תחפושות חיילים ושוטרים בפורים? איסור חמור ומוחלט - הילד חופש לחייל, הגבאי העיף אותו
תחפושות חיילים ושוטרים בפורים? איסור חמור ומוחלט (צילום: פלאש 90, למצולם אין קשר לנאמר בכתבה)
אאא

העימות בין המגזר החרדי לאוכלוסיה הכללית ולשלטון בפרט על רקע החוק החדש לשוויון בנטל מגיע לשיאים חדשים כאשר השנה לראשונה אסרו רבנים ומחנכים לילדי תלמודי התורה והחיידרים להתחפש בפורים לחיילים ולשוטרים.

הבוקר מציין בקורת רוח עיתון המודיע בטאונה של תנועת אגודת ישראל כי ״מרחובות קריה נעדרו השנה תחפושות של מדי צבא״. תחת הכותרת ימי הפורים החלו באווירה שמחה מרוממת כותב העיתון כי השמחה תגיע לשיאה עם קיום מצוות היום החל מקריאת המגילה, משלוח מנות מתנות לאביונים וסעודת פורים כשהוא מציין כי בחצרות החסידים ובהיכלי הישיבות יקיימו אירועי שמחה כנהוג וברוב עם הדרת מלך.

בשלב זה בוחר המודיע להתייחס באורח נדיר לנושא התחפושות במגזר החרדי תוך שהוא מדגיש בפני הקוראים כי ״ברחובות קריה נראו ילדי ישראל כשהם מחופשים כנהוג מקדמת דנא בתחפושות מסורתיות ויצירתיות. העיתון מציין כי ״בולטות השנה התחפושות שנעדרו במופגן מהנוף הפורימי היהודי - מדי הצבא הישראלי שהפך שלא בטובתו אלא כתוצאה מגחמת פוליטיקאים סמל לעקירת לומדי תורה מבית המדרש וגורם שבעטיו עלולים תלמידי ישיבות להישלח אל מאחורי סריג ובריח ב״עוון״ לימוד תורה.

בתוך כך בבתי כנסת שונים ברחבי הארץ נתלו מודעות בפתח האוסרות להיכנס לשטח בתי הכנסת לילדים המחופשים בתחפושות שוטרים וחיילים זאת לאור הגזירות הקשות. לידי 'כיכר השבת' הגיעו תלונות רבות מהורים שילדיהם המחופשים בתחפושות חייל, שוטר וכדו', לדבריהם בעקבות החרמות גבאי בתי הכנסת עמדו על הוראות הרבנים ולצד המודעות שהתפרסמו בעשרות בתי כנסת בארץ, הגבאים גם עמדו בתוקף ליישם את התקנות. 

ש. מאשדוד אומר לכיכר השבת: "הגעתי עם בני בתחפושת שוטר לבית הכנסת, אך הגבאי שאכן פרסם מודעה לא להביא ילדים מחופשים לשוטרים וחיילים, אך רק ביום הפורים עצמו, חסם אותנו בגופו, אני לא מבין, מדובר בילדים קטנים הנשים לא מודעות לפסק שלא לחפש את הילדים לשוטרים מדוע לנהוג בכזו תקיפות" מסיים ש. ומוסיף כי מדובר בפגיעה קשה בכיסם של האברכים שצריכים לרכוש תחפושות חדשות עבור הילדים.