דרעי  אריה דרעי  גפני  הידברות
כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"צביקה גרוניך2
שר התחבורה ישראל כץ, אומר כי יש לאפשר נסיעה של מוניות שירות בשבת בצורה מורחבת, זאת במקום התחבורה הציבורית המסובסדת בידי המשרד שהפעלתה תפגע בסטטוס קוו (פוליטי)
הבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםהבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםצביקה גרוניך
כפי שפורסם לראשונה ב"כיכר השבת", ועד העובדים בחברת סופרבוס הודיע הבוקר על שביתה בת ארבע שעות בכל קווי האוטובוסים של החברה ברחבי הארץ במחאה על תנאיהם (רכב)
הנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתההנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתהצביקה גרוניך3
נהגי חברת סופרבוס מאימיים כי ישבתו מהשבוע הבא, כך נודע ל"כיכר השבת". הנהגים שובתים בשל אי הכרה בוועד החדש שהקימו ובמחאה על תנאי העסקתם. החברה: "בודקים בימים אלו את הבקשה" (רכב)
רכבת ישראל - הנסיעה ברכבת תוזל השבוע בעשרות אחוזיםהנסיעה ברכבת תוזל השבוע בעשרות אחוזיםליאור גוטמן
משרד התחבורה הודיע על הוזלה של עשרות אחוזים בתעריפי הנסיעה ברכבת ישראל. ההוזלה מתייחסת בעיקר לקווים באזור הדרום, והיא מיוחסת לפתיחת קו הרכבת באר-שבע אשקלון (רכב)
בית המשפט דחה שביתת הרכבת הקלהבית המשפט דחה שביתת הרכבת הקלהצביקה גרוניך
בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל את בקשת הנהלת הרכבת הקלה והוציא צו מניעה לשביתה שתכננו עובדי הרכבת הקלה היום. ההנהלה: "התנהלות שערוריתית, אנו בעיצמו של משא ומתן" (רכב)
פטור מלא לעגלות בתחבורה הציבורית כל היוםפטור מלא לעגלות בתחבורה הציבורית כל היוםכיכר השבת5
שר התחבורה ישראל כץ יחתום בימים הקרובים על הרחבת ההנחות בתחבורה הציבורית, במסגרתה יחול פטור מלא על עגלות פתוחות כל היום, הנחת הנוער תהיה בכל קווי האוטובוס והרכבות (רכב)
אילוסטרציה - השינוי שיגרום חילולי שבת בתחבורה הציבוריתהשינוי שיגרום חילולי שבת בתחבורה הציבוריתחיים אבני3
משרד התחבורה שינה את הנוהל המונע הפעלת תחבורה ציבורית חצי שעה לפני ואחרי שבת. הנוהל החדש, שמתיר הפעלת תחבורה עד לשבת עצמה, עלול לגרום לנהגים רבים לחלל את השבת (בארץ)
הרכבת הקלה. ארכיון - שיבושים צפויים בתנועת הרכבת הקלה בי-םשיבושים צפויים בתנועת הרכבת הקלה בי-םכיכר השבת
ועד העובדים של הרכבת הקלה צפוי לשבש החל מהבוקר את תנועת הרכבות זאת למרות המצב הביטחוני והפגיעה בשגרה. בהנהלת החברה מסרו כי זהו "מעשה חמור, בלתי ראוי וחסר אחריות" (בארץ)
הרכבת הקלה. ארכיון - ירושלים: הרכבת הקלה פועלת באופן חלקיירושלים: הרכבת הקלה פועלת באופן חלקיצביקה גרוניך
הרכבת הקלה בירושלים שבה הבוקר לפעול באופן חלקי לאחר שבית הדין לעבודה הורה לנהגים השובתים לשוב לעבודה. דובר חברת סיטיפס: "עושים מאמץ להפעיל את מלוא הרכבות" (תחבורה)
הרכבת הקלה. ארכיון - שביתה כללית ברכבת הקלה בירושליםשביתה כללית ברכבת הקלה בירושליםכיכר השבת2
מרבית נהגי הרכבת הקלה בירושלים הודיעו כי הם חולים ולא הופיעו הבוקר (שלישי) לעבודה, בהנהלת הרכבת הקלה הודיעו כי מדובר בשביתה כללית ופנו לבית הדין. מערך האוטובוסים תוגבר (תחבורה)
העיר לנהג על איחור; הנהג בתגובה: לא נוסעהעיר לנהג על איחור; הנהג בתגובה: לא נוסעצביקה גרוניך14
נוסעים במודיעין עלית נאלצו אמש לחכות כחצי שעה לאוטובוס, משהגיע העיר אחד הנוסעים לנהג הערבי, ובתגובה הנהג סגר את הדלתות ודומם את המנוע ואף צעק עליו בערבית. צפו בוידאו (רכב)
שוב: התבטלה השביתה באגד תעבורהשוב: התבטלה השביתה באגד תעבורהצביקה גרוניך1
בפעם המי יודע כמה, ועד העובדים של "אגד תעבורה", התקפל ברגע האחרון וביטל את השביתה שהייתה מתוכננת להיום, זאת לאחר הליך גישור מטעם משרד הכלכלה שהסתיים במוצ"ש (רכב)
שוב: שביתה באגד תעבורה ללא הגבלת זמןשוב: שביתה באגד תעבורה ללא הגבלת זמןצביקה גרוניך2
שוב ועד העובדים של נהגי אגד תעבורה, הכריז על שביתה בקווים מיום ראשון וללא הגבלת זמן, זאת במחאה על התמשכות המו"מ. "הוועד צריך להחליט אם הוא מייצג מספר נהגים בעייתים" (תחבורה)
בטעות: ה'רב קו' הוטען ב-300 מיליון שקלבטעות: ה'רב קו' הוטען ב-300 מיליון שקלצביקה גרוניך17
משפחה חרדית עלתה לאוטובוס וביקשה להטעין נסיעה, אלא שאז התברר כי הכרטיס טעון ב-300 מיליון שקל לנסיעות בחברות שונות. אבי המשפחה סירב להשתמש בזה והחזיר הכרטיס לחברה (רכב)
מ-2016: עיוורים ייסעו חינם בתחבורה ציבוריתמ-2016: עיוורים ייסעו חינם בתחבורה ציבוריתצביקה גרוניך
משרד התחבורה הודיע, כי החל משנת 2016, עיוורים יקבלו "כרטיס עיוור", ויוכלו לנסוע חינם בתחבורה הציבורית. המהלך מגיע כחלק מהרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית שיחלו ב-2016 (תחבורה)
צפו: הגשר הגבוה בארץ לקראת סיום בנייתוצפו: הגשר הגבוה בארץ לקראת סיום בנייתושרון מנדל1
קו הרכבת המהיר לירושלים שבר מספר שיאים: הגשר הארוך בישראל, באורך 1.2 קילומטר, המנהרה הארוכה בישראל, באורך 11.6 קילומטר והגשר הגבוה בארץ, בגובה 90 מטר. צפו (רכב)
צפו: הצצה לקרון הקטר ששווה 25 מיליון שקלצפו: הצצה לקרון הקטר ששווה 25 מיליון שקלהלל פוסק - ynet4
כתב הרכב של אתר ynet, הלל פוסק, קיבל הצצה מיוחדת לקרון הקטר של רכבת ישראל, שהוא בעצם מחשב אחד ענק שבודק שמסילות הרכבת תקינות. וגם: האם נתנו לפוסק לנהוג ברכבת? צפו
כיכר בעיר אלעד - חברת 'קווים' תפעיל את התחבורה באלעדחברת 'קווים' תפעיל את התחבורה באלעדצביקה גרוניך18
אחרי שנים בהן חברת 'אגד תעבורה' שירתה את תושבי העיר החרדית אלעד, זכתה חברת 'קווים' במכרז להחלפתה שכלל תוספת של 10 קווים בינעירוניים ושני קווים עירוניים בכל ימות השבוע (רכב)
אילוסטרציה - הנסיעה באוטובוסים תוזל בעשרות אחוזיםהנסיעה באוטובוסים תוזל בעשרות אחוזיםליאור גוטמן2
משרד התחבורה הודיע על רפורמה מקיפה בתעריפי הנסיעה באוטובוסים, לפיה תעריף הנסיעה בכל אחד מהמטרופולינים הגדולים בישראל ( גוש דן, ירושלים, חיפה ובאר שבע) יהיה אחיד (תחבורה)
החלו חפירות הרכבת הקלה בתל אביבהחלו חפירות הרכבת הקלה בתל אביבצביקה גרוניך
אחרי שנים של תכנונים, הבוקר החלו באופן רשמי חפירות הרכבת הקלה בתל אביב, שיסתיימו רק בעוד כשש שנים. למרות התחזיות לא נרשמו עומסי תנועה חריגים. ישראל כץ: "השמים לא נפלו" (רכב)
ירושלים: הנהגים משביתים את הרכבת הקלהירושלים: הנהגים משביתים את הרכבת הקלהצביקה גרוניך3
ללא כל הודעה מוקדמת, הודיעו הבוקר ועד הנהגים של הרכבת הקלה בירושלים, על שביתה ושיבוש נסיעות הרכבת, במחאה על תנאיהם. מהיום תדירות הרכבת הייתה אמורה להיות כל 6 דק' (ארץ)
הסכם קיבוצי חדש ברכבת ישראלהסכם קיבוצי חדש ברכבת ישראלליאור גוטמן
ההסכם הקיבוצי החדש שיחול על עובדי חטיבת הנוסעים ברכבת מעניק להם שורת תגמולים בשל הגידול בעומס העבודה וכן מסדיר את דרגות הקליטה והקידום של נהגים חדשים בחברה (תחבורה)
בקרוב בכבישי הארץ: מוניות מיוחדות לנכים בכיסא גלגליםבקרוב בכבישי הארץ: מוניות מיוחדות לנכים בכיסא גלגליםצביקה גרוניך1
בקרוב יחלו לנוע בכבישי הארץ מוניות המונגשים במיוחד לנכים הנעזרים בכיסאות גלגלים ובעלי מוגבלויות, זאת הודות לתקנה של שר התחבורה לפיה יפעלו חמישים מוניות מיוחדות שיותאמו לבעלי מוגבלויות (רכב)
תחנות רכבת בצפון נסגרו בגלל דליפת חומרים מסוכניםתחנות רכבת בצפון נסגרו בגלל דליפת חומרים מסוכניםשרון מנדל1
רכבת ישראל הודיעה על הפסקת תנועת הרכבות בין עכו לנהריה, זאת בעקבות חומרים מסוכנים שדלפו. הרכבת תעמיד שאטלים בין התחנות לשירות הציבור (רכב)
השדולה לתחבורה ציבורית, היום - הוקמה שדולה לתחבורה ציבוריתהוקמה שדולה לתחבורה ציבוריתישי כהן
במשכן הכנסת הוקמה השדולה לתחבורה ציבורית ברת-קיימא בראשות ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) וח"כ תמר זנדברג (מרצ). בטקס השתתף שר התחבורה ישראל כץ (רכב)
"נס שבע הדקות" של הרכבת בטוקיו"נס שבע הדקות" של הרכבת בטוקיושרון מנדל4
לעובדי הניקיון של תחנת הרכבת בטוקיו לוקח 7 דקות בלבד לנקות ביסודיות את רכבות הענק. אז איך זה עובד ומהי המחווה שעושים המנקים בסיום העבודה? צפו בסרטון (חדשות, רכב)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים