אאא

פחות מיממה אחרי אסון המסוק הכבד שהתרסק אמש מול חופי חיפה, בו נהרגו סגן-אלוף ארז שחייני ז"ל בן ה-38, סגן מפקד בסיס חיל האוויר על שם עזר ויצמן, ורב-סרן חן פוגל ז"ל בן ה-27, טייס מסוקים בטייסת 'מגיני המערב' - ופרטים ונספים וחדשים על האירוע הקשה מתבהרים.

המסוק, כך מסתבר, המריא אתמול בערב לטיסת אימונים, קצת לפני השעה שמונה בערב. כמעט שעה אחרי שהמריא - הוא התרסק. לאורך כל האימון לא זוהתה כל קריאה לעזרה מהמסוק עד שלפתע המסוק נעלם ממסך הבקרה. זה היה השלב שבו הגיע דיווח לצוותי החרום על מסוק שפגע בים.

אחד מהקצינים שהיה על המסוק הצליח דקות אחרי הנפילה להתקשר באמצעות טלפון הנייד שלו לטייסת, אמר "התרסקנו" - ואז נותקה השיחה. לאחר השיחה ובעקבותיה הוקפצו כוחות גדולים של 'הצלה' לאזור והחלו בפעולות החילוץ. מי שחילצו את הפצועים היו כוחות יחידת החילוץ של חיל האוויר 669.

תוך כדי פעילות החילוץ ביצעו הלוחמים פעולות החייאה בקצינים שהיו על המסוק. החילוץ בכללותו הוגדר כמורכב ביותר, זאת כיוון שהמסוק שהתרסק נפל אל מתחת למים כך שגם הים וגם החושך הכבידו. צוללנים מנוסים סייעו בפעולות החילוץ. השאלה הגדולה שעדיין פתוחה ונחקרת: מה הוביל להתרסקות?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הסריקות אחר המסוק, הבוקר (צילום: Shir Torem/Flash90)
הסריקות אחר המסוק, הבוקר (צילום: Shir Torem/Flash90)
הגדלה

שמותיהם של שני ההרוגים באסון הותרו הבוקר לפרסום. "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן", נמסר בהודעת דובר צה"ל. הסיבות להתרסקות המסוק טרם ברורות וצה"ל חוקר אותן. מלבד שני ההרוגים, קצין סיור נוסף שהיה על המסוק פונה לטיפול בבית החולים רמב"ם כשהוא פצוע בינוני.

היום (שלישי) מבצעים חיילים רבים סריקות באזור החוף, אחר חלקי המסוק. בד בבד נמשכים המאמצים לחילוץ המסוק.

הלווייתו של רב-סרן חן פוגל ז"ל תערך היום בבית העלמין הצבאי בחיפה. דובר צה"ל העביר את בקשת המשפחה, להימנע מסיקור תקשורתי של הלוויה.