אאא

לאחר שנים של דיבורים, ועיכובים מתמשכים, היום (חמישי) מתברר כי שכונת אחיסמך הסמוכה לעיר לוד תתאכלס כבר בחודשים הקרובים, זאת עוד קודם תחילת שנת הלימודים - בשונה מכפי שתוכנן עד כה.

משפחות חרדיות רבות אשר קנו את דירותיהן בשכונה, התבשרו היום כי האכלוס יחל לפני פתיחת שנת הלימודים הקרובה, זאת כדי לאפשר לתלמידים בני המקום להתארגן במוסדות החינוך, אשר נפתחים במיוחד עבורם.

ל'כיכר השבת' נודע, כי לאחר ישיבת היערכות ממושכת בעיריית לוד עם כל הגורמים הרלוונטיים, ולאחר שנעשה סיור מדוקדק בשטח עם חברת הפיתוח, הגיעו כולם להחלטה המיוחלת, לפיה לפחות כ300 משפחות ייכנסו לביתן כבר במהלך 'בין הזמנים' אב, ועוד כ200 משפחות - במהלך חודש אלול.

 ראש העיר לוד בראיון ל'כיכר השבת' על פרויקט אחיסמך. ארכיון (צילום: כיכר השבת)

המהלך המדובר בא לאחר 'מסירה ראשונה' (מפתחות) שכבר בוצעה בתקופה האחרונה לעשרות רוכשים, על ידי חברת תדהר - שכעת נערכת למסירת החזקה בפועל למאות הרוכשים.

יצוין, כי במפגש שהתקיים השבוע עם ראש העיר לוד יאיר רביבו, שעושה רבות למען הצלחת המקום, הוא מינה צוותות יעודיים על מנת שיתנו מענה לכל פניות הציבור, ויאפשרו מסירה מהירה וחלקה של הדירות, כולל הצרכים היחודיים לבני הציבור החרדי דוגמת בתי כנסת, מוסדות ציבור, גנים ומעונות.

ראש העיר רביבו עם הרבנים החרדים. ארכיון (צילום: משה אלדן)
ראש העיר רביבו עם הרבנים החרדים. ארכיון (צילום: משה אלדן)
הגדלה

בישיבה המיוחדת שיזם רביבו, לאור השמועות השונות על מועד האכלוס, השתתכפו כאמור כל ראשי הפרויקט והאנשים הרלוונטיים, בהם אהרן אטיאס מנכ"ל העירייה, יוסי הרוש סגן ראש העיר, מאיר אסולין סגן ראש העיר ומחזיק תיק רווחה וחרדים, בני סיתאלכיל מנהל מגזר חרדי, מנכ"ל החברה הכלכלית אלי הבלין, מנכ"ל מי לוד ווועד משתכני אחיסמך.

כל הגופים התלכדו כאמור במטרה לזרז ולסיים את כל עבודות הפיתוח, בכדי לאפשר מעבר חלק של המשתכנים למקום, קודם תחילת שנת הלימודים.