בית שמש  דרעי  בנות חיל  מזג אויר
עלות אחזקת אוטובוסים ירדה, המחיר לא השתנהעלות אחזקת אוטובוסים ירדה, המחיר לא השתנהליאור גוטמן3
הצניחה במחיר הנפט השפיעה על מחיר הסולר שירד מ-7.75 שקל לליטר לפני שלוש שנים לכ-5.9 שקל לליטר כיום, אך מחיר הנסיעה ירד ב-30 אגורות בלבד
תחבורה ציבורית, ארכיון - סופי: בקרוב תשלמו פחות על תחבורה ציבוריתסופי: בקרוב תשלמו פחות על תחבורה ציבוריתישי כהן9
אושרה הצעת החוק להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית. השר אריה דרעי אמר כי "המשמעות של ההצעה היא שבימים הקרובים כל האזרחים שמשתמשים בתחבורה הציבורית ישלמו פחות" (חדשות)
אילוסטרציה - נמנעה השביתה ב'אגד'; שכר הנהגים יעודכןנמנעה השביתה ב'אגד'; שכר הנהגים יעודכןצביקה גרוניך1
לאחר משא ומתן מרתוני שנמשך אל תוך הלילה, בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל משרד התחבורה ועד העובדים והנהלת אגד סוכם על העלאת שכר הנהגים ובכך נמנעה השביתה בחברה (בארץ)
מרתון פגישות במאמץ למנוע שביתה ב'אגד'מרתון פגישות במאמץ למנוע שביתה ב'אגד'צביקה גרוניך4
במאמץ אחרון למנוע את השביתה הגדולה בכלל קווי אגד ברחבי הארץ, יתקיימו היום סדרת פגישות בין מנכ"ל משרד התחבורה, יו"ר ההסתדרות ויו"ר אגד. אם יכשלו - מחר תחל השביתה (רכב, תח"צ)
תתכוננו: בשבוע הבא סיוט באגדתתכוננו: בשבוע הבא סיוט באגדכיכר השבת4
ועד הנהגים העובדים באגד מאיימים כי ישביתו את כלל הקווים בכל רחבי הארץ החל מיום שני הקרוב וזאת במחאה על כך שלטענתם החברה פוצצה את המשא ומתן על תנאי העסקתם (חדשות, רכב)
תחבורה ציבורית - הממשלה תאשר: הוזלה בתחבורה הציבוריתהממשלה תאשר: הוזלה בתחבורה הציבוריתישי כהן4
הממשלה צפויה לאשר מחר את ההסכם להפחתת תעריפי התחבורה הציבורית בגובה המע"מ. את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור המע"מ תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון שקלים (חדשות,ארץ)
נהגי סופרבוס פתחו בשביתה בת יממהנהגי סופרבוס פתחו בשביתה בת יממהצביקה גרוניך1
בפעם השנייה השבוע, נהגי חברת "סופרבוס", פתחו בשביתה, הפעם ארוכה יותר, בת יממה, וזאת במחאה על אי הכרת החברה בוועד העובדים החדש. "מכבדים את זכות ההתארגנות" (רכב)
מהבוקר: נהגי סופרבוס שובתים ל-11 שעותמהבוקר: נהגי סופרבוס שובתים ל-11 שעותצביקה גרוניך1
מאות נהגים בחברת סופרבוס בערים השונות בהן: בית שמש, מבשרת ציון, עפולה, נצרת בית שאן ועוד, פתחו הבוקר בשביתה בת 11 שעות במחאה על אי ההסכמה להכיר בוועד העובדים (רכב)
כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"כץ: "לאפשר נסיעת מוניות שירות בשבת"צביקה גרוניך2
שר התחבורה ישראל כץ, אומר כי יש לאפשר נסיעה של מוניות שירות בשבת בצורה מורחבת, זאת במקום התחבורה הציבורית המסובסדת בידי המשרד שהפעלתה תפגע בסטטוס קוו (פוליטי)
הבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםהבוקר: נהגי סופרבוס השביתו את האוטובוסיםצביקה גרוניך
כפי שפורסם לראשונה ב"כיכר השבת", ועד העובדים בחברת סופרבוס הודיע הבוקר על שביתה בת ארבע שעות בכל קווי האוטובוסים של החברה ברחבי הארץ במחאה על תנאיהם (רכב)
הנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתההנהגים ב'סופרבוס' מאיימים בשביתהצביקה גרוניך3
נהגי חברת סופרבוס מאימיים כי ישבתו מהשבוע הבא, כך נודע ל"כיכר השבת". הנהגים שובתים בשל אי הכרה בוועד החדש שהקימו ובמחאה על תנאי העסקתם. החברה: "בודקים בימים אלו את הבקשה" (רכב)
רכבת ישראל - הנסיעה ברכבת תוזל השבוע בעשרות אחוזיםהנסיעה ברכבת תוזל השבוע בעשרות אחוזיםליאור גוטמן
משרד התחבורה הודיע על הוזלה של עשרות אחוזים בתעריפי הנסיעה ברכבת ישראל. ההוזלה מתייחסת בעיקר לקווים באזור הדרום, והיא מיוחסת לפתיחת קו הרכבת באר-שבע אשקלון (רכב)
בית המשפט דחה שביתת הרכבת הקלהבית המשפט דחה שביתת הרכבת הקלהצביקה גרוניך
בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל את בקשת הנהלת הרכבת הקלה והוציא צו מניעה לשביתה שתכננו עובדי הרכבת הקלה היום. ההנהלה: "התנהלות שערוריתית, אנו בעיצמו של משא ומתן" (רכב)
פטור מלא לעגלות בתחבורה הציבורית כל היוםפטור מלא לעגלות בתחבורה הציבורית כל היוםכיכר השבת5
שר התחבורה ישראל כץ יחתום בימים הקרובים על הרחבת ההנחות בתחבורה הציבורית, במסגרתה יחול פטור מלא על עגלות פתוחות כל היום, הנחת הנוער תהיה בכל קווי האוטובוס והרכבות (רכב)
אילוסטרציה - השינוי שיגרום חילולי שבת בתחבורה הציבוריתהשינוי שיגרום חילולי שבת בתחבורה הציבוריתחיים אבני3
משרד התחבורה שינה את הנוהל המונע הפעלת תחבורה ציבורית חצי שעה לפני ואחרי שבת. הנוהל החדש, שמתיר הפעלת תחבורה עד לשבת עצמה, עלול לגרום לנהגים רבים לחלל את השבת (בארץ)
הרכבת הקלה. ארכיון - שיבושים צפויים בתנועת הרכבת הקלה בי-םשיבושים צפויים בתנועת הרכבת הקלה בי-םכיכר השבת
ועד העובדים של הרכבת הקלה צפוי לשבש החל מהבוקר את תנועת הרכבות זאת למרות המצב הביטחוני והפגיעה בשגרה. בהנהלת החברה מסרו כי זהו "מעשה חמור, בלתי ראוי וחסר אחריות" (בארץ)
הרכבת הקלה. ארכיון - ירושלים: הרכבת הקלה פועלת באופן חלקיירושלים: הרכבת הקלה פועלת באופן חלקיצביקה גרוניך
הרכבת הקלה בירושלים שבה הבוקר לפעול באופן חלקי לאחר שבית הדין לעבודה הורה לנהגים השובתים לשוב לעבודה. דובר חברת סיטיפס: "עושים מאמץ להפעיל את מלוא הרכבות" (תחבורה)
הרכבת הקלה. ארכיון - שביתה כללית ברכבת הקלה בירושליםשביתה כללית ברכבת הקלה בירושליםכיכר השבת2
מרבית נהגי הרכבת הקלה בירושלים הודיעו כי הם חולים ולא הופיעו הבוקר (שלישי) לעבודה, בהנהלת הרכבת הקלה הודיעו כי מדובר בשביתה כללית ופנו לבית הדין. מערך האוטובוסים תוגבר (תחבורה)
העיר לנהג על איחור; הנהג בתגובה: לא נוסעהעיר לנהג על איחור; הנהג בתגובה: לא נוסעצביקה גרוניך14
נוסעים במודיעין עלית נאלצו אמש לחכות כחצי שעה לאוטובוס, משהגיע העיר אחד הנוסעים לנהג הערבי, ובתגובה הנהג סגר את הדלתות ודומם את המנוע ואף צעק עליו בערבית. צפו בוידאו (רכב)
שוב: התבטלה השביתה באגד תעבורהשוב: התבטלה השביתה באגד תעבורהצביקה גרוניך1
בפעם המי יודע כמה, ועד העובדים של "אגד תעבורה", התקפל ברגע האחרון וביטל את השביתה שהייתה מתוכננת להיום, זאת לאחר הליך גישור מטעם משרד הכלכלה שהסתיים במוצ"ש (רכב)
שוב: שביתה באגד תעבורה ללא הגבלת זמןשוב: שביתה באגד תעבורה ללא הגבלת זמןצביקה גרוניך2
שוב ועד העובדים של נהגי אגד תעבורה, הכריז על שביתה בקווים מיום ראשון וללא הגבלת זמן, זאת במחאה על התמשכות המו"מ. "הוועד צריך להחליט אם הוא מייצג מספר נהגים בעייתים" (תחבורה)
בטעות: ה'רב קו' הוטען ב-300 מיליון שקלבטעות: ה'רב קו' הוטען ב-300 מיליון שקלצביקה גרוניך17
משפחה חרדית עלתה לאוטובוס וביקשה להטעין נסיעה, אלא שאז התברר כי הכרטיס טעון ב-300 מיליון שקל לנסיעות בחברות שונות. אבי המשפחה סירב להשתמש בזה והחזיר הכרטיס לחברה (רכב)
מ-2016: עיוורים ייסעו חינם בתחבורה ציבוריתמ-2016: עיוורים ייסעו חינם בתחבורה ציבוריתצביקה גרוניך
משרד התחבורה הודיע, כי החל משנת 2016, עיוורים יקבלו "כרטיס עיוור", ויוכלו לנסוע חינם בתחבורה הציבורית. המהלך מגיע כחלק מהרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית שיחלו ב-2016 (תחבורה)
צפו: הגשר הגבוה בארץ לקראת סיום בנייתוצפו: הגשר הגבוה בארץ לקראת סיום בנייתושרון מנדל1
קו הרכבת המהיר לירושלים שבר מספר שיאים: הגשר הארוך בישראל, באורך 1.2 קילומטר, המנהרה הארוכה בישראל, באורך 11.6 קילומטר והגשר הגבוה בארץ, בגובה 90 מטר. צפו (רכב)
צפו: הצצה לקרון הקטר ששווה 25 מיליון שקלצפו: הצצה לקרון הקטר ששווה 25 מיליון שקלהלל פוסק - ynet4
כתב הרכב של אתר ynet, הלל פוסק, קיבל הצצה מיוחדת לקרון הקטר של רכבת ישראל, שהוא בעצם מחשב אחד ענק שבודק שמסילות הרכבת תקינות. וגם: האם נתנו לפוסק לנהוג ברכבת? צפו
כיכר בעיר אלעד - חברת 'קווים' תפעיל את התחבורה באלעדחברת 'קווים' תפעיל את התחבורה באלעדצביקה גרוניך18
אחרי שנים בהן חברת 'אגד תעבורה' שירתה את תושבי העיר החרדית אלעד, זכתה חברת 'קווים' במכרז להחלפתה שכלל תוספת של 10 קווים בינעירוניים ושני קווים עירוניים בכל ימות השבוע (רכב)

תחבורה ציבורית

חרדים נוסעים בתחבורה ציבורית, זו עובדה קיימת. כיכר השבת מציג לראשונה מדור מיוחד שמטפל בכל בעיות התחבורה הציבורית בסיקור שוטף מזווית חדשותית.

עדכונים
כיכר facebook
הנקראים
המדוברים