לב לאחים  שואה  בית שמש  שטיינמן
השר אקוניס - אקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצויהשר אקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצוי
א' באייר תשעז | 27.04.17
גולשת שזכתה לכינויים "חצופה", "כעורה" ובעלת "דעה חולנית" בתגובה בדף הפייסבוק של שר המדע, תזכה לפיצוי בסך 16,500 ש'. עורך דינה: אם אקוניס לא ישלם - הוצאה לפועל (חוק ומשפט)
בית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדיבית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדייוסף ויצמן, עו"ד2
חברת הבנייה טענה שיש לעכב את ההליכים בבית המשפט שכן הוסכם בין הצדדים שמחלוקות ביניהם תונחנה לפתחו של בית דין צדק חרדי פרטי במסגרת הליך בוררות (טור משפטי)
כתובה. אילוסטרציה - 'הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה''הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה'אלי רוטמן14
טיעון מקורי השמיעה באת כוחו של בעל הנדרש כעת לשלם את הסכום הגבוה הנקוב בכתובה לאשתו העומדת להתגרש ממנו. הדיין: "הכתובה היא הסכם מחייב" (חדשות חוק ומשפט)
הפגנת שמאל קיצוני. ארכיון - הכינוי "שמאלני אוהב ערבים" אינו לשון הרעהכינוי "שמאלני אוהב ערבים" אינו לשון הרעאלי רוטמן1
שופט בית המשפט המחוזי נימק את פסיקתו בכך ש"שמאלניות אינה פסולה בעיני כלל וכלל". עם זאת, האמירה "זבל יהודי שמאחל מוות לחיילים" כן היוותה עילה ראויה לתביעה (משפט)
ביתר עילית. הנערה הותקפה כשהוחזרה לעירה. אילוסטרציה - עונש קל לשני בדואים שתקפו נערה מביתרעונש קל לשני בדואים שתקפו נערה מביתראלי רוטמן13
האירוע הקשה התרחש לפני כשנתיים, לאחר שהנערה הצעירה ברחה מפנימיה והגיעה לבאר שבע. את התקיפה ביצעו 2 הבדואים ברכבם לאחר שהחזירו אותה לביתר (משפט)
המאיים, בבית המשפט - ההאקר מאשקלון איים גם כי יחטוף ילדיםההאקר מאשקלון איים גם כי יחטוף ילדיםאלי רוטמן10
הצעיר התמהוני, האקר מתוחכם, שגרם לחשוב כי ה"אנטישמיות גוברת בארצות הברית" - מואשם היום כי אף איים לחטוף ילדי בכיר אמריקאי ולפוצץ מטוסים (חוק ומשפט)
מרים נאור - נשיאת העליון: "לא מקנאה בשופטי אייכמן"נשיאת העליון: "לא מקנאה בשופטי אייכמן"אלי רוטמן31
בבוקרו של יום השואה בו תשתתף נשיאת בית המשפט העליון ב"מצעד החיים" לזכר הנספים, היא משחררת אמירה תמוהה משהו המתייחסת להטלת עונש מוות על צוררי היהודים (חוק)
תיעוד הפיגוע - הוסר החשד לגבי הירי ב'מחבלת המספריים'הוסר החשד לגבי הירי ב'מחבלת המספריים'אלי רוטמן6
השוטר נחשד בכך שירה במחבלת לאחר שנוטרלה. בפיגוע, בו נורתה למוות מחבלת אחרת, נפצע פלסטיני קשיש ששתי הנערות המחבלות הפלסטיניות חשבו שהוא יהודי (משפט)
עמרם כנפו בבית המשפט. ארכיון - כתב אישום נגד מ"מ ר"ע אשדוד עמרם כנפוכתב אישום נגד מ"מ ר"ע אשדוד עמרם כנפואלי רוטמן35
כתב אישום בגין עבירות שחיתות הוגש היום נגד ממלא מקום ראש עיריית אשדוד ויו"ר ש"ס בעיר, שני חברי מועצה לשעבר ושורת אנשי עסקים בעיר. כנפו: לא לקחתי שוחד (חוק ומשפט)
פיין בבית המשפט, היום - פיין הורשעה על תמיכתה ביידוי אבן על חיילפיין הורשעה על תמיכתה ביידוי אבן על חיילאלי רוטמן10
הצעירה שהסיתה בקביעות בעמוד הפייסבוק שלה ובקבוצה פנימית של צעירי יצהר לאלימות נגד ערבים - ופעם אחת אף לאלימות ש"תגרום למותו של חייל" - הורשעה היום (חדשות)
פרקליט המדינה שי ניצן. ארכיון - ניצן: עיתונאים כותבים שהכל פשוט, זו טעותניצן: עיתונאים כותבים שהכל פשוט, זו טעותאלי רוטמן1
פרקליט המדינה מתייחס בראיון לחקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומותח ביקורת על התנהלותם של כלי התקשורת בהתייחסותם לתיק השיחות עם נוני מוזס (חדשות)
גטאס בבית המשפט, היום - השופט דרש הסבר ל'עסקת הטיעון המקלה'השופט דרש הסבר ל'עסקת הטיעון המקלה'אלי רוטמן1
אם היה נדמה כי גטאס, שנתפס בהברחה למחבלים כלואים, סיים את הפרשיה המבריחה בעסקת הטיעון שנחתמה עמו, מגיע היום השופט ומבהיר כי כלל לא בטוח שיאשר אותה (חוק)
מולנר בבית המשפט, היום - כך העבריין עמיר מולנר ייצג את עצמו. צפוכך העבריין עמיר מולנר ייצג את עצמו. צפואלי רוטמן1
במחזה אבסורדי משהו, היה זה דווקא אחד מבכירי העבריינים בישראל שחקר מול השופטים את השוטר לשעבר ערן מלכה שלטענתו נהג בו כפי שנהג מול רונאל פישר (חוק ומשפט)
שיחה פרטית בפייסבוק נפסקה כ"לשון הרע"שיחה פרטית בפייסבוק נפסקה כ"לשון הרע"דניאל הרץ4
פסיקה תקדימית של שופטת בית משפט השלום בכפר סבא קבעה כי שיחה פרטית בין שני אנשים בפייסבוק נחשבת כלשון הרע על פי החוק וניתן לתבוע עליה ואף לקבל פיצויים (משפט)
עו"ד שרונה תגר - תנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכותתנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכותעו"ד שרונה תגר23
לקראת חג הפסח המתקרב הגיע הזמן לחירות גם לקבוצת הנכים הגדולה שחיה בקרבנו: "יש להצטרף לדרישה מראש הממשלה, משר האוצר משר הרווחה לפעול בדחיפות להעלאת הקצבאות" (חוק ומשפט)
כספת. אילוסטרציה - הצוואה שנעלמה מהכספת // עו"ד יוסף ויצמןהצוואה שנעלמה מהכספת // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד6
טענה של צוואה "שנעלמה" לאחר מותו של המנוח, מול טענה של ביטול צוואה ראשונה בשל כך "שנשתכחה" הגיעה לפתחו של בית משפט • מה פסק בית משפט ומדוע? (טור משפטי)
בן גביר ומרזל. ארכיון - בסאל גטאס יקבל 2000 ש"ח מ... ברוך מרזלבסאל גטאס יקבל 2000 ש"ח מ... ברוך מרזלאלי רוטמן5
נדחתה עתירתם של אנשי הימין הקיצוני, בהם גם בן גביר, גופשטיין ובן ארי, נגד הסדר הטיעון נגד הח"כ הפורש שסייע למחבלים כלואים, ואף הושתו עליהם הוצאות משפט (בארץ)
השרה שקד, הנשיאה נאור - שקד מתכננת מינוי ימני לנשיא בימ"ש עליון?שקד מתכננת מינוי ימני לנשיא בימ"ש עליון?אלי רוטמן8
הנשיאה נאור ביקשה, שרת המשפטים מתעלמת: נראה כי השיטה בה נבחרו עד כה נשיאי העליון, לא מקובלת על שקד. הצלחתה לשנות את השיטה - תקדים משפטי-פוליטי (משפט)
תבע את אימו כי החרימה לו את הפלאפוןתבע את אימו כי החרימה לו את הפלאפוןכיכר השבת1
צעיר בן 15 מספרד האשים את אימו בהתעללות ואף הגיש נגדה תביעה משפטית לאחר ש... החרימה לו את הטלפון הבסלולרי שלו שמנע ממנו להשקיע בלימודיו
אילוסטרציה - הוקל עונשם של בעלי המאפיות הגדולותהוקל עונשם של בעלי המאפיות הגדולותאלי רוטמן
פרשת תיאום המחירים, לרעת הלקוחות, בין ראשי המאפיות הגדולות, מסתיימת מבחינת בעלי 'ברמן' ו'דוידוביץ'' בעונש קל יחסית. בעלי 'אנג'ל' ו'עין-בר' ממתינים להכרעת דינם (משפט)
זכויותיהם של ילדים קשיי שפה. אילוסטרציה - שאינו יודע לשאול - זכויותיהם של ילדים קשיי שפהשאינו יודע לשאול - זכויותיהם של ילדים קשיי שפהעו"ד שרונה תגר1
כאשר ילד מגיע לגיל שלוש ועדיין לא אומר יותר ממילים ספורות, או מדבר בצורה משובשת מאד - ייתכן שהוא סובל מבעיה בתקשורת המילולית המקנה לו זכאות לקצבה בביטוח הלאומי. עו"ד שרונה תגר על הזכויות של הילדים עם קשיי שפה ותקשורת (חוק ומשפט)
ערבים במזרח ירושלים, ארכיון - בג"ץ נגד שלילת אזרחות מערביי מז' ירושליםבג"ץ נגד שלילת אזרחות מערביי מז' ירושליםכיכר השבת
פסיקה תקדימית של בג"ץ שהשיבה מעמד אזרחי לערבי ממזרח ירושלים, עשויה להוות אבן דרך במאבקם של ערבים ישראלים שמעמדם החוקי נשלל מהם על ידי המדינה (משפט)
אבו עפאש בבית המשפט - מלין המחבלים נידון לחצי שנת מאסר בלבדמלין המחבלים נידון לחצי שנת מאסר בלבדאלי רוטמן2
טענתו של עבדלהאדי אבו עפאש, תושב אל עזאזמה שבנגב, כי לא ידע ששני השב"חים אותם הלין במחסן שלו, מתכוונים לבצע פיגוע - התקבלה על ידי השופטים שהקלו עמו (משפט)
שרה נתניהו - בית הדין: שרה נתניהו לא תוכל לערערבית הדין: שרה נתניהו לא תוכל לערערתלם יהב, ynet2
אשת ראש הממשלה ביקשה לערער באופן אישי על פסקי הדין לטובת עובדי מעון ראש הממשלה לשעבר: "המערערת לא הייתה צד להליך", קבע בית הדין הארצי לעבודה (חוק ומשפט)
אילוסטרציה - פיצויים בגין טיסה שהתעכבה // עו"ד יוסף ויצמןפיצויים בגין טיסה שהתעכבה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד3
טיסה מתעכבת, המראה מתבטלת, כבודה אובדת ועוד שלל "הפתעות" לא נעימות עלולות לגרום לטיול להשתבש. בדיוק משום כך חשוב שתכירו את חוק שירותי תעופה (טור משפטי)
השופט יורם דנציגר - שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר פורששופט בית המשפט העליון יורם דנציגר פורשישי כהן8
שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, הודיע באופן מפתיע על החלטתו לפרוש מכהונתו כשופט עליון והדגיש כי ההחלטה נובעת מסיבות אישיות ואינה נוגעת לעבודתו השיפוטית (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
עו"ד שרונה תגר - תנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכות
עו"ד שרונה תגר
תנו להם חרות: יש להעלות את קצבת הנכות
ג' בניסן תשעז23