'יתד' ו'המודיע': ידיעה זהה, אבל
(צילום מסך)
אאא

מערכת הבחירות בעיצומה, בעוד 20 יום בלבד יצאו אזרחי ישראל לקלפיות, ואפילו במפלגת 'יהדות התורה' התחילו לעבודמשרדי הפרסום נבחרו לאחר משא-ומתן ארוך ומתיש ולא מעט חילוקי דעות, מטות הפעילים נפתחים בזה אחר זה ברחבי הארץ, והעבודה יצאה לדרך.

ב'דגל התורה' כמו גם ב'אגודת ישראל' החליטו לזנוח את חילוקי הדעות ולעבוד יחד ובשיתוף פעולה, לפחות למראית עין, למען הגברת מצביעים למפלגה החרדית.

בדרך להצלחה, יש מי שלא מצליח להתגבר על היריבות, זאת למרות העובדה שהדבר מגיע אף לכדי גיחוך.

כך למשל בביטאונים המפלגתיים, 'יתד נאמן' של 'דגל התורה' מחד, ו'המודיע' של 'אגודת ישראל' מאידך, הקרדיטים לאמירות בדיוני המטות מחולקים לפי ההשתייכות המפלגתית ולאו דווקא לפי ההיצמדות למקור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתמול (ראשון) פורסמו בשני העיתונים ידיעה זהה על דיון שנערך במטה הבחירות הראשי של המפלגה בנושא "איוש הקלפיות הארצי", כאשר הוחלט כי המשימה המרכזית תהיה מעקב צמוד לאורך יום הבחירות ובמיוחד בעת ספירת הקולות למנוע מגורמים שונים לחבל בקולות המפלגה.

הידיעה זהה, מילה מילה, בשני העיתונים, למעט הציטוטים המיוחסים לפעילים ולאישי הציבור.

בעוד ב'יתד נאמן', יו"ר המטה לאיוש הקלפיות הוא "יהודה וצלר", שמספר על חלוקת הארץ למרחבים, הרי שב'המודיע', יו"ר המטה הוא "אברהם יוסטמן", שמספר אותו דבר - חלוקת הארץ למרחבים.

"הנוכחים האזינו ברוב קשב לדיווח המקיף שלו", נכתב בעיתונים. של מי? לפי 'יתד' של וצלר, ולפי 'המודיע' של יוסטמן.

בהמשך הידיעה, 'המודיע' מדווח כי "הרב חנוך זייברט" דיבר על-כך שיש לשאוף לאייש את הקלפיות באנשים מוכשרים ומיומנים, המכירים היטב את את החוקים והנהלים.

אותו דיווח, מופיע כמובן גם ב'יתד נאמן', שם מדווח כי "הרב יעקב אשר" דיבר על-כך שיש לשאוף לאייש את הקלפיות באנשים מוכשרים ומיומנים, המכירים היטב את את החוקים והנהלים.

גם בפתח הידיעה, לפי 'יתד', את הישיבה פתח "הרב אברהם וובר", לעומת 'המודיע' שמדווח כי את הישיבה פתח "הרב יהושע פולק".

למי באמת מגיע הקרדיט? תלוי כמובן את מי שואלים.

הידיעה ב'המודיע'
הידיעה ב'המודיע'
הידיעה ב'יתד נאמן'
הידיעה ב'יתד נאמן'