לב לאחים  ווקאלי  צפון קוריאה  יום השואה
אילוסטרציה - תביעת ענק נגד כללית: רשלנות גרמה למוותתביעת ענק נגד כללית: רשלנות גרמה למוות
א' באייר תשעז | 27.04.17
הוריו של תינוק מהדרום תובעים את קופת חולים כללית ובית החולים סורוקה על סך של 2.5 מיליון ש"ח בשל מה שהיה לטענתם רשלנות רפואית שגרמה למותו של בנם (בריאות)
"טיפול מוגבר" במקום "טיפול נמרץ""טיפול מוגבר" במקום "טיפול נמרץ"דניאל הרץ3
הרופאים המתמחים מזהירים מפני טיפול לקוי בחולים הזקוקים למחלקת טיפול נמרץ אך המחסור במיטות מביא אותם ל"טיפול מוגבר" שמסכן את חייהם ופוגע במחלקות כולן (בריאות, בארץ)
משקה דיאט? ותרו עליו - שותים משקאות דיאט? כדאי שתקראו את המחקר הזהשותים משקאות דיאט? כדאי שתקראו את המחקר הזהשושי מילר1
מחקר חדש שנערך בבוסטון בהשתתפות 4,000 מבוגרים ופורסם בשבוע האחרון, העלה כי לצרכני משקאות דיאט יש סיכוי גבוה יותר לעבור שבץ מוחי או לחלות בדמנציה - ביחס לצרכני משקאות מתוקים (בריאות)
למען הילדים הסובלים ממחלות מעי דלקתיות. אילוסטרציה - למען הילדים הסובלים ממחלות מעי דלקתיותלמען הילדים הסובלים ממחלות מעי דלקתיותכיכר השבת1
מעל 100 מומחי גסטרו מכל העולם ניסחו לראשונה המלצות לטיפול מיטבי בילדים עם מחלות מעי דלקתיות, בהובלת פרופ' דן טרנר, מנהל מכון גסטרו במרכז הרפואי שערי צדק (בריאות)
קנצלר אוסטריה במיון 'טרם.  - קנצלר אוסטריה סייר במיון 'טרם' בירושליםקנצלר אוסטריה סייר במיון 'טרם' בירושליםkikar.co.il בשיתוף טרם
באופן סמלי דווקא ביום השואה ודווקא קנצלר אוסטריה ביקש להכיר מקרוב את המהפכה שמחוללת 'טרם' בשירותי הרפואה הדחופה בישראל ולאמץ מודל דומה באוסטריה אשר סובלת ממצוקה בתחום (בריאות, שיווקי)
לנצל את שעות אחר הצהריים להתפתחות התינוק. סימילאק. אילוסטרציה - לנצל את שעות אחר הצהריים להתפתחות התינוקלנצל את שעות אחר הצהריים להתפתחות התינוקkikar.co.il בשיתוף סימילאק
שעון הקיץ הופך את אחר הצהריים שלנו לארוך ונינוח יותר. כדאי לנצל את התקופה הזו ולשתף את כל בני הבית במשחקים שיועילו לתינוק מבחינה התפתחותית ויעניקו גם לשאר הילדים רגעים של חוויה משותפת ומהנה (בריאות, שיווקי)
שר הבריאות חרדי - המערכת חילונית לגמרי. אילוסטרציה - להתאשפז ביום שישי? חכו לרופא רק ביום א'להתאשפז ביום שישי? חכו לרופא רק ביום א'אסף מגידו12
רק מי שאושפז בבית חולים בשבת או חג מבין את הקושי. סיפורו של חולה שומר מצוות בביה"ח בשבת הוא סיפורה של מערכת הבריאות הציבורית שמאבדת את הרלוונטיות (בריאות)
מחקר: רכיבה על אופניים מגינה נגד מחלותמחקר: רכיבה על אופניים מגינה נגד מחלותכיכר השבת2
המחקר שנערך בקרב 250 אלף בריטים חשף כי אלו שרכבו כל יום על אופניהם כ-48 ק"מ בשבוע היו מוגנים באחוזים גדולים מאד מפני מחלות דוגמת סרטן ומחלות לב שונות (בריאות)
קארם - ניתוח חריג: גפיים מיותרים הוסרו מבן 7 חודשיםניתוח חריג: גפיים מיותרים הוסרו מבן 7 חודשיםכיכר השבת6
ניתוח ראשון מסוגו ובהיקפו נערך השבוע בבית החולים ג'איפי שבניו דלהי, במהלכו המנתחים הסירו מתינוק בן שבעה חודשים גפיים מיותרות עימן הוא נולד (בריאות, חדשות)
על מה חשוב להקפיד בתזונת תינוקות ופעוטות? אילוסטרציה - על מה חשוב להקפיד בתזונת תינוקות ופעוטות?על מה חשוב להקפיד בתזונת תינוקות ופעוטות?kikar.co.il בשיתוף סימילאק
כמעט כל הורה נתקל בתינוק שמסרב לנסות מזון חדש או בפעוט שאוכל מגוון מצומצם ביותר של מזונות. אך כיצד אמורים להתייחס לתופעות הללו? ההתנהגויות הללו ודומות להן נכנסות כולן תחת ההגדרה של אכילה בררנית (בריאות, שיווקי)
צחצח את שיניו ובלע את... מברשת השינייםצחצח את שיניו ובלע את... מברשת השינייםדניאל הרץ7
צוות המרכז הרפואי לגליל בנהריה הופתע כאשר נאלץ להוציא מברשת שיניים שנתקעה בעומק לועו של קשיש בן 85 בעת שצחצח את שיניו. לקשיש ולמברשת השיניים, שלום (בריאות)
החטיף הישראלי האהוב שמונע אלרגיותהחטיף הישראלי האהוב שמונע אלרגיותדניאל הרץ
מחקר בריטי חשף כי החשיפה של התינוקות הישראלים לחטיף הבמבה הפופולרי מפחיתה משמעותית את כמות האלרגים לבוטנים שבשאר העולם מגיעה לשלושה אחוזים (בריאות)
תושב יו"ש? כנראה שלא מגיע לך טיפולי שינייםתושב יו"ש? כנראה שלא מגיע לך טיפולי שינייםכיכר השבת
אפליה של תושבים ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן? קופות החולים כללית, מכבי ומאוחדת מאלצות תושבים לנסוע לערים מרוחקות על מנת ליהנות מטיפולי שיניים מסובסדים - כך מדווח ערוץ 20 (בריאות)
הגיע הזמן לטפל במה שהקניידלך עשו לנו - קבלו 6 המלצות שיעזרו לכם לרדת במשקלקבלו 6 המלצות שיעזרו לכם לרדת במשקלשושי מילר3
"אחרי החגים" כאן, ואנחנו נשארנו עם עודפי משקל שצברנו מסעודות החג הרבות. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן: קבלו שש המלצות להורדת המשקל שהתווסף לנו מבלי שרצינו (בריאות)
ג'ון אינגס - מדהים: הקשיש בן ה-72 חזר לראות בזכות השן שלומדהים: הקשיש בן ה-72 חזר לראות בזכות השן שלוכיכר השבת7
ג'ון אינגס, בן ה-72 מאוסטרליה, הצליח לזכות מחדש בראייתו לאחר מחלה קשה שתקפה את עיניו במהלך 16 השנים האחרונות והביאה אותו כמעט עד לעיוורון מוחלט. הניתוח שהשיב את ראייתו כלל... עקירה והשתלה של שן (בריאות)
צנתור נדיר בוצע בהצלחה בתינוקת. שערי צדק. אילוסטרציה - "זהו נס גדול": צנתור נדיר בוצע בהצלחה בתינוקת"זהו נס גדול": צנתור נדיר בוצע בהצלחה בתינוקתkikar.co.il בשיתוף שערי צדק1
בגיל שלושה ימים אובחנה תינוקת עם קריש דם בווריד הראשי בבטן ובוורידים שמנקזים את הכליות. צנתור משולב שלא תואר עד היום בתינוקת כה צעירה, הציל את כליותיה מאי ספיקה והיא שוחררה במצב טוב לביתה (בריאות, שיווקי)
מרוצים מקופות החולים, אך חוששיםמרוצים מקופות החולים, אך חוששיםדניאל הרץ3
סקר שנערך בקרב כ-2500 בני אדם העלה כי הציבור בישראל אמנם מרוצה מקופות החולים אך רק 44 אחוז ממנו סבורים שיקבלו טיפול רפואי יעיל בעת מחלה קשה (חדשות בריאות)
זריקה ראשונה שמסייעת לאסטמה של העורזריקה ראשונה שמסייעת לאסטמה של העורדניאל הרץ2
יום בשורה לסובלים מ'אסטמה של העור': מינהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA העניק אישור ל'דופיקסנט', הטיפול הביולוגי הראשון למבוגרים הסובלים מכך (בריאות)
רפורמה: חנייה בבתי חולים ב-20 שקל בלבדרפורמה: חנייה בבתי חולים ב-20 שקל בלבדדניאל הרץ5
משרד הבריאות גיבש רפורמה חדשה בנושא החנייה בבתי חולים שתסייע לאלו שמגיעים לבתי החולים לביקור ותוזיל משמעותית את הסכומים שנגבים בחניוני בתי החולים (בריאות)
סיור השר כץ במטה הארצי של איחוד הצלה. - השר חיים כץ: "מצדיע ל-3200 מתנדבי איחוד הצלה"השר חיים כץ: "מצדיע ל-3200 מתנדבי איחוד הצלה"kikar.co.il בשיתוף איחוד הצלה
הדברים נאמרו במהלך סיור של שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ (הליכוד) שהגיע לסיור מקצועי במטה הארצי של ארגון "איחוד הצלה" בירושלים. נשיא איחוד הצלה אלי ביר: "בטוחים שהשר יסייע לנו לקדם את המטרה האחת והיחידה לשמה אנו קיימים והיא הצלת חיים" (בריאות, שיווקי)
הביצים הלא מסומנות הוחבאו ב... בית כנסתהביצים הלא מסומנות הוחבאו ב... בית כנסתדניאל הרץ1
מפקחי משרד החקלאות חשפו הלילה בירושלים 18,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית ואוחסנו בתוך בית כנסת. זאת לצד 15 אלף ביצים נוספות שנתפסו (משטרה)
סגן ראש ממשלת אזרבייג'ן טופל ב... רמב"םסגן ראש ממשלת אזרבייג'ן טופל ב... רמב"םקובי רוזן
אדיב שאריפוב, סגן ראש ממשלת אזרבייג'ן, חש שלא בטוב ונאלץ להתפנות לבית החולים. רופאיו החליטו להטיסו לישראל, לבית החולים רמב"ם, שם הוא טופל בהצלחה (בריאות, בארץ)
אילוסטרציה - פורסמו הסימונים לרכיבי התזונה במוצריםפורסמו הסימונים לרכיבי התזונה במוצריםאלי רוטמן
הוועדה המקצועית של משרד הבריאות מפרסמת את התקנות לסימון מוצרי המזון, להערות הציבור. בהמשך, יגיע הסדר חדש זה לחקיקה בכנסת. עיקרי ההמלצות בפנים (חדשות, בריאות)
אילוסטרציה - כואב: אלו הגורמים המפחיתים איכות חייםכואב: אלו הגורמים המפחיתים איכות חייםאלי רוטמן
התושבים בישראל חווים שיבוש באורח חייהם התקין, כולל בתפקודם בעבודה, בעיקר בשל שורת מחלות וכאבים הנפוצים פה - ומאזנים לרעה את תוחלת החיים הארוכה (בריאות)
ביקור ראש מחוז השרון במכבי אצל הרב שלזינגר. צילום: יחצ - פסח: ראש המחוז במכבי בביקור אצל רבני פתח תקוהפסח: ראש המחוז במכבי בביקור אצל רבני פתח תקוהkikar.co.il בשיתוף מכבי1
סיגל דדון לוי, ראש מחוז השרון במכבי שירותי בריאות, התקבלה בביתם של רבני העיר לקראת חג הפסח: "שמחנו לשמוע על ההתפתחות הגדולה של מכבי בפתח תקוה, גם לתושבי פתח תקוה מגיע שירותי רפואה איכותי ומקצועי כפי שמכבי מעניקה ברחבי הארץ" (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציה - שיעור האוטיסטים בישראל זינק פי שלושהשיעור האוטיסטים בישראל זינק פי שלושהאלי רוטמן2
חשיבות האבחון המוקדם, כנראה הופנמה: העשור האחרון התאפיין בזינוק חד ודרמטי בשיעור האוטיסטים בישראל. באזורי המרכז ובאוכלוסיות המבוססות - יותר אוטיסטים (בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים