על כוונת מס הכנסה: חתונות חרדיות
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולמים אין קשר לכתבה)
אאא

מס הכנסה מתלבש על החתונות במגזר החרדי: בהלה רבה בקרב משפחות רבות המתחתנות את ילדיהם במגזר החרדי בעקבות "פשיטה" שעורכים בימים האחרונים רשויות המס.

בתקופה האחרונה, נדרשים בעלי משפחות שקיימו שמחות במהלך החודשים האחרונים לדווח על נותני השירותים עימם היו בקשר ואותם הזמינו לשמחתם.

כך למשל, במכתב שנשלח לכמה משפחות, נדרשות הללו להצהיר אודות הקייטרינג שהוזמן לחתונה, עלותו ושאר פרטיו וכן התזמורת, הזמר, הצלם ושאר הנגנים כשבפרט מתמקדים ברשויות המס בבקשה מהמשפחות לחשוף את שם האמרגן שהפיק את החתונה וגובה התשלום שקיבל. 

 (צילום: )
פשיטה של אנשי מס הכנסה (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
הגדלה

המכתב שנשלח למשפחות והופץ, גרם כאמור לבהלה גדולה שכן המשפחות אינם יודעות כיצד עליהם לפעול והאם מותר על פי ההלכה "להלשין" על אותם אמנים ומפיקים או שמא מדובר ב"מסירה" של ממש שאסורה על פי התורה.

אמרגן ידוע ששוחח עם 'כיכר השבת' הביע את דאגתו מפני "ההיטפלות" כלשונו של רשויות המיסים למשפחות מעוטות יכולת המחתנות את ילדיהם בקושי רב ובדוחק גדול כשכעת נדרש מהם להתמודד גם עם רשויות החוק.

לדבריו, "בציבור הכללי יש מגמה בשנים האחרונות מצד רשות המיסים לחקור את הכנסותיהם הגבוהות של זמרים, אמנים ומארגנים מפורסמים כשלעתים התברר כי הללו מעלימים כספים בסך מליוני שקלים שאינם מדווחים. אולי הם מנסים כעת לעשות אותו דבר גם אצלינו במגזר החרדי רק הם לא מבינים שכאן הסכומים נמוכים בהרבה". אמר האמרגן.