הסיפורים האמתיים של החיים - 36 כלות בלי חתן, רוקדות בחתונה הכי שמחה
הסיפורים האמתיים של החיים
אאא (צילום: שיינדי ארליך סדובסקי)

מהסיפור הבא אי אפשר שלא להתרגש זה אחד הסיפורים שילוו אותנו הרבה זמן בלב.. ”שלובות” – ארגון קטן עם אג'נדה ענקית, שנועד לשלב את הבנות הסובלות מתסמונת דאון בחברה הרגילה. הן התחילו בהרכב של 8 בנות וכיום הן כ- 60 בנות מיוחדות.

הארגון מנוהל על ידי שלוש בנות סמינר בנות 18 שהקימו את המיזם מיתוך המניע הבלתי נתפס ביחס לגילם – נטו חסד. הן ראו כי קיים קושי וחוסר שילוב ופעילות לבנות תסמונת דאון מתבגרות בחברה, והחליטו לעשות זאת בעצמן. הן מארגנות מפגשים, ימי הולדת, קייטנות, התארגנויות בזמנים קבועים והכי חשוב הן תמיד זמינות לבנות במענה, עזרה, סיוע ועידוד.

הן הרימו את המיזם הזה מתרומות שהן בעצמן גייסו מאנשים טובים שהרעיון נגע בהם, מ- 8 בנות הן הלכו וגדלו, בסיוע של מר פרץ הרשנבויים, יהודי חשוב שנרתם למיזם ותמך בהם בשנה האחרונה. הדרישה הלכה וגדלה ועימה גם ההוצאה הגדולה, השנה הן ניתקלו בקושי לממן את הקייטנה.

נחמי ברוינר בעלת סלון כלות, שותפה לחסד זה ומארחת את הבנות אצלה, מעורה בפעילות המבורכת הזו. בשבוע האחרון במסגרת הקייטנה הקטנה והמצומצמת עבור 36 בנות שהצליחו לגייס כתרומה, הן החליטו לעשות חתונה כפעילות לבנות. בתחילה חשבו רק על 3 בנות ככלות וכל השאר יהיו כמשמחות. נחמי ארגנה 3 שמלות כלה, אך מהר מאד היא הבינה שכולן, אבל כולן רוצות להרגיש כלה ליום אחד!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

היא וליבה הטוב לא יכלו לסרב, היא פשוט נרתמה למשימה עם 3 בנות הסמינר המופלאות והן ארגנו 36 שמלות יפיפיות לכולן. איש החסד חונה דוייטש, נרתם במלא עוצמתו לארגון והרים ארוע באולמי בית ישראל, עם מיטב הנגנים והמשמחים, הצלמת שיינדי ארליך סודובסקי שהתנדבה, התזמורת הנהדרת של אכילביץ שדאגה לשמחה הגדולה, וכל מה שצריך לחתונה מושלמת ומרגשת במיוחד!

וכך נכתב בעמוד הפייסבוק של סלון הכלות:

ערב שבת, אני מארגנת את סלון הכלות לסיומו של עוד שבוע מלא בשמחות, עוד שבוע בו חזרו אלי שמלות לבנות עם שוליים שחורים, אחרי שחרכו את רחבת הריקודים בחתונות, כל לילה חתונה אחרת.

אבל ברביעי בלילה, חזרו אלי 36 שמלות לבנות, של 36 כלות שרקדו כל הערב, רקדו ושמחו בשמחה שהגיעה ישר לשמים, 36 שמלות של כלות שישבו בחופה והתפללו וקרעו את השמים, 36 שמלות שעכשיו עוברות כאן ניקוי בסלון וכל שמלה מחזירה אותי לים הרגש שזרם בחתונתן. ולא, לא היו 36 אולמות ולא 36 חתנים, היו רק 36 כלות, באולם אחד גדול, בלי חתן, 36 כלות של "שלובות".

36 כלות שהבת שלי מחבקת כבר שנתיים ואנחנו איתה מחבקים, דומעים ושמחים.

לפני שנתיים אמצה הבת שלי, בת ה18, אל ליבה, בנות, מיוחדות, כאלה שהן כל כולן טוב לב, שסובלות מתסמונות שונות, מהסוג שהופך אותן למיוחדות עוד יותר, והקימה עבורן את ארגון ”שלובות”.

וכך שנתיים היא מארגנת להן טיולים, שבתות גיבוש, קייטנות קיץ וחיבוק זמין כל יום, גם דלתי פתוחה בפניהן, אם משפחתן רוצה לנסוע לשבת, שולחן השבת שלי מקבל את ילדתן בשמחה. הן שלובות, הן מיוחדות וגם הן רואות את השמלות בסלון שלי, גם הן רוצות להתחתן וכך עלה הרעיון, לעשות להן מסיבת חתונה באחד מימי הקייטנה.

מרעיון למעשים, מצאתי את עצמי מגייסת 36 שמלות כלה, שיחת טלפון אחת לאיש החסד חנא דייטש, הפכה את הערב לחתונה של ממש עם תזמורת של טובי המוזיקה היהודית וזמרים מהשורה הראשונה מאריק דביר, דוד הלר ועד אהרלה סמט,ואולם בית ישראל שתרם סעודת פאר, וצלמת מדהימה, שיינדי סדובסקי שהנציחה את האירוע שבתמונותיו אני מסתכלת שוב ושוב ולא מפסיקה לבכות, כמה רגש הציף בי היום הזה!

הסלון שלי עבר לבית הספר בו התקיימה הקייטנה והפך לחפ"ק בניצוחה של שרה ישורון, 36 כלות שלובות קיבלו איפור מפנק, תסרוקת מדהימה והשחילו ידיהן בתוך שרוולים לבנים של שמלות שהפכו אותן למאושר באדם.

הן כלות!

והן רקדו באושר בל יתואר ובחופה, כיסו עיניים והתפללו והסתכלתי על הידיים המתוקות האלה שמכסות את עיניהן וליבי כמעט לא עמד בפרץ הרגשות הזה, מצאתי את עצמי מכריזה שמות של זקוקים לישועה בקול, כי לא היה ספק שזה רגע שבו השמיים פתוחים והכל עובר ישר למעלה בלי שום עיכוב.

אין מילה שתתאר את החוויה הזו..

תודה לך בת שלי, ששיתפת אותי במיזם המיוחד שלך, תודה על הלב הרחום שלך, אני גאה בך כל כך.
תודה לכל מי שהתגייס והשתתף ביום המרגש הזה.
היתה לי זכות , והתחושות עוד ילוו אותי ימים ארוכים.

***

למערכת מאמע לא נותר אלא לדמוע ולהצדיע.

צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי‏צילום: שינדי ארליך סידובסקי
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=476764872492699&id=100004775718747&ref=m_notif&notif_t=like&_rdr ומי שזה נגע בו, ריגש ורוצה להיות חלק 'משלובות' לתת להן הזדמנות להשתלב בחיינו: shluvot1@gmail.com]]>