בני פרידמן  שטיסל  מרדכי שפירא  איציק דדיה
'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש'כל נדרי' ב'אור אלחנן' עם הגרמ"מ חדש זצ"ל • צפו
ט' בתשרי תשעז | 11.10.16
אלפי תלמידים נפרדו השנה מרבם הנערץ, הגאון רבי משה מרדכי חדש זצ"ל, ראש ישיבת "אור אלחנן" • צפו בתיעוד נדיר שנחשף ב"כיכר השבת" באדיבות הרב ישראל גליס מתפילת "כל נדרי" בישיבה לפני כעשור • בעל התפילה: הגרמ"מ חדש • צפו (יהדות)
צער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונותצער על אובדן הצדיקים - סגולה לכפרת עוונותהרב אברהם בליקשטיין1
העניין להזיל דמעה על פטירת הצדיקים נדב ואביהוא דווקא ביום הכיפורים, שהרי הבכייה תבוא ע"י התבוננות בגדלותם וצדקותם והכרה במעשיהם של צדיקים אלו (יהדות, יום כיפור)
יום כיפור תשע"ז: זמני כניסת ויציאת הצוםיום כיפור תשע"ז: זמני כניסת ויציאת הצוםכיכר השבת2
"כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאתיכם": זמני כניסת ויציאת צום יום הכיפורים בארץ ובמספר ערים נבחרות בעולם. גמר חתימה טובה (ימי סליחות, חגי ישראל, יהדות)
הרב ישראל אסולין - כל הלכות יום הכיפורים / הרב ישראל אסוליןכל הלכות יום הכיפורים / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
מה הדין של חולה, מעוברת ומיניקה ביום כיפור? מהן מצוות ערב יום הכיפורים ומהם המנהגים השונים? הרב ישראל אסולין מפרט (יהדות, יום כיפור)
כל השנה חילונים, בכיפור עם כיפה - זו לא צביעות?כל השנה חילונים, בכיפור עם כיפה - זו לא צביעות?כיכר השבת3
ערב יום הכיפורים, מגיש "כיכר השבת" את פינתו המיוחדת של הרב עידו וובר, המגיש תוכניות ייעוץ בתחנות הרדיו ועורך עלון שבועי על פרשת השבוע. ומסביר מדוע התקרבותם של חילונים בכיפור אינה צביעות (יהדות)
צבי יחזקאלי מספר: כך חזרתי בתשובה. צפוצבי יחזקאלי מספר: כך חזרתי בתשובה. צפוכיכר השבת7
ערב יום הכיפורים, מגיש "כיכר השבת" את סיפורו האישי של צבי יחזקאלי, ראש הדסק לענייני ערבים של 'חדשות 10', שחזר בתשובה ומתבונן מה אבא שבשמים רוצה (יום כיפור)
הרב פנגר מספר: למה חזרתי בתשובה? צפוהרב פנגר מספר: למה חזרתי בתשובה? צפוכיכר השבת15
ערב יום הכיפורים, מגיש "כיכר השבת" את סיפורו האישי של הרב יצחק פנגר, המאסטר רייקי שלמד את תורת הדלאי למה, חזר בתשובה שלמה והפך למרצה פופולארי ליהדות (יום כיפור)
ג' בחינות יום הדין / הרב אברהם בליקשטייןג' בחינות יום הדין / הרב אברהם בליקשטייןהרב אברהם בליקשטיין1
"וכל באי עולם יעברו לפניך כבני מרון", מהם שלושת הבחינות בהן בוחן הקב"ה ביום הדין את בני האדם? מה ההבדלים ביניהם ומה העומק שעומד מאחורי הפירושים (ימי סליחות)
השם לי לא אירא / הרב ישראל אסוליןהשם לי לא אירא / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין2
מלחמת היצר זה לא רק אם התגברתי על תאוות האכילה או על הנטייה החולנית שלי להתקפי זעם. מלחמת היצר העיקרית היא – לאן אני הולך אחרי שלא התגברתי ונכשלתי (יהדות)
שאלה על התשובה / הרב עמיהוד סלומוןשאלה על התשובה / הרב עמיהוד סלומוןהרב עמיהוד סלומון7
על פי השכל הישר, על פי החכמה והנבואה, אין מקום ל"הֲנָחוֹת"! על החוטא להענש, ולשלם את המחיר על מעשיו. כיצד ניתן לתקן ולשנות את ההיסטוריה? (יהדות)
"זה היום תחילת מעשיך"  - לקראת יום הדין"זה היום תחילת מעשיך" - לקראת יום הדיןהרב אברהם בליקשטיין
עד שנברא אדם הראשון לא הייתה בעולם מציאות של נברא היכול מתוך רצונו הוא לבחור במלכותו יתברך, וכך בעצם לא התקיימה תכלית הבריאה, עד לרגע שנברא האדם (ראש השנה)
צפו: הפינה של הרב עידו וובר על ראש השנהצפו: הפינה של הרב עידו וובר על ראש השנהכיכר השבת
הרב עידו וובר, המגיש תוכניות ייעוץ בתחנות הרדיו ועורך עלון שבועי על פרשת השבוע, עם פינה מיוחדת לקראת ראש השנה (יהדות, חגי ישראל)
"סליחות נאכט אין מוסקבה"  | גלריה מעוררת"סליחות נאכט אין מוסקבה" | גלריה מעוררתכיכר השבת1
מנייני סליחות רבים נערכו בחצות הלילה של "במוצאי מנוחה" במוסקבה. הצלם לוי נאזרוב, מגיש גלריית תמונות, מסליחות בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה (יהדות)
סליחות המוניות נוסח קרליבך במנהטן • צפוסליחות המוניות נוסח קרליבך במנהטן • צפויאיר טוקר13
מאות השתתפו הלילה במעמד הסליחות הראשון בנוסח קרליבך, באולם שהושכר במיוחד לשם כך - בסמוך ל'טיימס סקוור' במנהטן שבניו יורק • צפו במעמד המרגש (ימי סליחות)
הסליחות עם יצחק מאיר ב'ישורון' - פרויקט מיוחד: סליחות אלטרנטיביות •  צפופרויקט מיוחד: סליחות אלטרנטיביות • צפוישראל כהן20
חיים אליעזר הרשטיק בתל אביב, יצחק מאיר בירושלים, נפתלי קמפה בחדרה, חזקי סופר במרכז חיבה וישראל רנד ברמת גן | אלפים השתתפו באמירת סליחות אלטרנטיבית • צפו (יהדות)
מפחד מאלול? זה לא מה שחשבת עד היוםמפחד מאלול? זה לא מה שחשבת עד היוםהרב ישראל אסולין2
שורש החולי הנפשי שלנו - הבריחה מכאב. אנחנו מפחדים מכאבים, נגעלים מנגעים וחרדים לטעות. אנו מושלמים! ומהו שמה השני של אותה מושלמות? ניתוק והתעלמות (יהדות)
על חטא שחטאנו לפניך...על חטא שחטאנו לפניך...מני צור6
ועל חטא שחטאתי לפניך קורא נכבד! כשעקבת דרוך אחרי עוד אחד משרבוטי וכשלא הבנת מה הקשר בין נושא א' לפסקה ב' האשמת בתמימותך את המלמד בכיתה ג' שרדף אחר המנהל ד' (סליחות)
'וַנִּצְעַק, אֶל ה' אֱלֹהֵי אֲבֹתֵינוּ; וַיִּשְׁמַע ה' אֶת-קֹלֵנוּ''וַנִּצְעַק, אֶל ה' אֱלֹהֵי אֲבֹתֵינוּ; וַיִּשְׁמַע ה' אֶת-קֹלֵנוּ'ישי כהן
רגע לפני התקדש יום הכיפורים, הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בשיחה מיוחדת לגולשי "כיכר השבת" • "זכר ליציאת מצרים אנחנו רוצים לצעוק לבורא עולם, וַיִּשְׁמַע ה' אֶת-קֹלֵנוּ (ימי סליחות)
"הקב"ה נותן לנו כוח לכפר את כל העוונות""הקב"ה נותן לנו כוח לכפר את כל העוונות"ישי כהן2
שעות לפני התקדש יום הכיפורים, הראשל"צ הגאון רבי אליהו בקשי דורון, מעניק שיחה מיוחדת לגולשי "כיכר השבת", ומבאר את מהות עיצומו של יום הכיפורים שבכוחו לכפר על כל העוונות. צפו (יהדות)
הנהגות מרנן גדולי ישראל ביום כיפורהנהגות מרנן גדולי ישראל ביום כיפורישראל כהן וישי כהן
מה לומד הגראי"ל, מה פוסק הגרי"ג אדלשטיין במצוות אכילה בעיו"כ, באיזו תפילה הגר"ש כהן הש"צ, מתי מסתיימת התפילה בבעלזא? "כיכר השבת" מגיש: הנהגות גדולי ישראל ביום הקדוש (חרדים)
יום אחד שאנחנו יכולים להיות ממש מלאכים - סיפור לכיפור: הפגישה עם המלאךסיפור לכיפור: הפגישה עם המלאךח' יקר
רק הגיע לעיר מז'יבוז', והנה זכה לראות את הצדיק כשהוא מחייך אליו מאוד, ופניו מאירות: "דע לך, כי תפילותיך הנפלאות העלו עימם את כל התפילות של עם ישראל". סיפור (ימי סליחה)
הגר"ש עמאר, אמש - אלפים בסליחות עם הראשל"צ הגר"ש עמאראלפים בסליחות עם הראשל"צ הגר"ש עמארישי כהן1
אלפים השתתפו אמש (שני) בעצרת סליחות באמפי פארק באשדוד, שארגן ארגון ילדי שגיא ויעקב, בראשות הראשל"צ ורבה של ירושלים הגרש"מ עמאר, שקרא לקהל לסלוח אחד לשני (ימי סליחות)
רבבות במעמד הסליחות, אמש - תיעוד: רבבות בעצרת הסליחות בכותל המערביתיעוד: רבבות בעצרת הסליחות בכותל המערביישי כהן7
כמאה אלף בני אדם הגיעו אמש (שני) לרחבת הכותל המערבי להשתתף בעצרת הסליחות האחרונות במעמד הרבנים הראשיים הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"ד לאו. צפו בגלריה (ימי סליחות)
הרב פוטרפאס זצ"ל, בעל המעשה - וכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפוריםוכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפוריםהרב אלכסנדר ליפשיץ17
במקום הזה חיי אדם לא היו שווים הרבה, ומעשי רצח בין האסירים היו דבר שבשגרה. פניו כשל שודד ורוצח ומבטו מאיים. לפתע, הוא ירד ממקום משכבו והתקרב. "רציתי להתפלל" סיפר (כיפור, יהדות)
אילוסטרציה - השירים שיכניסו אתכם ליום כיפור כמו שצריךהשירים שיכניסו אתכם ליום כיפור כמו שצריךעריכה: גבי כץ4
מ"אוחילה לקל", דרך "עננו" ו"אבינו מלכנו" ועד ל"אדם יסודו מעפר" • אתר "כיכר השבת" מגיש 90 דקות של מיטב שירי הימים הנוראים מכל הזמנים • האזינו והיכנסו לאווירה (כיפור,מוזיקה)
מוח או לב; מה מעורר לתשובה? ראיון מיוחדמוח או לב; מה מעורר לתשובה? ראיון מיוחדישראל כהן3
מה גורם יותר ליהודים להתקרב לבורא העולם, האם זהו הרגש והחום שהם מקבלים ממרצים להחזרה בתשובה או התשובות לשאלות בנושאי אמונה? הרב ד"ר שלום סברניק בראיון מיוחד (יום הכיפורים)

ימי סליחות

כיכר השבת מלווה את ימי הרחמים והסליחות מידי שנה בחודש אלול, לקראת ראש השנה ויום הכיפורים. סיקור נרחב: סליחות בכותל, מאמרי חיזוק ושידורים חיים מן הסליחות.

עדכונים
כיכר facebook
מני צור
מני צור
על חטא שחטאנו לפניך...
ט' בתשרי תשעו6
הרב אלכסנדר ליפשיץ
הרב אלכסנדר ליפשיץ
וכל מאמינים - האמנם? סיפור ליום הכיפורים
ח' בתשרי תשעו17
הרב עמיהוד סלומון
הרב עמיהוד סלומון
שיחה שלא נענתה
ח' בתשרי תשעו6
הנקראים
המדוברים