הפגנות  גד אלבז  אברהם פריד  רוזן
אימת הנהגים: המכשיר החדש של המשטרהאימת הנהגים: המכשיר החדש של המשטרהדניאל הרץ9
נגמרו הסיפורים: מחשב 'עיני הנץ' שהותקן לאחרונה בניידות, נותן לשוטרים, במקום, מידע מהיר על הרכבים שעוברים מולם וזאת מבלי להזדקק לכל פעולה נוספת (רכב, משטרה ומשפט)
נסעתם באור אדום? תקנסו ב-1,500 שקליםנסעתם באור אדום? תקנסו ב-1,500 שקליםדניאל הרץ1
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את תקנות התעבורה החדשות לפיהן יוחמרו הקנסות בחלק מעבירות התנועה החמורות דוגמת נסיעה באדום או מהירות גבוהה (רכב, משפט)
הורים זומנו לדין בגלל... אופניים חשמלייםהורים זומנו לדין בגלל... אופניים חשמלייםדניאל הרץ2
נערים מתחת לגיל 16 רכבו על אופניים חשמליים בניגוד לחוק ולתקנות התעבורה ונתפסו בידי המשטרה. האופניים הוחרמו והוריהם של הנערים קיבלו הזמנה לדין (משטרה ומשפט)
אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבה - הציע שוחד לשוטר כדי לבטל דו"ח והורשעהציע שוחד לשוטר כדי לבטל דו"ח והורשעכיכר השבת1
נהג בן 35 מדרום הארץ, שהודה והורשע בכך שהציע 450 שקלים לשוטר תנועה כדי שיבטל לו דו"ח תנועה, יבצע 250 שעות למען הציבור וקנס של 4000 שקל (משטרה ומשפט)
בפעם השנייה תוך שבוע: נתפסה ללא רישיוןבפעם השנייה תוך שבוע: נתפסה ללא רישיוןכיכר השבת2
חשד: למרות שנחקרה והוזהרה רק לפני שבוע, המשיכה סייעת בגן ילדים לנהוג ברכב כאשר היא נוהגת ללא רישיון נהיגה וללא רישיון רכב כנדרש בחוק. רכבה הוחרם (משטרה)
תוצאות בדיקת השכרות - נהג נתפס עם רמת אלכוהול - פי 4 מהמותרנהג נתפס עם רמת אלכוהול - פי 4 מהמותרכיכר השבת1
תושב ערד נתפס נוהג כשבגופו רמת אלכוהול פי ארבע מהמותר, 1,110 מיקרוגרם בליטר אויר. הנהג הועבר לחקירה במשטרה שבסיומה שוחרר בתנאים מגבילים (רכב, משטרה)
אילוסטרציה - אלו הערים המסוכנות ביותר לגניבת רכבאלו הערים המסוכנות ביותר לגניבת רכבדניאל הרץ1
ירושלים מובילה את ראשות הטבלה עם 8% מאירועי גניבת הרכבים, אחריה - תל אביב ופתח תקווה. ההערכה החא שכמות הרכבים החדשים היא שגורמת לגניבות (רכב)
ברח בגלל דו"ח תנועה ופגע ב-41 כלי רכבברח בגלל דו"ח תנועה ופגע ב-41 כלי רכבכיכר השבת3
נהג משאית שברח משוטרים על מנת להימנע מדו"ח תנועה נסע בניגוד לכיוון התנועה ופגע ב-41 רכבים ופצע 3 בני אדם קל. לאחר מרדף וירי לעבר הגלגלים הוא נעצר • צפו (רכב)
בית המשפט: כל החזקת טלפון ביד אסורהבית המשפט: כל החזקת טלפון ביד אסורהנתנאל לייפר9
נהג שנתפס כשמכשיר הפלאפון בידו נענש בפסילת רישיון ל-14 יום וקנס של 1500 שקל, הוא ערער על העונש אך בית המשפט קבע כי החוק אוסר להחזיק את הסלולר לחלוטין (רכב)
נהג ניצח את המשטרה: דו"ח המהירות בוטלנהג ניצח את המשטרה: דו"ח המהירות בוטלדניאל הרץ
מכה למשטרה: נהג שנסע על פי המצלמות במהירות של 28 קמ"ש מעל המותר טען כי אלו שאמורים לכייל את המצלמות לא הוסמכו בצורה מקצועית וביהמ"ש קיבל את טענתו (רכב)
הרכב הנגנב ביותר בישראל - קיה ספורטאז' - שיא חדש במספר הרכבים החדשים שנגנבושיא חדש במספר הרכבים החדשים שנגנבודניאל הרץ2
בחודש האחרון נגנבו בישראל 245 רכבים חדשים, עלייה של 53%. הסיבות: ירידת כוננות במשטרה ועלייה ברמת הגנבים. באופן כללי יש ירידה של 22.5% במספר הגנבות (משטרה)
נהג נקנס כי הצל של רכבו חצה את הקונהג נקנס כי הצל של רכבו חצה את הקודניאל הרץ2
נהג רוסי הופתע לגלות כי קיבל קנס כיוון שהצל של רכבו צולם מעבר לקו ההפרדה בכביש. הקנס בוטל לאחר פנייה למשטרת התנועה המקומית (רכב)
קיבלתם דו"ח ממצלמה? אולי הוא יבוטלקיבלתם דו"ח ממצלמה? אולי הוא יבוטלדניאל הרץ2
מצלמות האכיפה החדשות של המשטרה ללא אישור מסודר ממכון התקנים וייתכן ויוחלט על ביטול עשרות אלפי דו"חות. המשטרה תטיס מומחים מהולנד להעיד בנושא (רכב, משטרה)
נהג שיכור באופניים חשמליים ורשיונו נפסלנהג שיכור באופניים חשמליים ורשיונו נפסלדניאל הרץ
רוכב אופניים חשמליים בן 42 מגבעת שמואל נתפס רוכב על האופניים כשהוא שיכור ובדמו אלכוהול פי חמש מהמותר בחוק. רישיונו נפסל ל-30 יום והוא צפוי לעמוד למשפט (רכב)
האצבעות שנחתכו למנוע זיהוי - עבר באדום, נמלט מהשוטרים ונפגע • צפועבר באדום, נמלט מהשוטרים ונפגע • צפודניאל הרץ3
רוכב אופנוע בעל חזות חרדית, פסול נהיגה, חצה רמזורים אדומים ונעצר על ידי השוטרים, להם הציג תעודת זהות מזויפת ואף חתך את אצבעותיו במטרה למנוע את זיהויו • צפו (רכב)
גנב רכב, נסע באדום, הרג ונמלט • צפוגנב רכב, נסע באדום, הרג ונמלט • צפודניאל הרץ2
תאונה קשה במיוחד כאשר גנב רכב דהר לתוך צומת באדום פגע ברכבו של ההרוג ונמלט מהמקום במהירות. המשטרה מחפשת אחר הנהג הפוגע (משטרה ומשפט)
החשוד נגח את הניידת השאיר את הרכב ונמלט - נתפס ללא רישיון ונמלט ברוורס • צפו בתיעודנתפס ללא רישיון ונמלט ברוורס • צפו בתיעודדניאל הרץ1
במסגרת מבצע משטרתי נגד עבריינים שנוהגים ללא רישיון נעצרו 56 חשודים, ביניהם "היעד מספר 1" שהסגיר את עצמו לאחר שנמלט ברוורס ונגח את ניידת המששטרה שביקשה לעוצרו (רכב)
בני שנתיים על טרקטורון בכביש המהיר • צפובני שנתיים על טרקטורון בכביש המהיר • צפודניאל הרץ8
השוטרים זיהו את הטרקטורון נוסע בכביש מהיר כשהתקרבו אליו גילו כי רוכבים עליו שני ילדים בני שנתיים בלבד. לאחר זמן רב אותר אביו של אחד מהם שנחקר במשטרה • צפו בתיעוד (משטרה)
אילוסטרציה, ארכיון - רוכב אופנוע ושני רוכבי אופניים נפגעורוכב אופנוע ושני רוכבי אופניים נפגעודניאל הרץ1
מונית פגעה באופנוע ופצעה את רוכבו באורח קשה וכן באופניים חשמליים עליהם רכבו שניים ופצעה אותם באורח קל. לאחר מרדף קצר המשטרה לכדה את הנהג שעוכב לחקירה (משטרה ומשפט)
האופנוע החדש של המשטרה - כבר לא BMW: האופנועים החדשים של היס"מכבר לא BMW: האופנועים החדשים של היס"מדניאל הרץ
חברת KTM האוסטרית תספק בשבועות הקרובים למשטרת ישראל 70 אופנועים כבדים בעלות עסקה של כ-9 מיליון שקל. מדובר באופנועים יקרים, המחיר לצרכן פרטי עומד על 139 אלף שקל (רכב)
אילוסטרציה - הנהג השתמש בטלפון נייד אך הדו"ח בוטלהנהג השתמש בטלפון נייד אך הדו"ח בוטליוסף ויצמן, עו"ד4
נהג שהוגש כנגדו כתב אישום בגין שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה זוכה בבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה. הסיבה? השוטר לא רשם בדו"ח תיאור פרטים מלא של המכשיר הסלולרי (טור משפטי)
לא יאומן: נהגת אמריקנית עצרה שוטר על מהירותלא יאומן: נהגת אמריקנית עצרה שוטר על מהירותשרון מנדל20
נהגת מפלורידה עצרה ניידת משטרה שנסעה במהירות מופרזת. "צריכים להוות דוגמה" אמרה הנהגת לשוטר הנכלם שסיפק תשובות מגומגמות: "לא יודע על כמה נסעתי. אני בדרך לעבודה". צפו (רכב)
בן 13 גנב רכב, ברח מהמשטרה ואיבד שליטהבן 13 גנב רכב, ברח מהמשטרה ואיבד שליטהשרון מנדל1
שוטרי תנועה במישיגן, ארה"ב, הבחינו ברכב חשוד והורו לו לעצור. הנהג ברח, אך לאחר מרדף קצר איבד שליטה על הרכב ונעצר. אז התברר לשוטרים כי מדובר בילד בן 13 ואחותו בת ה-8. צפו (רכב)
צפו: דהר על 180 קמ"ש נגד כיוון התנועהצפו: דהר על 180 קמ"ש נגד כיוון התנועהקובי רוזן1
נהג שניסה להימלט ממחסום משטרתי לבדיקת שכרות עבר לנתיב הנגדי ונסע נגד כיוון התנועה במהירות של 180 קמ"ש. זה הסתיים בתאונה ובמעצר. צפו בתיעוד המרדף המשטרתי (רכב, משטרה)
אילוסטרציה - עשיתם תאונה בגלל הגשם? אלו זכויותיכםעשיתם תאונה בגלל הגשם? אלו זכויותיכםעו"ד רוני פאלוך4
הפסיקה בערכאות השונות התייחסה רבות לענין החלקת רכבים וגרימת תאונות ופגיעות לאחר גשמים. פסקי דין קבעו כי החלקה של רכב איננה ראיה חלוטה כי הנהג התרשל בנהיגתו (טור משפטי)
משרדי ג'נרל מוטורס - GM תשלם 900 מיליון דולר פיצוייםGM תשלם 900 מיליון דולר פיצוייםשירות כלכליסט
ג'נרל מוטורס תשלם כ-900 מיליון דולר פיצויים בעקבות תקלה במתגי ההצתה, שהביאה למותם של 124 בני אדם. נגד ג'נרל מוטורס הוגשה תביעה בשל הסתרת הכשל והונאת הלקוחות (רכב)

משטרה ומשפט

מדור רכב של כיכר השבת מביא לכם את כל החדשות העדכניות מעולם המשטרה והמשפט הנוגעים לדיני התעבורה, עבירות תנועה ועוד.

כיכר facebook