חנן בן ארי  ויזניץ  הר הבית  מוטי..
כ-35 אלף ישראלים מנהלים חשבון בארה"בכ-35 אלף ישראלים מנהלים חשבונות כספיים בארה"ב
י"ח בטבת תשעז | 16.01.17
אלי רוטמן
בתהליך מיון המידע שהגיע כעת לרשות המסים, צפויים לצוף אלו מבין הלקוחות שבהתנהלותם השוטפת מול הרשות לא כללו את הדיווח המתחייב על חשבונותיהם אלו (כלכלה, בארץ)
סטודנטים חרדים. אילוסטרציה - החרדים: מעט סטודנטים, מעט דורשי עבודההחרדים: מעט סטודנטים, מעט דורשי עבודהאלי רוטמן12
הישובים החרדיים ממוקמים בתחתית טבלת הישובים בהם לומדים צעירים לתואר ראשון, ובאמצע טבלת הישובים באחוזי דורשי העבודה בלשכות התעסוקה. כל הנתונים (כלכלה, ארץ)
ביה"ח הדסה - לקראת שביתה בבתי החולים 'הדסה'?לקראת שביתה בבתי החולים 'הדסה'?אלי רוטמן
כבר זמן רב שהיחסים אינם תקינים בין ועד הרופאים ב'עין כרם' ו'הר הצופים' לבין המנכ"ל החדש-יחסית זאב רוטשטיין, הפעם הם עולים שוב על שרטון - על חשבון החולים (חדשות, בריאות)
בנקים - חשד: הבנקים מתאמים מחירים למשכנתאותחשד: הבנקים מתאמים מחירים למשכנתאותכיכר השבת
הממונה על ההגבלים בודקת חשד כי הבנקים מתאמים מחירים למשכנתאות. הממונה ביקשה מהבנקים להמציא לה מסמכים בכדי לבדוק את החשד לתיאום מחירים (חדשות)
אילוסטרציה - תושבי יו"ש: "חוק השקיות אינו חל עלינו"תושבי יו"ש: "חוק השקיות אינו חל עלינו"כיכר השבת13
"הפורום המשפטי לישראל ציונית ודמוקרטית" פנה בדרישה לבטל את הדרישה לתשלום על שקיות בשטחי יהודה ושומרון שכן אינם כפופים לחוק הישראלי ולא אושרו בצו אלוף (צרכנות)
אילוסטרציה - יונפקו שני שטרות חדשים: 20 ו-100 שקליםיונפקו שני שטרות חדשים: 20 ו-100 שקליםאלי רוטמן17
שר הפנים דרעי מחה קשות עם הנפקת השטרות הקודמים בשל הדרת דמויות מעדות המזרח על גביהן. בשטרות החדשים לא יתחולל השינוי המקווה, שמתוכנן לשטר ה-500 (כלכלה)
קונים ברשת? רשתות האופנה נלחמים בכםקונים ברשת? רשתות האופנה נלחמים בכםכיכר השבת5
הציבור הישראלי מצביע ברגליים או יותר נכון בכרטיס האשראי ומבצע מידי שנה קניות במיליארדי שקלים דרך הרשת. רשתות האופנה זועמות ומנסות לצמצם את התופעה (כלכלה)
אילוסטרציה - 26 אלף פועלי בנין יגיעו מסין לעבוד בישראל26 אלף פועלי בנין יגיעו מסין לעבוד בישראלאלי רוטמן3
האצת הבניה בישראל לא משפיעה בשלב זה על מחירי הדיור, אך דורשת כוח עבודה זול ויעיל. זו הסיבה למשא ומתן הממושך שנוהל עם סין בנושא, בסיומו נחתם הסכם משמעותי (כלכלה)
אילוסטרציה - בכיר בשוק הסלולר: צריך להעלות מחיריםבכיר בשוק הסלולר: צריך להעלות מחיריםאלי רוטמן4
יושב הראש המיועד של חברת גולן טלקום, גיל שרון, אמר היום כי הגיע הזמן להעלות את "מחירי ההפסד" של החברות הסלולריות בישראל - ועורר סערה בשוק (כלכלה, בארץ)
77% מההורים הכפילו את החיסכון לילדיהם77% מההורים הכפילו את החיסכון לילדיהםכיכר השבת3
נתונים ראשוניים של תכנית החיסכון של הביטוח לאומי עבור הילדים: 69% מהציבור מעדיף לחסוך בקופות הגמל ולא בבנקים. 77% מההורים הוסיפו 50 שקל לחיסכון (כלכלה)
מוצרי תנובה - ירידה ברווחים: תנובה תפטר 300 עובדיםירידה ברווחים: תנובה תפטר 300 עובדיםכיכר השבת1
תנובה תחתום על הסכם עם העובדים במסגרתו יפוטרו 300 עובדים ואלו שיישארו יזכו להעלאה במשכורת ובונוסים. תנובה סובלת בשנים האחרונות מירידה ברווחים (כלכלה, בארץ)
מכונות מזל - מכונות המזל הושבתו וכחלון הביע שמחתומכונות המזל הושבתו וכחלון הביע שמחתואלי רוטמן3
מאמש בחצות, 150 מכונות המזל של מפעל הפיס מושבתות. משרד האוצר שיזם את ההליך - שאינו סופי - מרוצה, והעומד בראשות המשרד לא הסתיר את שביעות רצונו (כלכלה, בארץ)
2017: רשימת השינויים שנרגיש בארנק2017: רשימת השינויים שנרגיש בארנקנתנאל לייפר4
השנה החדשה למניינם הגיעה ובחיקה שינויים כלכליים לא מועטים שרובנו נרגיש בכיס ולא בהכרח לחיוב. כל השינויים והמשמעויות הכלכליות החדשות שצריך לדעת עליהם (כלכלה)
"ההטבות לבזק - כדי שהאינטרנט לא יקרוס""ההטבות לבזק - כדי שהאינטרנט לא יקרוס"אלי רוטמן
שלמה פילבר, מקורבו של נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת, טוען כי המתווה שאושר וכולל הטבות בשווי מיליארדים גם ל'בזק', לא קשור לקרבתו של מנכ"ל בזק לבוס נתניהו (כלכלה)
אמיר לוי - "תקציב הרווחה לוקח את תקציב הביטחון""תקציב הרווחה לוקח את תקציב הביטחון"כיכר השבת2
הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי אמר בכנס הרווחה בתל אביב כי תקציב הרווחה גדל משמעותית. "משקיעים יותר בבריאות וברווחה, זה לוקח בהליכה את תקציב הביטחון" (ארץ)
כמעט כל ישראלי שלישי - מתחת לקו העוניכמעט כל ישראלי שלישי - מתחת לקו העונידניאל הרץ2
על פי דו"ח העוני האלטרנטיבי של 'לתת', 29% מאזרחי ישראל נמצאים מתחת לקו העוני, נתונים גבוהים מנתוני ישראל הרשמית. לטענת הארגון המדד החדש מדויק יותר (כלכלה)
מזעזע: 2.5 מיליון טון מזון מושמדים כל שנהמזעזע: 2.5 מיליון טון מזון מושמדים כל שנהדניאל הרץ
נתונים שמתפרסמים בעקבות דו"ח הצלת אובדן והצלת מזון בישראל לשנת 2015 מעלים כי כמות המזון שמושמדת מידי שנה בישראל היא עצומה ומטרידה לנוכח יוקר המחיה (כלכלה)
דו"ח אי השוויון ברפואה: פער גדול בפריפריהדו"ח אי השוויון ברפואה: פער גדול בפריפריהדניאל הרץ
אי שוויון בולט בין הפריפריה למרכז בנוגע לטיפול רפואי בבתי החולים. מצב המיטות עדיין נמוך ומיטות אשפוז חסרות בכל הארץ וגם כמה בשורות טובות בנוגע לתוחלת החיים (בריאות)
אילוסטרציה - וועדת הכספים: בעלי חברות הארנק ישלמו יותר מסוועדת הכספים: בעלי חברות הארנק ישלמו יותר מסדניאל הרץ
לאחר דיונים ארוכים הגיעה וועדת הכספים להבנות בנוגע למיסוי חברות הארנק שיתחילו לשלם יותר מס מבעבר, בכך תסגר הפרצה בחוק שאפשרה לבעלי הון לשלם פחות (כלכלה)
בלאק פריידיי: 300 טון חבילות הגיעו מחו"לבלאק פריידיי: 300 טון חבילות הגיעו מחו"לדניאל הרץ3
בעקבות יום הרווקים הסיני, בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי, בשבוע, מ-27 בנובמבר ועד 3 בדצמבר, נחתו בישראל כ-300 טון חבילות, מתוכם 110 טון רק בסוף השבוע האחרון (כלכלה)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לתוכן הכתבה - טענות: גם הרבנות אשמה ביוקר המזוןטענות: גם הרבנות אשמה ביוקר המזוןאלי רוטמן7
הרבנות הראשית מואשמת ביוקר המזון בישראל, בכך שאינה מאפשרת יבוא מקביל של מוצרים רבים, בעוד היבואן הזוכה בחותמת הכשרות נוהג עם המחיר כשחקן יחיד בשוק (כלכלה)
ילדים, יהנו מהתכנית - כשיגדלו - מדריך - "קצבאות ילדים" 2017: כך זה יעבודמדריך - "קצבאות ילדים" 2017: כך זה יעבודאלי רוטמן9
בעוד פחות מחודש, תיכנס לתוקף תכנית 'חיסכון לכל ילד' - זו שנהגתה בהסכם הקואליציוני, כתחליף לתוספת הנדרשת לקצבאות הילדים. מה עליך לעשות? - לגזור ולשמור (כלכלה)
אילוסטרציה - העובדים חגגו ברכבת - מדינת ישראל תשלםהעובדים חגגו ברכבת - מדינת ישראל תשלםאלי רוטמן2
הרכבת העניקה הטבת נסיעות חינם גם לעובדים המועסקים בחוזה אישי, לעובדים ארעיים ולגמלאי החברה ומשפחותיהם - בניגוד לסיכומים. כעת היא נדרשת להשיב את הסכום (בארץ)
מיכאל גולן, הבעלים העיקרי של גולן טלקום. ארכיון - טלטלה בשוק: האם 'גולן טלקום' תפורק?טלטלה בשוק: האם 'גולן טלקום' תפורק?אלי רוטמן
החלטה דרמטית של סלקום: 'גולן', העושה שימוש בתשתיות שלה, חבה לה מיליונים, והניסיון שכשל למכור את החברה ולשלם, הוביל את סלקום לבחור במסלול הפירוק (כלכלה, ארץ)
הפסיד או הרוויח? לב לבייב - הפסד ענק לחברה של לבייב: 2.4 מיליארדהפסד ענק לחברה של לבייב: 2.4 מיליארדדניאל הרץ2
לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל, רכש את חברת הבת 'אפי פיתוח' וגרם לרישום של הפסד ענק לאפריקה ישראל. מחזיקי האג"ח יאלצו להסכים לתספורת עמוקה (כלכלה בארץ)
כמה עולה מצבה? פערים של מאות אחוזיםכמה עולה מצבה? פערים של מאות אחוזיםכיכר השבת1
מחיר המצבות בישראל לא מפוקח כלל, תחקיר שנערך בערוץ 20 מראה את הפערים הגדולים במחירי המצבות במקומות השונים בארץ, פער שמגיע בחלק מהמקרים עד 40% (כלכלה)

כלכלה בארץ

כתבות ועדכונים בנושאי כלכלה, כספים ובכל העניינים הכלכליים החמים שעל סדר היום: מחירי הדיור, יחסי עבודה, צרכנות פיננסית ועוד. הכל במדור כלכלה של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
רו"ח יעקב בלנגה
רו"ח יעקב בלנגה
פותח עסק? זהירות מלכודת לפניך!
ג' בשבט תשעו9
הנקראים
המדוברים