לראשונה: צה"ל יקים ישיבה חרדית
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90. למצולם אין קשר לכתבה)
אאא

בד בבד עם השיח הציבורי בתקופה האחרונה בנושא גיוס החרדים לצה"ל, ברבנות הצבאית כבר נערכים לגיוס חרדים, ויוזמים לראשונה, הקמה של ישיבה חרדית ראשונה מסוגה שתשלב בין לימודים ושירות צבאי.

לפי הדיווח בגליון 'במחנה' האחרון, התכנית החדשה תהיה מיועדת לצעירים חרדים העומדים לפני גיוס לצה"ל. הישיבה הצה"לית אותה יוזמים ברבנות הראשית תהיה זהה במקצת למסלול אותו עוברים תלמידי הציונות הדתית בישיבות ההסדר.

עוד צויין, כי במסגרת הישיבה ישולבו לימודי תורה והכשרה מקצועית יחד עם שירות צבאי, לאחר הלימודים במסגרת הישיבה, בוגריה יתגייסו לשירות במסגרות שילוב החרדים בצה"ל שח"ר והנחל החרדי.

בצה"ל מתכוונים לצרף לישיבה לא רק חרדים נשואים, אלא גם צעירים רווקים.

לפי הדיווח, הישיבה צפויה לקום בא' אלול תשע"ג, עם תחילת שנת הלימודים הקרובה בהיכלי הישיבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלוף משנה אורי הורוביץ מהרבנות הצבאית, צוטט ב'במחנה': "המסגרת מביאה בשורה חדשה, בכך שהיא תאפשר לציבור החרדי ללמוד תורה, לשרת בצה"ל וגם ללמוד מקצוע, וכל זה במקום אחד מבלי לפגוע בזהות החרדית שלהם". 

רב שח"ר, רס"ן הרב שמשון קליין אמר ל'במחנה' על הישיבה המתוכננת: "מסלול אולטימטיבי, המחבר את לימוד התורה, שהוא רצון של כל העולם החרדי, עם מענה טוב לצורכי הצבא. אדם שלמד במשך שנתיים לתואר ראשון מגיע לצבא עם עוצמה אדירה, ועם תפוקות הרבה יותר גבוהות מאשר חייל שהצבא צריך להכשיר אותו".

עוד דווח, כי הישיבה תפעל תחת עמותה איתה מתנהלים בימים אלו מגעים, תלמידי הישיבה, לא יידרשו לשלם שכר לימוד במהלך שנות לימודיהם בישיבה. ואת השיעורים יעניקו להם רבנים לא צבאיים.

בשח"ר מקווים כי בשנה הראשונה יצטרפו לישיבה לפחות 30 מתגייסים ראשונים, וכי בשנים שלאחר מכן המספר ימשיך לעלות. לדברי רב מסלולי השח"ר: "הישיבה תבנה קבוצה מגובשת, שתיתן המון כוח לחיילים כשיתחילו לשרת", 

איתן  עוזרי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר ברך גם הוא על היוזמה בשיחה ל'במחנה' והגדיר את המסלול: "שילוב בין שני העולמות", לדבריו, אנחנו חושבים שהדגם הזה יכול להתאים לאוכלוסייה החרדית. היות וחלק מהלי מוד התורני בישיבה נחשב גם הוא כחלק משירות המדינה. במסלול הזה, הלימוד צריך להיות מאוד רציני".

אולי יעניין אותך גם: