אאא

מעקב "כיכר השבת": בעקבות ביטול תחנת האיסוף ברחוב ירמיהו לקווים 419 ו-418 מירושלים לבית שמש, שיגר חבר מועצת העיר בית שמש שמואל גרינברג, מי שהחזיק בקדנציה הקודמת בתיק התחבורה הציבורית, מכתב לממונה על התחבורה הציבורית במחוז ירושלים, כדי שתטפל בבעיה.

"קיבלתי פניות רבות מתושבים הזועמים על ההודעה על ביטול עצירת קווי 419 ו418 לכיוון בית שמש בתחנה ירמיהו / אהליאב, החל מיום שישי הקרוב ה18/12/14", פותח גרינברג במכתב ששלח למורן יונה, בכירת משרד התחבורה.

לדבריו, "זו תקופה ארוכה שאנו מבקשים להוסיף תדירות לקווי ירושלים, המאופיינים בביקושים גוברים, וכעת במקום לתגבר את הקווים, פוגעים באופן דרסטי ברמת השירות בקווים הנ"ל".

גרינברג מפרט במכתבו, שהתחנה היא האחרונה במסלול הקו בירושלים, והתחנה שלפני כן אינה בטווח חיבור סביר לנוסעים הרבים הבאים מאזור הרכבת הקלה והתחנה המרכזית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מכתבו של גרינברג
מכתבו של גרינברג
הגדלה

הפתרון, לדברי בכיר 'דגל התורה' בעיר, הוא לאשר תחנת איסוף אחרונה לקו 419 בתחנת היציאה מהעיר, בה הוא אינו עוצר כיום.

"אבקש לעשות כל מאמץ ולבחון כל דרך למצוא בהקדם האפשרי פיתרון ראוי לתחנה סמוכה במקום לקווי 418 ו-419 ,יחד עם תגבורים בכלל קווי ירושלים המותאמים לביקושים".

ל"כיכר השבת" מסביר גרינברג, כי "בשיחות שקיימתי נאמר שבודקים את כל האופציות וצריכים לקבל את האישורים של כל הגורמים. צריך להבין, שגם מבחינתם יש להם 'ברוֹך' בדבר הזה, והם מנסים לפתור את הבעיה".