שירי חנוכה  הרב שטינמן  ישי ריבו  ניסים בלאק
שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, בתגובה להחלטה - בג"ץ: אסור למדינה להחזיק גופות מחבליםבג"ץ קובע: אסור למדינה להחזיק גופות מחבלים
כ"ו בכסלו תשעח | 14.12.17
שופטי ביהמ"ש העליון קיבלו בדעת רוב את עתירת בני משפחות המחבלים כי ישראל לא יכולה להחזיק בגופותיהם. בימין זועמים, ומשפחת גולדין תוקפת דווקא את הממשלה (בארץ)
קנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגקנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגדניאל הרץ2
גזר דין תקדימי ומחמיר יחסית בתחום הגנת הצרכן על חברת סופרדיל פלוס שעסקה בטלמרקטינג והטעתה מספר רב של צרכנים ובניהם בני האוכלוסייה המבוגרת (משפט, כלכלה)
חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21קובי רוזן5
ועדת שרים לענייני חקיקה תדון מחר (ראשון) בחוק חדש של ח"כ יהודה גליק (הליכוד) המבקש להגביל את מכירת הסגירות לגיל 21 ובכך להפחית את מספר המתמכרים לעישון (חדשות)
ישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהכיכר השבת11
בית המשפט קבע כי ישיבת מיר הפרה את זכויות היוצרים של המתכנת לשעבר שלה כאשר העתיקה את התוכנה שיצר בעבורה וחייב אותה ב-100 אלף ש"ח פיצוי והוצאות (משפט)
רות דוד ודוד רוזן - טיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםטיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםאלי רוטמן
פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, שנחשדה ונעצרה במסגרת "פרשת רונאל פישר" המסועפת, התנהלה באופן מקומם ומעורר "חששות ותמיהות כבדים" בתיק משמעותי (אקטואליה)
מתוך תיעוד "חתונת השנאה" - בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'אלי רוטמן5
בימ"ש ביטל את כתב האישום נגד קטינים שהשתתפו ב"חתונת השנאה" של בני זוג מהימין הקיצוני, בה נדקרה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בדומא (ארץ)
ומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותדניאל הרץ
בית המשפט פסק כי מבצעי הפיגוע הקטלני בכביש 443 לפני כ-16 שנה והרשות הפלסטינית ישלמו פיצויים בסך 62 מיליון שקלים למשפחות הנרצחים. 40 אחוז תשלם הרשות (משפט)
יגאל עמיר - הרוצח יגאל  עמיר יגיש בקשה למשפט חוזרהרוצח יגאל עמיר יגיש בקשה למשפט חוזרקובי רוזן49
22 שנה לאחר שיגאל עמיר ירה בראש הממשלה יצחק רבין ורצח אותו הוא צפוי לבקש אישור מבית המשפט לערוך לו משפט חוזר. רעייתו: "ולא ימסרו פרטים לתקשורת" (חדשות)
עו"ד שרונה תגר. - "הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?"הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?עו"ד שרונה תגר10
תעשייה שלמה של רופאים ויועצים פורחת מאחורי המושג "הייעוץ אינו משפטי" בניסיון לשכנע כי "רק" חוות דעת רפואית היא שתסייע לכם בפני הוועדה הרפואית בביטוח לאומי. למעשה, הייצוג המשפטי משפיע יותר (משפט)
הלינץ' בנתין הזר החף מפשע - בשורה לנאשמים: נפסל סרטון הלינץ' בב"שבשורה לנאשמים: נפסל סרטון הלינץ' בב"שאלי רוטמן4
רשלנות משטרתית, הובילה ככל הנראה את בית המשפט להפתיע ולפסול את הראיה העיקרית נגד הנאשמים בביצוע הלינץ' באריתראי הבטום זרהום, בפיגוע בבאר שבע (חדשות)
ארכיון - סייע בהברחת מיליוני ביצים ויישלח לכלאסייע בהברחת מיליוני ביצים ויישלח לכלאכיכר השבת2
הנאשם שהורשע בשורה ארוכה של עבירות פליליות שימש בתפקיד בכיר במועצת הלול וניצל את מעמדו כדי לאפשר הברחות ביצים שהיוו סכנה לציבור מהרשות הפלסטינית (ארץ)
היכל ביהמ"ש העליון - העליון קבע: מותר "להעליב" עובדי ציבורהעליון קבע: מותר "להעליב" עובדי ציבורמשה גורלי7
הרכב של תשעה שופטים בראשות הנשיאה בדימוס מרים נאור צמצם את האפשרות לתבוע מי שעלב בעובד ציבור: "קטנה ההסתברות לפגיעה בערך המוגן של העבירה" (חוק ומשפט)
הלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקהלילה: צה"ל אטם 2 בתי מלאכה לייצור נשקכיכר השבת
כוחות צה"ל שפעלו הלילה בבית פג'אר ובעיר חברון, אטמו שני בתי מלאכה לייצור נשק השייכים לאב ובנו. במהלך הפעילות נתפסו חמש מחרטות. 15 מבוקשים נעצרו לחקירה (חדשות)
זירת הפיצוץ - אישום: דליפת הגז לא טופלה - עד הפיצוץאישום: דליפת הגז לא טופלה - עד הפיצוץכיכר השבת
חברת הגז 'פזגז בע"מ' ועובד שלה לשעבר מואשמים בחבלה ברשלנות לאחר שלא טיפלו בדליפת גז שהייתה בדירתה וגרמה לפיצוץ, לפציעתה הקשה של הדיירת ולנזק רב (חוק ומשפט)
אילוסטרציה - בכירה בפרקליטות נעצרה בחשד להונאהבכירה בפרקליטות נעצרה בחשד להונאהאלי רוטמן
עשרות לקוחות של חברת ליסינג בירושלים נפלו קורבן למסע הונאה בה חשודים שמונה בני אדם. אחת מהם היא פרקליטה במחוז י-ם, שכנראה ביימה הליך גירושין מהחשוד המרכזי (חוק)
בעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרובעלי מסעדה העלימו את הטיפים ונעצרוכיכר השבת
בעלים לשעבר של רשת מסעדות מוכרת בירושלים חשודים בניפוח הוצאות של מיליוני שקלים בשל שכר שדיווח על המלצרים שלו למרות ששילם את משכורתם מהטיפים (משפט)
השופט מני מזוז - השופט מני מזוז: "גברתי תסתום את הפה"השופט מני מזוז: "גברתי תסתום את הפה"אלי רוטמן23
עורכת דין העלתה צילום מפרוטוקול של דיון בביהמ"ש העליון, בו מופיעה התבטאותו החריגה של מזוז, וכתבה: "תתבייש! ואם אדוני השופט לא יתבייש, אני אעשה זאת עבורך" (חוק ומשפט)
סופר סת"ם, אילוסטרציה - כאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכיכר השבת1
בית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של סופר סת"ם נגד הביטוח לאומי והכריע בעקבות חוות דעת של מומחים כי ישיבתו של סופר סת"ם יכולה לגרום לנזק לגבו וצווארו (משפט)
הפלסטינים בעת שנעצרו - אישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתאישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתדניאל הרץ
לאחר חקירה יוגש כתב אישום כנגד 20 פלסטינים שנתפסו "על חם" כשהם גונבים עשרות טונות של תוצרת חקלאית במושב שקף שבדרום בשווי של כ-350 אלף ש"ח (משפט)
אילוסטרציה - העובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןהעובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד2
מטפל זר סיעודי יצא לרכוש חלב במכולת, ובזמן שהותו מחוץ לבית, הקשיש ביקש להדליק סיגריה, נשרף ונפצע באורח קשה, ולאחר מכן נפטר בבית החולים. מי אשם? (טור משפטי)
השופטת נאור, הבוקר - בג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםבג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםישי כהו67
בפסיקתה האחרונה בשבתה על כס נשיאת בית המשפט העליון בחרה מרים נאור להותיר את חילולי השבת בתל אביב על כנם ולאפשר פתיחת מרכולים בשבת • דרעי: "זו הפיכה של ממש" (אקטואליה)
אילוסטרציה - עברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצועברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצודניאל הרץ
בית משפט השלום בצפת פסק כי המדינה תפצה שני בני זוג ב-4500 ש"ח בעקבות חיפוש שערכו שוטרים ברכבם בצפת מבלי למסור להם את עילת החיפוש והעיכוב (חוק ומשפט)
המחלקה לחקירות שוטרים. אילוסטרציה - כשלי מח"ש: העבירו חומרים להגנה ושכחו לתעד הודאותכשלי מח"ש: העבירו חומרים להגנה ושכחו לתעד הודאותאלי רוטמן
המחלקה לחקירות שוטרים מודה: העברנו בטעות חומרים לידי צוות הגנה ושכחנו לתעד בווידאו הודאות שנגבו בתיק. פנתה לסניגורים בבקשה להחזיר את החומרים שקיבלו (חוק ומשפט)
מרים נאור - נאור: "בית המשפט העליון היה חזק, עדיין חזק ויהיה חזק"נאור: "בית המשפט העליון היה חזק, עדיין חזק ויהיה חזק"כיכר השבת18
נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, אומרת לרגל פרישתה כי לא ניתן לאיים או להפחיד את בית המשפט העליון וכי הוא יישאר חזק. את מערכת היחסים עם השרה שקד הגדירה: "מצוינת" (משפט)
16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטר16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטרדניאל הרץ1
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 16 שנות מאסר בפועל למחבל שניסה לדקור שוטר בשכונת נוף ציון בבירה. השופטים: "זו אידאולוגיה רצחנית המופצת ברבים כרעל וארס" (משפט)
ניצן ומנדלבליט - ניצן ומנדלבליט נגד החוק שיציל את רוה"מניצן ומנדלבליט נגד החוק שיציל את רוה"מאלי רוטמן1
"החוק הצרפתי" שמבקש לאסור חקירת ראש ממשלה מכהן, שעורר אתמול סערה רבה בקואליציה, נתקל הבוקר בהתנגדות עיקשת גם מצד בכירי המערכת המשפטית (אקטואליה, בארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד שרונה תגר. - "הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?
עו"ד שרונה תגר
"הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?
כ"ה בחשוון תשעח10
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה - אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק בית
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה
אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק בית
כ"ח באלול תשעז2
הנקראים
המדוברים