קול תורה  www..
היכל הנגינה של ר' משה גולדמן • טור לזכרוהיכל הנגינה של ר' משה גולדמן • טור לזכרו
כ"ג באדר תשעח | 10.03.18
שמונה שנים לזכרו של המוזיקאי, המלחין החסידי הדגול ר' משה גולדמן ז"ל. המפיק ישראל ברגמן בטור מיוחד לזכרו של האיש שהלחין למעלה מ-300 שירים מרגשים (מגזין מוזיקה)
בתוך השטח האפור של ישי ריבו • ביקורתבתוך השטח האפור של ישי ריבו • ביקורתנתנאל לייפר22
מבקר המוזיקה של 'כיכר השבת', נתנאל לייפר, האזין לאלבום השלישי של הזמר והיוצר המצליח ישי ריבו - "שטח אפור". האם ריבו מצליח לשחזר את ההצלחה הגדולה (מגזין מוזיקה)
ישי ריבו: לא חשבתי שזה יגיע לרמות האלהישי ריבו: לא חשבתי שזה יגיע לרמות האלהנתנאל לייפר15
הזמר והיוצר המצליח ישי ריבו, נכנס ל"שטח אפור": ראיון השקה מיוחד ל'כיכר השבת', לכבוד יציאת אלבומו השלישי "שטח אפור", ובו מספר על היצירה וההצלחה הסוחפת (מגזין)
פרידמן: "מי שמעריך מוזיקה צריך לשלם עליה"פרידמן: "מי שמעריך מוזיקה צריך לשלם עליה"נתנאל לייפר5
הזמר והיוצר אלי פרידמן בראיון השקה בכיכר השבת לכבוד יציאת אלבומו השישי - 'רחובות הנהר' על היצירה כבר 20 שנה ועל העולם החדש שניצב מול היוצרים כיום (מגזין מוזיקה)
"מתוניסיה לירושלים"  - ביקורת אלבום"מתוניסיה לירושלים" - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר1
המוזיקאי ארז נטף קיים את צוואת אביו שנפטר לפני 30 שנה באלבום מיוחד מפיוטי תוניסיה. מבקר המוזיקה נתנאל לייפר האזין לאלבום הייחודי וחיפש את הסבא עצמו (מגזין מוזיקה)
יותר אברך או  זמר? אברומי ויינברג בראיוןיותר אברך או זמר? אברומי ויינברג בראיוןכיכר השבת10
הזמר אברומי ויינברג מספר על הלימוד בכולל, החתונות בערב והקריירה האישית עם שיריו המקוריים איתם הוא יוצא בקרוב במופע אישי וגם על הסבא - האדמו"ר מטאלנא (מגזין מוזיקה)
מיטותיהם של שמונת הקדושים הי"ד - עשור לטבח המזעזע: השירים והדמעות. מיוחדעשור לטבח המזעזע: השירים והדמעות. מיוחדנתנאל לייפר2
היום יציינו עשור לפיגוע הרצחני בישיבת מרכז הרב, בו נרצחו שמונה תלמידי הישיבה בדם קר. אחד מרבני הישיבה הנציח את זכרם בצורה מוזיקלית • האזינו ללהיטים הגדולים (מגזין)
שמחה ליינר 'מרקד' ומרקיד  - ביקורת אלבוםשמחה ליינר 'מרקד' ומרקיד - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר9
מבקר המוזיקה של 'כיכר השבת', נתנאל לייפר, האזין לאלבומו החדש של שמחה ליינר. מה הוא חושב על שירים בעברית שנכתבים רק עבור אמריקאים ובכלל על האלבום (מגזין מוזיקה)
כשמשהו משלנו "מתחפש" לליאונרד כהןכשמשהו משלנו "מתחפש" לליאונרד כהןנתנאל לייפר3
מבקר המוזיקה של כיכר השבת, נתנאל לייפר, בביקורת על "אמונתך בלילות" אלבומו החדש של הזמר והיוצר בעל הקול העמוק והייחודי, יובל סלע (מגזין מוזיקה)
קסם מוזיקלי מיוחד  ממרוקו  - ביקורת אלבוםקסם מוזיקלי מיוחד ממרוקו - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר13
מבקר המוזיקה של כיכר השבת האזין לאלבום הבכורה של אנסמבל הפיוט של מכון בן צבי - "ארבע אותיות" והתלהב מהסגנון הייחודי והמרגש בו מוגשים הפיוטים העתיקים (מגזין)
משה יס: חלוץ המוזיקה היהודית באנגליתמשה יס: חלוץ המוזיקה היהודית באנגליתנתנאל לייפר6
הוא היה מראשוני היוצרים מוזיקה יהודית באנגלית וכמה משיריו נחשבים לנכסי צאן ברזל כבר 40 שנה. על האומן המוכשר שלא זכה להכרה בחייו ונפטר בשיברון לב (מגזין)
בקשות בבית הכנסת עדס - שירת הבקשות: משמרים מסורת עתיקהשירת הבקשות: משמרים מסורת עתיקהנתנאל לייפר5
המוזיקאי והפייטן רוני איש רן בראיון על שירת הבקשות מארבעת העדות - כיצד מביאים את בית הכנסת לבמת ההופעות ומדוע החליט לוותר על כלי הנגינה לגמרי (מגזין)
גור-ארי לפני שהוא מנצח בחתונת הנגיד רכניץ על תזמורת A TEAM של איצי שווארץ - האיש מאחורי התווים של המוזיקה החסידיתהאיש מאחורי התווים של המוזיקה החסידיתנתנאל לייפר
הוא אמנם בדרך כלל מאחורי הקלעים, אבל המוזיקאי אברימי גור-ארי הוא אחד המשפיעים הגדולים על המוזיקה החסידית. ראיון נדיר עם אחת הדמויות המסקרנות בתחום (מגזין מוזיקה)
יוסי גרין: "אנחנו לא מתחרים בנוסח קרליבך"יוסי גרין: "אנחנו לא מתחרים בנוסח קרליבך"נתנאל לייפר13
הזמר והחזן אברימי רוט והמלחין האגדי יוסי גרין בראיון וידאו משותף ל'כיכר השבת' לרגל השקת 'נוסח גרין', בו שואל מבקר המוזיקה נתנאל לייפר את כל השאלות הקשות • צפו (מגזין)
תשוקת הנשמה של קרדונר - ביקורת אלבוםתשוקת הנשמה של קרדונר - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר10
יוסף קרדונר רשום בתולדות המוזיקה היהודית עם 'שיר המעלות' מאז הספיק להקליט תריסר אלבומים. מבקר המוזיקה של כיכר השבת האזין לאחרון שבהם וחזר עם תובנות (מגזין)
מאיר בנאי ז"ל - שנה בלי האור המאיר של המוזיקה היהודיתשנה בלי האור המאיר של המוזיקה היהודיתנתנאל לייפר3
שנה לפטירתו של הזמר והיוצר מאיר בנאי ז"ל שנפטר בטרם עת לאחר מחלה קשה. מבקר המוזיקה של כיכר השבת בטור לזכרו של האמן שנגע בליבם של רבים כל כך (מגזין מוזיקה)
כל הסודות של ר' שלמה קרליבך • ביקורתכל הסודות של ר' שלמה קרליבך • ביקורתנתנאל לייפר6
מבקר המוזיקה של כיכר השבת קרא את ספרו החדש של ד"ר נתן אופיר על דמותו המרתקת של ר' שלמה קרליבך. האם הצליח הספר לחדור לדמותו המסתורית של הרבי המרקד? (מגזין)
ה"נקודה טובה" של לוי כהן  - ביקורת אלבוםה"נקודה טובה" של לוי כהן - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר3
הזמר לוי כהן מלונדון הוציא לאחרונה את אלבום הבכורה שלו בהפקתו של נפתלי שניצלער. מבקר המוזיקה של כיכר השבת האזין לאלבום וחזר עם הרשמים המוזיקליים (מגזין מוזיקה)
מי אמן היוטיוב היהודי המצליח בכל הזמנים?מי אמן היוטיוב היהודי המצליח בכל הזמנים?נתנאל לייפר36
קליפי חג החנוכה היו האות למוזיקה היהודית באתר הצפייה הפופולארי בעולם - יוטיוב. מי אמני המוזיקה היהודית והחסידית המצליחים ביותר ומהם השירים המצליחים ביותר? (מוזיקה)
עובר, בקושי: הראפר החרדי השחור הרים את המסךעובר, בקושי: הראפר החרדי השחור הרים את המסךכיכר השבת27
הראפר מארה"ב, שעלה לישראל לפני שנה וחצי לאחר טלטלות רבות בחייו האישיים, הופיע בתכנית הריאליטי "הכוכב הבא" - והצליח בעיקר בגלל סיפור חייו המרתק • צפו (מוזיקה)
ר' יוסף משה כהנא. פתח צוהר בין היכלות הלב - "מזרח טיש" - ניסיון מדהים לחיבור לבבות // ביקורת"מזרח טיש" - ניסיון מדהים לחיבור לבבות // ביקורתמשה פריגן4
מאות שנים אחרי שהבעל שם טוב אמר שהיכל הנגינה קרוב להיכל התשובה, הגיעו יוסף משה כהנא ומקהלתו החסידית ופתחו צוהר בין היכלות הלב // משה פריגן (ביקורת מוזיקה)
צמאה: כשזרקתי את הציניות לטובת שמחהצמאה: כשזרקתי את הציניות לטובת שמחהנתנאל לייפר10
מה קורה לליטאי שמגיע אל מופעי "צמאה" בבנייני האומה? מבקר המוזיקה נתנאל לייפר חגג בבנייני האומה את "חג הגאולה" וחזר כדי לספר על החוויות מהאירוע הייחודי (מגזין)
'גפילטע פיש' בלי 'חריימה' - ביקורת אלבום'גפילטע פיש' בלי 'חריימה' - ביקורת אלבוםנתנאל לייפר17
נתנאל לייפר בביקורת על האלבום החדש ומעורר הסערה מבית היוצר של יוסף משה כהנא - "מזרח טיש" ניגוני ופיוטי עדות המזרח במעטפת חסידית בביצוע זמרים חסידיים (מגזין)
גד אלבז בבית החולים - גד אלבז על כסא גלגלים: "זו השגחה פרטית"גד אלבז על כסא גלגלים: "זו השגחה פרטית"נתנאל לייפר51
הזמר והיוצר גד אלבז מספר בראיון ל"כיכר השבת" על הפציעה ברגלו שהולכת להושיב אותו בחודשים הקרובים במקום לרקוד, וחושף פרטים מסקרנים במיוחד על הקריירה של בנו (מוזיקה)
צמאה 4: האם הקסם עובד שוב? - ביקורתצמאה 4: האם הקסם עובד שוב? - ביקורתנתנאל לייפר2
מבקר המוזיקה נתנאל לייפר האזין לאלבום החדש מבית היוצר של נאור כרמי - 'צמאה 4' שיושק בסדרת המופעים הייחודית של י"ט כסליו. האם כרמי מצליח שוב לייצר את הקסם? (מגזין)
מיכאל שניצלער: "מימיני מיכאל" - ביקורתמיכאל שניצלער: "מימיני מיכאל" - ביקורתישראל ברגמן8
המפיק ישראל ברגמן בטור ביקורת מוזיקה מחמיא ומלטף מחד ונוקב מאידך על 'מימיני מיכאל' אלבומו החדש של הזמר החסידי הוותיק מארה"ב מיכאל שניצלער (מגזין מוזיקה)

מגזין

כתבות עומק מרתקות ולא שגרתיות על מוזיקה חסידית, מוזיקה מזרחית והכי חשוב מוזיקה יהודית מקורית. חשיפות, קטעי מוזיקה נדירים, וראיונות עם זמרים חסידיים.

עדכונים
כיכר facebook
המוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהן
אריאל כהן
המוזיקה שמרן כה אהב // אריאל כהן
ג' בחשוון תשעח18
ר' שלמה קרליבך - הרב'ה רב׳ שלמה חי // זלמן שטוב
זלמן שטוב
הרב'ה רב׳ שלמה חי // זלמן שטוב
ט"ז בחשוון תשעז11
שמעון  ברייטקופף
שמעון ברייטקופף
'חסידות הגנבים' של קרליבך תלך ותתעצם
ט"ז בחשוון תשעז26
הנקראים
המדוברים