"הרב" אריה דרעי - 'יתד' מציג: "הרב" אריה דרעי
"הרב" אריה דרעי (צילום: פלאש 90)
אאא

אחדות מופלאה או תקלה? קוראיו הוותיקים של העיתון הליטאי "יתד נאמן" שמים לב לשינוי מרענן שנוצר בחודשים האחרונים כשלא ברור האם מדובר בסימני האחדות המופלאה השוררת בציבור החרדי על כל מפלגותיו מאז גזירת הגיוס והכינוס הנדיר של שלושת מועצות גדולי וחכמי התורה או שמא מדובר בשינוי מגמה אותה מובילה ההנהלה הנוכחית של העיתון הנחשבת למתונה יותר ולסובלנית גם כלפי אישים אחרים ודעות נוספות.

לאחר שנים מצרף העיתון לשמו של יו''ר ש"ס של אריה דרעי את התואר "הרב", תואר לו הוא זוכה רק בביטאון ש"ס "יום ליום" או במודעות רחוב על אירועים בו הוא אמור להשתתף.

הבוקר בלט הדבר במיוחד כאשר בידיעה שפורסמה בעיתון על ישיבת המועצה בבית שמש, יו"ר סיעת ש"ס אריה דרעי הוכתר בתואר "הרב" וכך גם ח"כ אברהם מיכאלי.

השניים זכו בתואר המכובד שהיה שמור עד עתה רק לחברי הכנסת מהמפלגה החרדית אשכנזית יהדות התורה אולם גורמים בכירים בהנהלת העיתון מסרבים להתרגש ולהתלהב מהשינוי המרענן כאשר לטענתם זו מגמה הנמשכת כבר במשך תקופה.

כאמור ההערכות בשוק העיתונות החרדית הינם כי מדובר בשילוב של נסיבות שאפשר לעשות את השינוי המיוחל כאשר גם הוחלפה לפני שנתיים ההנהלה שנחשבה לקיצונית יותר ולכזו שתוקפת דעות שונות ואחרות מהקו ההשקפתי אותו הוביל העיתון וגם בעובדה שכתגובה לגל הגזירות הקשות של הממשלה הנוכחית נוצרה אווירה ייחודית של אחדות וליכוד השורות בתוככי המנהיגות הרוחנית כמו גם הפוליטית מה שאפשר לדבר הנדיר לקרות.