מצלמת מהירות - ניסוי משטרתי: 'לבלבל הנהגים' עם המצלמותניסוי משטרתי: 'לבלבל הנהגים' עם המצלמותתומר הדר3
בחלק מן המצלמות נקבע סף אכיפה שקרוב מאוד למהירות המותרת, ואילו במצלמות אחרות נקבע סף אכיפה גבוה. המטרה: למנוע מנהגים להאט לפני המצלמה ולהאיץ אחר כך (רכב, משטרה)
צפו: מרדף משטרתי אחר נהג מסוכןצפו: מרדף משטרתי אחר נהג מסוכןשרון מנדל6
בסוף השבוע התנהל מצוד משטרתי, בסיוע מסוק מהאוויר, אחר נער בן 17 ואדם נוסף שנסעו באופן מסוכן והתעלמו מהוראות השוטרים. צפו בתיעוד המרדף כפי שצולם על ידי המסוק המשטרתי (רכב)
צפו: כך נעצרו 20 גנבי ומפעילי משחטות רכבצפו: כך נעצרו 20 גנבי ומפעילי משחטות רכבשרון מנדל4
בתום פעילותם של שני סוכנים סמויים, פשטו הלילה כוחות משטרה גדולים על בתי חשודים בסחר בכלי רכב גנובים ובפירוק כלי הרכב במשחטות רכב בשטחי יהודה ושומרון. 20 חשודים נעצרו. צפו (רכב)
נייד בנהיגה: עשה ולא תעשהנייד בנהיגה: עשה ולא תעשהרוני פאלוך, עו"ד6
לאור העליה בתאונה הנגרמות עקב שימוש בסלולרי, משטרת ישראל מחמירה את האכיפה על עבירת דיבור בסלולרי בזמן נהיגה. עשה ולא תעשה בשימוש בטלפון נייד בנהיגה (רכב)
אילוסטרציה - סדרתי: נתפס 4 פעמים נוהג בשלילהסדרתי: נתפס 4 פעמים נוהג בשלילהצביקה גרוניך1
במהלך מבצע אכיפה של משטרת אילת, נתפס נהג שרשיונו פקע כבר בשנת 2002, ומאז נתפס כשהוא נוהג לא פחות מארבעה פעמים. הוא יובא הבוקר להארכת מעצרו (חדשות, רכב)
אילוסטרציה - דוחות תנועה,  סוגיהם ומהותםדוחות תנועה, סוגיהם ומהותםעו"ד רוני פאלוך8
בעת מפגש בין נהג לשוטר בעת חשד לעבירת תנועה קיימים 2 חלופות למיצוי הדין. הראשון הינו דו"ח ברירת משפט והשני הינו "הזמנה למשפט". כיצד מתמודדים עם הדוחות? (טור)
נתפס נוהג ב-213 קמ"ש - וזוכהנתפס נוהג ב-213 קמ"ש - וזוכהשרון מנדל5
נהג רכב מסוג "קדילאק" נתפס על ידי ניידת משטרת התנועה כשהוא נוהג לכאורה במהירות של 213 קמ"ש, אולם בית המשפט מצא אותו זכאי. איך זה קרה? כנסו (רכב)
רוכבי אופניים חשמליים על הכוונתרוכבי אופניים חשמליים על הכוונתשרון מנדל1
משטרת ישראל שמה את רוכבי האופניים החשמליים על הכוונת וגיבשה תכנית פעולה נגד הרוכבים שתאונות בהן הם היו מעורבים הפכו למכת מדינה בזמן האחרון (רכב, משטרה)
לוחמי מג"ב עצרו כנופיית גנבי רכבלוחמי מג"ב עצרו כנופיית גנבי רכבשרון מנדל4
לוחמי משמר הגבול עצרו חוליית גנבי רכב, שעל פי החשד אחראית למספר רב של גניבות רכב באזור ירושלים. הלוחמים ביצעו מרדף קצר אחר הגנבים ולכדו אותם (חדשות, משטרה)
מבצע אכיפה נגד אופניים חשמלייםמבצע אכיפה נגד אופניים חשמלייםשרון מנדל3
בעקבות ריבוי האירועים בהם נפצעו הולכי רגל מאופניים חשמליים, שוטרי התנועה של מחוז תל אביב יצאו היום למבצע אכיפה נרחב נגד הרוכבים. עשרות אופניים נבדקו (חדשות, רכב)
הרכב נגנב מהתצוגה בפחות מדקההרכב נגנב מהתצוגה בפחות מדקהשרון מנדל1
משטרת בריטניה פרסמה סרטון וידאו בו תיעוד של גניבת "פורד אסקורט" קלאסית יוקרתית מאולם תצוגה. כמה זמן לקח לגנבים לבצע את הגניבה? פחות מדקה • תיעוד (רכב, מהעולם)
נהג עם טלית ותפילין ורשיונו נפסלנהג עם טלית ותפילין ורשיונו נפסלצביקה גרוניך11
בית המשפט לתעבורה בירושלים הרשיע אדם שנהג ברכבו כשהוא מעוטר בטלית ותפילין, זאת משום שהדבר מסכן אותו ואת שאר הנהגים. "ספק אם תפילה הייתה מסייעת" (חדשות, רכב)
מהו "הסדר טיעון" בדיני תעבורה?מהו "הסדר טיעון" בדיני תעבורה?עו"ד רוני פאלוך
עברתם עבירת תנועה? לא פעם מגיעים עד לבית משפט בשל עבירות כאלו ואחרות, כאשר הפרקליט מציע "לסגור את התיק ללא משפט". מהי אותה סגירת תיק בהסדר? • פרשנות (רכב)
בסוף מרדף: הנפגע תקף את החשודבסוף מרדף: הנפגע תקף את החשודשרון מנדל1
מרדף משטרתי בדאלאס שבארה"ב אחר חשוד בשוד, הסתיים באופן לא מפתיע בתאונת דרכים, אך מה שקרה לאחר מכן דווקא הפתיע: הנהג הנפגע יצא ותקף את החשוד • צפו (רכב)
אילוסטרציה - הנחיות אגף התנועה לימי הסערההנחיות אגף התנועה לימי הסערהשרון מנדל
אגף התנועה במשטרת ישראל יוצא בסדרת הנחיות לציבור הנהגים לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים. "המטרה: להציל חיים ולצמצם את כמות הנפגעים בתאונות"(רכב)
יותר מדי עבירות תנועה בסרטון אחדיותר מדי עבירות תנועה בסרטון אחדשרון מנדל1
צעיר מקריית מלאכי הצליח לעבור כמעט על כל חוקי התנועה האפשריים בנסיעה אחת. על פי החשד, הוא גנב אוטובוס, נהג בשכרות ובפראות כשהוא ללא רישיון נהיגה • צפו (רכב)
כך תפנו למשטרה במקרה של תאונהכך תפנו למשטרה במקרה של תאונהשרון מנדל
אגף התנועה במשטרת ישראל מפרסם סרטון בו הוא מסביר כיצד יש לפנות למשטרה במקרה של תאונת דרכים ואילו תעודות ומסמכים יש להציג במרכז השירות? צפו בסרטון (תחבורה)
עו"ד רוני פאלוך - נהג תחת השפעת סם רפואינהג תחת השפעת סם רפואיעו"ד רוני פאלוך1
בערעור שהוגש ע"י עו"ד עמיקם לויתן הופחת עונש שלילה שנגזר על נוהג תחת השפעת קנאביס רפואי וזאת לאחר שבבימ"ש השלום לתעבורה נגזרו 26 חודשי פסילה (רכב, משפט)
באגף התנועה מצילים גם בעלי חייםבאגף התנועה מצילים גם בעלי חייםקובי רוזן
שוטרי אגף התנועה במשטרת ישראל פועלים ביום-יום בעיקר כנגד נהגים שעוברים על החוק, אך לעתים הם פועלים גם בכדי להציל בעלי חיים שנתקעים בכבישים • צפו (חדשות, רכב)
המשטרה תפסה רכבי שטח גנוביםהמשטרה תפסה רכבי שטח גנוביםשרון מנדל2
המחוז הדרומי של המשטרה ערך מבצע אכיפה מיוחד כנגד נהגי רכבי שטח, שחלקם חשודים בעבירות מסכנות חיים ואחרים חשודים בגניבה מצה"ל. צפו במרדפים של המשטרה (תחבורה)
קשיש חצה כביש לאט וחטף קנסקשיש חצה כביש לאט וחטף קנסשרון מנדל
קשיש בן 85 מאיטליה שסובל מצליעה קלה נקנס על ידי שוטר בסכום של 32 דולר זאת מכיוון שלא חצה את הכביש מספיק מהר לטענת השוטר. ראש העיר: "אשלם את הקנס" (רכב)
אילוסטרציה - משטרת התנועה במבצע מעצריםמשטרת התנועה במבצע מעצריםקובי רוזן2
אגף התנועה במחוז הדרומי של המשטרה ממשיך לפעול כנגד נהגים מסוכנים ויצא למבצע מעצרים נרחב. במסגרת המבצע נתפסו 211 פסולי נהיגה ו-85 רכבים הושבתו. צפו (רכב)
מי הנהג שתועד נוסע ב-200 קמ"ש?מי הנהג שתועד נוסע ב-200 קמ"ש?קובי רוזן7
משטרת התנועה בודקת סרטון שפורסם ברשת בו נראים שני נהגים עורכים תחרות בכבישי הארץ ונוסעים במהירות של מעל 200 קמ"ש. משטרת התנועה: "הסרטון בבדיקה". צפו (רכב)
המשטרה מציגה: מיטב המרדפיםהמשטרה מציגה: מיטב המרדפיםקובי רוזן7
יחידת 'אתגר' בלהב 433 מובילה את המאבק המשטרתי בגנבי הרכב בישראל. בסרטון שהפיקה היחידה מתועדים מיטב המרדפים של שוטרי היחידה אחר גנבי רכב. צפו (רכב)
פגעת ברחת והסתבכת / טור משפטיפגעת ברחת והסתבכת / טור משפטיעו"ד רוני פאלוך1
נהגים גורמים לתאונת דרכים וממשיכים לנסוע כאילו לא אירע דבר. מבלי להיכנס לצד ההלכתי של עבירה זו, בחרנו הפעם להתייחס לצד המשפטי והפרקטי של נטילת הסיכון (תחבורה)
הילדים ברכב שנעצר - הנהג העמיס 16 ילדים ברכב פרטיהנהג העמיס 16 ילדים ברכב פרטיצביקה גרוניך6
שוטרי התנועה במשטרת לוד עצרו רכב שעורר את חשדם. לאחר שעצר, השוטרים הופתעו לגלות כי הנהג העמיס לא פחות מ-16 ילדים ברכב עם חמישה מקומות בלבד (רכב,משטרה)

משטרה ומשפט

מדור רכב של כיכר השבת מביא לכם את כל החדשות העדכניות מעולם המשטרה והמשפט הנוגעים לדיני התעבורה, עבירות תנועה ועוד.

כיכר facebook