לגובה. מדובר בפיילוט של העירייה ובמידה וימצאו מספיק נהגים אמיצים הוא יורחב למקומות נוספים (רכב)
החל ממחר: חובה להדליק אורות בכל נסיעההחל ממחר: חובה להדליק אורות בכל נסיעהנתנאל לייפר2
משרד התחבורה מזכיר כי החל ממחר יש צורך להדליק אורות בנסיעה בין עירונית עד לסוף חודש מרץ בעוד חמשה חודשים. הקנס 100 שקל ושתי נקודות חובה (חדשות רכב)
yויוטה קורולה - איזה רכב הכי נגנב בישראל? כל הנתוניםאיזה רכב הכי נגנב בישראל? כל הנתוניםתומר הדר1
בחודש ספטמבר נגנבו בישראל 954 כלי רכב מסוגים שונים. מתחילת השנה נגנבו בישראל 9,331 כלי רכב, ירידה של 22.9% לעומת תשעת החודשים הראשונים של 2015 (רכב)
שוב: מחירי הדלק עולים מחר בחצותשוב: מחירי הדלק עולים מחר בחצותנתנאל לייפר2
חודשיים בלבד לאחר העלייה הקודמת שוב מטפס הבנזין לרכב והוא יעלה ב-14 אג' לליטר לסך של 6.03 ש"ח לליטר. הסיבה: מחירי הנפט, שער הדולר והמיסים הגבוהים (חדשות, רכב)
זו לא עוד מכונית: לחצו וראו אותה הופכת למפלצתזו לא עוד מכונית: לחצו וראו אותה הופכת למפלצתכיכר השבת9
המכונית הזאת נראית כמו מכונית רגילה לכל דבר - עד לרגע שהאדם האוחז בשלט שלה לוחץ על הכפתור, והופך אותה בתוך שניות בודדות לרובוט אימתני (חדשות תחבורה)
דו גלגליים ישתמשו בנתיבי תחבורה ציבוריתדו גלגליים ישתמשו בנתיבי תחבורה ציבוריתדניאל הרץ1
ניסוי שנערך במשך חצי שנה בשני נתיבי תחבורה ציבורית קבע כי אין סיכון לדו גלגליים לצד היעדר הפרעה לאוטובוסים. בקרוב ההסדר יועתק גם לנתיבים לערים נוספות (תחבורה)
הצעת חוק: יידרש רישיון לאופניים חשמלייםהצעת חוק: יידרש רישיון לאופניים חשמלייםדניאל הרץ12
על פי ההצעה של ח"כ עודד פורר יהיה צורך ברישיון נהיגה כדי לרכב על אופניים חשמליים, רישיון שיוענק רק מעל גיל 16 וכפוף לידיעת חוקי הנהיגה (חדשות תחבורה)
עיר בלי רמזורים, יש דבר כזה?עיר בלי רמזורים, יש דבר כזה?דניאל הרץ23
העיר תקס שבסין נבנתה בצורה מתוחכמת שמונעת פקקים ומייתרת את השימוש ברמזורים - למרות שמדובר בעיר עם 15 אלף תושבים ו-64 רחובות (חדשות תחבורה, בעולם)
פקק תנועה באיילון - ב-2015: רכב ליסיניג נסע פי שניים מרכב פרטיב-2015: רכב ליסיניג נסע פי שניים מרכב פרטיליאור גוטמן1
על פי הנתונים, בשנת 2015 נסעו נהגים ברכבי ליסינג 30.6 אלף ק"מ בממוצע, לעומת 14.6 אלף ק"מ בלבד לרכב פרטי בבעלות פרטית. על פי הפילוח, ככל שכלי הרכב חדש יותר, כך הנסועה השנתית הממוצעת שלו גבוהה יותר
סקר חדש: באיזו מדינה הכי נוח לנהוג?סקר חדש: באיזו מדינה הכי נוח לנהוג?דניאל הרץ1
סקר שערכה אפליקציית הניווט ווייז בין המשתמשים ב-38 מדינות קובע באיזו מדינה הכי נוח לנהוג ומי נמצאת בתחתית הרשימה. וגם היכן ישראל בדירוג הנהגים? (חדשות תחבורה)
תבע את העירייה כי... קראה לרכבו גרוטאהתבע את העירייה כי... קראה לרכבו גרוטאהדניאל הרץ3
ביהמ"ש נאלץ להתמודד עם תביעה של תושב חולון שתבע את העירייה בטענה שפגעה בו כאשר הצמידה לרכבו הודעה עם המילה "גרוטאה". ביהמ"ש המליץ למחוק את התביעה (רכב)
יבואנית פולקסווגן בישראל - שנה לפרשת דיזלגייט ורק רכב אחד תוקןשנה לפרשת דיזלגייט ורק רכב אחד תוקןדניאל הרץ
לפני שנה נחשפה פרשיית דיזלגייט בה התברר שפולקסווגן זייפה את נתוני פליטת הזיהום של הרכבים שלה. בעולם תיקנו כבר רכבים רבים אך בישראל תוקן רכב אחד בלבד (רכב)
נסיעה ראשונה. הנהג רק מסתכל - בניו יורק החלו מוניות לנסוע ללא נהגבניו יורק החלו מוניות לנסוע ללא נהגאלי רוטמן1
חברת 'אובר' רכשה לאחרונה את חברת סטארט-אפ של בכיר ישראלי לשעבר בגוגל, שמפתחת טכנולוגיה להפיכת משאיות לאוטונומיות. בינתיים, היא התחילה עם מוניות נוסעים (רכב)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8
הנקראים
המדוברים