חני הורביץ  גרובייס  חני הורוביץ  אולמרט
אילוסטרציה - העיר לנהג על נהיגה פרועה בכביש ונדקרהעיר לנהג על נהיגה פרועה בכביש ונדקר
כ"ח בסיון תשעז | 22.06.17
צעיר תושב ירושלים נהג בפראות על קטנוע במעיין עין לבן ליד גן החיות התנכ"י בירושלים. אדם שהיה במקום העיר לצעיר כי הוא מסכן את הסובבים, בתגובה, דקר אותו הנהג (אקטואליה)
אלקנה בישיץ ז"ל, במשרדו - הנהג החשוד בהריגת עו"ד בישיץ - שוחררהנהג החשוד בהריגת עו"ד בישיץ - שוחרראלי רוטמן6
הנהג הערבי של משאית הסמיטריילר שפגעה אתמול למוות בעו"ד אלקנה בישיץ שנעצר תחילה בחשד כי נהג ברשלנות, שוחרר למעצר בית תחת תנאים מגבילים ובערבות (משפט)
הבעל לקח הלוואה, האישה חייבת? // עו"ד יוסף ויצמןהבעל לקח הלוואה, האישה חייבת? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
אישה הנמצאת בהליכי גירושין הופתעה לגלות שדודו של בעלה טוען כי הוא הלווה להם כספים בסך כ-450,000 שקלים אשר הוא מעוניין לקבל בחזרה. האם היא חייבת? (טור משפטי)
השופטת מרים נאור - נאור: "חיפוש בטלפון כמו חיפוש בנשמה"נאור: "חיפוש בטלפון כמו חיפוש בנשמה"דניאל הרץ
נשיאת בית המשפט העליון דחתה את בקשת התביעה הצבאית לאשר חיפוש בטלפון סלולרי ללא צו מיוחד, זאת בניגוד לעמדתו של היועץ המשפטי שהצטרף לתביעה (משפט)
אילוסטרציה - "עיקמה את ידי הקשישה וקשרה את רגליה""עיקמה את ידי הקשישה וקשרה את רגליה"אלי רוטמן3
בת 87 מירושלים "טופלה" באכזריות על ידי המטפלת הסיעודית שלה, עובדת זרה. הבת שהגיעה לבית אמה, גילתה את המעשים המחרידים שנמשכו שעות ארוכות (חוק ומשפט)
עו"ד רועי קורץ - ענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשעו"ד רועי קורץ11
ראוי היה שהמחוקק יקבע בחוק העונשין הוראת חוק ייעודית ומחמירה אשר מתייחדת לסרבנות גט מתמשכת ואשר נועדה למגר לחלוטין את התופעה הפסולה מן השורש (טור דעה)
השופט אליקים רובינשטיין, היום - אימת החרדים: השופט הדתי פרש מ'העליון'אימת החרדים: השופט הדתי פרש מ'העליון'אלי רוטמן57
בטקס רשמי, מסיים היום השופט אליקים רובינשטיין, מי שאהב באופן קבוע לסנוט באורח החיים החרדי תוך מובאות וציטטות תורניות, את כהונתו כשופט בבית המשפט העליון (אקטואליה)
הנאשם בבית המשפט, היום - כתב אישום נגש הרב שתומך ב'תג מחיר'כתב אישום נגש הרב שתומך ב'תג מחיר'אלי רוטמן
הרב יוסף אליצור, מאנשי 'עוד יוסף חי', פרסם שני מאמרים המעודדים את פעולות 'נוער הגבעות' נגד הערבים לאחר פיגועים. היועמ"ש מנדלבליט אישר את האישום (חוק ומשפט)
אסראא עאבד - ה"מחבלת" ערערה על העונש שלה - וניצחהה"מחבלת" ערערה על העונש שלה - וניצחהאלי רוטמן3
מדובר בתקרית שתועדה והופצה ברשתות החברתיות והפכה לאחת הזכורות בגל הטרור, גם בשל "שוטרת הארטיק" שנצפתה בו. ערעורה של הצעירה הערבייה התקבל (בארץ)
סאלים ג'ובראן. ארכיון - סאלים ג'ובראן מונה למשנה לנשיאת העליוןסאלים ג'ובראן מונה למשנה לנשיאת העליוןכיכר השבת1
השופט סאלים ג'ובראן מונה לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, עד לפרישתו בחודש אוגוסט השנה. ג'ובראן הוא הערבי הראשון בתפקיד בכיר זה (חדשות, חוק ומשפט)
עו"ד שרונה תגר. - שני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומישני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומיעו"ד שרונה תגר2
כאחת שלא חוששת לבקר את המערכת ולהצביע על הכשלים הקיימים בה לעתים, אני רואה חובה לשתף גם בסיפורים משמחים: להאיר את הדרך הנכונה לזכות בקצבת ביטוח לאומי שיכולה להיות משנה חיים (חוק ומשפט)
השרה איילת שקד, אמש - דיוני הוועדה הסודית ישודרו בתקשורת?דיוני הוועדה הסודית ישודרו בתקשורת?אלי רוטמן4
שרת המשפטים מהבית היהודי, שמעוניינת לשנות את פניו של בית המשפט העליון ולהופכו לשמרני יותר, יוצאת לעימות חדש מול נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור (חוק ומשפט, ארץ)
יו"ר ש"ס השר דרעי - "החשד נגד דרעי בגין שחיתות - חלש מאוד""החשד נגד דרעי בגין שחיתות - חלש מאוד"אלי רוטמן44
אם לסמוך על דבריו של גורם אכיפה בכיר, יכול שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי לנשום מעט לרווחה, מאחר והחשד נגדו למעשי שחיתות חמורים נראה כעת לא מבוסס דיו (משפט)
נאור ושקד. ארכיון - נאור מאיימת על שקד ב... עתירה לבג"ץנאור מאיימת על שקד ב... עתירה לבג"ץאלי רוטמן26
שרת המשפטים מהבית היהודי מסרבת להשלים עם שיטת בחירת הנשיא הבא של בית המשפט העליון, שאמור להביא שוב נשיאה שמאלנית, ומקבלת רמיזה ברורה מהנשיאה (חוק)
בוררות בקטינים, האמנם? // עו"ד יוסף ויצמןבוררות בקטינים, האמנם? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד5
הסכמי גירושין, כמו כל הסכם, יכולים לכלול גם תניית בוררות. האם תניית בוררות יכולה לאפשר לבורר לעסוק גם בסוגיות הקשורות בילדי הצדדים? עו"ד יוסף ויצמן עושה סדר (טור)
צמצום חוק חזקת גיל הרך. אילוסטרציה - צמצום חוק חזקת גיל הרך - גישה חדשה של ביהמ"שצמצום חוק חזקת גיל הרך - גישה חדשה של ביהמ"שעו"ד יהושע דוב פלדשטיין5
האם אישור בקריאה הטרומית לצמצום חזקת גיל הרך בא לסמל את המודל החדש של הפסיקות האחרונות של בתי המשפט למשפחה שעקרון טובת הילד חולש מעל הכל. טור משפטי (חוק ומשפט, שיווקי)
הסייענים בבית המשפט - ביהמ"ש גזר את עונש  סייעני המפגע מת"אביהמ"ש גזר את עונש סייעני המפגע מת"אדניאל הרץ
בית המשפט פסק עונשי מאסר של 5 ו-8 שנים על שני סייעניו של המחבל מערערה, נשאת מלחם, שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בו נהרגו שניים ונפצעו רבים נוספים (חוק ומשפט)
עו"ד דרור דיין - התיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעההתיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעהעו"ד דרור דיין
הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון) שינוי חזקת הגיל הרך מגיל שש לגיל שנתיים מעוררת עניין רב. עו"ד דרור דיין מסביר על השינוי והיתרונות שעולים מכך (טור דעה)
הזירה, רגעים לאחר הפיגוע - המחבל מראשל"צ נשלח ל-25 שנות מאסרהמחבל מראשל"צ נשלח ל-25 שנות מאסראלי רוטמן1
נגזר דינו של המחבל עמאד טרדה, שפצע ארבעה אזרחים בפיגוע דקירה שאירע בראשון לציון לפני כשנה וחצי. בית המשפט שלח אותו היום ל-25 שנים בכלא (אקטואליה, בארץ)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה - לפתוח חלון בתפילה במניין עם אזיק אלקטרונילפתוח חלון בתפילה במניין עם אזיק אלקטרוניקובי רוזן3
שופטת בית המשפט המחוזי קבעה כי קטין שנחקר בפרשת רצח המשפחה בדומא רשאי לצאת לתפילות במניין - בשבת, והסבירה כי יש להתייחס במגמה חיובית לתפילה בציבור (משפט)
גאידמק, היום - גאידמק שב לישראל - לעדות בבית המשפטגאידמק שב לישראל - לעדות בבית המשפטאלי רוטמן
האוליגרך שהסתבך בפלילים וריצה עונש מאסר בצרפת, נדרש לאישור רשויות החוק במדינה כדי להגיע לישראל, כשעליו הצמיד האלקטרוני המדווח להם על כל תנועה שלו (משפט)
הרב מצגר. ארכיון - הרב יונה מצגר ירצה שלוש וחצי שנות מאסרהרב יונה מצגר ירצה שלוש וחצי שנות מאסראלי רוטמן13
הרה"ר לשע' שהורשע בעבירת שוחד יכול מעט לחייך: ערעורו לעליון התקבל היום, ועונשו יחזור לעמוד כפי שהיה בתחילה - ולא כפי שנפסק בערכאה הקודמת שהחמירה איתו (משפט)
זירת נפילת גראד. אילוסטרציה, למצולם אין קשר לתוכן הכתבה - השופטת: הגראד שנפל גרם גם לאירועי לבהשופטת: הגראד שנפל גרם גם לאירועי לבאלי רוטמן
אחת מנפילות הגראדים בעת מבצע 'עמוד ענן', בעיר אשדוד, היא שגרמה לבעיות בלבו של תושב העיר שהנפילה תפסה אותו כשהלך עם הבת שלו ברחוב - כך פסק ביהמ"ש (משפט)
השר אקוניס - אקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצויאקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצויאלי רוטמן10
גולשת שזכתה לכינויים "חצופה", "כעורה" ובעלת "דעה חולנית" בתגובה בדף הפייסבוק של אקוניס, תזכה לפיצוי בסך 16,500 ש'. העו"ד: אם הוא לא ישלם - הוצאה לפועל (משפט)
בית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדיבית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדייוסף ויצמן, עו"ד2
חברת הבנייה טענה שיש לעכב את ההליכים בבית המשפט שכן הוסכם בין הצדדים שמחלוקות ביניהם תונחנה לפתחו של בית דין צדק חרדי פרטי במסגרת הליך בוררות (טור משפטי)
כתובה. אילוסטרציה - 'הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה''הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה'אלי רוטמן16
טיעון מקורי השמיעה באת כוחו של בעל הנדרש כעת לשלם את הסכום הגבוה הנקוב בכתובה לאשתו העומדת להתגרש ממנו. הדיין: "הכתובה היא הסכם מחייב" (חדשות חוק ומשפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
עו"ד רועי קורץ - ענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקש
עו"ד רועי קורץ
ענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקש
כ"ב בסיון תשעז11
עו"ד שרונה תגר. - שני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומי
עו"ד שרונה תגר
שני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומי
י"ד בסיון תשעז2
עו"ד דרור דיין - התיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעה
עו"ד דרור דיין
התיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעה
כ"א באייר תשעז