ישי ריבו  הרב עובדיה  מלך..  הרב יצחק..
הסכין ששימשה את המחבל - מאבטח נפצע קל בפיגוע דקירה בכרמי צורמאבטח נפצע קל בפיגוע דקירה בכרמי צורכיכר השבת
מאבטח בשער היישוב כרמי צור בגוש עציון נפצע הבוקר (רביעי) באורח קל מאוד בפיגוע דקירה. מאבטח נוסף במקום ירה במחבל וחיסל אותו. המאבטח פונה לבית החולים (חדשות)
החוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםהחוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםכיכר השבת2
34 חברי כנסת ללא מתנגדים אישרו סופית את את הצעת החוק שקובעת כי על חברות תקשורת ייאסר לשלוח פרסומות לאחר שהלקוח הודיע על ניתוקו מהן (חוק ומשפט)
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון. - על מטבעות וירטואליים:  הזמן להגעה להסדרי מסעל מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מסד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
מטבעות וירטואליים הם פה כדי להישאר. אפילו נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית הקיימת (חוק ומשפט)
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעו"ד מנחם מושקוביץ18
ביה"ד הארצי לעבודה, פסק כי עורכת דין דתייה ואם ל-2 ילדים תפוצה ב-50 אלף שקל לאחר שלא התקבלה לעבודה בחברת ביטוח מטעמי אפליה. עו"ד מושקוביץ עם כל הפרטים (משפט)
שקד וברק - שקד תוקפת את ברק: "דרכך מובילה לעריצות המיעוט"שקד תוקפת את ברק: "דרכך מובילה לעריצות המיעוט"כיכר השבת17
שרת המשפטים איילת שקד במתקפה נגד נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק: "אתה תמשיך כנראה לדבוק בדרך של פרשנות מרחיבה ככל הניתן שמביאה אותנו היישר למחוזות עריצות המיעוט" (משפט)
אריה דרעי במשרד רוה"מ - דרעי צפוי להעיד במסגרת פרשת הצוללותדרעי צפוי להעיד במסגרת פרשת הצוללותקובי רוזן8
גורמים בפרקליטות טוענים כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו • במקביל: שר הפנים אריה דרעי צפוי להיות מוזמן לעדות במסגרת תיק הצוללות (משפט)
הרב הראשי ונשיא העליון בדימוס - ברק נגד הראשון לציון: חוק בתי הדין מסוכןברק נגד הראשון לציון: חוק בתי הדין מסוכןשאול כהנא25
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק במתקפה נגד 'חוק בתי הדין' הקובע כי בתי הדין הרבניים יוכלו לדון בדיני ממונות: "יכניס קרע לחברה, קרע מסוכן שאינו נחוץ" (משפט)
השופט אהרן ברק - אהרן ברק על חוקי השבת: "שלטון הכוח"אהרן ברק על חוקי השבת: "שלטון הכוח"קובי רוזן22
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק בביקורת על חוקי המרכולים ו'מסורת ישראל' שהעבירו החרדים בחודש שעבר: "זאת דוגמה לשלטון הכוח שאני מדבר עליו" (חוק ומשפט)
עו"ד שי סולטן. - העירייה התרשלה: עץ קרס על רכב -  בני הזוג תובעיםהעירייה התרשלה: עץ קרס על רכב - בני הזוג תובעיםעו"ד שי סולטן
בכתב התביעה אשר הוגש נטען כי מעבר לעובדה שהעירייה משכה את התובעים בקבלת פיצוי, היא מעולם לא פנתה אליהם והציעה את עזרתה באופן כלשהו, עובדה אשר התובעים כתושבי ראשון לציון מצרים עליה עד היום. טור משפטי (חוק ומשפט)
מחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןמחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד5
השופט עודד מאור, בפסק דין מלא תבונה, נדרש לתיק שבו החייבים הורים לשמונה ילדים ממשפחה חרדית, אשר שבעה מתוכם קטינים וארבעה בעלי צרכים מיוחדים (טור משפטי)
העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?כיכר השבת11
קופסת סיגרים יוקרתית שהגיעה כמתנה לבית המשפט העליון ממקור שטרם נודע חושפת רשימת מתנות ארוכה אותן מקבלים שופטי בית המשפט מאנשים רבים (משפט)
מעצר. אילוסטרציה - מה המחיר למעצר בלתי חוקי של המשטרה? // עו"ד יוסף ויצמןמה המחיר למעצר בלתי חוקי של המשטרה? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
המתח שבין הזכות לחירות לבין האינטרס הציבורי לשמירה על החוק והסדר הוא מתח עתיק יומין העומד בבסיס המחשבה המדינית, עוד בטרם התגבשה בעולמנו תפיסה קוהרנטית ומחייבת (משפט)
ביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטכיכר השבת2
צ'ק מקדמה על סך 90 אלף שקל, עבור עבודות שיפוץ בוטל בטענה שהעבודות לא בוצעו. ביהמ"ש חייב את כותב הצ'ק לשלם הכל בתוספת 16,800 שקלים - הוצאות משפט (משפט)
'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"ח'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"חכיכר השבת8
השימוש ברשתות החברתיות כפלטפורמה לפרסום ביקורות על בעלי עסק אינה חדשה, אך הלקוחה הזאת לקחה את זה כמה צעדים וקדימה - ותשלם על כך כעת ביוקר (אקטואליה, בארץ)
העובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןהעובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד3
מעסיקים רבים מתמודדים עם גניבות בידי עובדים. למרות שאין נתונים רשמיים אודות התופעה, ניתן להתרשם מהיקפה הרב כפי שהוא משתקף במחקרים ועדויות • אז מה עושים? (טור)
אילוסרציה - שפך טחינה על נהג אוטובוס ויפצה אותושפך טחינה על נהג אוטובוס ויפצה אותוכיכר השבת2
העובד שכעס על נהג האוטובוס שצפר לרכבים שחסמו אותו, סירב להגיע לבית המשפט, ופסק הדין נקבע בהיעדרו. הנהג, הרוויח משפיכת הטחינה, 6,000 שקלים כפיצויים (חדשות)
מרכול. אילוסטרציה - ביהמ"ש עוצר את חילולי השבת בגבעתייםביהמ"ש עוצר את חילולי השבת בגבעתייםאלי רוטמן3
בית המשפט נענה לעתירת חברים בקואליציה העירונית בגבעתיים, ארגון שבת שוויון והתאחדות הסוחרים העצמאיים, והוציא צו מניעה להחלטה שביקשה לעקוף חוק שבדרך (חוק)
בדרך לעליון. חאלד כבוב - מוסלמי בדרך לתפקיד שופט ביהמ"ש העליוןמוסלמי בדרך לתפקיד שופט ביהמ"ש העליוןקובי רוזן17
לראשונה בתולדות בית המשפט העליון, שופט מוסלמי עושה את דרכו למינוי קבע כשופט עליון. מדובר בשופט חאלד כבוב המכהן בתפקיד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א (משפט)
דרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבדרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבאלי רוטמן9
בעוד אזרחותו של ערבי ישראלי שביצע פיגוע היתה אמורה כבר להישלל לפי החלטת שר הפנים אריה דרעי, מגיע היוםן שופט העליון ומעכב את ההחלטה - כבקשת המחבל (חדשות)
שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, בתגובה להחלטה - בג"ץ: אסור למדינה להחזיק גופות מחבליםבג"ץ: אסור למדינה להחזיק גופות מחבליםאלי רוטמן11
שופטי העליון קיבלו בדעת רוב את עתירת בני משפחות המחבלים כי ישראל לא יכולה להחזיק בגופותיהם. בימין זועמים, ומשפחת גולדין תוקפת דווקא את הממשלה (חדשות)
קנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגקנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגדניאל הרץ2
גזר דין תקדימי ומחמיר יחסית בתחום הגנת הצרכן על חברת סופרדיל פלוס שעסקה בטלמרקטינג והטעתה מספר רב של צרכנים ובניהם בני האוכלוסייה המבוגרת (משפט, כלכלה)
חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21קובי רוזן8
ועדת שרים לענייני חקיקה תדון מחר (ראשון) בחוק חדש של ח"כ יהודה גליק (הליכוד) המבקש להגביל את מכירת הסגירות לגיל 21 ובכך להפחית את מספר המתמכרים לעישון (חדשות)
ישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהכיכר השבת11
בית המשפט קבע כי ישיבת מיר הפרה את זכויות היוצרים של המתכנת לשעבר שלה כאשר העתיקה את התוכנה שיצר בעבורה וחייב אותה ב-100 אלף ש"ח פיצוי והוצאות (משפט)
רות דוד ודוד רוזן - טיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםטיוח? רות דוד סגרה "מגה תיק" בתוך ימיםאלי רוטמן
פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, שנחשדה ונעצרה במסגרת "פרשת רונאל פישר" המסועפת, התנהלה באופן מקומם ומעורר "חששות ותמיהות כבדים" בתיק משמעותי (אקטואליה)
מתוך תיעוד "חתונת השנאה" - בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'בוטל האישום נגד הנערים מ'חתונת השנאה'אלי רוטמן7
בימ"ש ביטל את כתב האישום נגד קטינים שהשתתפו ב"חתונת השנאה" של בני זוג מהימין הקיצוני, בה נדקרה תמונתו של הפעוט עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בדומא (ארץ)
ומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותומי יפצה על הפיגוע? המחבלים והרשותדניאל הרץ1
בית המשפט פסק כי מבצעי הפיגוע הקטלני בכביש 443 לפני כ-16 שנה והרשות הפלסטינית ישלמו פיצויים בסך 62 מיליון שקלים למשפחות הנרצחים. 40 אחוז תשלם הרשות (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון - ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון. - על מטבעות וירטואליים:  הזמן להגעה להסדרי מס
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18
הנקראים
המדוברים