גד אלבז  ישי ריבו  גרוס  ויזניץ
בצל ההגנות: הפלוגה החרדית בצנחנים. אילוסטרציה - למרות הכל: השבעת הצנחנים החרדים בכותללמרות הכל: השבעת הצנחנים החרדים בכותל
כ' בשבט תשעז | 16.02.17
בצל סערת הפגנות, הושבעה הפלוגה החרדית בחטיבת הצנחנים בטקס מרגש שנערך ברחבת הכותל המערבי. בכיר במשרד הביטחון לכיכר השבת: צה"ל מופתע לטובה מאיכותם הגבוהה של חיילי הפלוגה החדש והתמודדותם עם סערת הגיוס (חרדים במדים, שיווקי)
מתחזקת מגמת הגיוס של צעירים לקרבי. אילוסטרציה - מתחזקת מגמת הגיוס של צעירים חרדים לקרבימתחזקת מגמת הגיוס של צעירים חרדים לקרביkikar.co.il בשיתוף ארגון שחר20
בצל האיומים וההתקפות על חיילים חרדים, מתברר שמגמת הגיוס לפלוגות החרדיות מתחזקת. הפלוגות מתגלות כהצלחה גדולה ונהנות בחסות ארגון שח"ר לליווי שוטף הכולל אירועים חברתיים, תפילות במניין ושיעורי תורה (במדים, שיווקי)
40 החרדים הראשונים בצנחנים הושבעו בכותל40 החרדים הראשונים בצנחנים הושבעו בכותלכיכר השבת78
השבעתה של הפלוגה החרדית הראשונה בצנחנים התקיימה אמש (ה') בכותל המערבי בירושלים בהשתתפות בני משפחה ורבני 'נצח יהודה' שמלווים את החיילים (חרדים במדים)
מרגש: החייל  החרדי הבודד יגשים חלום • צפומרגש: החייל החרדי הבודד יגשים חלום • צפויאיר טוקר15
חייל חרדי בודד חלם לשרת כחייל קרבי אך המספר במשקפיים מנע ממנו להגשים את חלומו. עמותה שמסייעת לחיילים חרדים בודדים התגייסה והחייל עבר ניתוח לייזר - בחינם (מעניין)
צפו בהצצה לגיבוש של המתגייסים החרדיםצפו בהצצה לגיבוש של המתגייסים החרדיםמשה פריגן98
60 צעירים, חלקם בחולצות ישיבתיות, החלו היום סדנת גיבוש לחטיבת הצנחנים. כתב "כיכר השבת" התלווה אל הצעירים ביום הראשון ושמע מהם על התהליך שעומד בפניהם (חדשות)
"בשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת? תתלוננו""בשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת? תתלוננו"כיכר השבת6
"כשבשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת - אתם בבעיה", כך מכריז סרטון חדש שעלה לרשת ופונה לחיילים חרדים ושומרי מצוות שנתקלו בבעיות בצבא - להתלונן. צפו בווידאו (חרדים במדים)
כנס חרדים בצנחנים - חרדים מהצנחנים החרדים / אריאלה פישרחרדים מהצנחנים החרדים / אריאלה פישראריאלה פישר21
אולי לא שמתם לב, אבל משהו השתנה פה בשנים האחרונות. לא רק בתחום המדיה והטכנולוגיה. גם בתחום החברתי חל שינוי במודעות בצורך להיות חלק מהחברה לתת ולקבל. פלוגת הצנחנים החרדית היא רק חלק מתהליך השינוי שהציבור החרדי חווה
נועם טובול - הלוחם החרדי שלחם במחבל בידיים חשופותהלוחם החרדי שלחם במחבל בידיים חשופותכיכר השבת10
סמל נועם טובול, לוחם בגדוד החרדי "נצח יהודה", זינק לעבר מחבל, לחם בו בידיים חשופות, והציל את חיי חברו. הערב הוא קיבל תעודת הערכה: "התנהגותו צנועה ומקצועית" (חדשות)
פרסום ראשון: "סיירת רבנות" הוקמה בפיקוד דרוםפרסום ראשון: "סיירת רבנות" הוקמה בפיקוד דרוםישראל כהן24
רב פיקוד דרום הקים סיירת חדשה שמונה עשרה חיילים חרדים שמטרלים בין המוצבים, עורכים בדיקות כשרות ודואגים לצרכיהם הדתיים של החיילים שומרי המצוות (חדשות, חרדים)
מיומנו של חייל חרדי:  "נפלת, אתה רוצה שגם אחרים יפלו?"מיומנו של חייל חרדי: "נפלת, אתה רוצה שגם אחרים יפלו?"כיכר השבת42
חייל חרדי שנכנס לסופר מרקט בבני ברק, שכה לעקיצות מאברך חרדי שהטיח בו ביקורת בגלל שהסתובב במדים: "למה אתה מכשיל אחרים? לא מספיק שאתה נפלת, אתה רוצה שגם אחרים יפלו?" (חדשות)
בפעם השלישית: "במחנה" מפיץ גרסה חרדיתבפעם השלישית: "במחנה" מפיץ גרסה חרדיתכיכר השבת15
עיתון "במחנה" הצה"לי מוציא לאור מידי שבוע גליון חדשותי מגזיני הסוקר את המתרחש בצבא, אבל פעם בשנה מערכת העיתון מתגייסת ומייצרת מגזין ייעודי לחרדים. צפו בשער לפני כולם (צבא)
החיילים החרדים בכותל - צפו: החיילים החרדים "כבשו" מחדש את הכותלצפו: החיילים החרדים "כבשו" מחדש את הכותלב. ניסני18
בשעות אחר הצהריים הסתיימה הצעדה ההמונית של חיילי הגדוד החרדי "נצח יהודה" לעבר העיר העתיקה והכותל המערבי, לרגל יום ירושלים. מדובר בפעם הראשונה בה נערכת צעדת חיילים ביום ירושלים. צפו בתיעוד (חדשות)
צפו: החייל החרדי קיבל אות מצטיין מהנשיאצפו: החייל החרדי קיבל אות מצטיין מהנשיאכיכר השבת23
סמל נועם טובול, חייל הגדוד החרדי 'נצח יהודה' של חטיבת 'כפיר', קיבל היום (חמישי) את אות מצטיין הנשיא מנשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ומהרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט. צפו בתיעוד (חרדים)
הנחה ברכישת דירה לחרדים שהתגייסו לצה"להנחה ברכישת דירה לחרדים שהתגייסו לצה"לישי כהן12
צוות בין-משרדי בראשות מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל ממליץ לשר הביטחון משה בוגי יעלון ליזום מנגנון שיאפשר הנחות ברכישת דירה לחרדים שיתגייסו לצה"ל ובכך לעודד גיוס חרדים (צבא וביטחון)
חיילים עם זקן לא הורשו להשתתף בטקס ב'יד ושם'חיילים עם זקן לא הורשו להשתתף בטקס ב'יד ושם'כיכר השבת
לאחר שנראה כי סערת הזקנים כבר מאחורינו, נוהל חדש מעלה כי חיילים בעלי זקנים לא יוכלו להשתתף בטקסים ייצוגיים כולל אלה שנערכים ב'יד ושם'. סמוטריץ': "ניתוק מעולם הערכים"
במקום "אני נשבע": החרדים צעקו "אני מצהיר"במקום "אני נשבע": החרדים צעקו "אני מצהיר"כיכר השבת14
בזמן שהחיילים החילונים זעקו בתגובה לנוסח השבועה שהשמיע המפקד "אני נשבע", החיילים החרדים זעקו בתורם "אני מצהיר". צפו בתיעוד מההשבעה (חרדים במדים)
"פקודת הזקן" בצה"ל תדחה ב-3 חודשים"פקודת הזקן" בצה"ל תדחה ב-3 חודשיםב. ניסני4
אחרי הסערה שהתחוללה בעקבות הפקודות החדשות של צה"ל בנוגע לגידול זקן לחיילים דתיים, נראה כי בצה"ל נכנעו ויישום הפקודה ידחה בשלושה חודשים והיא לא תחל מחר (חרדים במדים)
מפקד בכלא 6 הצטלב ליד ארון הקודש בתפילהמפקד בכלא 6 הצטלב ליד ארון הקודש בתפילהצביקה גרוניך18
זעזוע: מפקד בכלא 6 הצבאי, נכנס לבית הכנסת בכלא במהלך התפילה ופנה לחיילים, אלו סירבו לענות לו באמצע הקדיש, ואז נעמד המפקד ליד ארון הקודש והצטלב. הוא נשפט והודח (חרדים במדים)
לחייל המצולם אין קשר לכתבה - פתק מטריד לחייל חרדי: "אתה מחטיא הרבים"פתק מטריד לחייל חרדי: "אתה מחטיא הרבים"חיים אבני103
אחרי צואה על דלת הבית ואיומים, מסע ההטרדות נגד לובשי המדים נמשך: חייל חרדי קיבל פתק מאברך המזוהה עם הפלג הירושלמי לפיו הוא מחטיא הרבים. "אמשיך ללכת עם מדים" הוא מצהיר (ארץ)
תוקם שכונה לזכר החייל החרדי שנהרג באסוןתוקם שכונה לזכר החייל החרדי שנהרג באסוןקובי רוזן3
ביישוב כוכב יעקב נחנכה שכונה חדשה שתיקרא על שמו של ישי רוסלס ז"ל, הקצין החרדי שנהרג בתאונת אימונים בבסיס צאלים. חבריו של ישי סיימו ש"ס משניות לעילוי נשמתו (חרדים בצה"ל)
אילוסטרציה - חייל חרדי נשלח למאסר בגלל הכאת מחבליםחייל חרדי נשלח למאסר בגלל הכאת מחבליםצביקה גרוניך51
בית הדין הצבאי גזר שבעה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי, על לוחם חרדי מהגדוד "נצח יהודה" בגין שני מקרים בהם הכה מחבלים עצורים (חרדים במדים)
בעקבות תלונות: הדתיים לא יתגייסו בפוריםבעקבות תלונות: הדתיים לא יתגייסו בפוריםצביקה גרוניך3
בחורים דתיים לאומיים מישיבות הסדר, קיבלו זימון לגיוס בעיצומו של חג הפורים, לאחר התערבות של סגן שר הביטחון אלי בן דהן, צה"ל חזרו בהם והקדימו את הגיוס, "לא יקרה שוב" (חרדים במדים)
סא"ל חרדי: "צריך להעביר את תודעה יהודית"סא"ל חרדי: "צריך להעביר את תודעה יהודית"צביקה גרוניך8
סא"ל במיל' הרב דב פוברסקי אומר ל"כיכר השבת" כי העברת ענף תודעה יהודית מהרבנות הצבאית נחוצה ותוקף את הח"כים החרדים. וגם: הפגישה החשאית בבית הרב דרוקמן - נחשפת (חרדים במדים)
חלק מהנשק שנתפס - חיילים חרדים תפסו מכונית תופת בדרך לפיגועחיילים חרדים תפסו מכונית תופת בדרך לפיגועקובי רוזן29
מכונית מלאה ברובי סער, רימונים ואפודי לחימה שנועדו לשמש מחבלים לפיגוע קשה, נתפסה השבוע על ידי לוחמים חרדים לא הרחק מהכניסה לבית-אל שם בוצע פיגוע ירי יום קודם לכן (חדשות)
לראשונה הח"כים החרדים יתערבו בצה"ללראשונה הח"כים החרדים יתערבו בצה"לצביקה גרוניך2
לאחר שהציונות הדתית נכשלה במאבק, ראשי המפלגות החרדיות, דרעי, ליצמן וגפני, יתערבו לראשונה בהחלטת צה"ל וידרשו משר הביטחון שלא להעביר את ענף התודעה היהודית (חרדים במדים)
"אש מגוונת": התותחנים תרגלו לחימה בסערה"אש מגוונת": התותחנים תרגלו לחימה בסערהצביקה גרוניך
בעיצומה של הסערה שהורגשה בשבוע האחרון, התותחנים תרגלו מלחמה אפשרית בגבול הצפון. "האש הפכה להיות משהו שלם רק בזכות הגיוון שבה" אמר אלוף-משנה יורם כנפו (צבא וביטחון)

חרדים בצה"ל

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים