מוטי..  אברהם פריד  סורוצקין  רולי דיקמן
פרוייקט בנייה בחריש מתחילת 2016. אילוסטרציה - חברת רייסדור במגעים לביצוע פרוייקטים בחרישחברת רייסדור במגעים לביצוע פרוייקטים בחרישkikar.co.il בשיתוף רייסדור
בעקבות קריסת חברת הבנייה "אורתם מליבו", ובקשתה להקפאת תהליכים, הודיעה חברת היזמות "רייסדור" כי היא במגעים מתקדמים להחלפתה בפרוייקטים בגבעת שמואל ובחריש: "פועלים מסביב לשעון בכדי לטפל בנושא" (נדל"ן, שיווקי)
בית מעצר כלא אבו כביר - ועדה מיוחדת תטפל בצפיפות בבתי כלאועדה מיוחדת תטפל בצפיפות בבתי כלאאביב גוטר1
ועדה רב־תחומית של מינהל התיכנון תפעל בנושא. מספר האסירים בישראל יותר מהוכפל מאז 2002
ישיבת קבינט הדיור יוני 2015 משה כחלון - דו"ח על הותמ"ל: "60 תוכניות, 0 היתרי בנייה"דו"ח על הותמ"ל: "60 תוכניות, 0 היתרי בנייה"דותן לוי
בדו"ח מקיף שפרסמה החברה להגנת הטבע נטען כי הוועדה לתוכנית מועדפת לדיור אינה פותרת סוגיות תכנוניות עקרוניות ובפועל רחוקה מלהשיג את המטרה שלשמה הוקמה; על הוראת השעה שנועדה לפדות קרקעות מחקלאים לצורכי בנייה נכתב: "מדובר בחוק מיותר שאין בו תרומה אמיתית לפתרון מצוקת הדיור"
מכרז מחיר למשתכן בבאר שבע, מי ירים את הכפפה. אילוסטרציה - דיור בר השגה במחיר למשתכן? לא בבאר שבעדיור בר השגה במחיר למשתכן? לא בבאר שבעkikar.co.il בשיתוף רייסדור
בעוד העיריות מערימות קשיים, וחברות הבנייה הגדולות בדרום מדירות רגליהן, המכרזים למחיר למשתכן בבאר שבע כמעט ונשארו יתומים. חברת רייסדור הרימה את הכפפה ותתחיל בבניית דיור בר השגה במטרה לתת מענה למשבר הדיור בעיר (נדל"ן, שיווקי)
אילוסטרציה - משכיר 4000 דירות, וטוען: "אתם פראיירים"משכיר 4000 דירות, וטוען: "אתם פראיירים"אלי רוטמן
שווה להקשיב - גם אם לא בהכרח להסכים - לדבריו של גרנט קרדון שרכש עד כה 4000 דירות, אותם הוא משכיר, ושספרו "תמכור או תפסיד" הפך תוך זמן קצר לרב מכר בארה"ב (נדל"ן)
אילוסטרציה - מתי בעל דירה חיים לשלם למתווך?מתי בעל דירה חיים לשלם למתווך?אמיתי גזית
ביהמ"ש העליון קבע כי מוכר דירה אינו חייב בתשלום דמי תיווך למתווך שעמו חתם על הסכם בלעדיות, אם יוכיח שהוא לא היה אפקטיבי בעסקה (נדל"ן)
יאיר רביבו. ארכיון - נחתמו היתרי בנייה ל-736 יח"ד באחיסמךנחתמו היתרי בנייה ל-736 יח"ד באחיסמךישראל כהן5
לאחר אינספור עיכובים, נחתמו אתמול (ראשון) היתרי בנייה ל-736 יחידות דיור באחיסמך, על-ידי ראש עיריית לוד עו"ד יאיר רביבו ומהנדסת העירייה הגב' סימוני מזרחי (כלכלה, נדל"ן)
בני ברק - שכונה חדשה בבני ברק: 1,900 יחידות דיורשכונה חדשה בבני ברק: 1,900 יחידות דיורדניאל הרץ3
רשות מקרקעי ישראל מקדמת שכונה חדשה בבני ברק כדי להתגבר על מצוקת הדיור הקשה בעיר. השכונה שתמוקם בצדה הצפוני של העיר ליד פארק הירקון מתוכננת להתחבר לעיר הישנה (נדל"ן)
הדמיה - כך הפסידה המדינה מיליארד שקלכך הפסידה המדינה מיליארד שקלדניאל הרץ
השבוע נודע כי הקמת תאגיד השידור הציבורי תדחה ל-2018 המשמעות הנוספת היא דחיית פינוי המתחם בשרונה שהיה אמור להכניס השנה לקופת המדינה יותר ממיליארד שקל (נדל"ן)
מתחם ה משרדים ב אזור ה תעשייה ב חולון - אמות זכתה במכרז להקמת 30 אלף מ"ר משרדים בחולוןאמות זכתה במכרז להקמת 30 אלף מ"ר משרדים בחולוןאביב גוטר
המתחם המסחרי יוקם באזור התעשייה, והעירייה תיכנס כשותפה ב־22% מהנכס. העסקה נאמדת ב־100 מיליון שקל. מוטי ששון: "האסטרטגיה היא לא למכור שטחים. אני רוצה לקבל מהקרקעות הכנסה שוטפת"
"הסיכוי לעשות קופה משינוי ייעוד קרקע חקלאית". גבעת זאב. - השכונות החרדיות שנבנו על גבי קרקעות חקלאיותהשכונות החרדיות שנבנו על גבי קרקעות חקלאיותkikar.co.il בשיתוף כרמי הגבעה
עוד ועוד אנשים משקיעים כיום בקרקעות חקלאיות העומדות בפני הפשרה כשבסיום ההליך צפוי הקרקע לשלש ואף יותר את שוויו. "הסיכוי לעשות קופה משינוי ייעוד קרקע חקלאית, מביא לרווחים גדולים בכל שלב תכנוני שהקרקע עוברת" מסביר אחד המומחים (נדל"ן, שיווקי)
יקי רייסנר: "לא יהיו יותר ערים חרדיות"יקי רייסנר: "לא יהיו יותר ערים חרדיות"ישראל כהן
יקי רייסנר, מנכ"ל חברת 'רייסדור', אמר במהלך פאנל בוועידת שלומי אמונים באוקראינה כי "לא יהיו יותר ערים חרדיות בישראל". לדבריו, צריך להרחיב את האחיזה החרדית בערים הכלליות • צפו (נדל"ן)
משה כחלון - כחלון: "הלב נחמץ בגלל הקפאת הבנייה"כחלון: "הלב נחמץ בגלל הקפאת הבנייה"רוני זינגר
"נחמץ הלב שאין לנו יכולת לתכנן ולבנות בירושלים, אני מדבר על פסגת זאב שהיא לב לבה של ירושלים. אנחנו מקפיאים בנייה והם רוצחים", כך אמר שר האוצר משה כחלון בפתח ישיבת הסיעה (ארץ)
הדמיית חוץ לילה - עסקה בהיקף של 15 מיליון ש"ח בפרויקט היוקרה 'שלם טאואר'עסקה בהיקף של 15 מיליון ש"ח בפרויקט היוקרה 'שלם טאואר'kikar.co.il בשיתוף שלם טאואר1
עסקת הענק בעבור רכישה של כ-380 מ"ר בקומה ה-12 במגדל היוקרה האקסקלוסיבי שברחוב יפו (תחנת דלק הטורים לשעבר). מומחי נדל"ן מעריכים: רחוב יפו עומד לעבור מהפך של מגורי יוקרה ולגרור ביקושים גבוהים (נדל"ן, שיווקי)
ועידת הנדל"ן והתשתיות 2016 אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור משרד האוצר - נדחתה שוב ההצבעה על הרפורמה ברשות מקרקעי ישראלנדחתה שוב ההצבעה על הרפורמה ברשות מקרקעי ישראלאביב גוטר
עפ"י הרפורמה, קרקעות המדינה יועברו ללא תמורה לחוכרי מגרשים לבנייה צמודת קרקע ובינוי בפועל; אביגדור יצחקי תומך ברפורמה: היא תגדיל היצע הדירות; בקק"ל מבקשים להגביל את גובה ההטבה לכל הרוכשים
אתר בנייה שטח בנייה ב רמת בית שמש - כך לא יירדו המחירים: ירידה של 8% בהתחלות הבנייה ברבעון הראשוןכך לא יירדו המחירים: ירידה של 8% בהתחלות הבנייה ברבעון הראשוןדותן לוי
זאת בהשוואה לשנה שעברה; מנתוני הלמ"ס עולה כי הירידה החדה ביותר נרשמה בשטחי יהודה ושומרון; ירידה של 5%-9% נרשמה בהתחלות בנייה במסגרת תוכניות להתחדשות עירונית; מדובר ברבעון רביעי רצוף של ירידות
223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברק223 מיליון שקל בעד 'הפיל הלבן' של בני ברקאלי רוטמן5
שלושה אנשי עסקים חרדים, שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר, רכשו את שטחו של גוש הבטון הענק - ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, העומד בשממונו שנים רבות, תמורת 223 מיליון שקלים (כלכלה)
בני ברק. אילוסטרציה - לא מספיק צפוף: עוד 10 אלף דירות בבני ברקלא מספיק צפוף: עוד 10 אלף דירות בבני ברקישראל כהן10
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב החליטה על הפקדת תוכנית מתאר חדשה לבני ברק במסגרתה יתווספו לעיר 10,000 יחידות דיור וייערך שיפור במערך התחבורה הציבורית (נדל"ן, בארץ)
אילוסטרציה - קונים דירה? לא תשלמו יותר לעו"ד של הקבלןקונים דירה? לא תשלמו יותר לעו"ד של הקבלןאלי רוטמן1
שינויים חוקיים דרמטיים צפויים בהליך רכישת דירה. הבולטים שבהן: קבלן לא יוכל עוד לגבות מהרוכשים שכר טרחה של עו"ד מטעמו, ותוקם קרן ממשלתית בכדי להבטיח את כספי הרוכשים (כלכלה)
הסיכון הנמוך ביותר עם הסיכוי הגבוה ביותרהסיכון הנמוך ביותר עם הסיכוי הגבוה ביותרkikar.co.il בשיתוף K-GROUP1
הביטחון נמצא בעתודות קרקע המיועדות לבנייה רוויה, עם גב של רשות מקומית וללא יזמים פרטיים. קארין ורדי, הבעלים של K-GROUP, על אפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר בנדל"ן (כלכלה, שיווק)
בנייה טיילת חדשה ב חוף הרצליה - הרצליה רוצה לבדוק את כדאיות ההקמה של איים מלאכותייםהרצליה רוצה לבדוק את כדאיות ההקמה של איים מלאכותייםדותן לוי
התוכנית הוזכרה בהקשר של התוכניות להעתיק את שדה התעופה של הרצליה ותוכנית חוף התכלת, שבשטחיהם אמורות לקום אלפי יחידות דיור
אילוסטרציה - מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5מיכאל מלכיאלי10
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: כך תניעו את תמ"א 38 (נדל"ן, טור)
אילוסטרציה - האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"עו"ד מנחם מושקוביץ5
הגיע הזמן להפסיק להתפתות וללכת שולל אחרי כל חברה שהקימו אנשים חסרי ידע ומיומנות רק בגלל הפרסום המושך, המחיר המוזל ושלל ההבטחות • עו"ד מנחם מושקוביץ מזהיר מ'קבוצות רכישה' (טור)
ליאו נואי איש עסקים בריטי - המיליארדר ליאו נואי: מתמודד על פינוי-בינוי בהרצליההמיליארדר ליאו נואי: מתמודד על פינוי-בינוי בהרצליהגולן חזני
על רקע דיזלגייט, הארגון האמריקאי להגנת הצרכן, הגיש תביעה נגד החברה על הנזקים שנגרמו למי שרכש את רכבי הדיזל שלה. התביעה שהוגשה בקליפורניה טוענת שהחברה פרסמה בזדון מסר שקרי שהשפיע על כ־550 אלף צרכנים (רכב)
מלכיאלי עושה סדר: תמ"א 38 מול תב"ע • פרק 4מלכיאלי עושה סדר: תמ"א 38 מול תב"ע • פרק 4מיכאל מלכיאלי7
מיכאל מלכיאלי, חבר מועצת העיר ירושלים, נחשב למומחה בתחומי התכנון והבניה • בפרויקט מיוחד עם "כיכר השבת" הוא מגיש סדרת טורים על הנושא • והשבוע: תמ"א 38 מול תב"ע (נדל"ן, טור)
היקף המשכנתאות בפברואר גדל ב-6%היקף המשכנתאות בפברואר גדל ב-6%אביב גוטר
היקף המשכנתאות שנטל הציבור בחודש פברואר עמד על 4.88 מיליארד שקל, עלייה של 3.9% לעומת החודש הקודם. סכום שניטל בפברואר לטובת דירות להשקעה עמד על 719 מיליון שקל גבוה בכ-19% מינואר (כלכלה)

נדל"ן

מחירי הדירות יעלו או ירדו? משבר הדיור, האם לרכוש דירה או להמתין? פרשניות וחדשות - הכל על נדל"ן בערוץ חדשות הכלכלה של כיכר השבת. כנסו והתעדכנו

כיכר facebook
מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי
מלכיאלי עושה סדר: הנעת תמ"א 38 • פרק 5
ל' בניסן תשעו10
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
האמת שרובנו לא יודעים על "קבוצות רכישה"
ה' בניסן תשעו5