ליפא  ליפא שמלצר  מידד טסה  בני פרידמן
שבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעותשבוע העבודה יקוצר בשעה ל-42 שעות
ב' בניסן תשעח | 18.03.18
שחר אילן
שבוע העבודה בישראל יתקצר בשעה, והחל מאפריל - מ-43 ל-42 שעות שבועיות. ההשפעה העיקרית תהיה על עובדים שיש להם שעות נוספות ותעריף השעה שלהם יעלה (כלכלה)
פקק תנועה - 69% מהישראלים מגיעים עם רכב לעבודה69% מהישראלים מגיעים עם רכב לעבודהעמרי מילמן וליאור גוטמן
בסיאטל שבארה"ב כ-75% מהאזרחים משתמשים בתחבורה ציבורית כדי להגיע לעבודה. זמן הנסיעה הממוצע למי שעובד מחוץ ליישוב שלו עלה מ-30 דקות ל-39 דקות (כלכלה, בארץ)
סקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףסקר חברות האשראי: זה הגיל שעולה לנו הכי הרבה כסףכיכר השבת
חברות האשראי, שכמעט כל צעד כלכלי שלנו עובר דרכן, ערכו סקר שגילה איזה גיל דורש מאיתנו הכי הרבה הוצאות כלכליות. ואיפה הציבור החרדי? (כלכלה)
אילוסטרציה - מזעזע: שליש מהמזון המיוצר - מושלך לפחמזעזע: שליש מהמזון המיוצר - מושלך לפחדניאל הרץ1
כמעט שני מיליון אזרחים רעבים או לא ניזונים כראוי בשל קשיים כלכליים אך עדיין מזון בסכומי עתק מושלך מידי שנה לאשפה, בחלק מהמקרים כשהוא עדיין ראוי לאכילה (כלכלה)
המשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץהמשק צומח, אבל החיסכון של הישראלים מתכווץאדריאן פילוט, כלכליסט
החלק שמפנים משקי הבית והמגזר העסקי לחסכונות מתוך הכנסותיהם התכווץ וחזר לרמה שעליה עמד לפני חמש שנים. במקום לחסוך הישראלים צורכים הרבה יותר, וההוצאות שלהם זינקו ב-20% בחמש השנים האחרונות. העלייה בצריכה הפרטית הובלה דווקא בידי השכבות החלשות ביותר, שמימנו אותה באמצעות נטילת הלוואות מסוכנות. בנק ישראל מזהיר מהיעדר כרית ביטחון (כלכלה בארץ)
לכל בית ולכל גבעה. אילוסטרציה - לכל בית וכל גבעה:  אתר הקניות שהגיע הכי רחוק שאפשרלכל בית וכל גבעה: אתר הקניות שהגיע הכי רחוק שאפשרkikar.co.il בשיתוף שיווק העתיקה
זה התחיל כשירות עבור משפחות סביב חומות ירושלים שפרט למכולת אחת לא יכלו לקנות מזון טרי ומובחר, והפך תוך שנתיים למעצמה שתגיע לכל השומרון. שיווק העתיקה - אתר קניות דיגיטלי שיגיע עם המשלוח בחינם לכל בית ולכל גבעה (כלכלה, שיווקי)
מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64%דניאל הרץ
משרד הכלכלה יוצא למסלול תחרותי להגדלת כושר הייצור של ירקות קפואים וטוגנים (צ'יפס) על פי בדיקת המשרד: מחירי ירקות קפואים בישראל יקרים ב-64% בהשוואה למדינות נבחרות (כלכלה)
מכה לפיליפ מוריס: יוטל מס על סיגריות האייקוסמכה לפיליפ מוריס: יוטל מס על סיגריות האייקוסכיכר השבת
ענקית הטבק "פיליפ מוריס" קיימה מאבק תקיף בכל החזיתות בכדי למנוע את הטלת המס על מוצר העישון החצי אלקטרוני של החברה, אך נחלה הפסד שעשוי להוביל לפגיעה ברווחיה (כלכלה)
אילוסטרציה - לא רק בריאות: הנה עוד סיבה להפסיק לעשןלא רק בריאות: הנה עוד סיבה להפסיק לעשןכיכר השבת2
פיליפ מוריס מודיעה על התייקרות של כ-6% במחירי הסיגריות. המתחרות לא הגיבו עד כה, אבל צפויות להודיע בקרוב על עליית מחירים בהתאם. אולי זה הזמן להפסיק לעשן? (חדשות)
רשיון עסק לפתיחת עסק. אילוסטרציה - רשיון עסק - כל מה שחובה לדעת. המדריךרשיון עסק - כל מה שחובה לדעת. המדריךאסתי אבלס
סוף סוף הגשמת חלום וקיבלת הלוואה לעסק. אבל גם אם פתחת כבר, כדאי שתהיה מודע לדרך הנכונה והבטוחה להשגת רשיון לעסק. טור חובה לכל בעל עסק (כלכלה, שיווקי)
סניף חדש לבנק פאגי. - נחנך סניף בנק פאגי החדש בחיפהנחנך סניף בנק פאגי החדש בחיפהkikar.co.il בשיתוף בנק פאגי
באירוע מכובד ורב רושם נקבעו מזוזות ונחנך סניף פאגי המחודש בחיפה, באירוע השתתפו רבני העיר והקהילות החרדיות, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, מנהל מערך פאגי וסמנכ"ל הבנק הבינלאומי מר ינון שויקה, מנהלי סניפים וקהל אורחים רב (כלכלה, שיווקי)
הסכם למכירת גז למצרים ב-15 מיליארד דולרהסכם למכירת גז למצרים ב-15 מיליארד דולרדניאל הרץ
שתי שותפויות הגז הגדולות תמר ולוויתן חתמו על שתי עסקאות לאספקת גז לקבוצת משקיעים במצרים בסך כולל של 15 מיליארד דולר שיוחלק ביניהם שווה בשווה (כלכלה בארץ)
לחסוך זמן. אילוסטרציה - הכול סובב סביב הזמן, גם ביום יוםהכול סובב סביב הזמן, גם ביום יוםkikar.co.il בשיתוף בנק הפועלים
זמן. מילה בת שלוש אותיות המגלמת בתוכה כל כך הרבה. כל אדם הצריך לעשות שלושה דברים ביחד יודע כי הדבר הכי חשוב הוא הזמן. איך אפשר באמת לחסוך זמן? קבלו דרך יעילה ופשוטה (כלכלה, שיווקי)
מפעל אסם בשדרות - אסם קיבלה מענק כספי ותבנה איתו מפעל חדשאסם קיבלה מענק כספי ותבנה איתו מפעל חדשכיכר השבת
החברה, לה עשרה מפעלים בארץ ושניים נוספים בחו"ל, תשלים עוד השנה את הקמת המפעל החדש ותגייס עשרות עובדים נוספים, וכמובן גם במבה (כלכלה)
משתתפי התוכנית. - "תכנית משפיעים" לשילוב חרדים בשירות המדינה"תכנית משפיעים" לשילוב חרדים בשירות המדינהkikar.co.il בשיתוף ק.מ.ח1
הממונה על התעסוקה במשק: "אנחנו שואפים לכך שיהיו חרדים בשירות הציבורי כדי שהחלטות שמתקבלות במשרדי הממשלה יקבלו התייחסות מגוונת, ובכלל זה התייחסות חרדית ולאו דווקא בעניינים שנוגעים לציבור החרדי" (כלכלה, שיווקי)
מבקר המדינה - המבקר בודק: היערכות רשות המים לבצורתהמבקר בודק: היערכות רשות המים לבצורתאדריאן פילוט
משרד מבקר המדינה עורך בימים אלה ביקורת יסודית ברשות המים שבסופה ייצא דו"ח הבוחן את התמודדות הרשות עם רצף של חמש שנים שחונות, ובכלל זה הבצורת השנה (בארץ)
שפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהשפל של יותר מ-30 שנה בשיעור האבטלהדניאל הרץ
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מתגאה בנתונים המחמיאים: "נתוני האבטלה שמציג הלמ"ס הם ההוכחה למדיניות כלכלית נבונה ואחראית של ממשלת ישראל" (כלכלה בארץ)
אילוסטרציה - בתוך עשור: שכר הרופאים הוותיקים זינקבתוך עשור: שכר הרופאים הוותיקים זינקעמרי מילמן1
על פי נתוני הכלכלן הראשי באוצר רופא בעל ותק של עשר שנים הרוויח 790 שקל בכל 2016. השכר הגבוה ביותר - בכירורגיה פלסטית,אחריהם קרדיולוגים ורופאים מרדימים (ארץ)
כחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכחלון חתם על ביטול המכס לשורת מוצריםכיכר השבת2
שר האוצר כחלון חתם על צווים לביטול מכס על מוצרי הלבשה וטקסטיל, חשמל, תמרוקים, צעצועים ועוד. כחלון: "מחזירים את הכסף לאזרחים, מצמיחים את המשק ומוזילים את יוקר המחייה" (כלכלה)
עבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםעבודה מועדפת: השכר הגבוה של נהגי הטרקטוריםכיכר השבת4
כילדים שיחקנו בטרקטורים קטנים ונהננו מזה, מסתבר שיש אנשים שלקחו את האהבה הזאת צעד אחד קדימה והמשיכו לעשות את זה כמקצוע, ולא תאמינו, הם מרוויחים על זה הרבה כסף (כלכלה)
מכון התקנים הישראלי - הסוף לתקנים אינטרסנטיים למוצרים שוניםהסוף לתקנים אינטרסנטיים למוצרים שוניםדניאל הרץ
תקנים בינלאומיים יאומצו כלשונם ללא התאמות ייחודיות לישראל; שינויים הכרחיים יוגשו ע"י השרים, לא יאוחר מ-60 יום ויאושרו רק ע"י שר הכלכלה, שר האוצר ורוה"מ (כלכלה בארץ)
בתי החולים ימשיכו לספק תחליפי חלב ללא בלעדיותבתי החולים ימשיכו לספק תחליפי חלב ללא בלעדיותכיכר השבת1
הרשות להגבלים עסקיים האריכה בחמש שנים את הצו המחייב את בתי החולים לספק ליולדות תחליפי חלב מכל הסוגים וללא בלעדיות, זאת כדי להגדיל את התחרות (כלכלה)
נתב"ג - כ-20 מיליון נוסעים עברו בנתב"ג ב-2017כ-20 מיליון נוסעים עברו בנתב"ג ב-2017תומר הדר
אל על הובילה עם 5.7 מיליון נוסעים, במקום השני טורקיש איירליינס עם כמיליון נוסעים ובמקום השלישי איירופלוט. היעד המוביל היה טורקיה, ממנה המשיכו רבים ליעד אחר (כלכלה)
חנן אפרתי שופט בית משפט השלום ב תל אביב - יו''ר הוועדה המייעצת לבחירת נציבת שירות המדינה זימן 3 נציבים לשעבר לפגישה – אך "שכח" להגיעיו''ר הוועדה המייעצת לבחירת נציבת שירות המדינה זימן 3 נציבים לשעבר לפגישה – אך "שכח" להגיעאדריאן פילוט
השופט בדימוס חנן אפרתי שבוחן את כישוריה של עופרה ברכה, המועמדת של רה"מ לתפקיד, זימן את הנציבים לשעבר כדי שיספרו על תפקיד הנציב והכישורים הנדרשים. עו''ד רפי נץ-צנגוט, שזומן אף הוא לפגישה, טוען כי שני חברי הוועדה הנוספים מונו שלא כדין
עולים חדשים, אילוסטרציה - משרד האוצר: עולים חדשים עשירים לא יקבלו סל קליטהמשרד האוצר: עולים חדשים עשירים לא יקבלו סל קליטהעמרי מילמן, כלכליסט1
ההצעה מופיעה כחלק מחוברת הפחתות התקציבים שנועדו לממן את כל מהלכי הממשלה החדשים. המהלך אמור לחסוך 100 מיליון שקל למשרד העלייה והקליטה ו-30 מיליון שקל למשרד הבינוי והשיכון שמסייע בשכר דירה לעולים חדשים (כלכלה)
מונה חשמל - בשורה לצרכנים: מחיר החשמל יירד ב-2.3%בשורה לצרכנים: מחיר החשמל יירד ב-2.3%כיכר השבת
מחיר החשמל יירד בעוד שבוע ב-2.3% ומחירו יהיה 46.19 אג' לקווט"ש. על פי רשות החשמל הסיבה לירידה במחירים היא הירידה בשער הדולר והעלייה בצריכה הכוללת (כלכלה בארץ)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
הנקראים
המדוברים