www..  יום העצמאות  www.bzkjic..  ביבי
אילוסטרציה - תבעה חלק מכל נכסי בעלה, הילדים התנגדותבעה חלק מכל נכסי בעלה, הילדים התנגדועו"ד יהושע הלחמי
האישה טענה לזכויות בנכסים שרכש המנוח לפני שהכיר אותה, וזאת למרות צוואה מפורשת בה הוריש את נכסיו לילדיו. בית המשפט קבע כי האישה לא הוכיחה שהמנוח רצה לשתף אותה בנכסיו (משפט)
תקף את פועלי השכנים שהרעישו וחויב בפיצוייםתקף את פועלי השכנים שהרעישו וחויב בפיצוייםעו"ד עדי יחזקאל2
השיפוצים שביצעה בעלת הדירה בקומה הראשונה הטריפו את השכנים שבקומה השנייה עד כדי כך, שהשכן – קשיש בן 70 – תקף את הפועלים וקילל את בת השכנים. בנוסף לצו ההרחקה שהוצא נגדו, חויב הקשיש גם בפיצוי על הנזקים ועגמת הנפש שגרם.
היזם רכש מבעל החוב אך הבניין ישאר ברשותוהיזם רכש מבעל החוב אך הבניין ישאר ברשותועו"ד חנה אפרת קומט
בית משפט השלום דחה את טענת בנק שטען כי יזם רכש בניין מבעל חוב שלהם מאחר שלפי החוזה בין היזם לקונה, היזם כבר שילם את מלוא התמורה לקונה (משפט, כלכלה)
גרמה לבעלה לנשל את הילדים והפסידה צוואהגרמה לבעלה לנשל את הילדים והפסידה צוואהעו"ד רחל דותן
בית המשפט המחוזי הסכים כי בת הזוג השפיעה על המנוח השפעה בלתי הוגנת והצוואה שתקויים היא הצוואה שלפיה הירושה תתחלק בין ילדיו (משפט, משפחה)
מעסיק רשאי לדרוש הוכחות למצבה הרפואימעסיק רשאי לדרוש הוכחות למצבה הרפואיעו"ד אשר אביטן1
בית הדין הארצי לעבודה התרשם שהעובדת פוטרה בגלל סיבות מקצועיות, אך הבהיר כי החברה הייתה צריכה לפנות לממונה לפי חוק עבודת נשים ולקבל היתר לפיטורים (משפט, עבודה)
ביהמ"ש: לחדש הקשר עם הבן אחרי 5 שניםביהמ"ש: לחדש הקשר עם הבן אחרי 5 שניםעו"ד אלינור ליבוביץ'
הילד עבר לגור עם אביו לאחר שהתגלה כי אמו הזניחה אותו קשות. האם, שלא נפגשה עם בנה במשך כחמש שנים, יצאה למלחמה להחזרת הקשר, אך האב התנגד נחרצות (משפט)
תביעה ייצוגית נגד מס "רכב חברה"תביעה ייצוגית נגד מס "רכב חברה"עו"ד דוד אפרים
אדם שקיבל במסגרת עבודתו רכב חברה, טען שרשות המסים גובה מעובדים שמקבלים רכב מס גבוה מדי עבור השימוש ברכב. אלא שבית המשפט הסכים כימדובר ב"הטבה כלכלית" החוסכת לעובדים הוצאות רבות
התובע לא הופיע למשפט והנאשמים זוכוהתובע לא הופיע למשפט והנאשמים זוכועו"ד אולגה אוס
שני הנאשמים זוכו בבימ"ש השלום בעקבות אי התייצבות עורך הדין מטעם המדינה. המחוזי דחה את ערעורה של המדינה על הזיכוי, והבהיר: אנו רואים בחומרה את התנהלות עורך הדין (משפט)
בית הדין הרבני התיר ל"כהן" להינשא לגרושהבית הדין הרבני התיר ל"כהן" להינשא לגרושהעו"ד חגית הלוי9
סבו של המבקש התחתן בזמנו עם גרושה, ורק אחר כך גילה שהוא כהן. לאחר שחקר את תולדות המשפחה, הגיע בית הדין הרבני למסקנה שהמבקש נחשב "חלל", ומותר לו להינשא לגרושה (משפט)
רוצה להפקיד צ'ק ביטחון? לא בטוח שאתה יכולרוצה להפקיד צ'ק ביטחון? לא בטוח שאתה יכולעו"ד יורם קדרון
בעלת הבית הגישה להוצאה לפועל את צ'ק הביטחון וביקשה לקבל סכום של 21 אלף שקל על נזקים שלטענתה השוכרת גרמה לדירה. בימ"ש השלום דחה את טענתה (משפט)
עובד פנה לייעוץ משפטי ופוטר, החברה תפצהעובד פנה לייעוץ משפטי ופוטר, החברה תפצהעו"ד אשר אביטן
העובד, שהאמין כי אינו מקבל את כל זכויותיו, פנה לברר את מצבו אצל עורך דין, ופוטר עוד באותו היום. בית הדין לעבודה הבהיר עד כמה חמור האיסור לפטר עובד שניסה לברר את זכויותיו (משפט)
אילוסטרציה, למצולם אין כל קשר לכתבה - האב נטל חלק במשמורת ודמי המזונות הופחתוהאב נטל חלק במשמורת ודמי המזונות הופחתועו"ד סמדר נבות
בקשת הערעור של האב התקבלה לאחר שטען כי חויב בסכום מזונות גבוה מאוד, מבלי שביהמ"ש למשפחה התחשב בזמן הניכר בו הילדים שוהים עמו במהלך השבוע (משפט)
אילוסטרציה - ביה"ד אישר לקשיש בן 80 לשאת אישה שנייהביה"ד אישר לקשיש בן 80 לשאת אישה שנייהעו"ד יאיר סלע7
בשנים האחרונות מצבה של האישה הלך והתדרדר, וכיום היא סובלת מנכות מוחלטת ודמנציה קשה. בית הדין נתן לבעל היתר להתחתן עם אישה נוספת, כזאת "שתוכל להכין לו כוס תה" (חדשות, משפט)
בית הדין לעבודה, אילוסטרציה - האלמנה והבן של פועל זר יקבלו קצבת שאריםהאלמנה והבן של פועל זר יקבלו קצבת שאריםעו"ד טלי טרומפ שהמי
המחלוקת הייתה בשאלה האם קרן הפנסיה הייתה צריכה לשלוח למנוח הודעה בדבר השינוי הצפוי בכיסוי הביטוחי שלו לאור הפסקת הפרשות המעסיק. בית הדין הבהיר: חד-משמעית כן (משפט)
חייל הרג את חברו בטעות, המשפחה תפוצהחייל הרג את חברו בטעות, המשפחה תפוצהעו"ד עמנואל סממה
הורי הצעיר שמת ערערו לביהמ"ש העליון לאחר שהמחוזי דחה את טענתם שגם המדינה אחראית למוות הטראגי. ביהמ"ש הסכים עם המחוזי בנקודה זו, אך מצא לנכון להגדיל את הפיצויים (חדשות)
הביטוח הלאומי - הוורידים ברגליים הוכרו כפגיעת עבודההוורידים ברגליים הוכרו כפגיעת עבודהעו"ד איתן זבולון3
אחות בית חולים שסובלת מדליות ברגליים ביקשה להכיר בכך כפגיעה בעבודה. ביטוח לאומי סירב והצדדים נפגשו בבית הדין לעבודה, שקבע: הדליות הוחמרו בשל תנאי העבודה
חמור, אילוסטרציה - נהג יפצה שוטר שכונה "חמור" בגלל קנסנהג יפצה שוטר שכונה "חמור" בגלל קנסעו"ד איילה תל-פז5
נהג שספג דו"ח ממתנדב במשטרה, פרסם נגדו כתבה לא מחמיאה במקומון. בית משפט השלום קיבל חלקית תביעת לשון הרע וקבע כי אינו יכול לעבור בשתיקה על האמירות המכפישות (משפט)
עיתון המודיע - 'המודיע' פיטר עובדת אחרי לידה וישלם פיצויים'המודיע' פיטר עובדת אחרי לידה וישלם פיצוייםעו"ד שי שוראקי8
העיתון טען אמנם כי המהלך נבע מקשיים כלכליים וכי לעובדת הוצעו אלטרנטיבות, אך בית הדין לעבודה הבהיר: אישה ששבה מחופשת לידה צריכה לחזור לתפקידה הקודם ולקבל הזדמנות כנה (משפט)
אילוסטרציה - הקיר קרס, חברת הבנייה תבעה - והפסידההקיר קרס, חברת הבנייה תבעה - והפסידהעו"ד רומן יוסופוב
במהלך ביצוע תוספות בנייה בבניין מגורים ישן ברמת גן קרס אחד הקירות במבנה, ועבודות חברת הבנייה 'בידלקו' הופסקו ע"י העירייה. האם החברה זכאית לפיצוי בשל הפסקת ההתקשרות? (משפט)
ראש העיר תל אביב רון חולדאי - עיריית ת"א לא תוכל לאסור רוכלות בעירעיריית ת"א לא תוכל לאסור רוכלות בעירעו"ד ד"ר נתן מולכו
העירייה דחתה בקשה לרישיון עסק בטענה ש"מזה שנים יש איסור גורף על כל רוכלות שהיא בתל-אביב". אלא שמסתבר שמדובר במדיניות שנאסרה במפורש על ידי בג"ץ לפני 42 שנה (משפט)
השוכרים עזבו לפני הזמן, אך לא ישלמו פיצויהשוכרים עזבו לפני הזמן, אך לא ישלמו פיצויעו"ד נתנאל סלע1
בימ"ש השלום דחה את תביעתה של בעלת דירה שטענה כי שוכריה הפרו חוזה בכך שעזבו לפני סוף החוזה ואף השאירו אחריהם נזקים. השופט: הייתה להם סיבה טובה לעזוב (משפט)
אילוסטרציה - הזוג לא שילם משכנתא, ביהמ"ש פינה אותוהזוג לא שילם משכנתא, ביהמ"ש פינה אותועו"ד אבקסיס נסים יהושע
בית משפט השלום דחה את תביעת בני הזוג וקבע כי בנק מזרחי טפחות רשאי לממש את המשכנתא ולהמשיך בהליכי ההוצאה לפועל שנפתחו נגדם, לאחר שהם לא עמדו בתשלומיה (משפט)
אילוסטרציה - פסיקה: זיכרון דברים מחייב גם לפני החתימהפסיקה: זיכרון דברים מחייב גם לפני החתימהעו"ד נחמיה פליסר1
אחים שירשו דירה התחייבו למכור אותה לשוכרת שגרה בה במשך שנים. לאחר שגילו כי יכלו למכור את הדירה במחיר גבוה יותר, הם טענו שזיכרון הדברים לא תקף. ביהמ"ש דחה את טענתם (משפט)
אילוסטרציה - פוטרה בגלל גילה המבוגר ופוצתה ב-150,000פוטרה בגלל גילה המבוגר ופוצתה ב-150,000עו"ד ערן לאופמן
האישה עבדה במתנ"ס קריית ים כעשרים שנה עד שפוטרה בהיותה בת 62. המתנ"ס טען שהיא פוטרה בשל תפקוד לקוי, אך לא הביא אפילו ראייה אחת
בית כנסת, אילוסטרציה - המדינה תבעה ובית הכנסת 'כתר התורה' יפונההמדינה תבעה ובית הכנסת 'כתר התורה' יפונהעו"ד גיא יקותיאל7
השופטת קיבלה את תביעתה של המדינה לפינוי בית הכנסת "כתר התורה" בתל אביב, והבהירה כי עם כל הרגישות והקושי, יש להתחשב בזכות הבעלות של המדינה על הנכס
אילוסטרציה - הנהג השני נמצא אשם גם הוא, השלילה בוטלההנהג השני נמצא אשם גם הוא, השלילה בוטלהעו"ד יורם פלץ
רישיונו של הנהג נפסל לחודש לאחר שהורשע בשלוש עבירות תנועה, בהן נהיגה רשלנית. ערעור שהגיש למחוזי הוביל לזיכויו מאחת העבירות ולביטול פסילת הרישיון (חדשות, משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר - תוקפם של פסקי בוררות בבד"ץ
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
תוקפם של פסקי בוררות בבד"ץ
י"א באדר תשעח
הנקראים
המדוברים