יום העצמאות  www..  ווקאלי  רחלי גנות
ולדימיר פוטין - האם פוטין הוא האיש העשיר ביותר בעולם‎?האם פוטין הוא האיש העשיר ביותר בעולם‎?
ג' בניסן תשעח | 19.03.18
שירות כלכליסט
נשיא רוסיה שנבחר מחדש אמר כי שכרו השנתי הממוצע הוא 112 אלף דולר. ולדימיר פוטין אף פירט שורה של נכסים - אולם יש המעריכים כי הונו מסתכם בהרבה יותר (כלכלה, בעולם)
טירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדטירוף הביטקוין גומר את האנרגיה לאיסלנדשירות כלכליסט3
הקור והרוח מושכים למדינת הצפונית חברות ומשקיעים שמקימים בה חוות שרתים לכריית מטבעות דיגיטליים. השנה, האנרגיה שיצרכו החוות צפויה לעלות על כל משקי הבית (כלכלה)
82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולם82% מההון בעולם הגיע לכיס 1% מהעולםכיכר השבת
דו"ח חושף שבשנה האחרונה רוב הכסף שנוצר בעולם הגיע לכיסם של אחוז אחד בלבד מאוכלוסיית העולם. על פי הבדיקות הפער בין העשירים לשאר העולם תופח משנה לשנה (כלכלה)
האיש העשיר בעולם חושף את עצמוהאיש העשיר בעולם חושף את עצמוכיכר השבת1
עד כמה האינטרנט שולט על חיינו? הבעלים של ענקית הקמעונאות האינטרנטית "אמזון" הפך להיות האיש העשיר ביותר בעולם, וחוץ מאמזון הוא עושה עוד כמה דברים (כלכלה)
יהלומים גולמיים - 2 יהלומים של יותר מ-100 קראט נמצאו במכרה בדרא"פ2 יהלומים של יותר מ-100 קראט נמצאו במכרה בדרא"פשירות כלכליסט1
מדובר ביהלומים בני 177 ו-110 קראט מסוג IIa שנמצאו במכרה לטסנג של חברת Gem Diamonds. יהלומים מסוג זה נחשבים ליקרים ביותר שבנמצא (כלכלה בעולם)
לוטו ארה"ב מגה מיליון - 418 מיליון דולר מחכים לזוכה בהגרלת הענק418 מיליון דולר מחכים לזוכה בהגרלת הענקשירות כלכליסט2
מדובר בפעם ה-23 ברציפות שבה מתקיימת ההגרלה בארה"ב ואף משתתף אינו מצליח לנחש את כל המספרים שעלו בגורל. ההגרלה הנוספת תתקיים ביום שישי (כלכלה, בעולם)
ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון amazon - העשירים בעולם: בזוס הדיח את ביל גייטסהעשירים בעולם: בזוס הדיח את ביל גייטסשירות כלכליסט2
הונו של מייסד 'אמזון', ג'ף בזוס, עומד על 99.6 מיליארד דולר, בכך מוקם בזוס בפסגת רשימת העשירים בעולם • ביל גייטס נמצא במקום השני עם הון של 91.3 מיליארד דולר (כלכלה)
אל וואליד בן טלאל - מעצר הנסיך כבר עלה לו חצי מיליארד דולרמעצר הנסיך כבר עלה לו חצי מיליארד דולרדורון פסקין
האיש העשיר בעולם הערבי מוחזק במעצר בריץ קרלטון בריאד מאז תחילת נובמבר ושווי האימפריה שלו צונח. מנהלי ההשקעות שלו מכרו את אחזקתו בפוקס המאה ה-21 (כלכלה)
מתוך קמפיין של בורסלינו למגזר החרדי, פסח 2017 - חברת הכובעים "בורסלינו" פושטת את הרגלחברת הכובעים "בורסלינו" פושטת את הרגלאלי רוטמן19
מותג הכובעים האיטלקי "בורסלינו" הכריז על פשיטת רגל, לאחר תקופה בה התמודדה החברה עם קושי כלכלי. המהלך לא צפוי להשפיע מיד על צריכת הכובעים הישיבתית (כלכלה)
דגמי המטוס החדש - מטוס על קולי חדש יאפשר טיסות זולות יותר ומהירות יותרמטוס על קולי חדש יאפשר טיסות זולות יותר ומהירות יותרכיכר השבת
המטוס החדש שעלותו נאמדת ב200 מיליון דולר יהיה ראוי לשימוש באמצע העשור הבא. חברת ג'אפן איירלנס שהשקיעה בפיתוח כ 10 מיליון דולר תהיה מן הראשונות שירכשו אותו
התאומים המאושרים - התאומים שתבעו את צוקרברג, הפכו למיליארדריםהתאומים שתבעו את צוקרברג, הפכו למיליארדריםכיכר השבת2
התאומים הזהים תבעו מצוקרברג בעלות על חברת פייסבוק והסתפקו בהסדר שהניב עבורם כמה מיליוני דולרים, שאת חלקו השקיעו - וכיום ההשקעה הפכה אותם לעשירים (כלכלה)
קניות בבלאק פריידיי - למה קוראים ל"בלאק פריידיי" בשם כל כך רעלמה קוראים ל"בלאק פריידיי" בשם כל כך רעשירות כלכליסט1
יום שלישי השחור היה כינוי למפולת גדולה בבורסה, ויום חמישי השחור משויך לימים של הפצצות זכורות לשמצה; אז איך דווקא יום שישי השחור הפך לשם נרדף לשפע ונהנתנות?
דוחה בירת קטאר - רשימת המדינות העשירות ביותר בעולםרשימת המדינות העשירות ביותר בעולםשירות כלכליסט5
למרות החרם, קטאר היא עדיין המדינה העשירה ביותר בעולם, על פי נתונים של קרן המטבע. אחריה לוכסמבורג, ושוויץ רק במקום תשיעי. ישראל מדורגת במקום ה-37 בעולם (כלכלה)
המקום ה-26: 120 אלף מיליונרים - בישראלהמקום ה-26: 120 אלף מיליונרים - בישראלכיכר השבת2
לא כזה רע פה, כנראה. על פי דו"ח חדש, מדינת ישראל בעלת כמות גבוהה של מיליונרים ביחס למדינות אחרות בעולם. האם כל מי שיש לו דירה ששוויה מיליון דולר נחשב מיליונר? (כלכלה)
וילבור רוס - פורבס: השר האמריקני שיקר, הוא לא מיליארדרפורבס: השר האמריקני שיקר, הוא לא מיליארדרשירות כלכליסט1
דו"ח חדש שפרסם מגזין הכלכלה מעלה ששווי נכסיו של רוס עומד על 700 מיליון דולר, ולא 2.9 מיליארד דולר כפי שדיווח המגזין בשנה שעברה (כלכליסט)
ועידת התחזיות 2015 ליאו ליידרמן - "המפסידה העיקרית מהמשבר תהיה ספרד, לא צפוי תיקון חד בשווקים""המפסידה העיקרית מהמשבר תהיה ספרד, לא צפוי תיקון חד בשווקים"תמר טוניק
פרופ' ליאו ליידרמן, היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים, בטוח שהמשבר בקטלוניה הוא אירוע נקודתי שלא יוצר סיכון גלובלי. "רק אירוע שיאיים על יציבות העולם, כמו מלחמה כוללת בין ארה"ב וצפון קוריאה, יכול לערער את האופטימיות בשווקים". גורמים ישראליים רבים שמשקיעים בספרד עלולים להינזק
סופית: איסור כולל על מסחר באופציות בינאריותסופית: איסור כולל על מסחר באופציות בינאריותשחר אילן, כלכליסט1
החוק אוסר על ניהול זירות מסחר באופציות בינאריות בישראל, גם אם הוא מופנה לאזרחים זרים, וקובע שהוא יהווה עבירה פלילית שעונשה עד שנתיים מאסר; האוזר: "זירות הסוחר גרמו נזק הרסני וליבוי של האנטישמיות"
בתי העץ של מיקרוספט - במיקרוסופט בנו לעובדים בתי עץ במתחם החברהבמיקרוסופט בנו לעובדים בתי עץ במתחם החברהשירות כלכליסט
ענקית הטכנולוגיה הקימה בקמפוס שלה ברדמונד שלושה בתי עץ שבהם יכולים העובדים להגשים חלום ולעבוד בסביבה קרובה יותר לטבע. "אנשים ממש סופגים את הסביבה" (כלכלה)
מלך סעודיה - ביקור מלך סעודיה ברוסיה צפוי להניב עסקאות ב-3 מיליארד דולרביקור מלך סעודיה ברוסיה צפוי להניב עסקאות ב-3 מיליארד דולרשירות כלכליסט1
המלך סלמאן מבקר במוסקבה בליווי פמליית אנשי עסקים ונפגש היום עם הנשיא פוטין. על הפרק: הסכם לבניית מפעל פטרוכימי רוסי בסעודיה בהשקעה של 1.1 מיליארד דולר והשקת קרן השקעות באנרגיה בגובה מיליארד דולר
אילוסטרציה - שיא כל הזמנים: 16.5 מיליון מיליונרים בעולםשיא כל הזמנים: 16.5 מיליון מיליונרים בעולםאלי רוטמן
מי ייעשר: 63.5 טריליון דולר - זהו סך הסכום האגדי המחזיקים ברשותם כל עשירי העולם, שמספרם רק הולך ועולה, וכעת הוא עומד על לא פחות מ-16.5 מיליון בני אדם (כלכלה בעולם)
ברונו לה מר - שר האוצר הצרפתי: נפשט את המיסוי עבור חברות זרותשר האוצר הצרפתי: נפשט את המיסוי עבור חברות זרותרן אברמסון
בביקורו בישראל השבוע סיפר שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר בשיחה עם כלכליסט על תוכנית ממשלתו לבצע רפורמה במערכת המס. "אנחנו צריכים לעבוד על מיסוי שיעניק יותר תמיכה לחברות סטארט-אפ" (חדשות)
סטנלי פישר - סטנלי פישר התפטר מהבנק הפדרלי המרכזיסטנלי פישר התפטר מהבנק הפדרלי המרכזיכיכר השבת
סטנלי פישר, מי שהיה נגיד בנק ישראל, הודיע היום על התפטרותו מתפקיד סגן יו"ר הבנק הפדרלי האמריקאי. פישר כתב במכתבו כי הסיבה להתפטרות היא 'אישית' (כלכלה)
מניית טבע התרסקה כעונש על סחיטת החולים?מניית טבע התרסקה כעונש על סחיטת החולים?מתי הורוביץ17
"זה מה שקורה בסופו של דבר כאשר מנהלים מפעל גדול, וגורפים כסף מכיסיהם הדלים של המוני חולים, שחייהם תלויים להם מנגד, ומנצלים את מצוקתם של אותם אומללים" נכתב ב"המודיע" בהקשר להתרסקות מניית טבע. מתי הורוביץ, במאמר מנומק, מסביר למה זה לא נכון (דעות)
לקוחות אורזים מצרכים ב שקיות ניילון ב קופה ב סניף ויקטורי ב תל אביב - רשת הסופרמרקטים טסקו תפסיק לחלוטין את אספקת שקיות הניילון לקוניםרשת הסופרמרקטים טסקו תפסיק לחלוטין את אספקת שקיות הניילון לקוניםשירות כלכליסט
המכירה של השקיות תיפסק ב-28 באוגוסט. הרשת הודיעה כי תציע לקונים "שקיות לכל החיים" עבור 10 פני
השר משה כחלון: מביע צער ואכזבה עמוקההשר משה כחלון: מביע צער ואכזבה עמוקהכיכר השבת1
שר האוצר הביע את אכזבתו על ביטול החוק לצד תגובות רבות במערכת הפוליטית שרובן שמחו על ביטולו של החוק שיצר התנגדות רבה בקרב קהלים שונים בחברה הישראלית (בארץ)
לי קא שינג יו"ר האצ'יסון נואם ב טכניון - המיליארדר לי קה-שינג מוכר את עסקי הטלפוניה הנייחת שלו ב-1.9 מיליארד דולרהמיליארדר לי קה-שינג מוכר את עסקי הטלפוניה הנייחת שלו ב-1.9 מיליארד דולרשירות כלכליסט
יו"ר האצ'יסון, ומי שנחשב לאיש העשיר באסיה, נפטר מפעילות הטלפון הקווי ועובר להתמקד במובייל. הקונה של הפעילות היא קרן ההשקעות האמריקאית I Squared Capital

כלכלה בעולם

סחורות, שערי נפט וזהב בבורסות העולם, וול סטריט ועוד עדכונים, מאמרים ופרשנויות מהנעשה בשווקי העולם - מיזוגים רכישות וסחר חוץ.

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים