אאא

הקרן החדשה לישראל מתגייסת להילחם בהפרדה שיש בכותל המערבי ונגד קוי מהדרין.

הקרן החדשה לישראל הינו ארגון הגג למאות עמותות וארגונים חברתיים ופוליטיים בישראל. כשאומרים ארגונים פוליטיים מתכוונים לארגונים מהצד השמאלי והמאוד שמאלי שיש בזירה הפוליטית. הקרן החדשה לישראל מספקת מימון ועזרה לוגיסטית וטכנולוגית בהקמת ארגונים ועמותות.

חלק ניכר מהכסף מגיע ממדינות זרות כמו בריטניה ומהאיחוד האירופי שמממנים את הפעילות של העמותות. הקרן מממנת ארגונים כמו עדאללה, בצלם, יש דין, הוועד הישראלי נגד הריסת בתים, מוסווא ועוד רבים אחרים. 

המכון לאסטרטגיה ציונית בנייר עמדה שהכין קבע כי בשלושים השנה האחרונות העבירה הקרן החדשה לישראל סכום עתק של 200 מיליון דולר לעמותות שכשליש מהן מוטות פוליטית לצד שמאל. עכשיו, הקרן החדשה לישראל הקימה עמותה חדשה "נלחמים בדחיקת הנשים מהמרחב הציבורי" שעניינה להיאבק נגד קווי ההפרדה באוטובוסים ונגד ההפרדה שיש ברחבת הכותל המערבי.

באתר החדש שהקימה הקרן החדשה לישראל לעמותה מתוארים קוי הפעולה והצעדים הממשיים שבהם מתכוונים פעילי העמותה לפעול.

שלבי הפעילות

הפעולה הראשונה היא להקים קו סיוע בשם "השמיעני" ל"נפגעי הפרדה" - נשים דתיות וחרדיות שנפגעו מההפרדה יוכלו להתקשר לקו החם ולקבל עזרה. והפעולה השניה היא להרים הפגנות ומחאות ברחבי הארץ - שלהם יהיו שותפים דתיים וחילונים "להפגנות עממיות", כלשון האתר.

הפעולה השניה קרמה עור וגידים כבר לפני כמה שבועות כאשר התייצבו ברחבת הכותל פעילים של התנועה הרפורמית, פעילים של תנועות אנטי דתיות כמו 'חדו"ש' וגם דתיים לאומיים חברי תנועת נאמני תורה ועבודה. בסרטון שמוצב בעמוד הבית וכולו מתורגם לאנגלית עם הקדמה באנגלית (כי כאמור עיקר התרומות מגיעות מחו"ל) נראים אנשי הציונות הדתית, תנועת נאמני תורה ועבודה, מפגינים בכותל המערבי ביחד עם ארגונים אנטי דתיים ורפורמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ד"ר מיכה גודמן, מנאמני תורה ועבודה, מסביר בסרטון לקהל מרעיו שהשלטים האוסרים על ערבוב בין נשים וגברים ברחבה העליונה פירושם ש"אין כניסה לחילונים, אין כניסה למסורתיים, אין כניסה לנערים ונערות בבני עקיבא שרוצים להיות ביחד - זה המאבק של נרות חנוכה" (ההפגנה הייתה בחג החנוכה).

ההתגייסות של הקרן החדשה לישראל דווקא עכשיו נובעת מההחלטה הקרובה של שר התחבורה לגבי קווי מהדרין.

כאמור, הקרן החדשה לישראל מתכוונת להילחם לא רק נגד הקווים המיוחדים לחרדים אלא גם נגד ההפרדה בין המינים שיש בכותל המערבי ובמקומות אחרים.

מסתבר, שאחרי שהכסף הזר של הקרן החדשה לישראל נכנס ברגל גסה לשיח הפוליטי הפנימי בישראל עכשיו יש לכסף הזה יעוד נוסף: להשפיע על הצביון הדתי של מדינת ישראל.