גור  בנות חיל  גד אלבז  פדות
סופר סת"ם, אילוסטרציה - כאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכאב הגב של סופר הסת"ם הוכר כנזק עבודהכיכר השבת1
בית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של סופר סת"ם נגד הביטוח לאומי והכריע בעקבות חוות דעת של מומחים כי ישיבתו של סופר סת"ם יכולה לגרום לנזק לגבו וצווארו (משפט)
הפלסטינים בעת שנעצרו - אישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתאישום נגד 20 פלסטינים שגנבו תוצרת חקלאיתדניאל הרץ
לאחר חקירה יוגש כתב אישום כנגד 20 פלסטינים שנתפסו "על חם" כשהם גונבים עשרות טונות של תוצרת חקלאית במושב שקף שבדרום בשווי של כ-350 אלף ש"ח (משפט)
אילוסטרציה - העובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןהעובד הזר עזב, המטופל נשרף למוות // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד2
מטפל זר סיעודי יצא לרכוש חלב במכולת, ובזמן שהותו מחוץ לבית, הקשיש ביקש להדליק סיגריה, נשרף ונפצע באורח קשה, ולאחר מכן נפטר בבית החולים. מי אשם? (טור משפטי)
השופטת נאור, הבוקר - בג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםבג"ץ נגד שבת קודש: המרכולים בתל אביב יישארו פתוחיםישי כהו67
בפסיקתה האחרונה בשבתה על כס נשיאת בית המשפט העליון בחרה מרים נאור להותיר את חילולי השבת בתל אביב על כנם ולאפשר פתיחת מרכולים בשבת • דרעי: "זו הפיכה של ממש" (אקטואליה)
אילוסטרציה - עברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצועברו חיפוש ברכב בלי שניתנה סיבה – ויפוצודניאל הרץ
בית משפט השלום בצפת פסק כי המדינה תפצה שני בני זוג ב-4500 ש"ח בעקבות חיפוש שערכו שוטרים ברכבם בצפת מבלי למסור להם את עילת החיפוש והעיכוב (חוק ומשפט)
המחלקה לחקירות שוטרים. אילוסטרציה - כשלי מח"ש: העבירו חומרים להגנה ושכחו לתעד הודאותכשלי מח"ש: העבירו חומרים להגנה ושכחו לתעד הודאותאלי רוטמן
המחלקה לחקירות שוטרים מודה: העברנו בטעות חומרים לידי צוות הגנה ושכחנו לתעד בווידאו הודאות שנגבו בתיק. פנתה לסניגורים בבקשה להחזיר את החומרים שקיבלו (חוק ומשפט)
מרים נאור - נאור: "בית המשפט העליון היה חזק, עדיין חזק ויהיה חזק"נאור: "בית המשפט העליון היה חזק, עדיין חזק ויהיה חזק"כיכר השבת18
נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, אומרת לרגל פרישתה כי לא ניתן לאיים או להפחיד את בית המשפט העליון וכי הוא יישאר חזק. את מערכת היחסים עם השרה שקד הגדירה: "מצוינת" (משפט)
16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטר16 שנות מאסר למחבל שניסה לדקור שוטרדניאל הרץ1
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 16 שנות מאסר בפועל למחבל שניסה לדקור שוטר בשכונת נוף ציון בבירה. השופטים: "זו אידאולוגיה רצחנית המופצת ברבים כרעל וארס" (משפט)
ניצן ומנדלבליט - ניצן ומנדלבליט נגד החוק שיציל את רוה"מניצן ומנדלבליט נגד החוק שיציל את רוה"מאלי רוטמן1
"החוק הצרפתי" שמבקש לאסור חקירת ראש ממשלה מכהן, שעורר אתמול סערה רבה בקואליציה, נתקל הבוקר בהתנגדות עיקשת גם מצד בכירי המערכת המשפטית (אקטואליה, בארץ)
ויסאם זבידאת בביהמ"ש. ארכיון - עונש חמור לתושב סכנין שהצטרף לדאעשעונש חמור לתושב סכנין שהצטרף לדאעשכיכר השבת
ויסאם זבידאת מסכנין, שהתגייס לדאעש עם אשתו סברין ושלושת ילדיהם, נשלח הבוקר (חמישי) על-ידי בית המשפט המחוזי בחיפה לחמש שנות מאסר וחמישה חודשים (חדשות)
עו"ד אורי צפורי - "יהודים לא יכולים לגמול חסד עם יהודים""יהודים לא יכולים לגמול חסד עם יהודים"דניאל הרץ3
השלכות פסק דינה של השופטת אברמן-מולר גורמות לכך שבמדינת ישראל יהודים אינם יכולים להעדיף את אחיהם היהודים. עו"ד אורי צפורי מגיב להחלטת בית המשפט (משפט)
עבודות שירות בלבד לשוטר שפגע וברחעבודות שירות בלבד לשוטר שפגע וברחדניאל הרץ1
השוטר שהיה שיכור חצה רמזור אדום ופגע בהולך רגל ולאחר מכן נמלט מהמקום מבלי להזעיק עזרה למרות זאת נחתמה איתו עסקה מקלה במיוחד שמותירה אותו מחוץ לכלא (משפט)
סוגרים כלי תקשורת מסית - צה"ל  פשט על 8 כלי תקשורת פלסטינייםצה"ל פשט על 8 כלי תקשורת פלסטינייםכיכר השבת
כוחות צה"ל, שב"כ והמנהל האזרחי, פשטו הלילה על שמונה כלי תקשורת והפקה פלסטיניים החשודים בהפצת ושידור חומרי הסתה המעודדים לטרור. שני מסיתים נעצרו (חדשות)
אילוסטרציה - בני זוג רימו את אמזון וחויבו ב-1.2 מיליון דולרבני זוג רימו את אמזון וחויבו ב-1.2 מיליון דולראלי רוטמן5
שוב ושוב גנבו בני הזוג פינאן את אתר המכירות הפופולרי אמזון, בכך שרימו כי מוצרים שרכשו אינם תקינים. זה הצליח להם, באמצעות זהויות פיקטיביות. כעת הם ישלמו על זה (חוק)
זירת הפגיעו ברעננה - הפיגוע ברעננה: 17 שנות מאסר למחבלהפיגוע ברעננה: 17 שנות מאסר למחבלאלי רוטמן1
המחבל שביצע לפני שנתיים את פיגוע הדקירה ברעננה, נשלח היום ל-17 שנות מאסר. השופט התייחס ל"לינץ'" שבוצע בו בזירה כמעשה ראוי שנועד להשתלט עליו (חדשות)
תוכנת אגרון. הדמייה - הדליף את ה'אגרון': שנת מאסר לתושב ב"שהדליף את ה'אגרון': שנת מאסר לתושב ב"שאלי רוטמן8
לשלום ביליק, שהדליף את תוכנת מרשם האוכלוסין שהופצה למשתמשי אינטרנט רבים ברחבי העולם לפני מספר שנים, תוכנן תחילה עונש חמור יותר, אך מצבו הרפואי הידרדר (חוק)
אילוסטרציה - המכללה הבטיחה ולא קיימה ונקנסה // עו"ד יוסף ויצמןהמכללה הבטיחה ולא קיימה ונקנסה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
מכללות מקצועיות רבות מציעות לא רק השכלה אלא גם הבטחה להשמה בפועל. מכללה למקצועות האופטיקה שלא עמדה בהבטחתה, נקנסה על-ידי בית המשפט (טור משפטי)
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה - אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק ביתאלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק ביתעו"ד סוזי עוזסיני ארניה2
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה, מי שהייתה פרקליטתו של הנשיא לשעבר קצב, בטור מיוחד ל'כיכר השבת' על אלימות השוטרים בהפגנות • "אנשי שלטון החוק צריכים לגלות איפוק" (טור)
בג"ץ הכדורגלנים. אילוסטרציה - בג"ץ הכדורגלנים: יופסקו המשחקים בשבת?בג"ץ הכדורגלנים: יופסקו המשחקים בשבת?kikar.co.il בשיתוף התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית1
השחקנים שמיוצגים על ידי התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית טוענים שהממשלה מבזה את בית המשפט ואת חוקי המדינה בכך שהיא מאפשרת את המשך קיום המשחקים בשבת (חוק ומשפט, שיווקי)
המחבלים בבית המשפט - הורשעו רוצחי הקורבן הראשון של גל הטרורהורשעו רוצחי הקורבן הראשון של גל הטרוראלי רוטמן2
בית המשפט המחוזי הרשיע היום חלק מהמחבלים שהואשמו ברגימתו למוות באבנים של אלכס לבלוביץ' הי"ד, בערב ראש השנה תשע"ו בירושלים - בעבירות קלות יחסית (חוק ומשפט)
השופט אליקים רובנשטיין - רובינשטיין שלח את גפני וליצמן ל'חפץ חיים'רובינשטיין שלח את גפני וליצמן ל'חפץ חיים'ישי כהן70
עם פרישתו בית המשפט העליון מתייחס השופט אליקים רובינשטיין למתקפה נגדו בעקבות ביטול חוק הגיוס ובתגובה שולח את גפני וליצמן ל'חפץ חיים' ולפיוטי הסליחות (חדשות)
כמעט גירושין בגלל פליטת פה // עו"ד יוסף ויצמןכמעט גירושין בגלל פליטת פה // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
פקידה בבנק חשפה בפני אדם כי אשתו נטלה הלוואה בחשבונה הפרטי. השיחה גרמה לסכסוך חריף והגיעה כמעט לגירושין. כעת האישה תובעת פיצויים מהבנק (טור משפטי)
טענה כי הוא סרבן גט ותשלם 300 אלף ש"חטענה כי הוא סרבן גט ותשלם 300 אלף ש"חדניאל הרץ3
התובע תושב השומרון נאלץ לעזוב את היישוב בו התגורר ולסגור את הפיצרייה שלו לאחר שהנתבעת כינתה אותו סרבן גט וביישה אותו למרות שגם ביה"ד הודה כי אינו סרבן גט (חוק)
אילוסטרציה - רק שליש מתלונות אלימות שוטרים נחקרותרק שליש מתלונות אלימות שוטרים נחקרותדניאל הרץ1
אישומים על זריקת ניירות בפניה של אישה או על שבירת תריס וסגירת רוב התיקים על אלימות שוטרים בלא כלום אלו חלק מהבעיות שעולות בדו"ח הסנגוריה הציבורית (חוק ומשפט)
שרה נתניהו - נתניהו על החלטת מנדלבליט: יתנדף בשימוענתניהו על החלטת מנדלבליט: יתנדף בשימועישי כהן2
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את רעייתו במסגרת פרשת המעונות ואמר: "גם זה יתנדף בשימוע" (חדשות, משפט)
שרה נתניהו - מנדלבליט הודיע לגב' נתניהו: מחר תואשמימנדלבליט הודיע לגב' נתניהו: מחר תואשמיאלי רוטמן15
אביחי מנדלבליט יזם היום פנייה לרעיית ראש הממשלה נתניהו, והודיע לה כי הוא מתכוין מחר להגיש נגדה כתב אישום בפרשת המעונות, בה היא חשודה בעבירות מרמה (אקטואליה)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
עו"ד שרונה תגר. - "הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?
עו"ד שרונה תגר
"הייעוץ אינו משפטי" – בעצם, למה לא?
כ"ה בחשוון תשעח10
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה - אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק בית
עו"ד סוזי עוזסיני ארניה
אלימות השוטרים בהפגנה מצריכה בדק בית
כ"ח באלול תשעז2
הנקראים
המדוברים