נתניהו  ווקאלי  יום העצמאות  חידון התנך
עו"ד רועי קורץ - ענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשענישה פלילית כנגד סרבני גט - צעד מתבקשעו"ד רועי קורץ12
ראוי היה שהמחוקק יקבע בחוק העונשין הוראת חוק ייעודית ומחמירה אשר מתייחדת לסרבנות גט מתמשכת ואשר נועדה למגר לחלוטין את התופעה הפסולה מן השורש (טור דעה)
השופט אליקים רובינשטיין, היום - אימת החרדים: השופט הדתי פרש מ'העליון'אימת החרדים: השופט הדתי פרש מ'העליון'אלי רוטמן58
בטקס רשמי, מסיים היום השופט אליקים רובינשטיין, מי שאהב באופן קבוע לסנוט באורח החיים החרדי תוך מובאות וציטטות תורניות, את כהונתו כשופט בבית המשפט העליון (אקטואליה)
הנאשם בבית המשפט, היום - כתב אישום נגש הרב שתומך ב'תג מחיר'כתב אישום נגש הרב שתומך ב'תג מחיר'אלי רוטמן
הרב יוסף אליצור, מאנשי 'עוד יוסף חי', פרסם שני מאמרים המעודדים את פעולות 'נוער הגבעות' נגד הערבים לאחר פיגועים. היועמ"ש מנדלבליט אישר את האישום (חוק ומשפט)
אסראא עאבד - ה"מחבלת" ערערה על העונש שלה - וניצחהה"מחבלת" ערערה על העונש שלה - וניצחהאלי רוטמן3
מדובר בתקרית שתועדה והופצה ברשתות החברתיות והפכה לאחת הזכורות בגל הטרור, גם בשל "שוטרת הארטיק" שנצפתה בו. ערעורה של הצעירה הערבייה התקבל (בארץ)
סאלים ג'ובראן. ארכיון - סאלים ג'ובראן מונה למשנה לנשיאת העליוןסאלים ג'ובראן מונה למשנה לנשיאת העליוןכיכר השבת1
השופט סאלים ג'ובראן מונה לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, עד לפרישתו בחודש אוגוסט השנה. ג'ובראן הוא הערבי הראשון בתפקיד בכיר זה (חדשות, חוק ומשפט)
עו"ד שרונה תגר. - שני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומישני סיפורים מפתיעים לטובה על ביטוח הלאומיעו"ד שרונה תגר2
כאחת שלא חוששת לבקר את המערכת ולהצביע על הכשלים הקיימים בה לעתים, אני רואה חובה לשתף גם בסיפורים משמחים: להאיר את הדרך הנכונה לזכות בקצבת ביטוח לאומי שיכולה להיות משנה חיים (חוק ומשפט)
השרה איילת שקד, אמש - דיוני הוועדה הסודית ישודרו בתקשורת?דיוני הוועדה הסודית ישודרו בתקשורת?אלי רוטמן4
שרת המשפטים מהבית היהודי, שמעוניינת לשנות את פניו של בית המשפט העליון ולהופכו לשמרני יותר, יוצאת לעימות חדש מול נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור (חוק ומשפט, ארץ)
יו"ר ש"ס השר דרעי - "החשד נגד דרעי בגין שחיתות - חלש מאוד""החשד נגד דרעי בגין שחיתות - חלש מאוד"אלי רוטמן44
אם לסמוך על דבריו של גורם אכיפה בכיר, יכול שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי לנשום מעט לרווחה, מאחר והחשד נגדו למעשי שחיתות חמורים נראה כעת לא מבוסס דיו (משפט)
נאור ושקד. ארכיון - נאור מאיימת על שקד ב... עתירה לבג"ץנאור מאיימת על שקד ב... עתירה לבג"ץאלי רוטמן26
שרת המשפטים מהבית היהודי מסרבת להשלים עם שיטת בחירת הנשיא הבא של בית המשפט העליון, שאמור להביא שוב נשיאה שמאלנית, ומקבלת רמיזה ברורה מהנשיאה (חוק)
בוררות בקטינים, האמנם? // עו"ד יוסף ויצמןבוררות בקטינים, האמנם? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד5
הסכמי גירושין, כמו כל הסכם, יכולים לכלול גם תניית בוררות. האם תניית בוררות יכולה לאפשר לבורר לעסוק גם בסוגיות הקשורות בילדי הצדדים? עו"ד יוסף ויצמן עושה סדר (טור)
צמצום חוק חזקת גיל הרך. אילוסטרציה - צמצום חוק חזקת גיל הרך - גישה חדשה של ביהמ"שצמצום חוק חזקת גיל הרך - גישה חדשה של ביהמ"שעו"ד יהושע דוב פלדשטיין5
האם אישור בקריאה הטרומית לצמצום חזקת גיל הרך בא לסמל את המודל החדש של הפסיקות האחרונות של בתי המשפט למשפחה שעקרון טובת הילד חולש מעל הכל. טור משפטי (חוק ומשפט, שיווקי)
הסייענים בבית המשפט - ביהמ"ש גזר את עונש  סייעני המפגע מת"אביהמ"ש גזר את עונש סייעני המפגע מת"אדניאל הרץ
בית המשפט פסק עונשי מאסר של 5 ו-8 שנים על שני סייעניו של המחבל מערערה, נשאת מלחם, שביצע את פיגוע הירי בתל אביב בו נהרגו שניים ונפצעו רבים נוספים (חוק ומשפט)
עו"ד דרור דיין - התיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעההתיקון ייצור ערוץ הידברות בריא יותר / דעהעו"ד דרור דיין
הצעת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תיקון) שינוי חזקת הגיל הרך מגיל שש לגיל שנתיים מעוררת עניין רב. עו"ד דרור דיין מסביר על השינוי והיתרונות שעולים מכך (טור דעה)
הזירה, רגעים לאחר הפיגוע - המחבל מראשל"צ נשלח ל-25 שנות מאסרהמחבל מראשל"צ נשלח ל-25 שנות מאסראלי רוטמן1
נגזר דינו של המחבל עמאד טרדה, שפצע ארבעה אזרחים בפיגוע דקירה שאירע בראשון לציון לפני כשנה וחצי. בית המשפט שלח אותו היום ל-25 שנים בכלא (אקטואליה, בארץ)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה - לפתוח חלון בתפילה במניין עם אזיק אלקטרונילפתוח חלון בתפילה במניין עם אזיק אלקטרוניקובי רוזן3
שופטת בית המשפט המחוזי קבעה כי קטין שנחקר בפרשת רצח המשפחה בדומא רשאי לצאת לתפילות במניין - בשבת, והסבירה כי יש להתייחס במגמה חיובית לתפילה בציבור (משפט)
גאידמק, היום - גאידמק שב לישראל - לעדות בבית המשפטגאידמק שב לישראל - לעדות בבית המשפטאלי רוטמן
האוליגרך שהסתבך בפלילים וריצה עונש מאסר בצרפת, נדרש לאישור רשויות החוק במדינה כדי להגיע לישראל, כשעליו הצמיד האלקטרוני המדווח להם על כל תנועה שלו (משפט)
הרב מצגר. ארכיון - הרב יונה מצגר ירצה שלוש וחצי שנות מאסרהרב יונה מצגר ירצה שלוש וחצי שנות מאסראלי רוטמן13
הרה"ר לשע' שהורשע בעבירת שוחד יכול מעט לחייך: ערעורו לעליון התקבל היום, ועונשו יחזור לעמוד כפי שהיה בתחילה - ולא כפי שנפסק בערכאה הקודמת שהחמירה איתו (משפט)
זירת נפילת גראד. אילוסטרציה, למצולם אין קשר לתוכן הכתבה - השופטת: הגראד שנפל גרם גם לאירועי לבהשופטת: הגראד שנפל גרם גם לאירועי לבאלי רוטמן
אחת מנפילות הגראדים בעת מבצע 'עמוד ענן', בעיר אשדוד, היא שגרמה לבעיות בלבו של תושב העיר שהנפילה תפסה אותו כשהלך עם הבת שלו ברחוב - כך פסק ביהמ"ש (משפט)
השר אקוניס - אקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצויאקוניס העליב את הגולשת - וישלם דמי פיצויאלי רוטמן10
גולשת שזכתה לכינויים "חצופה", "כעורה" ובעלת "דעה חולנית" בתגובה בדף הפייסבוק של אקוניס, תזכה לפיצוי בסך 16,500 ש'. העו"ד: אם הוא לא ישלם - הוצאה לפועל (משפט)
בית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדיבית המשפט שלח לדון בבית הדין החרדייוסף ויצמן, עו"ד2
חברת הבנייה טענה שיש לעכב את ההליכים בבית המשפט שכן הוסכם בין הצדדים שמחלוקות ביניהם תונחנה לפתחו של בית דין צדק חרדי פרטי במסגרת הליך בוררות (טור משפטי)
כתובה. אילוסטרציה - 'הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה''הייתי שתוי בחתונה; הם הוסיפו 0 בכתובה'אלי רוטמן16
טיעון מקורי השמיעה באת כוחו של בעל הנדרש כעת לשלם את הסכום הגבוה הנקוב בכתובה לאשתו העומדת להתגרש ממנו. הדיין: "הכתובה היא הסכם מחייב" (חדשות חוק ומשפט)
הפגנת שמאל קיצוני. ארכיון - הכינוי "שמאלני אוהב ערבים" אינו לשון הרעהכינוי "שמאלני אוהב ערבים" אינו לשון הרעאלי רוטמן1
שופט בית המשפט המחוזי נימק את פסיקתו בכך ש"שמאלניות אינה פסולה בעיני כלל וכלל". עם זאת, האמירה "זבל יהודי שמאחל מוות לחיילים" כן היוותה עילה ראויה לתביעה (משפט)
ביתר עילית. הנערה הותקפה כשהוחזרה לעירה. אילוסטרציה - עונש קל לשני בדואים שתקפו נערה מביתרעונש קל לשני בדואים שתקפו נערה מביתראלי רוטמן13
האירוע הקשה התרחש לפני כשנתיים, לאחר שהנערה הצעירה ברחה מפנימיה והגיעה לבאר שבע. את התקיפה ביצעו 2 הבדואים ברכבם לאחר שהחזירו אותה לביתר (משפט)
המאיים, בבית המשפט - ההאקר מאשקלון איים גם כי יחטוף ילדיםההאקר מאשקלון איים גם כי יחטוף ילדיםאלי רוטמן10
הצעיר התמהוני, האקר מתוחכם, שגרם לחשוב כי ה"אנטישמיות גוברת בארצות הברית" - מואשם היום כי אף איים לחטוף ילדי בכיר אמריקאי ולפוצץ מטוסים (חוק ומשפט)
מרים נאור - נשיאת העליון: "לא מקנאה בשופטי אייכמן"נשיאת העליון: "לא מקנאה בשופטי אייכמן"אלי רוטמן35
בבוקרו של יום השואה בו תשתתף נשיאת בית המשפט העליון ב"מצעד החיים" לזכר הנספים, היא משחררת אמירה תמוהה משהו המתייחסת להטלת עונש מוות על צוררי היהודים (חוק)
תיעוד הפיגוע - הוסר החשד לגבי הירי ב'מחבלת המספריים'הוסר החשד לגבי הירי ב'מחבלת המספריים'אלי רוטמן6
השוטר נחשד בכך שירה במחבלת לאחר שנוטרלה. בפיגוע, בו נורתה למוות מחבלת אחרת, נפצע פלסטיני קשיש ששתי הנערות המחבלות הפלסטיניות חשבו שהוא יהודי (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון - ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון. - על מטבעות וירטואליים:  הזמן להגעה להסדרי מס
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18
הנקראים
המדוברים